Škola zažila Olympijský den

Alla Želinská 2018-06-13 09:07:00

Podbořany (až) Pestrobarevný průvod ZŠ Husova v Podbořanech přibrzdil 5. června ráno čilý automobilový ruch v centru města a řidičům nezbylo, než trpělivě počkat na přecházení přes hlavní tepnu více než čtyř set chodců najednou. Škola průvodem zahájila svůj Olympijský den. Každá třída prezentovala některý ze států a pod jeho vlajkou soutěžila v různých disciplínách. Celkem soutěžilo šestnáct států, přes 420 dětí.

Disciplíny byly rozděleny do dvou skupin. První se konaly na hřišti u ZŠ T. G. Masaryka. Tady se soutěžilo v netradičních sportech, jako je podbíhání pod točícím lanem, hod na basketbalový koš, kop na bránu, cvrnkání do pingpongového míčku umístěného na lahvi za chůze a podobně. Druhá skupina plnila úkoly v areálu školy před školní jídelnou. Děti měly za úkol složit potravinovou pyramidu, poznat ovoce a zeleninu podle chuti se zavázanýma očima, poznat zeleninu a ovoce podle hmatu, nebo složit puzzle. Jednotlivé úkoly plnili žáci podle věku a dostávali body. Družstvo s nejvíce body vyhrálo celou olympiádu.

Zvítězilo Švédsko pod vedením učitelky Simony Kunáškové, 2. místo patří Dánsku (třída Martiny Chodurové) a 3. místo Rumunsku v čele s učitelkou Martinou Myškovou.

Na závěr olympijského dne všechny děti dostaly ovocné balíčky od firmy, která dodává do školy ovoce. „Dík patří organizátorům akce z řad učitelů a v neposlední řadě firmě, která dodává do školy ovoce a mléko po celý školní rok z projektu Ovoce a mléko do škol,“ děkuje ředitelka ZŠ Jana Šipošová.

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL, VYCHOVATEL A ŠKOLNÍ PSYCHOLOG

VU, DDŠ, ZŠ, SŠ a ŠJ Místo přijme pracovníky na post učitele ZŠ, vychovatele a školního psychologa. Strukturovaný životopis s přehledem praxe a vzdělání zašlete na e-mail: reditel@vudds.cz. Bližší informace na telefonu 603 881 463

UČITEL

ZŠ Peruc přijme od září 2018 na plný úvazek učitele pro 1. stupeň ZŠ a učitele pro 2. stupeň ZŠ. Bližší informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 415 697 168
E-mail: zsperuc@centrum.cz

UČITEL/KA

Základní škola Chomutov, Březenecká 4679 přijme UČITELE/KU prvního a druhého stupně s aprobací matematika, fyzika, chemie, přírodopis, němčina. Nástup srpen 2018. Nejedná se o zástup.
Tel.: 474 624 110
E-mail: sekretarka@zsbrezenecka.cz

ZAPISOVATEL/KA

Notářská kancelář v Lounech přijme na HPP nebo DPP ZAPISOVATELE/KU. Může být též studující. Nabízíme slušný plat, profesně zajímavé prostředí. Požadujeme spolehlivost, pečlivost a rychlost.
Tel.: 607 108 190
E-mail: notar@borsky.eu

MZDOVÁ ÚČETNÍ

Přijmeme mzdovou účetní do Žatce. Náplní je zpracování mzdové agendy pro soukromé společnosti. Požadujeme min. 3 roky mzdové praxe. Nabídky doplněné životopisem zašlete na uvedený e-mail. Ing. Pavel Dvorský, Ph.D. (Dukelská 3189, 438 01 Žatec).
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský, Ph.D.
E-mail: pavel@paveldvorsky.cz

Poslední videa

Cítoliby: Oslavy 140. výročí založení SDH

Nový prapor pro SDH.

Přehrát video
Louny: župní slet - loučení

loučení

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím byt 2+1 nebo podobný v Žatci, lokalita Podměstí. Rychlé jednání a platba. Tel.: 702 155 803.

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám kompletně zasíťovaný pozemek pro stavbu RD v Lounech. Tel.: 777 748 447.

Vzpomínky

Stanislav Strnad

Večer, když slunce zemi opustilo, tvoje srdce se navždy zastavilo. Odešel jsi tichou tmou, tiše s bolestí svou. Zavřel jsi oči, chtělo se ti spát, aniž jsi tušil, co to znamená. Dne 21. 6. to budou 4 roky, co od nás odešel pan Stanislav STRNAD z Tvršic. Už nám zůstaly jen krásné vzpomínky, které však stále bolí. Děkujeme všem, kteří na něho nezapomněli. Rodina.

Anna Homolová

Dne 20. 6. uplynulo již 24 let, kdy nás navždy opustila naše drahá a milovaná maminka a babička, paní Anna HOMOLOVÁ ze Sedčic. Stále vzpomínají děti s rodinami a ostatní příbuzní.

Jiří Kierczak

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene. Dne 19. 6. vzpomeneme 20. výročí, co nás náhle opustil Jiří KIERCZAK ze Žiželic. Stále vzpomíná maminka, sestra Pavlína s rodinou, babička Pavlína a ostatní příbuzní a známí.