Vlaky zrychlí. Začala modernizace trati Lovosice - Louny

Lucie Steklá 2018-06-13 10:27:00

Louny (lus) Výrazné zkrácení jízdy vlakem na trati mezi Louny a Lovosicemi. To slibuje revitalizace trati, kterou v minulých dnech zahájila Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Dokončení revitalizace trati předpokládá SŽDC na jaře příštího roku. Oprava uzavřela trať mezi Louny a Lovosicemi na půl roku. Stát bude miliardu.

Zatímco nyní cesta mezi městy trvá téměř hodinu a půl, za rok by mohly vlaky 34 kilometrů dlouhý úsek urazit už za padesát minut. Modernizace trati vyjde na miliardu korun. V plánu je kromě modernizace trati také rekonstrukce zastávek a nádraží a úprava železničních přejezdů. V budoucnu by na této trati měly jezdit spěšné vlaky, které by spojily Louny až s Ústím nad Labem.

Investici za stovky milionů korun doprovází několik výluk, které začaly platit ve středu 30. května a potrvají do konce letošního roku. Jako první je v plánu výluka po celé trati z Loun až do Lovosic. Trať je z důvodu výluky pro všechny vlaky neprůjezdná. Z tohoto důvodu nahradí ve zmíněném úseku České dráhy všechny osobní vlaky autobusovou dopravou.

Více v tištěném vydání Lounského Pressu č. 23, který vychází ve středu 13. června 2018.

Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

STAVEBNÍ TECHNIK, TECHNOLOG, REFERENT KVALITY

Prefa Žatec s.r.o. hledá zaměstnance na pozice STAVEBNÍ TECHNIK, TECHNOLOG, REFERENT KVALITY. Požadujeme střední školu stavebního směru s maturitou, ŘP sk. B. Nabízíme dobré platové podmínky, po zkušební době možnost trvalého pracovního úvazku, stravování v místě pracoviště, týden dodatkové dovolené. Nabízené pracovní pozice jsou v lokalitě města Žatce. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 724 206 320
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

OBSLUHA MYČKY

Hledáme pomocnou sílu k myčce, cca od 12:30 do 15:30 hod. Pracoviště Gymnázium Chomutov. - Tel. 607 948 092.
Tel.: 607 948 092

SKLADNÍK

Přijmeme VÝROBNÍHO DĚLNÍKA. Místo práce Chomutov. Zajímavé platové ohodnocení.
Tel.: 725 546 639
E-mail: jakub.kruta@bachl.cz

VÝROBNÍ DĚLNÍK

Přijmeme VÝROBNÍHO DĚLNÍKA. Místo práce Chomutov. Zajímavé platové ohodnocení.
Tel.: 725 546 639
E-mail: jakub.kruta@bachl.cz

ELEKTRIKÁŘ/KA OBALOVNY

Společnost EUROVIA VINCI přijme pracovníky na pozici ELEKTRIKÁŘ/KA OBALOVNY. Místo výkonu práce Černovice. Nabízíme průměrný měsíční výdělek 35 000,- Kč. Požadujeme SOU obor elektro (silnoproud), nebo SOU zámečník, ŘP sk. B (ŘP sk. C výhodou), zdravotní způsobilost.
Tel.: 731 601 442
E-mail: dusan.holub@eurovia.cz

Poslední videa

Oslava nového roku vietnamské komunity

A zase se tančilo :)

Přehrát video
Hasiči dostali novou Tatru

Tatra přijíždí :)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608 177 789.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Hledám byt nebo menší RD na Lounsku, Žatecku, Podbořansku. Tel.: 733 691 127.

Vzpomínky

Miroslava Macáková

Dne 21. ledna uplyne 6 let, co nás opustila paní Miroslava Macáková z Loun. Nikdy nezapomenou manžel Pavel, dcera Tereza, vnučka Andrejka. Děkujeme všem, kteří si vzpomenou.

Evžen Seidl

Dne 17. 1. 2017 zemřel pan Evžen SEIDL po těžkém úrazu neslučujícím se s životem. Odešel bez slůvka rozloučení výjimečně dobrý člověk, jednatel pobočky Konfederace politických vězňů v Lounech. Vzpomíná družka M. Vrbíková a její bratr.

Pavel Kalčík

Dne 14. ledna by se dožil 75 let pan Pavel Kalčík z Loun. Nikdy nezapomenou a stále vzpomínají manželka, synové a snacha a vnoučata.