Pozor! Město vyhlásilo plošnou deratizaci

Markéta Chalupová 2018-04-10 12:44:09

Žatec (utz) Speciální ochrannou deratizaci, která má zajistit snížení počtů přemnožených potkanů obecných, vyhlásilo město Žatec obecně závaznou vyhláškou. Plošná deratizace proběhne příští týden od pondělí 16. dubna do pátku 20. dubna.

Z vyhlášky vyplývá povinnost pro majitele nemovitostí, provést prohlídku všech nemovitostí a odstranit nepořádek, který by mohl přispět k dalšímu množení hlodavců. Deratizace musí být provedena v daném termínu v co nejvyšším počtu nemovitostí zároveň. Město proto žádá všechny majitele nemovitostí, podniky, firmy a živnostníky, aby věnovali deratizaci patřičnou pozornost v zájmu zabránění škodám na zdraví obyvatel a majetku.

Městský úřad Žatec doporučuje objednat si specializovanou firmu, která deratizaci provede. „Deratizaci se musí provést správně, aby nedošlo k ohrožení zdraví a života osob i zvířat v hospodářských i zájmových chovech. Je nutné znát příslušné právní předpisy, metodické pokyny a doporučení,“ vysvětlil Kamil Plíšek, která má na Městském úřadě Žatec na starost veterinární péči a ochranu zvířat. 

Druhou možností je, že si nástrahu pořídí majitelé domů sami. Možnost, která pravděpodobně mnoha lidem přijde jako nejjednodušší či nejlevnější, ale odborníci nedoporučují. Právě kvůli bezpečnosti. „Tuto možnost nedoporučujeme, protože je zde mnoho rizik. Návnadu mohou najít děti, domácí nebo hospodářská zvířata a může dojít k ohrožení zdraví nebo dokonce života nezúčastněné osoby, popřípadě vzniknout škoda,“ zdůraznil Kamil Plíšek.

Právě kvůli bezpečnosti deratizátoři absolvují speciální školení z několika předmětů, které trvá 200 hodin. Amatérské použití jedu může skončit i porušením zákona na ochranu zvířat nebo střetem s trestním zákoníkem. Městský úřad Žatec proto doporučuje buď se obrátit na profesionální firmu, kontakty najdete na městských internetových stránkách. 


Komentáře

Nabídky práce

PROVOZNÍ ZÁMEČNÍK-NÁSTROJÁŘ

Hledáme PROVOZNÍ ZÁMEČNÍKY-NÁSTROJÁŘE do Podbořan! 13. PLAT, 5 týdnů dovolené, 37,5 hodin/týden, benefity od 15 900/rok, závodní stravování.
Tel.: 606 620 482
E-mail: libuse.konderlova@rako.cz


FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA

Marius Pedersen přijme kolegy na pozici ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA. Požadujeme: Dobrý zdravotní stav, trestní bezúhonnost, smysl pro zodpovědnost, ŘP sk. - C,E, osvědčení způsobilosti řidiče. Místo výkonu práce: Provozovna Louny, Žatec, Rakovník. Náplň práce: řízení kontejnerových a svozových vozidel, dvousměnný provoz, pracovní doba se řídí dle směn. Nabízíme: Pracovní smlouvu na dobu neurčitou, měsíční mzdu ve složení: základní mzda dle zařazení + osobní ohodnocení + prémiová složka + náhrada cestovného, zaměstnanecké výhody (půjčky, vzdělávání), možnost zvýšení kvalifikace za podmínek v rámci profesního vzdělávání, zvýhodněný tarif od T-Mobile, zvýhodněný nákup Auto Škoda, zvýhodněný nákup karty Benzina.
Tel.: +420 493 645 805
E-mail: mplouny@mariuspedersen.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video