V Bezděkově se strhne boj o místo ve světovém finále

Hedvika Fajkusová 2018-05-16 14:31:00

Extrémní závody terénních vozů v Bezděkově u Žatce, které každoročně přilákají stovky, ne-li tisíce lidí, odstartují již tento pátek. Těšit se můžete na tradiční Offroad Trial, ale hlavně také na napínavý boj o místo ve světovém finále, které se letos pojede v Malajsii. Třídenní nabitý program mimořádné sportovní události odstartuje letos poprvé již v pátek 18. května ve 14 hodin v Žatci, na náměstí Svobody.

Nejprestižnější část závodů se jede jako Czech Offroad Trophy 2018 ihned ve třech kategoriích - Hard, Soft a Original. Posádky budou mít za úkol se svým speciálně upraveným vozem zdolat úseky v extrémním terénu plným nerovností a přírodních nástrah v co možná nejkratším čase za pomoci vlastních sil, popřípadě navijáku, heveru či jiných pomůcek. „Vítěz nejtěžší kategorie Hard, kde se při překonávání překážek může použít i naviják, postoupí z tohoto závodu na světové finále v Malajsii. Závod v Bezděkově je jediným závodem v Česku, ze kterého je možné se na Grand Final 2018 probojovat,“ uvádí zakladatel a ředitel závodu Miroslav Kalbáč z Offroad Teamu Klemo.

Třídenní nabitý program mimořádné sportovní události započne 18. května ve 14 hodin na náměstí Svobody.

Závody začnou v centru Žatce

Zde spolek Rodáků a přátel města Žatce připravil bohaté vyžití pro malé i velké návštěvníky. „Z našeho pohledu je důležité, aby se na náměstí Žatce konalo co nejvíc akcí místních spolků a organizací, tím se historické centrum města bude dál oživovat,“ říká předseda spolku Petr Šimáček. Akce začne slavnostním startem vozů z provizorní rampy umístěné u morového sloupu. Každé jednotlivé vozidlo odstartují krásné modelky či významné osobnosti, které přijali pozvání. ,,Součástí programu bude představení mažoretek Konvalinek z lounské Základní umělecké školy, retro přehlídka vozů Škoda a hudební vystoupení skupiny Blues gin Pavla Uhlíka. Připravené jsou rozhovory s organizátory i závodníky. Jde mimo jiné o připomenutí tradiční motoristické soutěže v Žatci Chmelová šiška, která se jezdila v 80. letech,“ dodává Petr Šimáček.

V pátek noc dlouhých světel

V páteční podvečer odjedou závodní vozidla z centrálního žateckého náměstí do Bezděkova do areálu U rybníka a od 20 hodin jsou naplánovány první závodní jízdy nazývané Noc dlouhých světel, kdy se pojedou dvě selektivní sekce až do 24 hodin ve Vojenském prostoru Perč. ,,Je to ztížené tím, že se jede v noci pod reflektory. První posádky pojedou ještě za šera, ale ostatní už za tmy. Pro vítěze navijákové nominační soutěže je pak připravena finanční podpora nepotřebná pro startovné na RFC v Malajsii“ doplňuje Petr Hanzl z pořadatelského týmu.

Sobotní etapa startuje v Bezděkově

Sobotní etapa závodů odstartuje v deset hodin dopoledne v Bezděkově v areálu U rybníka a v sousedním lese v prostorách za závodištěm. ,,V sobotu a v neděli navážeme na naši desetiletou tradici Bezděkov Trial Cupu, kterou jsme letos zformovali ve vlastní režii. Pojede se klasický triálový závod v pěti kategoriích. Přihlásily se nám posádky ze Slovenska, z Maďarska i Běloruska, které zpestří závody mezinárodní účastí. V té nejprestižnější kategorii prototypů se zúčastní i ti nejlepší závodníci včetně dvou mistrů Evropy Bohdana Nowyho a Robo Krále,“ prozrazuje organizátor závodu Petr Hanzl. Pro odvážné nadšence military i rodiny s dětmi je připravená adrenalinová jízda v BVP – bojovém vozidle pěchoty. Akce se jako každoročně neobejde bez stánku s občerstvením a dětského koutku. Večerem se následně rozezní rockový koncert, při kterém zahrají Viktor Dyk, Hlahol a Schlak a další.

V neděli se odjedou poslední dvě tratě a ve 14 hodin se budou moci všichni těšit na vy-hlášení výsledků. Letošní záštitu nad offroadovými závody převzala starostka města Žatec Zdeňka Hamousová a hejtman Ústeckého kraje Ol-dřich Bubeníček. Hlavním sponzorem se stala žatecká firma Grape, díky níž bude zajištěný po celé tři dny živý přenos i se zvukem vysílaný na facebookových stránkách i online televizi Grape.

Hedvika Fajkusová

Komentáře

Nabídky práce

DOZORCE/STRÁŽNÝ

Vězeňská služba České republiky, Věznice Všehrdy hledá DOZORCE/STRÁŽNÉHO. Nástupní plat od 22 240,- Kč (hrubého). Pro více informací pište nebo volejte na uvedené kontakty.
Tel.: 474 697 111
E-mail: info@vez.vse.justice.cz

OBSLUHA CNC STROJŮ

Společnost Ishimitsu se sídlem v Lounech hledá do svého týmu pracovníka na pozici OBSLUHA CNC STROJŮ. Nabízíme: Nepřetržitý i 3-směnný provoz, stravování v zavodní jídelně, příspěvek na dojíždění a penzijní pojištění, systém měsíčních a pololetních odměn, přátelské prostředí, zázemí stabilního zaměstnavatele. Více info na telefonu 415 930 414, e-mail: hr@ishimitsu.cz.

MZDOVÁ ÚČETNÍ

Přijmeme mzdovou účetní do Žatce. Náplní je zpracování mzdové agendy pro soukromé společnosti. Požadujeme min. 3 roky mzdové praxe. Nabídky doplněné životopisem zašlete na uvedený e-mail. Ing. Pavel Dvorský, Ph.D. (Dukelská 3189, 438 01 Žatec).
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský, Ph.D.
E-mail: pavel@paveldvorsky.cz

ŘIDIČ AUTOBUSU

Přijmu řidiče autobusu s praxí. Chomutov. - Tel. 608 622 222.

PRODAVAČKA VE STÁNKU

Přijmu PRODAVAČKU pro stánkový prodej do zoo Chomutov. Nástup ihned. Do 10/2018. - Tel. 602 439 401.

Poslední videa

Novohradská pouť, ukázka sokolnictví

Ukázky sokolnictví návštěvníci pouti na Novém Hradě viděli na druhém nádvoří.

Přehrát video
Novohradská pouť, tanec kankán

Kankán v podání tanečnic se setkal s velkým potleskem.

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

SPOLUBYDLENÍ V POSTOLOPRTECH. V Postoloprtech na Lounsku nabízím jeden volný neprůchozí pokoj v bytě 2+1. Pokoj obsahuje postel, skříň, psací stůl a židli. V bytě je k dispozici kuchyň s ledničkou, pračkou, mikrovlnkou. Cena 3000 Kč. Tel. 721 419 384

PRONÁJEM

Nabízím k pronájmu byt 3+1 v OV s balkonem ve Vroutku. Byt se nachází ve druhém patře. Byt má k dispozici sklepní kóji v suterénu. Kuchyň je po rekonstrukci a je vybavena elektrickými spotřebiči. V bytě jsou plastová okna a je po částečné rekonstrukci. V předsíni je pak vestavěná šatní skříň. Vytápění bytu je řešeno akumulačními kamny. Byt je volný k nastěhování od 1. 6. 2018. Měsíční cena pronájmu, včetně všech poplatků, je 7500,- Kč. Bližší informace na tel. čísle 732 688 616. Volejte pouze po 11. hodině.

Vzpomínky

Vladimír Pecháček

Dne 22. května uplyne 5 smutných let od úmrtí pana Vladimíra PECHÁČKA. S láskou stále vzpomíná manželka Jana a děti Jana a Vláďa s rodinami.

Rudolf Wolf a Irena Wolfová

Dne 26. června uplyne 35 let, od úmrtí pana Rudolfa WOLFA ze Žatce a dne 23. 5. uplyne 20 let, od úmrtí paní Ireny WOLFOVÉ ze Žatce. Stále vzpomíná celá rodina.

Petruška Strnadová

Těžko se s tebou loučilo, těžko je bez tebe žít. Láska však smrtí nekončí, v srdci tě budeme mít. Dne 26. 5. uplyne 14 let, co nás navždy opustila naše dcera a maminka Petruška STRNADOVÁ z Tvršic. Stále vzpomínají a nikdy nezapomenou maminka, dcera Terezka, druh Pavel, sestry s rodinami a ostatní příbuzní.