Veronika Vávrová si doběhla pro bronz na MČR v krosu

Lucie Steklá 2018-03-27 12:59:59

Louny (lus) Na republikovém šampionátu v krosu v Dolní Dobrouči startovalo osm atletů z Atletického klubu Louny. A hned v první kategorii (mladší žákyně) se lounský klub dočkal dalšího velkého úspěchu. O ten se svým během zasloužila Veronika Vávrová (ročník 06), která se zapsala do historie klubu.

"Veronika získala první medaili v krosu a nejen pro ni je to první velká medaile, ale i pro klub. Má hodnotu bronzu a zaslouženou. Závod rozběhla opatrně, kde se po startu pohybovala kolem 20. místa a postupným zrychlováním to zacinkalo. Verča je ročník 2006 a běžela s o rok staršími! Gratulujeme,” řekl k závodu trenér klubu Jan Hřích. Katka Helebrantová (05) doběhla v téže kategorii na skvělém 30. místě a běh se líbil. Podle slov trenéra byla lepší než minulý šampionát. V další kategorii (mladší žáci) měl lounský klub zastoupení v Tomáši Herinkovi. Tomáš závod rozběhl parádně, ale doplatil na zdravotní komplikace, které jej připravily o lepší výsledek. Běh byl lehký, ale dechem to neutáhl. I tak 29.místo je zlepšení oproti minulému šampionátu. Starší žákyně před sebou měly trať v délce tří kilometrů. V ní nastoupila Petra Helebrantová a doběhla patnáctá. "Bude to trošku déle trvat, než-li se dostane do formy, kterou měla ještě v prosinci 2017. Uděláme vše proto, aby se dala do pohody a začala nás opět všechny těšit," řekl trenér. V této kategorii ještě běžela Natka Buchcarová, která po nemoci doběhla na skvělém 34.místě, Natka Knorová doběhla 50. a Katka Bachova, také po nemoci, doběhla 58. Poslední zastoupení měl AK Louny ve starší žácích, kde běžel Honza Hřích, trať dlouhou 3 km. Po vydařené osmistovce z republikové haly v Ostravě, kde byl pátý, se tentokrát postavil mezi vytrvalce. No, a celkové 10.místo je vynikající a zasloužené. Porazil mnoho borců, kteří mají na dráze zaběhnuté lepší časy. Běžel opět hlavou a začal kolem 20.místa, kde v posledním kole se dostal na uvedené umístnění. "Závod jsme si užili, tak jako večer před tím a těším se na další takovou podívanou," zhodnotil trenér.

30. místo Kateřina Helebrantová (05) 8:33

Na start Mistrovství ČRv přespolním běhu dorostenců, dorostenek, starších žáků, starších žákyň, mladších žáků a mladších žákyň se postavili také čtyři atleti z klubu ASK Elna Počerady.  S medailovými šancemi startovala Zuzana Porubčanová, ale závod jí nevyšel. "Doplatila na vražedný tempo. Druhé kolo, dlouhé kilometr, se běželo za necelé tři minuty. Ale klobouk dolů, že dokončila závod! Je bojovnice," uvedl trenér ASK Marcel Babilonský.