Realitní kancelář těsně před jednáním zastupitelstva zvýšila cenu o milión korun. Zastupitelé odložili koupi bývalé kuželny

2018-07-10 10:10:00

JIRKOV (duš, r) — Jirkovští městští zastupitelé na svém posledním zasedání odložili rozhodnutí o koupi bývalé kuželny. Nelíbí se jim umělé navyšování ceny, protože realitní kancelář před zasedáním bez odůvodnění navýšila cenu o milión korun. O koupi opuštěného objektu v těsné blízkosti panelových domů v ulici U Stadionu nakonec zastupitelé ani nehlasovali a bod stáhli z programu.

Původní nabídka od makléře, s nímž město jedná už od února, zněla na 2,6 miliónu korun. S tou radní souhlasili a podle všeho by s ní neměli problém ani zastupitelé. „Máme signály, že o nemovitost mají zájem firmy, které by tu chtěly zřídit ubytovnu,“ prozradila místostarostka Dana Jurštaková. Myšlenka takového zařízení v sousedství panelového sídliště je pro město děsivá, proto o odkupu uvažuje. „Na lokalitu a především na lidi, kteří tu žijí, by to mělo špatný dopad,“ netají své obavy místostarostka.

Jenže makléř těsně před zasedáním zastupitelstva zvedl požadavek o rovný milión, tedy na 3,6 miliónu korun. A to zástupce města popudilo. Někteří postup realitní kanceláře označili dokonce jako vydírání.

Podle znaleckého posudku je cena nemovitosti 2,99 miliónu. Jak z diskuze přímo na zasedání vyplynulo, znalcem stanovená suma také maximální částkou, o jaké jsou zastupitelé ochotni jednat. Bod o koupi kuželny proto ze svého jednání prozatím stáhli.

Pokud by město objekt koupilo, uvažuje o jeho demolici a výstavbě parkoviště se zelení pro obyvatele sídliště. „Pro demolici bychom mohli využít dotačního titulu obdobně jako v případě vybydleného domu v ulici Osvobození,“ dodal k tomu starosta Radek Štejnar.

Jako riziko vnímají bývalou kuželnu i místní obyvatelé. Potvrdila to mimo jiné zastupitelka Michaela Jindráčková, která na sídlišti bydlí. „Kvůli obavám ze spekulantů jsme našli peníze na Preciosu, neměli bychom mít problém najít peníze také na tento objekt. Jinak necháme místní v pasti,“ nechala se slyšet. 

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍK STAVEBNÍHO STROJE, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO AUTOMOBILU

Froněk dopravní stavby (Zátiší 2486, Rakovník) přijme STROJNÍKA STAVEBNÍHO STROJE a ŘIDIČE NÁKLADNÍHO AUTOMOBILU. Zajímavé platové ohodnocení, nástup dle dohody.
Tel.: 777 612 202
E-mail: libor.sykora@fronek.cz

STAVBYVEDOUCÍ, PŘEDÁK STAVEBNÍ VÝROBY

Froněk dopravní stavby (Zátiší 2486, Rakovník) přijme STAVBYVEDOUCÍHO a PŘEDÁKA STAVEBNÍ VÝROBY. Zajímavé finanční ohodnocení.
Tel.: 313 517 276
E-mail: veronika.blahova@fronek.cz

KUCHAŘ/KA

Přijmeme SAMOSTATNOU KUCHAŘKU/KUCHAŘE do směnného provozu v Resortu Vyhlídka Šlovice. Nástup dle dohody.
Kontakt: J. Kepka
Tel.: 770 182 608
E-mail: jaroslav.kepka@resortvyhlidka.cz

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

Poslední videa

Chomutov: Herec Zdeněk Godla a sportovec Petr Koukal na Veletrhu práce

...

Přehrát video
Chomutov: Masopust 2019 (2. video)

....

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu garáž v Lounech, 28. října pod 3. ZŠ. Tel.: 607 870 494

PRONÁJEM

Pronajmu garáž v Chomutově, poblíž HM Globus. - Tel. 605 776 821.

Vzpomínky

Josef Beneš

Oči se slzami zarosily, zaplakaly bolem, když jsme Ti dávali poslední sbohem. Domov je prázdný, smutno je v něm, cestička na hřbitov zůstala jen. Dne 22. února tomu bude 5 let, co nás navždy opustil náš milovaný manžel, tatínek, dědeček a pradědeček pan Josef BENEŠ z Černčic u Loun. Stále vzpomínají manželka, dcera a syn s rodinami.

Vladimír Hieke

Dne 21. února uplyne deset let, co nás navždy opustil pan Vladimír HIEKE z Loun. Stále vzpomínají dcera Jarmila a syn Vladimír s rodinami. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi.

Jaroslav Malínek

Z plného slunce přišel tmavý stín, zlou zprávou nás vyděsil a my tu stáli v němém ustrnutí a beze sil… Dne 25. 2. 2019 vzpomeneme 15 let, kdy od nás odešel pan Jaroslav MALÍNEK ze Žatce. V našich srdcích žiješ dál. Rodina.