V Bezděkově se strhne boj o místo ve světovém finále

Hedvika Fajkusová 2018-05-16 14:31:00

Extrémní závody terénních vozů v Bezděkově u Žatce, které každoročně přilákají stovky, ne-li tisíce lidí, odstartují již tento pátek. Těšit se můžete na tradiční Offroad Trial, ale hlavně také na napínavý boj o místo ve světovém finále, které se letos pojede v Malajsii. Třídenní nabitý program mimořádné sportovní události odstartuje letos poprvé již v pátek 18. května ve 14 hodin v Žatci, na náměstí Svobody.

Nejprestižnější část závodů se jede jako Czech Offroad Trophy 2018 ihned ve třech kategoriích - Hard, Soft a Original. Posádky budou mít za úkol se svým speciálně upraveným vozem zdolat úseky v extrémním terénu plným nerovností a přírodních nástrah v co možná nejkratším čase za pomoci vlastních sil, popřípadě navijáku, heveru či jiných pomůcek. „Vítěz nejtěžší kategorie Hard, kde se při překonávání překážek může použít i naviják, postoupí z tohoto závodu na světové finále v Malajsii. Závod v Bezděkově je jediným závodem v Česku, ze kterého je možné se na Grand Final 2018 probojovat,“ uvádí zakladatel a ředitel závodu Miroslav Kalbáč z Offroad Teamu Klemo.

Třídenní nabitý program mimořádné sportovní události započne 18. května ve 14 hodin na náměstí Svobody.

Závody začnou v centru Žatce

Zde spolek Rodáků a přátel města Žatce připravil bohaté vyžití pro malé i velké návštěvníky. „Z našeho pohledu je důležité, aby se na náměstí Žatce konalo co nejvíc akcí místních spolků a organizací, tím se historické centrum města bude dál oživovat,“ říká předseda spolku Petr Šimáček. Akce začne slavnostním startem vozů z provizorní rampy umístěné u morového sloupu. Každé jednotlivé vozidlo odstartují krásné modelky či významné osobnosti, které přijali pozvání. ,,Součástí programu bude představení mažoretek Konvalinek z lounské Základní umělecké školy, retro přehlídka vozů Škoda a hudební vystoupení skupiny Blues gin Pavla Uhlíka. Připravené jsou rozhovory s organizátory i závodníky. Jde mimo jiné o připomenutí tradiční motoristické soutěže v Žatci Chmelová šiška, která se jezdila v 80. letech,“ dodává Petr Šimáček.

V pátek noc dlouhých světel

V páteční podvečer odjedou závodní vozidla z centrálního žateckého náměstí do Bezděkova do areálu U rybníka a od 20 hodin jsou naplánovány první závodní jízdy nazývané Noc dlouhých světel, kdy se pojedou dvě selektivní sekce až do 24 hodin ve Vojenském prostoru Perč. ,,Je to ztížené tím, že se jede v noci pod reflektory. První posádky pojedou ještě za šera, ale ostatní už za tmy. Pro vítěze navijákové nominační soutěže je pak připravena finanční podpora nepotřebná pro startovné na RFC v Malajsii“ doplňuje Petr Hanzl z pořadatelského týmu.

Sobotní etapa startuje v Bezděkově

Sobotní etapa závodů odstartuje v deset hodin dopoledne v Bezděkově v areálu U rybníka a v sousedním lese v prostorách za závodištěm. ,,V sobotu a v neděli navážeme na naši desetiletou tradici Bezděkov Trial Cupu, kterou jsme letos zformovali ve vlastní režii. Pojede se klasický triálový závod v pěti kategoriích. Přihlásily se nám posádky ze Slovenska, z Maďarska i Běloruska, které zpestří závody mezinárodní účastí. V té nejprestižnější kategorii prototypů se zúčastní i ti nejlepší závodníci včetně dvou mistrů Evropy Bohdana Nowyho a Robo Krále,“ prozrazuje organizátor závodu Petr Hanzl. Pro odvážné nadšence military i rodiny s dětmi je připravená adrenalinová jízda v BVP – bojovém vozidle pěchoty. Akce se jako každoročně neobejde bez stánku s občerstvením a dětského koutku. Večerem se následně rozezní rockový koncert, při kterém zahrají Viktor Dyk, Hlahol a Schlak a další.

V neděli se odjedou poslední dvě tratě a ve 14 hodin se budou moci všichni těšit na vy-hlášení výsledků. Letošní záštitu nad offroadovými závody převzala starostka města Žatec Zdeňka Hamousová a hejtman Ústeckého kraje Ol-dřich Bubeníček. Hlavním sponzorem se stala žatecká firma Grape, díky níž bude zajištěný po celé tři dny živý přenos i se zvukem vysílaný na facebookových stránkách i online televizi Grape.

Hedvika Fajkusová

Komentáře

Nabídky práce

STAVEBNÍ TECHNIK, TECHNOLOG, REFERENT KVALITY

Prefa Žatec s.r.o. hledá zaměstnance na pozice STAVEBNÍ TECHNIK, TECHNOLOG, REFERENT KVALITY. Požadujeme střední školu stavebního směru s maturitou, ŘP sk. B. Nabízíme dobré platové podmínky, po zkušební době možnost trvalého pracovního úvazku, stravování v místě pracoviště, týden dodatkové dovolené. Nabízené pracovní pozice jsou v lokalitě města Žatce. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 724 206 320
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

OBSLUHA MYČKY

Hledáme pomocnou sílu k myčce, cca od 12:30 do 15:30 hod. Pracoviště Gymnázium Chomutov. - Tel. 607 948 092.
Tel.: 607 948 092

SKLADNÍK

Přijmeme VÝROBNÍHO DĚLNÍKA. Místo práce Chomutov. Zajímavé platové ohodnocení.
Tel.: 725 546 639
E-mail: jakub.kruta@bachl.cz

VÝROBNÍ DĚLNÍK

Přijmeme VÝROBNÍHO DĚLNÍKA. Místo práce Chomutov. Zajímavé platové ohodnocení.
Tel.: 725 546 639
E-mail: jakub.kruta@bachl.cz

ELEKTRIKÁŘ/KA OBALOVNY

Společnost EUROVIA VINCI přijme pracovníky na pozici ELEKTRIKÁŘ/KA OBALOVNY. Místo výkonu práce Černovice. Nabízíme průměrný měsíční výdělek 35 000,- Kč. Požadujeme SOU obor elektro (silnoproud), nebo SOU zámečník, ŘP sk. B (ŘP sk. C výhodou), zdravotní způsobilost.
Tel.: 731 601 442
E-mail: dusan.holub@eurovia.cz

Poslední videa

Oslava nového roku vietnamské komunity

A zase se tančilo :)

Přehrát video
Hasiči dostali novou Tatru

Tatra přijíždí :)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608 177 789.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Hledám byt nebo menší RD na Lounsku, Žatecku, Podbořansku. Tel.: 733 691 127.

Vzpomínky

Miroslava Macáková

Dne 21. ledna uplyne 6 let, co nás opustila paní Miroslava Macáková z Loun. Nikdy nezapomenou manžel Pavel, dcera Tereza, vnučka Andrejka. Děkujeme všem, kteří si vzpomenou.

Evžen Seidl

Dne 17. 1. 2017 zemřel pan Evžen SEIDL po těžkém úrazu neslučujícím se s životem. Odešel bez slůvka rozloučení výjimečně dobrý člověk, jednatel pobočky Konfederace politických vězňů v Lounech. Vzpomíná družka M. Vrbíková a její bratr.

Pavel Kalčík

Dne 14. ledna by se dožil 75 let pan Pavel Kalčík z Loun. Nikdy nezapomenou a stále vzpomínají manželka, synové a snacha a vnoučata.