Škola zažila Olympijský den

Alla Želinská 2018-06-13 09:07:00

Podbořany (až) Pestrobarevný průvod ZŠ Husova v Podbořanech přibrzdil 5. června ráno čilý automobilový ruch v centru města a řidičům nezbylo, než trpělivě počkat na přecházení přes hlavní tepnu více než čtyř set chodců najednou. Škola průvodem zahájila svůj Olympijský den. Každá třída prezentovala některý ze států a pod jeho vlajkou soutěžila v různých disciplínách. Celkem soutěžilo šestnáct států, přes 420 dětí.

Disciplíny byly rozděleny do dvou skupin. První se konaly na hřišti u ZŠ T. G. Masaryka. Tady se soutěžilo v netradičních sportech, jako je podbíhání pod točícím lanem, hod na basketbalový koš, kop na bránu, cvrnkání do pingpongového míčku umístěného na lahvi za chůze a podobně. Druhá skupina plnila úkoly v areálu školy před školní jídelnou. Děti měly za úkol složit potravinovou pyramidu, poznat ovoce a zeleninu podle chuti se zavázanýma očima, poznat zeleninu a ovoce podle hmatu, nebo složit puzzle. Jednotlivé úkoly plnili žáci podle věku a dostávali body. Družstvo s nejvíce body vyhrálo celou olympiádu.

Zvítězilo Švédsko pod vedením učitelky Simony Kunáškové, 2. místo patří Dánsku (třída Martiny Chodurové) a 3. místo Rumunsku v čele s učitelkou Martinou Myškovou.

Na závěr olympijského dne všechny děti dostaly ovocné balíčky od firmy, která dodává do školy ovoce. „Dík patří organizátorům akce z řad učitelů a v neposlední řadě firmě, která dodává do školy ovoce a mléko po celý školní rok z projektu Ovoce a mléko do škol,“ děkuje ředitelka ZŠ Jana Šipošová.

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

AUTOMECHANIK, AUTOTRONIC, AUTOELEKTRIKÁŘ, DIAGNOSTIK

AUTO-Evžen Myslivec s.r.o. Louny a Slaný přijme zaměstnance na pozice AUTOMECHANIK, AUTOTRONIC, AUTOELEKTRIKÁŘ, DIAGNOSTIK. Nástup možný ihned, případně dohodou. Více info na uvedeném telefonu.
Kontakt: Tomáš Dolejš
Tel.: 736 622 151
E-mail: dolejs@saz-myslivec.cz

ŘIDIČ A DĚLNÍK SVOZU

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu Louny ŘIDIČE A DĚLNÍKY SVOZU. Požadavek u řidičů - oprávnění skupiny C, E, prof. průkaz, karta řidiče. V případě chybějící části oprávnění, proplatíme a zajistíme doplnění.
Kontakt: Ing. Josef Fryč
Tel.: 739 682 517

KLIENTSKÝ PRACOVNÍK POŠTY

Česká počta nabízí v Klášterci nad Ohří, Jirkově a Lounech volné místo na pozici KLIENTSKÝ PRACOVNÍK. Pro více info volejte nebo pište na uvedené kontakty.
Kontakt: Petr Velký
Tel.: 954 303 698
E-mail: Velky.Petr@cpost.cz

PRODAVAČ/KA, KUCHAŘ/KA BUFETU

Řeznictví a uzenářství v Chomutově (Ruská 16) přijme PRODAVAČE/KU A KUCHAŘE/KU do bufetu. Nabízíme nadprůměrné platové ohodnocení.
Tel.: 777 552 553
E-mail: miroslava.vaneckova@masojiko.cz

BRIGÁDNÍK

Hledáme brigádníka na měření normovaných časů výrobních operací se zkušenostmi.
Tel.: 778 407 800

Poslední videa

Otevření Rákosníčkova hřiště v Žatci a Michal Nesvadba

V sobotu 11. srpna se v Žatci v Podměstí, pod Nákladní ulicí otevřelo nové Rákosníčkovo hřiště od společnosti Lidl. Součástí celodenního programu byl i miláček dětí Michal z Kouzelné školky ;-)

Přehrát video
Spořice: Festival Spořice Fest

....

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608177789.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím v Žatci byt 1+1, 2+1, 3+1. RK nevolat. Nabídněte na tel.: 776 836 500.

Vzpomínky

Miroslav Nechanický

Dopracovaly pilné ruce, utichlo předobré srdce. Očima se už nepodíváš, teď klidným spánkem odpočíváš. Utichlo srdce, zůstal jen žal, ten, kdo Tě miloval, vzpomíná dál. Dne 11. srpna tomu bylo sedm let, co nás opustil pan Miroslav NECHANICKÝ z Chlumčan. S úctou vzpomíná zarmoucená rodina.

Jitka Semová

Měla jsi tak ráda život, tolik jsi chtěla žít. Smrt však krutá byla a Tys od nás musela odejít… Dne 4. srpna jsme vzpomněli první výročí, kdy od nás navždy odešla paní Jitka SEMOVÁ z Lenešic. Nikdy nezapomenou manžel František, maminka Jindřiška, dcery Jitka, Maruška, Lenka, syn František s rodinou, vnoučata Adrianka a Natálka a sestra Libuše s rodinou. Děkujeme všem, kteří vzpomenou s námi.

Jaroslav Soukup

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene. Dne 16. srpna to bude nezapomenutelných 26 let, kdy zemřel můj milovaný manžel Jaroslav SOUKUP z Žiželic. Vzpomíná manželka Jiřina, dcera Jaroslava s rodinou, syn Jiří s rodinou, vnoučata a pravnoučata.