Česká televize natáčela v Žatci pořad Na stopě! V rekonstrukci případu si zahrála i čtveřice místních seniorů

2018-01-12 14:28:00

Žatec je nejen městem chmele a piva, ale i vyhledávanou destinací filmových a televizních štábů z domova i ze zahraničí. V průběhu let se zde natáčely již desítky filmů, několik seriálů i řada reklam. Naposledy zachytily žatecké ulice a jejich obyvatele začátkem loňského září kamery České televize, která zde připravovala jeden z dílů publicistického pořadu Na stopě. Jednalo se o případ s názvem Střecha. Ten pojednával o partě podvodníků, která na starším manželském páru z Litoměřicka vymámila za opravu střechy v ceně několika tisíc korun nakonec mnohonásobně vyšší částku. V rekonstrukci této policejní kauzy pak účinkovala i čtveřice Žatečanů – manželé Miluše a Jiří Křížovi, Jana Kochová a Richard Kadeřábek.

Vše spunktovala H. Zeleňáková

Vše spunktovala Hana Zeleňáková z žateckého divadla. Tu štáb České televize oslovil jako první a ona doporučila Janu Kochovou, která pracuje v pokladně divadla. „Hanička oslovila mě a pak ještě další kolegyni Milušku Křížovou. Souhlasily jsme a zanedlouho mi z televize zavolali, jestli se mnou mohou počítat a ještě se ptali, zda nemám zahrádku. Tu nemám, takže jsem jim doporučila R. Kadeřábka, který rovněž souhlasil,“ vysvětluje J. Kochová a dodává: „V den natáčení jsem za štábem dorazila k Orlovi, kde se mnou sepsali smlouvu a vyplatili mi rovnou honorář. Pak za mnou přišla režisérka s kameramanem, a vysvětlila mi, že si se mnou udělají záběry, jak se procházím městem a prohlížím si výlohy obchodů. Točili jsme to nadvakrát, protože napoprvé jsem se moc loudala.“

V záběrech s paní Kochovou je tak vidět Kruhové náměstí a okolí pošty, další ilustrační scény ze Žatce se už točily na zahradě u domu manželů Křížových a u řeky Ohře. „Nejdřív po nás chtěli, že budeme s manželem jen vycházet z našeho rodinného domu, ale pak mě požádali, abych na kameru začala venku na zahradě věšet prádlo. Byla to moje první zkušenost s natáčením, takže jsem byla hodně nervózní. Pak jsem ještě trhala kytičky a zeleninu. Nejlepší to měl manžel, který v záběrech jen seděl před domem na lavičce, a já mu měla nosit piva. Nakonec nás ještě natáčeli u řeky při procházce s pejskem. Celkem to trvalo asi 45 minut, “ popisuje s úsměvem svoje první krůčky před kamerou Miluše Křížová.

Poslední klapka na zahradě

Poslední záběry do svého pořadu pořídila Česká televize na zahradě u pana Kadeřábka, který si v případu střihnul i mluvenou roli. „Přijeli za mnou odpoledne. Nejdřív chtěli, abych něco na zahrádce dělal. Tak jsem zaléval a sbíral rajčata. Pak mě posadili na lavičku před boudu, zvukař mi dal mikrofon a podal text, abych si ho v duchu přečetl. Souhlasil jsem, že to zkusím i nahlas na kameru a hned na poprvé se to povedlo,“ přibližuje svoji roli Richard Kadeřábek. Kromě něho neměla do té doby zbylá trojice s natáčením žádné zkušenosti, přesto všichni působí na záběrech velmi přirozeně. Premiéra pořadu Na stopě s případem Střecha proběhla na ČT 1 již 19. září, ale dá se najít ze záznamu na iVysílání ČT. „Ohlasy byly kladné, známí si z nás v dobrém dělali legraci, že jsme mediální hvězdy, ale asi bych do toho už nešla,“ říká J. Kochová. „Moje dcera se nejvíc nasmála, když jsem v jednom záběru nemohla vylézt od té řeky a manžel mi podal místo ruky hůl,“ dodává další ohlas M. Křížová.

Senioři se často stydí

Podobných případů, kdy se podvodníci specializují na seniory, je celá řada. Vzpomeňme třeba na mediálně asi nejznámější kauzu „Šmejdi“. Ta odhalila drsné praktiky na prodejních akcích, které se tvářily jako výlety za kulturou či památkami. Díky větší informovanosti se situace už v mnohém zlepšila, i tak se pořád najde celá řada vykuků, kteří to na nás stále zkoušejí, proto je dobré být obezřetný. Senioři se totiž velmi často stydí přiznat svoji chybu, aby si o nich rodina či přátelé nemysleli, že jsou hloupí. To mi potvrdila i naše čtveřice. „Mé známé se stalo, že si na prodejní akci koupila předraženou věc. Ve smlouvě jsme našli, že jí může do tří dnů vrátit, tak jsem s ní raději zajel přímo do firmy a věc jsme bez dalších průtahů osobně vyřídili. Určitě je dobré nepodepisovat smlouvu na místě, pečlivě si ji pročíst a případně se s někým poradit,“ má jasno R. Kadeřábek. „Já se také kdysi nechala nachytat na jeden výrobek. Zakrátko jsem ho v jednom časopise našla za poloviční cenu. Naštěstí jsem tenkrát zaplatila jen stokorunovou zálohu, zboží odmítla a smlouvu rychle zrušila. Sice to trvalo tři roky, ale nakonec jsem nemusela nic platit. Myslím si, že v dnešní době jsou už lidi více poučení a také jim pomůže spousta institucí. To dříve nebylo,“ uzavírá pro mnohé lidi citlivé téma J. Kochová. 

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA MŠ HŘIVICE

Obec Hřivice vyhlašuje konkurs na obsazení pozice ŘEDITEL/ŘEDITELKA Mateřské školy Hřivice. Předpokládaný nástup 1. srpna 2018. Více info na www.hrivice.cz. Písemnou přihlášku s požadovanými dokumenty zašlete nejpozději do 15. května 2018 do 15 hodin na adresu: Obecní úřad Hřivice, Hřivice čp. 24, 439 65 Hřivice. Zalepenou obálku označte heslem "KONKURS - NEOTVÍRAT". Vyhlašovatel si vyhrazuje právo nevybrat žádného z uchazečů a vyhlásit nový konkurs. Josef Hajm, starosta obce.

ŘEDITEL/KA ZŠ a MŠ ČERNČICE

Obecní úřad Černčice (Jiráskova 223, 439 01 Černčice) vyhlašuje konkurzní řízení na obsazení pozice ŘEDITEL/ŘEDITELKA příspěvkové organizace ZŠ a MŠ Černčice. Přihláška musí obsahovat název pozice, jméno, příjmení, titul, adresa trvalého bydliště, číslo OP, státní příslušnost a musí být podepsaná. K přihlášce doložte: doklady o získání odborné kvalifikace, doklad o průběhu všech zaměstnání potvrzený posledním zaměstnavatelem, strukturovaný životopis (podepsaný), koncepci rozvoje školy (max. rozsah 5 stran strojopisu, podepsané), lékařské potvrzení o zdravotní způsobilosti k výkonu vedoucího místa (ne starší 2 měsíců). Předpokládaný nástup je 1. srpna 2018. Přihlášky zasílejte doporučeně v zalepené obálce do 18. května 2018 (termín dodání) na adresu: Obecní úřad Černčice, Jiráskova 223, 439 01 Černčice, nebo osobně na podatelnu OÚ Černčice do 18. května 2018 do 13.00 hodin. Obálku označte ,,KONKURZ ZŠ a MŠ - neotvírat."
Tel.: 415 676 331
E-mail: oucerncice@iol.cz

SVÁŘEČ A OBSLUHA CNC STROJŮ

Německá agentura hledá SVÁŘEČE A OBSLUHU CNC STROJŮ. Nabízíme: Velmi zajímavé platové ohodnocení, garance včas vyplacené mzdy, uzavřenou německou pracovní smlouvu před nástupem do zaměstnání, příplatky za směnný provoz, za práci o víkendech a o svátcích, po zkušební době příspěvek na dovolenou a na Vánoce. Požadujeme: Odpovídající praxi, spolehlivost, základní NJ, práce ve 2-3 směnném provozu, ŘP, automobil na dojíždění.
Kontakt: Lucie Kalvodová
Tel.: 00493733672200
E-mail: lucie.kalvodova@persona.de

TRUHLÁŘ, TESAŘ, ZEDNÍK, ZÁMEČNÍK, BETONÁŘ

PREFA ŽATEC s.r.o. přijme zaměstnance na pozice TRUHLÁŘ, TESAŘ, ZEDNÍK, ZÁMEČNÍK, BETONÁŘ. Nabízíme dobré platové podmínky, po zkušební době možnost trvalého prac. úvazku, stravování v místě pracoviště, týden dodatkové dovolené. Nabízené pracovní pozice jsou v lokalitě města Žatec. Dále přijmeme TECHNIKA DO VÝROBY - požadujeme střední školu stavebního směru ukončenou maturitní zkouškou, ŘP skupiny B. Dále na částečný úvazek přijmeme pracovníka technického zaměření (strojní, elektro) - vhodné i pro důchodce.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 415 726 222
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře a zámečníky na stavbu výrobní haly firmy Nexen v průmyslové zóně u Žatce. Na jakýkoliv pracovní úvazek. Tel.: 775 439 904.

Poslední videa

Podbořany: Sázení stromů života

Sázení stromů života nových občánků Podbořan proběhlo v sobotu 21. dubna odpoledne. V úvodu všechny přivítal starosta města Radek Reindl.

Přehrát video
Spořice, Dům seniorů: Krevní odběry zájemcům o zápis do registru dárců kostní dřeně (2. video)

......

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

HLEDÁM PRÁCI

Hledám práci na částečný úvazek, max 6 hodin. Mám ID II. stupně – omezená hybnost horní končetiny. Praxe mimo jiné 20 let s vedením kolektivu pokladních v hypermarketu, evidence a správa finančních prostředků. Jsem aktivní řidič, ovládám práci na PC. Vypomůžu s tvorbou a evidencí např. faktur. Zaručuji spolehlivost a poctivost. Žatec: 730 546 301.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím levný stavební pozemek na periferii Žatce. Nejsem RK ani spekulant. Tel: 608197292.

Vzpomínky

Božena Soukupová

Roky tiše plynou jak klidné řeky proud, jen bolest v srdci zůstává a nedá zapomenout. Dne 22. 4. 2018 uplyne 10 let, co nás navždy opustila paní Božena Soukupová ze Žíželic. Stále vzpomínají manžel Jiří, dcera Jiřina a ostatní příbuzní a známí.

MGR. Jaroslava Hofmeisterová

Dne 22. 4. 2018 uplyne 2. rok od úmrtí Mgr. Jaroslavy Hofmeisterové, rozené Kryvošové, učitelky 1. stupně ZŠ. Za vzpomínku všem, kteří ji znali a měli rádi, děkují manžel Václav a děti Jaroslava a Václav s rodinami.

Marie Balvínová

Kdo žije v srdcích těch, které miloval, ten nezemřel... Dne 22. 4. 2018 uplyne 6 let, co nás navždy opustila paní Marie Balvínová ze Žatce. Stále vzpomínají manžel Rudolf a syn Rudolf s rodinou.