Česká televize natáčela v Žatci pořad Na stopě! V rekonstrukci případu si zahrála i čtveřice místních seniorů

2018-01-12 14:28:00

Žatec je nejen městem chmele a piva, ale i vyhledávanou destinací filmových a televizních štábů z domova i ze zahraničí. V průběhu let se zde natáčely již desítky filmů, několik seriálů i řada reklam. Naposledy zachytily žatecké ulice a jejich obyvatele začátkem loňského září kamery České televize, která zde připravovala jeden z dílů publicistického pořadu Na stopě. Jednalo se o případ s názvem Střecha. Ten pojednával o partě podvodníků, která na starším manželském páru z Litoměřicka vymámila za opravu střechy v ceně několika tisíc korun nakonec mnohonásobně vyšší částku. V rekonstrukci této policejní kauzy pak účinkovala i čtveřice Žatečanů – manželé Miluše a Jiří Křížovi, Jana Kochová a Richard Kadeřábek.

Vše spunktovala H. Zeleňáková

Vše spunktovala Hana Zeleňáková z žateckého divadla. Tu štáb České televize oslovil jako první a ona doporučila Janu Kochovou, která pracuje v pokladně divadla. „Hanička oslovila mě a pak ještě další kolegyni Milušku Křížovou. Souhlasily jsme a zanedlouho mi z televize zavolali, jestli se mnou mohou počítat a ještě se ptali, zda nemám zahrádku. Tu nemám, takže jsem jim doporučila R. Kadeřábka, který rovněž souhlasil,“ vysvětluje J. Kochová a dodává: „V den natáčení jsem za štábem dorazila k Orlovi, kde se mnou sepsali smlouvu a vyplatili mi rovnou honorář. Pak za mnou přišla režisérka s kameramanem, a vysvětlila mi, že si se mnou udělají záběry, jak se procházím městem a prohlížím si výlohy obchodů. Točili jsme to nadvakrát, protože napoprvé jsem se moc loudala.“

V záběrech s paní Kochovou je tak vidět Kruhové náměstí a okolí pošty, další ilustrační scény ze Žatce se už točily na zahradě u domu manželů Křížových a u řeky Ohře. „Nejdřív po nás chtěli, že budeme s manželem jen vycházet z našeho rodinného domu, ale pak mě požádali, abych na kameru začala venku na zahradě věšet prádlo. Byla to moje první zkušenost s natáčením, takže jsem byla hodně nervózní. Pak jsem ještě trhala kytičky a zeleninu. Nejlepší to měl manžel, který v záběrech jen seděl před domem na lavičce, a já mu měla nosit piva. Nakonec nás ještě natáčeli u řeky při procházce s pejskem. Celkem to trvalo asi 45 minut, “ popisuje s úsměvem svoje první krůčky před kamerou Miluše Křížová.

Poslední klapka na zahradě

Poslední záběry do svého pořadu pořídila Česká televize na zahradě u pana Kadeřábka, který si v případu střihnul i mluvenou roli. „Přijeli za mnou odpoledne. Nejdřív chtěli, abych něco na zahrádce dělal. Tak jsem zaléval a sbíral rajčata. Pak mě posadili na lavičku před boudu, zvukař mi dal mikrofon a podal text, abych si ho v duchu přečetl. Souhlasil jsem, že to zkusím i nahlas na kameru a hned na poprvé se to povedlo,“ přibližuje svoji roli Richard Kadeřábek. Kromě něho neměla do té doby zbylá trojice s natáčením žádné zkušenosti, přesto všichni působí na záběrech velmi přirozeně. Premiéra pořadu Na stopě s případem Střecha proběhla na ČT 1 již 19. září, ale dá se najít ze záznamu na iVysílání ČT. „Ohlasy byly kladné, známí si z nás v dobrém dělali legraci, že jsme mediální hvězdy, ale asi bych do toho už nešla,“ říká J. Kochová. „Moje dcera se nejvíc nasmála, když jsem v jednom záběru nemohla vylézt od té řeky a manžel mi podal místo ruky hůl,“ dodává další ohlas M. Křížová.

Senioři se často stydí

Podobných případů, kdy se podvodníci specializují na seniory, je celá řada. Vzpomeňme třeba na mediálně asi nejznámější kauzu „Šmejdi“. Ta odhalila drsné praktiky na prodejních akcích, které se tvářily jako výlety za kulturou či památkami. Díky větší informovanosti se situace už v mnohém zlepšila, i tak se pořád najde celá řada vykuků, kteří to na nás stále zkoušejí, proto je dobré být obezřetný. Senioři se totiž velmi často stydí přiznat svoji chybu, aby si o nich rodina či přátelé nemysleli, že jsou hloupí. To mi potvrdila i naše čtveřice. „Mé známé se stalo, že si na prodejní akci koupila předraženou věc. Ve smlouvě jsme našli, že jí může do tří dnů vrátit, tak jsem s ní raději zajel přímo do firmy a věc jsme bez dalších průtahů osobně vyřídili. Určitě je dobré nepodepisovat smlouvu na místě, pečlivě si ji pročíst a případně se s někým poradit,“ má jasno R. Kadeřábek. „Já se také kdysi nechala nachytat na jeden výrobek. Zakrátko jsem ho v jednom časopise našla za poloviční cenu. Naštěstí jsem tenkrát zaplatila jen stokorunovou zálohu, zboží odmítla a smlouvu rychle zrušila. Sice to trvalo tři roky, ale nakonec jsem nemusela nic platit. Myslím si, že v dnešní době jsou už lidi více poučení a také jim pomůže spousta institucí. To dříve nebylo,“ uzavírá pro mnohé lidi citlivé téma J. Kochová. 

Komentáře

Nabídky práce

STRÁŽNÍK POLICIE MĚSTA LOUNY

Městská policie Louny vyhlašuje výběrové řízení na funkci STRÁŽNÍKA. Naborový příspěvek ve výši 100 tisíc korun. Zájemci se mohou hlásit na služebně MěP Louny, ul. Osvoboditelů 512.
Tel.: 415 653 887
E-mail: martin.svoboda@mplouny.cz

ELEKTROMONTÉR

Společnost HANZL ELEKTROMONTÁŽE s r. o. přijme do svého týmu ELEKTROMONTÉRA. Požadujeme: ÚSO/SŠ vzdělání technického, elektro, ŘP B+E, komunikativnost, samostatnost, zodpovědnost. Nástupní plat 26 000,- Kč. Více informací na uvedeném telefonu.
Tel.: 775 234 861
E-mail: hanzl@montaze-elektro.cz

STROJNÍK ČESAČKY

Pro sklizeň chmele hledáme STROJNÍKY ČESAČEK. Pracoviště v okolí Loun. Termín nástupu srpen 2018.
Tel.: 731 107 765

PRACOVNÍK DO VÝROBY

Výrobní podnik v Žatci přijme pracovníky do výroby. Vhodnější pro ženy.
Tel.: 605 262 949

ŠKOLNÍK/ŠKOLNICE

Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, p. o. přijme ŠKOLNÍKA/ŠKOLNICI. Možnost přidělení služebního bytu v budově školy. Nástup od 1.9.2018.
Tel.: 474 343 395
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz

Poslední videa

Žatec: Trénink karate na koupališti

Víkendový trénink Sakura Karate-do Žatec na městském koupališti v Žatci.

Přehrát video
Žatec: Volejbalový turnaj mixů na koupališti

Žatec, koupaliště - sobotní turnaj v plážovém volejbale mixů - 3. ročník. První zápasy...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám byt 1+1 v Žatci, ulice Růžová, cena 590.000 Kč. Tel: 728 651 161.

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám byt 1+1 v osobním vlastnictví, Tomanova ul. Louny. Byt rekonstruovaný, dům revitalizovaný, plynová kotelna. Cena 750 000 Kč. Volejte po 20. hodině: 773 69 77 68.

Vzpomínky

Růžena Lebdušková

Dne 21. 7. 2018 uplyne 30 let od úmrtí naší maminky, babičky a prababičky, paní Růženy LEBDUŠKOVÉ ze Žatce. Vzpomínají děti, vnoučata a pravnoučata.

Josef Pospíchal

Dne 16. července uplynuly 3 smutné roky, kdy od nás navždy odešel náš milovaný syn, sourozenec a strýček pan Josef Pospíchal ze Staňkovic. S láskou a úctou stále vzpomínají maminka, sourozenci a ostatní příbuzní. Děkujeme všem za vzpomínku.

Miroslav Kopáč

Dne 16. 7. uplynuly tři roky, kdy nás opustil pan Miroslav KOPÁČ. Kdo jste ho znali a měli rádi, vzpomeňte s námi. Manželka, dcery Mirka a Lenka, vnučky Lucka, Jana a Terezka a pravnouček Honzík.