Jan Wainer zářil v Otrokovicích

Lucie Steklá 2018-07-06 22:08:07

Další díl Českého poháru v dlouhém triatlonu a duatlonu se odehrál v sobotu 23. června v Otrokovicích.

Byl to Moraviaman, který měl tak jako každý rok i letos statut Mistrovství České republiky v dlouhém triatlonu. Závodilo se tedy na ironmanských tratích - 3,8 km plavání, 180 km silniční kolo a k dokončení závodu zbývalo ještě uběhnout 42 km. Jedním z 321 startujících byl i jednačtyřicetiletý Jan Wainer z Dobroměřic, který trénink přizpůsobuje služebním povinnostem dopravního policisty. Již v úvodní plavecké části si vedl skvěle a z vody vylézal na 4. místě. Znamenitě si vedl i v cyklistice a jeho fantastický výkon gradoval v maratonském běhu, kdy v absolutním pořadí doběhl na 2. místě a získal tak stříbrnou medaili. Ve svojí věkové kategorii 40 až 44 let pak dokonce stál na nejvyšším stupni vítězů a získal tak zlatou medaili. V absolutním pořadí nechal za sebou mimo jiné i triatlonovou legendu Petra Vabrouška a dokázal tak stálou příslušnost k naší triatlonové špičce.