Škola zažila Olympijský den

Alla Želinská 2018-06-13 09:07:00

Podbořany (až) Pestrobarevný průvod ZŠ Husova v Podbořanech přibrzdil 5. června ráno čilý automobilový ruch v centru města a řidičům nezbylo, než trpělivě počkat na přecházení přes hlavní tepnu více než čtyř set chodců najednou. Škola průvodem zahájila svůj Olympijský den. Každá třída prezentovala některý ze států a pod jeho vlajkou soutěžila v různých disciplínách. Celkem soutěžilo šestnáct států, přes 420 dětí.

Disciplíny byly rozděleny do dvou skupin. První se konaly na hřišti u ZŠ T. G. Masaryka. Tady se soutěžilo v netradičních sportech, jako je podbíhání pod točícím lanem, hod na basketbalový koš, kop na bránu, cvrnkání do pingpongového míčku umístěného na lahvi za chůze a podobně. Druhá skupina plnila úkoly v areálu školy před školní jídelnou. Děti měly za úkol složit potravinovou pyramidu, poznat ovoce a zeleninu podle chuti se zavázanýma očima, poznat zeleninu a ovoce podle hmatu, nebo složit puzzle. Jednotlivé úkoly plnili žáci podle věku a dostávali body. Družstvo s nejvíce body vyhrálo celou olympiádu.

Zvítězilo Švédsko pod vedením učitelky Simony Kunáškové, 2. místo patří Dánsku (třída Martiny Chodurové) a 3. místo Rumunsku v čele s učitelkou Martinou Myškovou.

Na závěr olympijského dne všechny děti dostaly ovocné balíčky od firmy, která dodává do školy ovoce. „Dík patří organizátorům akce z řad učitelů a v neposlední řadě firmě, která dodává do školy ovoce a mléko po celý školní rok z projektu Ovoce a mléko do škol,“ děkuje ředitelka ZŠ Jana Šipošová.

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

STAVEBNÍ TECHNIK, TECHNOLOG, REFERENT KVALITY

Prefa Žatec s.r.o. hledá zaměstnance na pozice STAVEBNÍ TECHNIK, TECHNOLOG, REFERENT KVALITY. Požadujeme střední školu stavebního směru s maturitou, ŘP sk. B. Nabízíme dobré platové podmínky, po zkušební době možnost trvalého pracovního úvazku, stravování v místě pracoviště, týden dodatkové dovolené. Nabízené pracovní pozice jsou v lokalitě města Žatce. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 724 206 320
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

OBSLUHA MYČKY

Hledáme pomocnou sílu k myčce, cca od 12:30 do 15:30 hod. Pracoviště Gymnázium Chomutov. - Tel. 607 948 092.
Tel.: 607 948 092

SKLADNÍK

Přijmeme VÝROBNÍHO DĚLNÍKA. Místo práce Chomutov. Zajímavé platové ohodnocení.
Tel.: 725 546 639
E-mail: jakub.kruta@bachl.cz

VÝROBNÍ DĚLNÍK

Přijmeme VÝROBNÍHO DĚLNÍKA. Místo práce Chomutov. Zajímavé platové ohodnocení.
Tel.: 725 546 639
E-mail: jakub.kruta@bachl.cz

ELEKTRIKÁŘ/KA OBALOVNY

Společnost EUROVIA VINCI přijme pracovníky na pozici ELEKTRIKÁŘ/KA OBALOVNY. Místo výkonu práce Černovice. Nabízíme průměrný měsíční výdělek 35 000,- Kč. Požadujeme SOU obor elektro (silnoproud), nebo SOU zámečník, ŘP sk. B (ŘP sk. C výhodou), zdravotní způsobilost.
Tel.: 731 601 442
E-mail: dusan.holub@eurovia.cz

Poslední videa

Oslava nového roku vietnamské komunity

A zase se tančilo :)

Přehrát video
Hasiči dostali novou Tatru

Tatra přijíždí :)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608 177 789.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Hledám byt nebo menší RD na Lounsku, Žatecku, Podbořansku. Tel.: 733 691 127.

Vzpomínky

Miroslava Macáková

Dne 21. ledna uplyne 6 let, co nás opustila paní Miroslava Macáková z Loun. Nikdy nezapomenou manžel Pavel, dcera Tereza, vnučka Andrejka. Děkujeme všem, kteří si vzpomenou.

Evžen Seidl

Dne 17. 1. 2017 zemřel pan Evžen SEIDL po těžkém úrazu neslučujícím se s životem. Odešel bez slůvka rozloučení výjimečně dobrý člověk, jednatel pobočky Konfederace politických vězňů v Lounech. Vzpomíná družka M. Vrbíková a její bratr.

Pavel Kalčík

Dne 14. ledna by se dožil 75 let pan Pavel Kalčík z Loun. Nikdy nezapomenou a stále vzpomínají manželka, synové a snacha a vnoučata.