Hlasujte pro sbírky na opravu památek. Čas máte do 20. května!

Redakce 2018-05-16 14:18:00

Podbořansko, Lounsko (lus, až) Do neděle 20. května můžete hlasovat on-line na stránkách soutěže veřejných sbírek na památky Máme vybráno www.mamevybrano.cz. V soutěži je z našeho okresu celkem 6 sbírek – Kryry: Záchrana kostela Narození Panny Marie; Lenešice: Rekonstrukce kostela sv. Šimona a Judy; Louny: Rekonstrukce prostranství před Vrchlického divadlem; Očihov: Pořízení zvonů do kostela sv. Martina; Postoloprty: Oprava varhan v kostele Nanebevzetí Panny Marie; Vroutek: Obnova kostela sv. Jana Křtitele a hřbitova.

Do hlasování se můžete zapojit do neděle 20. května a podpořit libovolný projekt z okresu Louny, či jinou oblíbenou památku v České republice. Každá z nich může být jednou z vybraných deseti, které si rozdělí 100 tisíc korun. Každý může zaslat jen jeden hlas. K hlasování je důležité znát přidělené číslo projektu. Hlasuje se na stránce http://www.mamevybrano.cz/index.php?lnk=70.

Abychom vám usnadnili hledání, níže nabízíme odkazy na přihlášené projekty z okresu Louny (včetně čísla pro hlasování): 

191 – Kryry: Záchrana kostela Narození Panny Marie

192 – Lenešice: Rekonstrukce kostela sv. Šimona a Judy

196 – Louny: Rekonstrukce prostranství před Vrchlického divadlem

197 – Očihov: Pořízení zvonů do kostela sv. Martina

198 – Postoloprty: Oprava varhan v kostele Nanebevzetí Panny Marie

203 – Vroutek: Obnova kostela sv. Jana Křtitele a hřbitova

Letos běží již sedmý ročník soutěže veřejných sbírek na památky Máme vybráno. Institut pro památky a kulturu pořádá od roku 2012 projekt zaměřený na financování památek s názvem Máme vybráno. Jeho součástí je konference a soutěž veřejných sbírek. Vyhlášení výsledků sedmého ročníku se uskuteční 29. května v dominikánském klášteře v Praze. Záštitu převzal ministr kultury PhDr. Ilja Šmíd a Asociace krajů ČR.


Komentáře

Nabídky práce

PRODAVAČKA

Prodejna domácích potřeb v Žatci přijme prodavačku na HPP.
Tel.: 602 883 203
E-mail: orionzatec@gmail.com

OPERÁTOR VÝROBY, TECHNIK ÚDRŽBY, SKLADNÍK

HITACHI Automotive (Průmyslový zóna Triangle, Minice 60, 438 01 Žatec) hledá do svého týmu nové kolegy na pozice OPERÁTOR VÝROBY, TECHNIK ÚDRŽBY A SKLADNÍK. Nabízíme velice zajímavé pracovní podmínky a řadu benefitů.
Kontakt: Jindřiška Vlasáková
Tel.: 775 958 236
E-mail: jindriska.vlasakova@hitachi-automotive.eu

ÚČETNÍ (asistentka)

Požadujeme vzdělání ÚSO, znalost účetnictví a daňové evidence, programy POHODA (podmínkou) a Účto Tichý (výhodou), World, Excel, AJ výhodou, pracoviště Louny a Praha, 1-2x měsíčně porady v Brně. Životopis a motivační dopis, případně dotazy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: ucetnictvi@altego.cz

ŘIDIČ A DĚLNÍK SVOZU

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu Louny ŘIDIČE A DĚLNÍKY SVOZU. Požadavek u řidičů - oprávnění skupiny C, E, prof. průkaz, karta řidiče. V případě chybějící části oprávnění, proplatíme a zajistíme doplnění.
Kontakt: Petr Rejzek
Tel.: 739 682 536

TECHNIK

Přijmeme pracovníka na hlavní pracovní poměr na pozici SAMOSTATNÝ TECHNIK, místo výkonu práce Žatec, nástup možný ihned, min. středoškolské vzdělání technického směru, práce na PC, ŘP sk. B, platové zařazení při nástupu 18-20 tisíc Kč. Životopis s kontaktem zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: osbdlouny@iol.cz

Poslední videa

Krajanské setkání v Podbořanech pozdravil starosta

Sdružení Čechů z Volyně a jejich přátel a o.o. Českého svazu bojovníků za svobodu v Žatci se sešly na slavnostním setkání v Národním domě v Podbořanech. Pozdravil je i starosta "volyňák" Radek Reindl.

Přehrát video
Vítání občánků na radnici v Podbořanech

Sobota 13. října se nesla ve znamení vítání nejmenších občánků města. Maminkám miminek předaly kytičky děti z MŠ Bratří Čapků v Podbořanech. Podívejte se, jak všem jim to slušelo ;-)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608 177 789.

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodej bytu v podílovém vlastnictví, 3+1 (78 m2), balkon, sklep, v bytovce Chožov, 9 km od Loun, 45 minut do Prahy, připraven k částečné rekonstrukci, cena 510 000 Kč, při rychlém jednání sleva. RK nevolat. Další informace do zpráv, nebo volejte: 734 366 095, 603 400 121.

Vzpomínky

Alena Krejdlová

Dne 18. 10. 2018 uplyne 5 let od chvíle, kdy nás náhle, ve věku 52 let, navždy opustila paní Alena KREJDLOVÁ z Loun. S láskou vzpomíná syn Michal, sestra Martina, maminka Marie, babička Danuše a rodina Říhova a Pavlasova. Vyslovuji velké poděkování společnosti Fujikoki Czech a jejím zaměstnancům za pomoc a účast v těžkém období naší rodiny.

Milánek Pihrt

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene… Dne 13. října tomu bylo 12 let, co nás navždy opustil náš milovaný syn, bratr a vnuk Milánek PIHRT. Stále s láskou vzpomínají rodiče, sestra a bratr s rodinami a babičky.

František Krejčí

Dne 20. října 2018 uplyne 5 let, kdy nás navždy opustil tatínek a dědeček, pan František KREJČÍ. Stále vzpomínají dcery s rodinami.