Policisté cestou do služby zachránili lidský život

Tomáš Skřipský 2018-04-24 11:43:05

CHOMUTOV (r) — Byla to obyčejná ranní cesta autem do práce z Kadaně do Chomutova, jakých už policisté Josef Aron, Michal Kašpar (oba 40) a Petr Sládek (35) absolvovali bezpočet. V neočekávané drama se změnila kousek od Černovic, kde si trojice mužů všimla auta Škoda Felicia, které bylo zapadnuté v příkopu a kouřilo se z něj. Když k vozu doběhli, pod kapotou motoru už byly vidět plameny.

Čtyřiadvacetiletý řidič byl zaklíněný ve zdemolované kabině a byl v bezvědomí, ze kterého se naštěstí během chvíle probral. Protože nešly otevřít dveře vozu, nebylo možné jej vytáhnout ven.

„Začal jsem okamžitě mávat na nákladní auta, protože vím, že mají ze zákona v povinné výbavě hasicí přístroj. Podařilo se mi zastavit dodávku, jejíž řidič mi přístroj poskytl, a vystříkal jeho obsah pod kapotu,“ vzpomíná Josef Aron na vypjaté chvíle. Jeden z jeho kolegů mezitím telefonem alarmoval složky integrovaného záchranného systému, zatímco druhý usměrňoval dopravu.

Když se podařilo odvrátit hrozící požár, zachránci se snažili, aby těžce zraněný řidič neupadl do šoku. Potom už na místo dorazila záchranka a hasiči, kteří mladého šoféra z Klášterce nad Ohří z vraku vystříhali a předali do rukou záchranářů. Ti zraněného ošetřili a nechali vrtulníkem přepravit na traumatologii v Ústí nad Labem. V nemocnici si řidič, který se ráno vracel domů z noční směny, pobyl velmi dlouhou dobu, ale svá zranění přežil.

K události došlo loni 23. července. Ve čtvrtek minulého týdne se pak trojice zachránců dočkala udělení certifikátu „Gentleman silnic“, který lze získat za záchranu života při dopravní nehodě v rámci společného projektu České pojišťovny a Policie ČR. Praporčík Josef Aron, praporčík Petr Sládek a podpraporčík Michal Kašpar ocenění převzali z rukou zástupce vedoucího Územního odboru Policie ČR Chomutov Roberta Kubánka a tiskové mluvčí České pojišťovny Ivany Buriánkové. Stali se tak v pořadí již 141., 142. a 143. oceněným gentelmanem silnic v České republice.

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video