V mlze naháněli lišku a Vydru

Jan Vnouček 2011-11-01 00:09:00

P. Rohozec – Šestnáct koní, šestnáct jezdců a šestnáct honících psů. Ti všichni se v sobotu podíleli na imitaci honu na lišku. Mnoho návštěvníků této pro české země poněkud exotické podívané pak v Podbořanském Rohozci naháněli místo rezavé šelmy i Vydru. Přesněji řečeno, populárního herce a propagátora přirozeného chovu koní Václava Vydru, který se honu také zúčastnil. Každému se ochotně podepisoval, s každým prohodil pár slov a ještě si stihl užít koňskou projíždku za psí smečkou.

Nejprve děkan Aleksander Siudzik vykonal v kostele sv. Notburgy Hubertskou mši a po krátkém občerstvení  udělala jedna z jezdkyň na kopci „Kříž“pachovou liščí stopu a podívaná mohla začít. Bohužel v dobré viditelnosti bránila hustá mlha, a tak jezdci na koních museli nakonec hodně blízko k natěšeným divákům. I proto to byl pro mnohé velký zážitek. „Viděla jsem to poprvé a bylo to moc hezké. Mám ráda koně  a příště vyrazím znovu,“ podělila se o své dojmy třináctiletá Karolína Alferiová z Podbořan, která vše sledovala i s malou sestřičkou Nikolou.
Ani jedna z nich se nemusela bát, že při honu dojde nějaký živý tvor k úhoně. „Honit živou lišku je proti liščím právům. Takže se liška humánně zastřelí z posedu a udělá se s ní pouze pachová stopa pro psi,“ ironizoval některá absurdní nařízení na ochranu zvířat jeden z pořadatelů Martin Gutzer. Spolu s ním akci již od roku 2003 organizuje česko-nizozemská Honlišácká společnost Žebráky. „Byli jsem jedni z prvních, kdo s tím v Čechách začal. Přivezli to sem Holanďani, kteří v Rohozci vlastní statek. Začali jsme na to zvát lidi, aby myslivci i vlastníci pozemků pochopili, že nijak nezasahujeme do jejich práv,“ uvedl.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

25. Zimní bitva v Podbořanech

Odehrála se 28. ledna 2023. Účast byla veliká...

Přehrát video
U Orloje - ochutnávka piv Žateckého pivovaru

Martin Kec ze Sedmého schodu, provozujícího nový Žatecký (mini)pivovar pozval 25. ledna znalce i laiky na ochutnávku Žatecké 11, Sedmého schodu, Plavčíka či nového speciálu APA...

Přehrát video