V chomutovské Bezručově ulici srazili na přechodu školačku. Silnice jsou nebezpečné, stěžují si občané

Soňa Šímová a Tomáš Skřipský 2018-06-13 09:39:00

CHOMUTOV/ JIRKOV (soš, tos) — Uzavírky, ale hlavně stále větší bezohlednost řidičů trápí obyvatele na mnoha místech sousedících měst. V Chomutově minulý týden letěl záchranářský vrtulník pro školačku, kterou na přechodu nedaleko školy srazilo auto. Přitom lidé zde volají po zabezpečení již delší čas.

Stejně tak v jirkovské Žižkově ulici, kde již přes dvě stě lidí podepsalo petici za řešení dopravně–bezpečnostní situace.

Minulé úterý v půl osmé ráno v chomutovské Bezručově ulici srazilo auto školačku, která přecházela po přechodu do blízké školy v Hornické ulici.

„Matka vezla dceru do školy, zastavila před přechodem a dívenka chtěla přejít na druhou stranu. Při tom ji na přechodu pro chodce srazilo vozidlo, které se snažilo stojící vůz objet,“ řekla okresní policejní mluvčí Marie Pivková. Jak dodala, pro školačku sice přiletěl vrtulník letecké záchranné služby a přepravil ji do nemocnice, ale její zranění naštěstí nejsou vážná. „Měli by ji co nejdříve propustit domů,“ informovala den po události.

„Říkala jsem si, kdy se zase něco stane. Minule sražená žena na přechodu, teď dítě,“ napsala nám čtenářka Lucie, která místo nehody vyfotila z domu, ve kterém bydlí.

Zdejší obyvatelé už delší čas upozorňují na nebezpečnou situaci, která se ještě zhoršila poté, co kvůli opravě uzavřeli Husovu ulici. „Navíc, když zde zastaví autobus, stojí zadkem přímo na přechodu a situace je nepřehledná,“ dodává Lucie.

Nyní už problematickou lokalitu hlídá městská policie. „S ohledem na politováníhodnou situaci tam bude stát do konce školního roku. Jak to bude od září, se teprve uvidí,“ říká mluvčí městské policie Kateřina Krellerová. Strážníci bohužel nemohou ve stejný čas obsáhnout všechny přechody u chomutovských škol. „Dohled je přímo před školou v Hornické ulici, kam by měli rodiče své děti vozit,“ vysvětluje mluvčí chomutovského magistrátu Tomáš Branda a dodává, že město neustále vyhodnocuje rizika v dopravě a upravuje dopravní řešení v jednotlivých částech. To v Bezručově ulici ovšem není jednoduché. „Ačkoliv komunikace není v majetku Chomutova, ale patří Ústeckému kraji, nechalo město inkriminovaný přechod pro chodce před třemi lety zvlášť osvětlit a v průběhu tohoto roku bude komunikace doplněna vodorovným dopravním značením, symbolem značky „Pozor, přechod pro chodce”.

V řešení je i přesun zastávky MHD, která je poměrně nebezpečně umístěna v těsné blízkosti přechodu. Tomu však zatím brání nejen to, že silnice není v majetku města, ale i další technické záležitosti, především skutečnost, že vedle silnice vede horkovod, který má ochranné pásmo,“ uzavírá mluvčí Magistrátu města Chomutova Tomáš Branda.

Složitá situace je i v kdysi klidné Žižkově ulici v Jirkově, přes kterou mnoho lidí míří do odpočinkové zóny v Olejomlýnském parku. Neukáznění řidiči, chybějící dopravní značení nepřehledné vyjíždění z křižovatky, to vše vadí zdejším obyvatelům, kteří zde zažili už nejednu nehodu. Situace se ještě zhoršila po uzavření Dvořákovy ulice z důvodu oprav. Sepsali proto petici, ve které vyjádřili přání důsledné kontroly dodržování rychlosti a zavedení stavebně–bezpečnostních prvků. Během krátké doby ji podepsalo přes dvě stě lidí. Nejvíce podpisů nasbírali v místním obchůdku, ve kterém pracuje i Karolina Wendová. „Dcera sem za mnou bude chodit ze školy, bojím se o její bezpečnost, řidiči tu jezdí jako blázni,“ sdělila důvod podepsání petice. „Mě tu málem srazili. Jedno auto zastavilo, druhé ho objelo a sotva stačilo zabrzdit,“ přidal svou zkušenost vozíčkář Josef Čerep.

Podle vyjádření odboru majetku města je ale v ulici vše v pořádku a zhoršená situace by se měla uklidnit ve chvíli, kdy se znovu otevře Dvořákova ulice.

„Oprava komunikace a stejně tak vybudování podélných stání bylo provedeno dle projektové dokumentace, schválené všemi příslušnými orgány včetně stanoviska dopravního inspektorátu. Všechny uvedené přechody jsou řádně označeny, rozhledové poměry jsou v souladu s normami. V místě přechodu do Olejomlýnské ulice je schodiště, ale pro cyklisty a kočárky je za prvním domem vybudován bezpečný přístup na chodník, po kterém se dostanou k přechodu.

Při používání komunikací vybudovaných pro chodce, dodržování povolené rychlosti v obci a pravidel silničního provozu ze strany chodců by nemělo docházet k nehodám,“ říká z pověření vedoucího odboru Milana Reinera Jana Endischová. Starosta Jirkova Radek Štejnar nicméně slíbil, že jakmile se k němu petice dostane, situací se bude zabývat.

Soňa Šímová a Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

PRODAVAČKA

Prodejna domácích potřeb v Žatci přijme prodavačku na HPP.
Tel.: 602 883 203
E-mail: orionzatec@gmail.com

OPERÁTOR VÝROBY, TECHNIK ÚDRŽBY, SKLADNÍK

HITACHI Automotive (Průmyslový zóna Triangle, Minice 60, 438 01 Žatec) hledá do svého týmu nové kolegy na pozice OPERÁTOR VÝROBY, TECHNIK ÚDRŽBY A SKLADNÍK. Nabízíme velice zajímavé pracovní podmínky a řadu benefitů.
Kontakt: Jindřiška Vlasáková
Tel.: 775 958 236
E-mail: jindriska.vlasakova@hitachi-automotive.eu

ÚČETNÍ (asistentka)

Požadujeme vzdělání ÚSO, znalost účetnictví a daňové evidence, programy POHODA (podmínkou) a Účto Tichý (výhodou), World, Excel, AJ výhodou, pracoviště Louny a Praha, 1-2x měsíčně porady v Brně. Životopis a motivační dopis, případně dotazy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: ucetnictvi@altego.cz

ŘIDIČ A DĚLNÍK SVOZU

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu Louny ŘIDIČE A DĚLNÍKY SVOZU. Požadavek u řidičů - oprávnění skupiny C, E, prof. průkaz, karta řidiče. V případě chybějící části oprávnění, proplatíme a zajistíme doplnění.
Kontakt: Petr Rejzek
Tel.: 739 682 536

TECHNIK

Přijmeme pracovníka na hlavní pracovní poměr na pozici SAMOSTATNÝ TECHNIK, místo výkonu práce Žatec, nástup možný ihned, min. středoškolské vzdělání technického směru, práce na PC, ŘP sk. B, platové zařazení při nástupu 18-20 tisíc Kč. Životopis s kontaktem zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: osbdlouny@iol.cz

Poslední videa

Vítání občánků na radnici v Podbořanech

Sobota 13. října se nesla ve znamení vítání nejmenších občánků města. Maminkám miminek předaly kytičky děti z MŠ Bratří Čapků v Podbořanech. Podívejte se, jak všem jim to slušelo ;-)

Přehrát video
Stranná: Vinobraní

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608 177 789.

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodej bytu v podílovém vlastnictví, 3+1 (78 m2), balkon, sklep, v bytovce Chožov, 9 km od Loun, 45 minut do Prahy, připraven k částečné rekonstrukci, cena 510 000 Kč, při rychlém jednání sleva. RK nevolat. Další informace do zpráv, nebo volejte: 734 366 095, 603 400 121.

Vzpomínky

Alena Krejdlová

Dne 18. 10. 2018 uplyne 5 let od chvíle, kdy nás náhle, ve věku 52 let, navždy opustila paní Alena KREJDLOVÁ z Loun. S láskou vzpomíná syn Michal, sestra Martina, maminka Marie, babička Danuše a rodina Říhova a Pavlasova. Vyslovuji velké poděkování společnosti Fujikoki Czech a jejím zaměstnancům za pomoc a účast v těžkém období naší rodiny.

Milánek Pihrt

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene… Dne 13. října tomu bylo 12 let, co nás navždy opustil náš milovaný syn, bratr a vnuk Milánek PIHRT. Stále s láskou vzpomínají rodiče, sestra a bratr s rodinami a babičky.

František Krejčí

Dne 20. října 2018 uplyne 5 let, kdy nás navždy opustil tatínek a dědeček, pan František KREJČÍ. Stále vzpomínají dcery s rodinami.