V Blšanech se natáčí dramatický snímek

2018-05-16 05:32:00

Blšany (až) Nový detektivní seriál s názvem Lynč natáčí v současné době Česká televize. Připravovaný osmidílný snímek vzešel z projektu ČT pro začínající filmové autory. Mladý dokumentarista se v něm snaží odhalit tajemství severočeského městečka, kde zlynčovali Roma a obyvatelům se to podařilo utajit. Příběh z fiktivního města v severních Čechách, kde došlo k dramatickým událostem, se natáčí v Blšanech. Ty se pro potřeby natáčení změnily ve fiktivní městečko Buchnov.

Natáčení probíhá v několika etapách. Poprvé se televizní štáb pod vedením Ivana Vakaráče, který vybírá filmové lokace neboli místa natáčení, objevil v Blšanech už v březnu, kdy se točilo na náměstí v pivnici U kachny, na náměstí také vyrostla filmová „Lékárna“. Další natáčení probíhalo minulý týden od středy do neděle. Produkce sháněla pro potřeby filmařů komparzisty z okolí, zhruba dvacítku lidí.

Televizní štáb si po dobu natáčení pronajal prostory náměstí a přilehlé soukromé zahrady, minulý týden natáčel i v budově radnice. Jak vyplývá i z usnesení zastupitelstva města Blšan, Česká televize zaplatí za pronájem městského úřadu 65 000 korun, má také pronajaté domy od soukromníků, i tam jsou částky za pronájem podobné. Během několika dnů se na blšanském náměstí usídlila „pouť”, byla tam hlavně podle požadavků scénáře a užily si ji v rámci natáčení především děti, které tam dorazily spolu s rodiči, již se zaregistrovali jako komparsisté. Všechny houpačky a kolotoče měly zdarma. A jaké byly odměny za účast v komparzu? „Jeden den 800 korun pro dospělé, 400 korun za dítě,” prozradila podbořanská maminka, která se natáčení zúčastnila spolu s manželem a dcerkou. Dětem se účinkování v budoucím filmu líbilo, aniž by si to nějak moc uvědomovaly. Kolotoče a houpačky měly po celou dobu zadarmo, dostaly i cukrovou vatu. To vše samozřejmě pod pečlivým dohledem a za pokynů pana režiséra.

Minulou středu a čtvrtek se natáčely scény, kde hraje Marek Němec (policista), Barbora Kodetová (starostka Buchnova), nebo Jiří Dvořák, Dana Syslová, Zuzana Stivínová a další známí herci.

Komentáře

Nabídky práce

DOZORCE/STRÁŽNÝ

Vězeňská služba České republiky, Věznice Všehrdy hledá DOZORCE/STRÁŽNÉHO. Nástupní plat od 22 240,- Kč (hrubého). Pro více informací pište nebo volejte na uvedené kontakty.
Tel.: 474 697 111
E-mail: info@vez.vse.justice.cz

OBSLUHA CNC STROJŮ

Společnost Ishimitsu se sídlem v Lounech hledá do svého týmu pracovníka na pozici OBSLUHA CNC STROJŮ. Nabízíme: Nepřetržitý i 3-směnný provoz, stravování v zavodní jídelně, příspěvek na dojíždění a penzijní pojištění, systém měsíčních a pololetních odměn, přátelské prostředí, zázemí stabilního zaměstnavatele. Více info na telefonu 415 930 414, e-mail: hr@ishimitsu.cz.

MZDOVÁ ÚČETNÍ

Přijmeme mzdovou účetní do Žatce. Náplní je zpracování mzdové agendy pro soukromé společnosti. Požadujeme min. 3 roky mzdové praxe. Nabídky doplněné životopisem zašlete na uvedený e-mail. Ing. Pavel Dvorský, Ph.D. (Dukelská 3189, 438 01 Žatec).
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský, Ph.D.
E-mail: pavel@paveldvorsky.cz

ŘIDIČ AUTOBUSU

Přijmu řidiče autobusu s praxí. Chomutov. - Tel. 608 622 222.

PRODAVAČKA VE STÁNKU

Přijmu PRODAVAČKU pro stánkový prodej do zoo Chomutov. Nástup ihned. Do 10/2018. - Tel. 602 439 401.

Poslední videa

Novohradská pouť, ukázka sokolnictví

Ukázky sokolnictví návštěvníci pouti na Novém Hradě viděli na druhém nádvoří.

Přehrát video
Novohradská pouť, tanec kankán

Kankán v podání tanečnic se setkal s velkým potleskem.

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

SPOLUBYDLENÍ V POSTOLOPRTECH. V Postoloprtech na Lounsku nabízím jeden volný neprůchozí pokoj v bytě 2+1. Pokoj obsahuje postel, skříň, psací stůl a židli. V bytě je k dispozici kuchyň s ledničkou, pračkou, mikrovlnkou. Cena 3000 Kč. Tel. 721 419 384

PRONÁJEM

Nabízím k pronájmu byt 3+1 v OV s balkonem ve Vroutku. Byt se nachází ve druhém patře. Byt má k dispozici sklepní kóji v suterénu. Kuchyň je po rekonstrukci a je vybavena elektrickými spotřebiči. V bytě jsou plastová okna a je po částečné rekonstrukci. V předsíni je pak vestavěná šatní skříň. Vytápění bytu je řešeno akumulačními kamny. Byt je volný k nastěhování od 1. 6. 2018. Měsíční cena pronájmu, včetně všech poplatků, je 7500,- Kč. Bližší informace na tel. čísle 732 688 616. Volejte pouze po 11. hodině.

Vzpomínky

Vladimír Pecháček

Dne 22. května uplyne 5 smutných let od úmrtí pana Vladimíra PECHÁČKA. S láskou stále vzpomíná manželka Jana a děti Jana a Vláďa s rodinami.

Rudolf Wolf a Irena Wolfová

Dne 26. června uplyne 35 let, od úmrtí pana Rudolfa WOLFA ze Žatce a dne 23. 5. uplyne 20 let, od úmrtí paní Ireny WOLFOVÉ ze Žatce. Stále vzpomíná celá rodina.

Petruška Strnadová

Těžko se s tebou loučilo, těžko je bez tebe žít. Láska však smrtí nekončí, v srdci tě budeme mít. Dne 26. 5. uplyne 14 let, co nás navždy opustila naše dcera a maminka Petruška STRNADOVÁ z Tvršic. Stále vzpomínají a nikdy nezapomenou maminka, dcera Terezka, druh Pavel, sestry s rodinami a ostatní příbuzní.