Jedničky a nuly ovládly turnaj v piškvorkách v Podbořanech

2017-12-03 01:46:00

Podbořany (jš, lo, až) Pondělí 20. listopadu patřilo na Gymnáziu a SOŠ v Podbořanech oblastnímu turnaji v pIšQworkách, jehož cílem bylo nalézt dva nejlepší týmy, které postoupí do krajského kola soutěže. Celkem se na tomto turnaji sešlo 15 týmů.

Soutěž pIšQworky je historicky největší studentskou soutěží v této taktické hře v České republice. Loni se jí zúčastnilo 31 000 studentů. Oblastnímu kolu v Podbořanech předcházelo 23. října kolo školní, a jelikož pravidla piškvorek jsou jednoduchá, zájem mezi žáky byl veliký. Z řad žáků gymnázia a SOŠ se přihlásilo 71 soutěžících, ze kterých se vytvořilo 13 týmů. Ty se mezi sebou utkaly o postup do oblastního kola. Nálada byla soutěživá a po několika hodinách bylo jasné, kdo postupuje.

Podbořanskou školu nakonec reprezentovalo 8 týmů z řad žáků SOŠ a gymnázia. Za SOŠ to byli Rytíři, Habaďůři, Albíni a Mimoni. Za gymnázium bojovali Kvartáni, Bezejmenní, Kamp a Piškoráci. Zbývající týmy reprezentovaly školy ze Žatce a Loun. Po úvodní prezentaci bylo patnáct týmů rozlosováno do čtyř skupin.

Zatímco ve skupinách A a B probíhaly natolik vyrovnané zápasy, že muselo dojít k prvním z mnoha rozstřelů, ve skupinách C a D byla situace jednodušší. Nakonec ze skupiny A do play off postoupili Rytíři a Chmatáci, ze skupiny B postoupili Zlouni společně s Kvartány. Ve skupině C byla situace jasná, dominovali 101010 bez ztráty postupového bodu. Do play-off je doprovázeli Bagři. Ve skupině D ztratila Prťata pouze jeden postupový bod, s nimi postoupili Albíni.

V prvním střetnutí play-off zazářili Bagři, kteří rozdrtili Prťata. Napínavá situace nastala při střetnutí mezi Chmatáky a Kvartány, kterým se podařilo remizovat. Vzájemný duel nerozhodl o postupujícím a bylo přistoupeno k druhému rozstřelu, ten těsně rozhodl ve prospěch Chmatáků. Do souboje o zlatou až bramborovou pozici se dostaly týmy Zlouni, Chmatáci, 101010 a Bagři.

Na každém účastníkovi bylo vidět, že se ještě nechce jít učit a chce zůstat co nejdéle, bohužel na stupních vítězů není dostatek pozic pro všechny. Do finále se vynesl tým jedniček a nul společně se Zlouny. Oba týmy postupují do krajského kola, ale na prvním místě mohl skončit pouze jeden, a to 101010. O třetí pozici se utkali Bagři a Chmatáci. Na třetí místo se dostali Bagři.

Celkové výsledky:

1. místo: 101010 (Gymnázium Žatec) ve složení Martin Trégl, Ondřej Pohoriljak, Pavel Truong, Ludvík Hrončo, Štěpán Henrych

2. místo: Zlouni (OA a SOŠ generála Františka Fajtla Louny) ve složení Jan Danko, David Kolár, Radek Svoboda, Petr Kolovratník, Jaroslav Ledvinka

3. místo: Bagři (Gymnázium Václava Hlavatého Louny) ve složení Šimon Pichert, Marek Jirman, Jaroslav Kozumplík, Ondřej Mišák, Jan Parpel

Ve více než stovce turnajů v pIšQworkách do 24. listopadu poměřilo síly přes 1350 přihlášených týmů. Z krajských kol vzešlo celkem 24 vítězných týmů z České republiky i ze Slovenska, které se utkají o titul středoškolského mistra v piškvorkách 8. prosince na Fakultě sociálních studií MU v Brně.

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video