Sníh a přílet anděla, advent v Radíčevsi se opět vydařil

Markéta Chalupová 2017-12-27 10:00:56

Radíčeves (mch) Andělský advent, který pořádal spolek pro obnovou a oživení kostela sv. Václava v Radíčevsi navštívilo v sobotu 9. prosince několik stovek lidí.

Setkání začalo hrou na klávesy v podání Petra Kuneše a Vojty Bučila. Následoval krátký příběh o opravě místních varhan, na které při této slavnostní příležitosti zahrál Michal Šalempa tři Zipoliho skladby. Poté již nastoupili malí andílci z pěveckého sboru Broučci MŠ Alergo se svými vánočními písněmi a živý Betlém v podání žáků z žatecké školy Petra Bezruče. Největší překvapení však na všechny čekalo, když vyšli z kostela, začalo sněžit a venkovní osvětlení zhaslo. Za hudby pak přilétl do kostela anděl, jehož let završil ohňostroj. Po chvíli vyšel ven za doprovodu zvonků z kostela anděl živý a rozdával dětem sladkosti. Následovalo zdobení vánočního stromu, na který děti věšely svá přání a vánoční jarmark.

„Přišlo opravdu velké množství lidí za což jsme byli velice rádi. Na jarmark jsme se intenzivně připravovali od začátku listopadu, hlavně poslední týden. Vyráběli jsme vánoční svícny, mořskou sůl s levandulí, ručně malované tašky a vánoční dekorace. Nechyběly ani ořechy z domácího medu, které u nás mají velkou tradici, skořicové sušenky, křížaly, perníkové stromy nebo marshmallow v kornoutu, nazdobené jako soby,“ popisuje radost z velké návštěvy a přípravy na jarmark Marie Kunešová, která advent v Radíčevsi společně se svým manželem každoročně pořádá a dodává: „Všichni jsme si vychutnávali kouzelnou atmosféru adventního večera, jenž se nesla ve velmi příjemném duchu. Chceme velmi poděkovat všem, kteří nám pomohli, ale také všem, kdo přišli. Bylo nám s nimi hezky a moc se těšíme na další akce.“  

Komentáře

Nabídky práce

PROVOZNÍ ZÁMEČNÍK-NÁSTROJÁŘ

Hledáme PROVOZNÍ ZÁMEČNÍKY-NÁSTROJÁŘE do Podbořan! 13. PLAT, 5 týdnů dovolené, 37,5 hodin/týden, benefity od 15 900/rok, závodní stravování.
Tel.: 606 620 482
E-mail: libuse.konderlova@rako.cz


FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA

Marius Pedersen přijme kolegy na pozici ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA. Požadujeme: Dobrý zdravotní stav, trestní bezúhonnost, smysl pro zodpovědnost, ŘP sk. - C,E, osvědčení způsobilosti řidiče. Místo výkonu práce: Provozovna Louny, Žatec, Rakovník. Náplň práce: řízení kontejnerových a svozových vozidel, dvousměnný provoz, pracovní doba se řídí dle směn. Nabízíme: Pracovní smlouvu na dobu neurčitou, měsíční mzdu ve složení: základní mzda dle zařazení + osobní ohodnocení + prémiová složka + náhrada cestovného, zaměstnanecké výhody (půjčky, vzdělávání), možnost zvýšení kvalifikace za podmínek v rámci profesního vzdělávání, zvýhodněný tarif od T-Mobile, zvýhodněný nákup Auto Škoda, zvýhodněný nákup karty Benzina.
Tel.: +420 493 645 805
E-mail: mplouny@mariuspedersen.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video