Hbité prsty létaly po klávesnicích na obchodní akademii v Lounech

Jarka Cibulková 2018-04-08 02:13:00

Louny (caj) Padesátka soutěžících z Ústeckého kraje poměřila své síly v Krajském kole Mistrovství České republiky v grafických předmětech. Studenti ze Žatce, Mostu, Kadaně, Děčína, Ústí nad Labem, Teplic, Chomutova a Rumburka procvičili své hbité prsty minulé úterý 27. března v budově Obchodní akademie a Střední odborné škole generála Františka Fajtla v Lounech. Soutěžilo se ve třech disciplínách - psaní na klávesnici, korektuře textu a wordprocessingu (zpracování textu).

Úvodního zahájení se ujali v aule akademie studenti školy Eliška Drbohlavová a Jaroslav Parma. Eliška zazpívala dvě písně, Jaroslav ji doprovodil na kytaru. Poté už si vzala slovo organizátorka krajského kola Jaroslava Kuhnová, která všechny přivítala. „Jsme rádi a je nám ctí, že letos pořádáme krajské kolo soutěže v grafických předmětech. Přeji vám klidné ruce a soustředění, abyste se dobře umístili,“ pronesla ředitelka pořádající školy Simona Vágnerová.

Poté už se soutěžící rozmístili do jednotlivých tříd, kde probíhaly jednotlivé disciplíny. V korektuře textu soutěžilo pět studentů. Na prvním místě se s 4050 body umístila Nikola Paulusová, druhá skončila její spolužačka Kateřina Ošlejšková, obě z Obchodní akademie a Střední odborné školy zemědělské a ekologické v Žatci. Bronz si zasloužil Miroslav Tirpák ze Střední odborné školy energetické a stavební, OA a SZŠ Chomutov. Z osmičky soutěžících, přihlášených do kategorie wordprocessing, nakonec nesplnili podmínky pro zařazení do dalších částí čtyři studenti. Pouze dva body rozhodly o vítězství Terezy Haňkové (OA a SOŠ zem. a ekol. Žatec) před Pavlínou Papajikovou a Jessicou Kučerovou (obě z Evropské obchodní akademie Děčín). Největší zastoupení měla disciplína opisu, na níže se sešlo třicet čtyři studentů. Vítězství v opisu nakonec míří do Ústí nad Labem zásluhou Lukáše Johanovského z tamního gymnázia a SOŠ dr. Václava Šmejkala. Druhý se umístil Erik Dreveňak (SŠ AGC Teplice) před Johankou Opočenskou (OA a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ústí nad Labem). Studenti ze Žatce Lukáš Kolert (SOA) obsadil páté místo, Roman Vaněk patnácté a Tereza Haňková (oba z OA a SOŠ zem. a ekol.) dvaadvacáté místo. Pisatelé z pořádající školy se umístili na třináctém (Ivana Šašková), na šestnáctém (Natálie Krobová) a sedmadvacátém místě (Adriana Džurbanová).

Vítězové všech třech disciplín se zúčastní celorepublikového kola, které hostí obchodní akademie v Hradci Králové, kam je nominuje Národní ústav pro vzdělávání Praha.

foto: Studenti ze Žatce, Loun, Ústí nad Labem, Chomutova a Děčína naslouchají pokynům předsedy komise Otty Münche před zahájením krajského kola Mistrovství ČR v grafických disciplínách v kategorii wordprocessing. Foto: Jarka Cibulková

Komentáře

Nabídky práce

PRACOVNÍK/PRACOVNICE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

DPS Žatec hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO) na dobu určitou. Podmínka: minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou přiloženého životopisu zasílejte do 31. října 2021 na uvedený e-mail nebo adresu.
Kontakt: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec
E-mail: antoni@dpszatec.cz


PRACOVNICE NA EKONOMICKÉM ÚSEKU

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme PRACOVNICI na ekonomický úsek. Požadujeme SŠ vzdělání, komunikační schopnosti a komplexní znalost účetnictví. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICE

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme na ekonomický úsek ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICI. Požadujeme SŠ vzdělání, základní znalost účetnictví, komunikační schopnosti a znalost MS Office. Vhodné i pro absolventy. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


TURISTICKÝ PRŮVODCE

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme PRŮVODCE 1. Na hlavní pracovní poměr 2. Na dohodu pro pravidelnou výpomoc (vhodné i pro aktivní seniory, studenty, osoby na mateřské/rodičovské) Požadujeme ochotu pracovat o víkendech a svátcích, cizí jazyk výhodou. 5 týdnů dovolené, platové ohodnocení dle legislativy. Nástup možný ihned.
E-mail: havelka@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video