V Blšanech se natáčí dramatický snímek

2018-05-16 05:32:00

Blšany (až) Nový detektivní seriál s názvem Lynč natáčí v současné době Česká televize. Připravovaný osmidílný snímek vzešel z projektu ČT pro začínající filmové autory. Mladý dokumentarista se v něm snaží odhalit tajemství severočeského městečka, kde zlynčovali Roma a obyvatelům se to podařilo utajit. Příběh z fiktivního města v severních Čechách, kde došlo k dramatickým událostem, se natáčí v Blšanech. Ty se pro potřeby natáčení změnily ve fiktivní městečko Buchnov.

Natáčení probíhá v několika etapách. Poprvé se televizní štáb pod vedením Ivana Vakaráče, který vybírá filmové lokace neboli místa natáčení, objevil v Blšanech už v březnu, kdy se točilo na náměstí v pivnici U kachny, na náměstí také vyrostla filmová „Lékárna“. Další natáčení probíhalo minulý týden od středy do neděle. Produkce sháněla pro potřeby filmařů komparzisty z okolí, zhruba dvacítku lidí.

Televizní štáb si po dobu natáčení pronajal prostory náměstí a přilehlé soukromé zahrady, minulý týden natáčel i v budově radnice. Jak vyplývá i z usnesení zastupitelstva města Blšan, Česká televize zaplatí za pronájem městského úřadu 65 000 korun, má také pronajaté domy od soukromníků, i tam jsou částky za pronájem podobné. Během několika dnů se na blšanském náměstí usídlila „pouť”, byla tam hlavně podle požadavků scénáře a užily si ji v rámci natáčení především děti, které tam dorazily spolu s rodiči, již se zaregistrovali jako komparsisté. Všechny houpačky a kolotoče měly zdarma. A jaké byly odměny za účast v komparzu? „Jeden den 800 korun pro dospělé, 400 korun za dítě,” prozradila podbořanská maminka, která se natáčení zúčastnila spolu s manželem a dcerkou. Dětem se účinkování v budoucím filmu líbilo, aniž by si to nějak moc uvědomovaly. Kolotoče a houpačky měly po celou dobu zadarmo, dostaly i cukrovou vatu. To vše samozřejmě pod pečlivým dohledem a za pokynů pana režiséra.

Minulou středu a čtvrtek se natáčely scény, kde hraje Marek Němec (policista), Barbora Kodetová (starostka Buchnova), nebo Jiří Dvořák, Dana Syslová, Zuzana Stivínová a další známí herci.

Komentáře

Nabídky práce

STAVEBNÍ TECHNIK, TECHNOLOG, REFERENT KVALITY

Prefa Žatec s.r.o. hledá zaměstnance na pozice STAVEBNÍ TECHNIK, TECHNOLOG, REFERENT KVALITY. Požadujeme střední školu stavebního směru s maturitou, ŘP sk. B. Nabízíme dobré platové podmínky, po zkušební době možnost trvalého pracovního úvazku, stravování v místě pracoviště, týden dodatkové dovolené. Nabízené pracovní pozice jsou v lokalitě města Žatce. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 724 206 320
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

OBSLUHA MYČKY

Hledáme pomocnou sílu k myčce, cca od 12:30 do 15:30 hod. Pracoviště Gymnázium Chomutov. - Tel. 607 948 092.
Tel.: 607 948 092

SKLADNÍK

Přijmeme VÝROBNÍHO DĚLNÍKA. Místo práce Chomutov. Zajímavé platové ohodnocení.
Tel.: 725 546 639
E-mail: jakub.kruta@bachl.cz

VÝROBNÍ DĚLNÍK

Přijmeme VÝROBNÍHO DĚLNÍKA. Místo práce Chomutov. Zajímavé platové ohodnocení.
Tel.: 725 546 639
E-mail: jakub.kruta@bachl.cz

ELEKTRIKÁŘ/KA OBALOVNY

Společnost EUROVIA VINCI přijme pracovníky na pozici ELEKTRIKÁŘ/KA OBALOVNY. Místo výkonu práce Černovice. Nabízíme průměrný měsíční výdělek 35 000,- Kč. Požadujeme SOU obor elektro (silnoproud), nebo SOU zámečník, ŘP sk. B (ŘP sk. C výhodou), zdravotní způsobilost.
Tel.: 731 601 442
E-mail: dusan.holub@eurovia.cz

Poslední videa

Oslava nového roku vietnamské komunity

A zase se tančilo :)

Přehrát video
Hasiči dostali novou Tatru

Tatra přijíždí :)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608 177 789.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Hledám byt nebo menší RD na Lounsku, Žatecku, Podbořansku. Tel.: 733 691 127.

Vzpomínky

Miroslava Macáková

Dne 21. ledna uplyne 6 let, co nás opustila paní Miroslava Macáková z Loun. Nikdy nezapomenou manžel Pavel, dcera Tereza, vnučka Andrejka. Děkujeme všem, kteří si vzpomenou.

Evžen Seidl

Dne 17. 1. 2017 zemřel pan Evžen SEIDL po těžkém úrazu neslučujícím se s životem. Odešel bez slůvka rozloučení výjimečně dobrý člověk, jednatel pobočky Konfederace politických vězňů v Lounech. Vzpomíná družka M. Vrbíková a její bratr.

Pavel Kalčík

Dne 14. ledna by se dožil 75 let pan Pavel Kalčík z Loun. Nikdy nezapomenou a stále vzpomínají manželka, synové a snacha a vnoučata.