V Blšanech se natáčí dramatický snímek

2018-05-16 05:32:00

Blšany (až) Nový detektivní seriál s názvem Lynč natáčí v současné době Česká televize. Připravovaný osmidílný snímek vzešel z projektu ČT pro začínající filmové autory. Mladý dokumentarista se v něm snaží odhalit tajemství severočeského městečka, kde zlynčovali Roma a obyvatelům se to podařilo utajit. Příběh z fiktivního města v severních Čechách, kde došlo k dramatickým událostem, se natáčí v Blšanech. Ty se pro potřeby natáčení změnily ve fiktivní městečko Buchnov.

Natáčení probíhá v několika etapách. Poprvé se televizní štáb pod vedením Ivana Vakaráče, který vybírá filmové lokace neboli místa natáčení, objevil v Blšanech už v březnu, kdy se točilo na náměstí v pivnici U kachny, na náměstí také vyrostla filmová „Lékárna“. Další natáčení probíhalo minulý týden od středy do neděle. Produkce sháněla pro potřeby filmařů komparzisty z okolí, zhruba dvacítku lidí.

Televizní štáb si po dobu natáčení pronajal prostory náměstí a přilehlé soukromé zahrady, minulý týden natáčel i v budově radnice. Jak vyplývá i z usnesení zastupitelstva města Blšan, Česká televize zaplatí za pronájem městského úřadu 65 000 korun, má také pronajaté domy od soukromníků, i tam jsou částky za pronájem podobné. Během několika dnů se na blšanském náměstí usídlila „pouť”, byla tam hlavně podle požadavků scénáře a užily si ji v rámci natáčení především děti, které tam dorazily spolu s rodiči, již se zaregistrovali jako komparsisté. Všechny houpačky a kolotoče měly zdarma. A jaké byly odměny za účast v komparzu? „Jeden den 800 korun pro dospělé, 400 korun za dítě,” prozradila podbořanská maminka, která se natáčení zúčastnila spolu s manželem a dcerkou. Dětem se účinkování v budoucím filmu líbilo, aniž by si to nějak moc uvědomovaly. Kolotoče a houpačky měly po celou dobu zadarmo, dostaly i cukrovou vatu. To vše samozřejmě pod pečlivým dohledem a za pokynů pana režiséra.

Minulou středu a čtvrtek se natáčely scény, kde hraje Marek Němec (policista), Barbora Kodetová (starostka Buchnova), nebo Jiří Dvořák, Dana Syslová, Zuzana Stivínová a další známí herci.

Komentáře

Nabídky práce

PRODAVAČKA

Prodejna domácích potřeb v Žatci přijme prodavačku na HPP.
Tel.: 602 883 203
E-mail: orionzatec@gmail.com

OPERÁTOR VÝROBY, TECHNIK ÚDRŽBY, SKLADNÍK

HITACHI Automotive (Průmyslový zóna Triangle, Minice 60, 438 01 Žatec) hledá do svého týmu nové kolegy na pozice OPERÁTOR VÝROBY, TECHNIK ÚDRŽBY A SKLADNÍK. Nabízíme velice zajímavé pracovní podmínky a řadu benefitů.
Kontakt: Jindřiška Vlasáková
Tel.: 775 958 236
E-mail: jindriska.vlasakova@hitachi-automotive.eu

ÚČETNÍ (asistentka)

Požadujeme vzdělání ÚSO, znalost účetnictví a daňové evidence, programy POHODA (podmínkou) a Účto Tichý (výhodou), World, Excel, AJ výhodou, pracoviště Louny a Praha, 1-2x měsíčně porady v Brně. Životopis a motivační dopis, případně dotazy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: ucetnictvi@altego.cz

ŘIDIČ A DĚLNÍK SVOZU

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu Louny ŘIDIČE A DĚLNÍKY SVOZU. Požadavek u řidičů - oprávnění skupiny C, E, prof. průkaz, karta řidiče. V případě chybějící části oprávnění, proplatíme a zajistíme doplnění.
Kontakt: Petr Rejzek
Tel.: 739 682 536

TECHNIK

Přijmeme pracovníka na hlavní pracovní poměr na pozici SAMOSTATNÝ TECHNIK, místo výkonu práce Žatec, nástup možný ihned, min. středoškolské vzdělání technického směru, práce na PC, ŘP sk. B, platové zařazení při nástupu 18-20 tisíc Kč. Životopis s kontaktem zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: osbdlouny@iol.cz

Poslední videa

Krajanské setkání v Podbořanech pozdravil starosta

Sdružení Čechů z Volyně a jejich přátel a o.o. Českého svazu bojovníků za svobodu v Žatci se sešly na slavnostním setkání v Národním domě v Podbořanech. Pozdravil je i starosta "volyňák" Radek Reindl.

Přehrát video
Vítání občánků na radnici v Podbořanech

Sobota 13. října se nesla ve znamení vítání nejmenších občánků města. Maminkám miminek předaly kytičky děti z MŠ Bratří Čapků v Podbořanech. Podívejte se, jak všem jim to slušelo ;-)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608 177 789.

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodej bytu v podílovém vlastnictví, 3+1 (78 m2), balkon, sklep, v bytovce Chožov, 9 km od Loun, 45 minut do Prahy, připraven k částečné rekonstrukci, cena 510 000 Kč, při rychlém jednání sleva. RK nevolat. Další informace do zpráv, nebo volejte: 734 366 095, 603 400 121.

Vzpomínky

Alena Krejdlová

Dne 18. 10. 2018 uplyne 5 let od chvíle, kdy nás náhle, ve věku 52 let, navždy opustila paní Alena KREJDLOVÁ z Loun. S láskou vzpomíná syn Michal, sestra Martina, maminka Marie, babička Danuše a rodina Říhova a Pavlasova. Vyslovuji velké poděkování společnosti Fujikoki Czech a jejím zaměstnancům za pomoc a účast v těžkém období naší rodiny.

Milánek Pihrt

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene… Dne 13. října tomu bylo 12 let, co nás navždy opustil náš milovaný syn, bratr a vnuk Milánek PIHRT. Stále s láskou vzpomínají rodiče, sestra a bratr s rodinami a babičky.

František Krejčí

Dne 20. října 2018 uplyne 5 let, kdy nás navždy opustil tatínek a dědeček, pan František KREJČÍ. Stále vzpomínají dcery s rodinami.