V Bezděkově se strhne boj o místo ve světovém finále

Hedvika Fajkusová 2018-05-16 14:31:00

Extrémní závody terénních vozů v Bezděkově u Žatce, které každoročně přilákají stovky, ne-li tisíce lidí, odstartují již tento pátek. Těšit se můžete na tradiční Offroad Trial, ale hlavně také na napínavý boj o místo ve světovém finále, které se letos pojede v Malajsii. Třídenní nabitý program mimořádné sportovní události odstartuje letos poprvé již v pátek 18. května ve 14 hodin v Žatci, na náměstí Svobody.

Nejprestižnější část závodů se jede jako Czech Offroad Trophy 2018 ihned ve třech kategoriích - Hard, Soft a Original. Posádky budou mít za úkol se svým speciálně upraveným vozem zdolat úseky v extrémním terénu plným nerovností a přírodních nástrah v co možná nejkratším čase za pomoci vlastních sil, popřípadě navijáku, heveru či jiných pomůcek. „Vítěz nejtěžší kategorie Hard, kde se při překonávání překážek může použít i naviják, postoupí z tohoto závodu na světové finále v Malajsii. Závod v Bezděkově je jediným závodem v Česku, ze kterého je možné se na Grand Final 2018 probojovat,“ uvádí zakladatel a ředitel závodu Miroslav Kalbáč z Offroad Teamu Klemo.

Třídenní nabitý program mimořádné sportovní události započne 18. května ve 14 hodin na náměstí Svobody.

Závody začnou v centru Žatce

Zde spolek Rodáků a přátel města Žatce připravil bohaté vyžití pro malé i velké návštěvníky. „Z našeho pohledu je důležité, aby se na náměstí Žatce konalo co nejvíc akcí místních spolků a organizací, tím se historické centrum města bude dál oživovat,“ říká předseda spolku Petr Šimáček. Akce začne slavnostním startem vozů z provizorní rampy umístěné u morového sloupu. Každé jednotlivé vozidlo odstartují krásné modelky či významné osobnosti, které přijali pozvání. ,,Součástí programu bude představení mažoretek Konvalinek z lounské Základní umělecké školy, retro přehlídka vozů Škoda a hudební vystoupení skupiny Blues gin Pavla Uhlíka. Připravené jsou rozhovory s organizátory i závodníky. Jde mimo jiné o připomenutí tradiční motoristické soutěže v Žatci Chmelová šiška, která se jezdila v 80. letech,“ dodává Petr Šimáček.

V pátek noc dlouhých světel

V páteční podvečer odjedou závodní vozidla z centrálního žateckého náměstí do Bezděkova do areálu U rybníka a od 20 hodin jsou naplánovány první závodní jízdy nazývané Noc dlouhých světel, kdy se pojedou dvě selektivní sekce až do 24 hodin ve Vojenském prostoru Perč. ,,Je to ztížené tím, že se jede v noci pod reflektory. První posádky pojedou ještě za šera, ale ostatní už za tmy. Pro vítěze navijákové nominační soutěže je pak připravena finanční podpora nepotřebná pro startovné na RFC v Malajsii“ doplňuje Petr Hanzl z pořadatelského týmu.

Sobotní etapa startuje v Bezděkově

Sobotní etapa závodů odstartuje v deset hodin dopoledne v Bezděkově v areálu U rybníka a v sousedním lese v prostorách za závodištěm. ,,V sobotu a v neděli navážeme na naši desetiletou tradici Bezděkov Trial Cupu, kterou jsme letos zformovali ve vlastní režii. Pojede se klasický triálový závod v pěti kategoriích. Přihlásily se nám posádky ze Slovenska, z Maďarska i Běloruska, které zpestří závody mezinárodní účastí. V té nejprestižnější kategorii prototypů se zúčastní i ti nejlepší závodníci včetně dvou mistrů Evropy Bohdana Nowyho a Robo Krále,“ prozrazuje organizátor závodu Petr Hanzl. Pro odvážné nadšence military i rodiny s dětmi je připravená adrenalinová jízda v BVP – bojovém vozidle pěchoty. Akce se jako každoročně neobejde bez stánku s občerstvením a dětského koutku. Večerem se následně rozezní rockový koncert, při kterém zahrají Viktor Dyk, Hlahol a Schlak a další.

V neděli se odjedou poslední dvě tratě a ve 14 hodin se budou moci všichni těšit na vy-hlášení výsledků. Letošní záštitu nad offroadovými závody převzala starostka města Žatec Zdeňka Hamousová a hejtman Ústeckého kraje Ol-dřich Bubeníček. Hlavním sponzorem se stala žatecká firma Grape, díky níž bude zajištěný po celé tři dny živý přenos i se zvukem vysílaný na facebookových stránkách i online televizi Grape.

Hedvika Fajkusová

Komentáře

Nabídky práce

PRODAVAČKA

Prodejna domácích potřeb v Žatci přijme prodavačku na HPP.
Tel.: 602 883 203
E-mail: orionzatec@gmail.com

OPERÁTOR VÝROBY, TECHNIK ÚDRŽBY, SKLADNÍK

HITACHI Automotive (Průmyslový zóna Triangle, Minice 60, 438 01 Žatec) hledá do svého týmu nové kolegy na pozice OPERÁTOR VÝROBY, TECHNIK ÚDRŽBY A SKLADNÍK. Nabízíme velice zajímavé pracovní podmínky a řadu benefitů.
Kontakt: Jindřiška Vlasáková
Tel.: 775 958 236
E-mail: jindriska.vlasakova@hitachi-automotive.eu

ÚČETNÍ (asistentka)

Požadujeme vzdělání ÚSO, znalost účetnictví a daňové evidence, programy POHODA (podmínkou) a Účto Tichý (výhodou), World, Excel, AJ výhodou, pracoviště Louny a Praha, 1-2x měsíčně porady v Brně. Životopis a motivační dopis, případně dotazy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: ucetnictvi@altego.cz

ŘIDIČ A DĚLNÍK SVOZU

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu Louny ŘIDIČE A DĚLNÍKY SVOZU. Požadavek u řidičů - oprávnění skupiny C, E, prof. průkaz, karta řidiče. V případě chybějící části oprávnění, proplatíme a zajistíme doplnění.
Kontakt: Petr Rejzek
Tel.: 739 682 536

TECHNIK

Přijmeme pracovníka na hlavní pracovní poměr na pozici SAMOSTATNÝ TECHNIK, místo výkonu práce Žatec, nástup možný ihned, min. středoškolské vzdělání technického směru, práce na PC, ŘP sk. B, platové zařazení při nástupu 18-20 tisíc Kč. Životopis s kontaktem zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: osbdlouny@iol.cz

Poslední videa

Krajanské setkání v Podbořanech pozdravil starosta

Sdružení Čechů z Volyně a jejich přátel a o.o. Českého svazu bojovníků za svobodu v Žatci se sešly na slavnostním setkání v Národním domě v Podbořanech. Pozdravil je i starosta "volyňák" Radek Reindl.

Přehrát video
Vítání občánků na radnici v Podbořanech

Sobota 13. října se nesla ve znamení vítání nejmenších občánků města. Maminkám miminek předaly kytičky děti z MŠ Bratří Čapků v Podbořanech. Podívejte se, jak všem jim to slušelo ;-)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608 177 789.

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodej bytu v podílovém vlastnictví, 3+1 (78 m2), balkon, sklep, v bytovce Chožov, 9 km od Loun, 45 minut do Prahy, připraven k částečné rekonstrukci, cena 510 000 Kč, při rychlém jednání sleva. RK nevolat. Další informace do zpráv, nebo volejte: 734 366 095, 603 400 121.

Vzpomínky

Alena Krejdlová

Dne 18. 10. 2018 uplyne 5 let od chvíle, kdy nás náhle, ve věku 52 let, navždy opustila paní Alena KREJDLOVÁ z Loun. S láskou vzpomíná syn Michal, sestra Martina, maminka Marie, babička Danuše a rodina Říhova a Pavlasova. Vyslovuji velké poděkování společnosti Fujikoki Czech a jejím zaměstnancům za pomoc a účast v těžkém období naší rodiny.

Milánek Pihrt

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene… Dne 13. října tomu bylo 12 let, co nás navždy opustil náš milovaný syn, bratr a vnuk Milánek PIHRT. Stále s láskou vzpomínají rodiče, sestra a bratr s rodinami a babičky.

František Krejčí

Dne 20. října 2018 uplyne 5 let, kdy nás navždy opustil tatínek a dědeček, pan František KREJČÍ. Stále vzpomínají dcery s rodinami.