V chomutovské Bezručově ulici srazili na přechodu školačku. Silnice jsou nebezpečné, stěžují si občané

Soňa Šímová a Tomáš Skřipský 2018-06-13 09:39:00

CHOMUTOV/ JIRKOV (soš, tos) — Uzavírky, ale hlavně stále větší bezohlednost řidičů trápí obyvatele na mnoha místech sousedících měst. V Chomutově minulý týden letěl záchranářský vrtulník pro školačku, kterou na přechodu nedaleko školy srazilo auto. Přitom lidé zde volají po zabezpečení již delší čas.

Stejně tak v jirkovské Žižkově ulici, kde již přes dvě stě lidí podepsalo petici za řešení dopravně–bezpečnostní situace.

Minulé úterý v půl osmé ráno v chomutovské Bezručově ulici srazilo auto školačku, která přecházela po přechodu do blízké školy v Hornické ulici.

„Matka vezla dceru do školy, zastavila před přechodem a dívenka chtěla přejít na druhou stranu. Při tom ji na přechodu pro chodce srazilo vozidlo, které se snažilo stojící vůz objet,“ řekla okresní policejní mluvčí Marie Pivková. Jak dodala, pro školačku sice přiletěl vrtulník letecké záchranné služby a přepravil ji do nemocnice, ale její zranění naštěstí nejsou vážná. „Měli by ji co nejdříve propustit domů,“ informovala den po události.

„Říkala jsem si, kdy se zase něco stane. Minule sražená žena na přechodu, teď dítě,“ napsala nám čtenářka Lucie, která místo nehody vyfotila z domu, ve kterém bydlí.

Zdejší obyvatelé už delší čas upozorňují na nebezpečnou situaci, která se ještě zhoršila poté, co kvůli opravě uzavřeli Husovu ulici. „Navíc, když zde zastaví autobus, stojí zadkem přímo na přechodu a situace je nepřehledná,“ dodává Lucie.

Nyní už problematickou lokalitu hlídá městská policie. „S ohledem na politováníhodnou situaci tam bude stát do konce školního roku. Jak to bude od září, se teprve uvidí,“ říká mluvčí městské policie Kateřina Krellerová. Strážníci bohužel nemohou ve stejný čas obsáhnout všechny přechody u chomutovských škol. „Dohled je přímo před školou v Hornické ulici, kam by měli rodiče své děti vozit,“ vysvětluje mluvčí chomutovského magistrátu Tomáš Branda a dodává, že město neustále vyhodnocuje rizika v dopravě a upravuje dopravní řešení v jednotlivých částech. To v Bezručově ulici ovšem není jednoduché. „Ačkoliv komunikace není v majetku Chomutova, ale patří Ústeckému kraji, nechalo město inkriminovaný přechod pro chodce před třemi lety zvlášť osvětlit a v průběhu tohoto roku bude komunikace doplněna vodorovným dopravním značením, symbolem značky „Pozor, přechod pro chodce”.

V řešení je i přesun zastávky MHD, která je poměrně nebezpečně umístěna v těsné blízkosti přechodu. Tomu však zatím brání nejen to, že silnice není v majetku města, ale i další technické záležitosti, především skutečnost, že vedle silnice vede horkovod, který má ochranné pásmo,“ uzavírá mluvčí Magistrátu města Chomutova Tomáš Branda.

Složitá situace je i v kdysi klidné Žižkově ulici v Jirkově, přes kterou mnoho lidí míří do odpočinkové zóny v Olejomlýnském parku. Neukáznění řidiči, chybějící dopravní značení nepřehledné vyjíždění z křižovatky, to vše vadí zdejším obyvatelům, kteří zde zažili už nejednu nehodu. Situace se ještě zhoršila po uzavření Dvořákovy ulice z důvodu oprav. Sepsali proto petici, ve které vyjádřili přání důsledné kontroly dodržování rychlosti a zavedení stavebně–bezpečnostních prvků. Během krátké doby ji podepsalo přes dvě stě lidí. Nejvíce podpisů nasbírali v místním obchůdku, ve kterém pracuje i Karolina Wendová. „Dcera sem za mnou bude chodit ze školy, bojím se o její bezpečnost, řidiči tu jezdí jako blázni,“ sdělila důvod podepsání petice. „Mě tu málem srazili. Jedno auto zastavilo, druhé ho objelo a sotva stačilo zabrzdit,“ přidal svou zkušenost vozíčkář Josef Čerep.

Podle vyjádření odboru majetku města je ale v ulici vše v pořádku a zhoršená situace by se měla uklidnit ve chvíli, kdy se znovu otevře Dvořákova ulice.

„Oprava komunikace a stejně tak vybudování podélných stání bylo provedeno dle projektové dokumentace, schválené všemi příslušnými orgány včetně stanoviska dopravního inspektorátu. Všechny uvedené přechody jsou řádně označeny, rozhledové poměry jsou v souladu s normami. V místě přechodu do Olejomlýnské ulice je schodiště, ale pro cyklisty a kočárky je za prvním domem vybudován bezpečný přístup na chodník, po kterém se dostanou k přechodu.

Při používání komunikací vybudovaných pro chodce, dodržování povolené rychlosti v obci a pravidel silničního provozu ze strany chodců by nemělo docházet k nehodám,“ říká z pověření vedoucího odboru Milana Reinera Jana Endischová. Starosta Jirkova Radek Štejnar nicméně slíbil, že jakmile se k němu petice dostane, situací se bude zabývat.

Soňa Šímová a Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

AUTOMECHANIK, AUTOTRONIC, AUTOELEKTRIKÁŘ, DIAGNOSTIK

AUTO-Evžen Myslivec s.r.o. Louny a Slaný přijme zaměstnance na pozice AUTOMECHANIK, AUTOTRONIC, AUTOELEKTRIKÁŘ, DIAGNOSTIK. Nástup možný ihned, případně dohodou. Více info na uvedeném telefonu.
Kontakt: Tomáš Dolejš
Tel.: 736 622 151
E-mail: dolejs@saz-myslivec.cz

ŘIDIČ A DĚLNÍK SVOZU

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu Louny ŘIDIČE A DĚLNÍKY SVOZU. Požadavek u řidičů - oprávnění skupiny C, E, prof. průkaz, karta řidiče. V případě chybějící části oprávnění, proplatíme a zajistíme doplnění.
Kontakt: Ing. Josef Fryč
Tel.: 739 682 517

KLIENTSKÝ PRACOVNÍK POŠTY

Česká počta nabízí v Klášterci nad Ohří, Jirkově a Lounech volné místo na pozici KLIENTSKÝ PRACOVNÍK. Pro více info volejte nebo pište na uvedené kontakty.
Kontakt: Petr Velký
Tel.: 954 303 698
E-mail: Velky.Petr@cpost.cz

PRODAVAČ/KA, KUCHAŘ/KA BUFETU

Řeznictví a uzenářství v Chomutově (Ruská 16) přijme PRODAVAČE/KU A KUCHAŘE/KU do bufetu. Nabízíme nadprůměrné platové ohodnocení.
Tel.: 777 552 553
E-mail: miroslava.vaneckova@masojiko.cz

BRIGÁDNÍK

Hledáme brigádníka na měření normovaných časů výrobních operací se zkušenostmi.
Tel.: 778 407 800

Poslední videa

Otevření Rákosníčkova hřiště v Žatci a Michal Nesvadba

V sobotu 11. srpna se v Žatci v Podměstí, pod Nákladní ulicí otevřelo nové Rákosníčkovo hřiště od společnosti Lidl. Součástí celodenního programu byl i miláček dětí Michal z Kouzelné školky ;-)

Přehrát video
Spořice: Festival Spořice Fest

....

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608177789.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím v Žatci byt 1+1, 2+1, 3+1. RK nevolat. Nabídněte na tel.: 776 836 500.

Vzpomínky

Miroslav Nechanický

Dopracovaly pilné ruce, utichlo předobré srdce. Očima se už nepodíváš, teď klidným spánkem odpočíváš. Utichlo srdce, zůstal jen žal, ten, kdo Tě miloval, vzpomíná dál. Dne 11. srpna tomu bylo sedm let, co nás opustil pan Miroslav NECHANICKÝ z Chlumčan. S úctou vzpomíná zarmoucená rodina.

Jitka Semová

Měla jsi tak ráda život, tolik jsi chtěla žít. Smrt však krutá byla a Tys od nás musela odejít… Dne 4. srpna jsme vzpomněli první výročí, kdy od nás navždy odešla paní Jitka SEMOVÁ z Lenešic. Nikdy nezapomenou manžel František, maminka Jindřiška, dcery Jitka, Maruška, Lenka, syn František s rodinou, vnoučata Adrianka a Natálka a sestra Libuše s rodinou. Děkujeme všem, kteří vzpomenou s námi.

Jaroslav Soukup

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene. Dne 16. srpna to bude nezapomenutelných 26 let, kdy zemřel můj milovaný manžel Jaroslav SOUKUP z Žiželic. Vzpomíná manželka Jiřina, dcera Jaroslava s rodinou, syn Jiří s rodinou, vnoučata a pravnoučata.