Škola zažila Olympijský den

Alla Želinská 2018-06-13 09:07:00

Podbořany (až) Pestrobarevný průvod ZŠ Husova v Podbořanech přibrzdil 5. června ráno čilý automobilový ruch v centru města a řidičům nezbylo, než trpělivě počkat na přecházení přes hlavní tepnu více než čtyř set chodců najednou. Škola průvodem zahájila svůj Olympijský den. Každá třída prezentovala některý ze států a pod jeho vlajkou soutěžila v různých disciplínách. Celkem soutěžilo šestnáct států, přes 420 dětí.

Disciplíny byly rozděleny do dvou skupin. První se konaly na hřišti u ZŠ T. G. Masaryka. Tady se soutěžilo v netradičních sportech, jako je podbíhání pod točícím lanem, hod na basketbalový koš, kop na bránu, cvrnkání do pingpongového míčku umístěného na lahvi za chůze a podobně. Druhá skupina plnila úkoly v areálu školy před školní jídelnou. Děti měly za úkol složit potravinovou pyramidu, poznat ovoce a zeleninu podle chuti se zavázanýma očima, poznat zeleninu a ovoce podle hmatu, nebo složit puzzle. Jednotlivé úkoly plnili žáci podle věku a dostávali body. Družstvo s nejvíce body vyhrálo celou olympiádu.

Zvítězilo Švédsko pod vedením učitelky Simony Kunáškové, 2. místo patří Dánsku (třída Martiny Chodurové) a 3. místo Rumunsku v čele s učitelkou Martinou Myškovou.

Na závěr olympijského dne všechny děti dostaly ovocné balíčky od firmy, která dodává do školy ovoce. „Dík patří organizátorům akce z řad učitelů a v neposlední řadě firmě, která dodává do školy ovoce a mléko po celý školní rok z projektu Ovoce a mléko do škol,“ děkuje ředitelka ZŠ Jana Šipošová.

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

PRODAVAČKA

Prodejna domácích potřeb v Žatci přijme prodavačku na HPP.
Tel.: 602 883 203
E-mail: orionzatec@gmail.com

OPERÁTOR VÝROBY, TECHNIK ÚDRŽBY, SKLADNÍK

HITACHI Automotive (Průmyslový zóna Triangle, Minice 60, 438 01 Žatec) hledá do svého týmu nové kolegy na pozice OPERÁTOR VÝROBY, TECHNIK ÚDRŽBY A SKLADNÍK. Nabízíme velice zajímavé pracovní podmínky a řadu benefitů.
Kontakt: Jindřiška Vlasáková
Tel.: 775 958 236
E-mail: jindriska.vlasakova@hitachi-automotive.eu

ÚČETNÍ (asistentka)

Požadujeme vzdělání ÚSO, znalost účetnictví a daňové evidence, programy POHODA (podmínkou) a Účto Tichý (výhodou), World, Excel, AJ výhodou, pracoviště Louny a Praha, 1-2x měsíčně porady v Brně. Životopis a motivační dopis, případně dotazy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: ucetnictvi@altego.cz

ŘIDIČ A DĚLNÍK SVOZU

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu Louny ŘIDIČE A DĚLNÍKY SVOZU. Požadavek u řidičů - oprávnění skupiny C, E, prof. průkaz, karta řidiče. V případě chybějící části oprávnění, proplatíme a zajistíme doplnění.
Kontakt: Petr Rejzek
Tel.: 739 682 536

TECHNIK

Přijmeme pracovníka na hlavní pracovní poměr na pozici SAMOSTATNÝ TECHNIK, místo výkonu práce Žatec, nástup možný ihned, min. středoškolské vzdělání technického směru, práce na PC, ŘP sk. B, platové zařazení při nástupu 18-20 tisíc Kč. Životopis s kontaktem zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: osbdlouny@iol.cz

Poslední videa

Krajanské setkání v Podbořanech pozdravil starosta

Sdružení Čechů z Volyně a jejich přátel a o.o. Českého svazu bojovníků za svobodu v Žatci se sešly na slavnostním setkání v Národním domě v Podbořanech. Pozdravil je i starosta "volyňák" Radek Reindl.

Přehrát video
Vítání občánků na radnici v Podbořanech

Sobota 13. října se nesla ve znamení vítání nejmenších občánků města. Maminkám miminek předaly kytičky děti z MŠ Bratří Čapků v Podbořanech. Podívejte se, jak všem jim to slušelo ;-)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608 177 789.

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodej bytu v podílovém vlastnictví, 3+1 (78 m2), balkon, sklep, v bytovce Chožov, 9 km od Loun, 45 minut do Prahy, připraven k částečné rekonstrukci, cena 510 000 Kč, při rychlém jednání sleva. RK nevolat. Další informace do zpráv, nebo volejte: 734 366 095, 603 400 121.

Vzpomínky

Alena Krejdlová

Dne 18. 10. 2018 uplyne 5 let od chvíle, kdy nás náhle, ve věku 52 let, navždy opustila paní Alena KREJDLOVÁ z Loun. S láskou vzpomíná syn Michal, sestra Martina, maminka Marie, babička Danuše a rodina Říhova a Pavlasova. Vyslovuji velké poděkování společnosti Fujikoki Czech a jejím zaměstnancům za pomoc a účast v těžkém období naší rodiny.

Milánek Pihrt

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene… Dne 13. října tomu bylo 12 let, co nás navždy opustil náš milovaný syn, bratr a vnuk Milánek PIHRT. Stále s láskou vzpomínají rodiče, sestra a bratr s rodinami a babičky.

František Krejčí

Dne 20. října 2018 uplyne 5 let, kdy nás navždy opustil tatínek a dědeček, pan František KREJČÍ. Stále vzpomínají dcery s rodinami.