V Blšanech se natáčí dramatický snímek

2018-05-16 05:32:00

Blšany (až) Nový detektivní seriál s názvem Lynč natáčí v současné době Česká televize. Připravovaný osmidílný snímek vzešel z projektu ČT pro začínající filmové autory. Mladý dokumentarista se v něm snaží odhalit tajemství severočeského městečka, kde zlynčovali Roma a obyvatelům se to podařilo utajit. Příběh z fiktivního města v severních Čechách, kde došlo k dramatickým událostem, se natáčí v Blšanech. Ty se pro potřeby natáčení změnily ve fiktivní městečko Buchnov.

Natáčení probíhá v několika etapách. Poprvé se televizní štáb pod vedením Ivana Vakaráče, který vybírá filmové lokace neboli místa natáčení, objevil v Blšanech už v březnu, kdy se točilo na náměstí v pivnici U kachny, na náměstí také vyrostla filmová „Lékárna“. Další natáčení probíhalo minulý týden od středy do neděle. Produkce sháněla pro potřeby filmařů komparzisty z okolí, zhruba dvacítku lidí.

Televizní štáb si po dobu natáčení pronajal prostory náměstí a přilehlé soukromé zahrady, minulý týden natáčel i v budově radnice. Jak vyplývá i z usnesení zastupitelstva města Blšan, Česká televize zaplatí za pronájem městského úřadu 65 000 korun, má také pronajaté domy od soukromníků, i tam jsou částky za pronájem podobné. Během několika dnů se na blšanském náměstí usídlila „pouť”, byla tam hlavně podle požadavků scénáře a užily si ji v rámci natáčení především děti, které tam dorazily spolu s rodiči, již se zaregistrovali jako komparsisté. Všechny houpačky a kolotoče měly zdarma. A jaké byly odměny za účast v komparzu? „Jeden den 800 korun pro dospělé, 400 korun za dítě,” prozradila podbořanská maminka, která se natáčení zúčastnila spolu s manželem a dcerkou. Dětem se účinkování v budoucím filmu líbilo, aniž by si to nějak moc uvědomovaly. Kolotoče a houpačky měly po celou dobu zadarmo, dostaly i cukrovou vatu. To vše samozřejmě pod pečlivým dohledem a za pokynů pana režiséra.

Minulou středu a čtvrtek se natáčely scény, kde hraje Marek Němec (policista), Barbora Kodetová (starostka Buchnova), nebo Jiří Dvořák, Dana Syslová, Zuzana Stivínová a další známí herci.

Komentáře

Nabídky práce

AUTOMECHANIK, AUTOTRONIC, AUTOELEKTRIKÁŘ, DIAGNOSTIK

AUTO-Evžen Myslivec s.r.o. Louny a Slaný přijme zaměstnance na pozice AUTOMECHANIK, AUTOTRONIC, AUTOELEKTRIKÁŘ, DIAGNOSTIK. Nástup možný ihned, případně dohodou. Více info na uvedeném telefonu.
Kontakt: Tomáš Dolejš
Tel.: 736 622 151
E-mail: dolejs@saz-myslivec.cz

ŘIDIČ A DĚLNÍK SVOZU

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu Louny ŘIDIČE A DĚLNÍKY SVOZU. Požadavek u řidičů - oprávnění skupiny C, E, prof. průkaz, karta řidiče. V případě chybějící části oprávnění, proplatíme a zajistíme doplnění.
Kontakt: Ing. Josef Fryč
Tel.: 739 682 517

KLIENTSKÝ PRACOVNÍK POŠTY

Česká počta nabízí v Klášterci nad Ohří, Jirkově a Lounech volné místo na pozici KLIENTSKÝ PRACOVNÍK. Pro více info volejte nebo pište na uvedené kontakty.
Kontakt: Petr Velký
Tel.: 954 303 698
E-mail: Velky.Petr@cpost.cz

PRODAVAČ/KA, KUCHAŘ/KA BUFETU

Řeznictví a uzenářství v Chomutově (Ruská 16) přijme PRODAVAČE/KU A KUCHAŘE/KU do bufetu. Nabízíme nadprůměrné platové ohodnocení.
Tel.: 777 552 553
E-mail: miroslava.vaneckova@masojiko.cz

BRIGÁDNÍK

Hledáme brigádníka na měření normovaných časů výrobních operací se zkušenostmi.
Tel.: 778 407 800

Poslední videa

Otevření Rákosníčkova hřiště v Žatci a Michal Nesvadba

V sobotu 11. srpna se v Žatci v Podměstí, pod Nákladní ulicí otevřelo nové Rákosníčkovo hřiště od společnosti Lidl. Součástí celodenního programu byl i miláček dětí Michal z Kouzelné školky ;-)

Přehrát video
Spořice: Festival Spořice Fest

....

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608177789.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím v Žatci byt 1+1, 2+1, 3+1. RK nevolat. Nabídněte na tel.: 776 836 500.

Vzpomínky

Miroslav Nechanický

Dopracovaly pilné ruce, utichlo předobré srdce. Očima se už nepodíváš, teď klidným spánkem odpočíváš. Utichlo srdce, zůstal jen žal, ten, kdo Tě miloval, vzpomíná dál. Dne 11. srpna tomu bylo sedm let, co nás opustil pan Miroslav NECHANICKÝ z Chlumčan. S úctou vzpomíná zarmoucená rodina.

Jitka Semová

Měla jsi tak ráda život, tolik jsi chtěla žít. Smrt však krutá byla a Tys od nás musela odejít… Dne 4. srpna jsme vzpomněli první výročí, kdy od nás navždy odešla paní Jitka SEMOVÁ z Lenešic. Nikdy nezapomenou manžel František, maminka Jindřiška, dcery Jitka, Maruška, Lenka, syn František s rodinou, vnoučata Adrianka a Natálka a sestra Libuše s rodinou. Děkujeme všem, kteří vzpomenou s námi.

Jaroslav Soukup

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene. Dne 16. srpna to bude nezapomenutelných 26 let, kdy zemřel můj milovaný manžel Jaroslav SOUKUP z Žiželic. Vzpomíná manželka Jiřina, dcera Jaroslava s rodinou, syn Jiří s rodinou, vnoučata a pravnoučata.