Rákosníčkovo hřiště v srpnu, městská knihovna až na podzim

Hedvika Fajkusová 2018-07-11 09:48:23

Žatec (hf) Ve městě začne být rušno. V průběhu prázdnin totiž pokračují velké investiční akce a další se připravují. Začnou ještě letos na podzim.

V srpnu by už konečně měla skončit kompletní rekonstrukce vozovky Volyňských Čechů, jejímž investorem je Ústecký kraj. Město však rovněž přispělo a to částkou 3 miliony korun na opravu chodníků, vybudování parkovacích pruhů podél vozovky a změnu nájezdů na křižovatkách. Doprava v ulici by se díky všem úpravám měla zpomalit a celkově zklidnit.

Jen co jedna z rekonstrukcí důležitých dopravních tepen skončí, začne druhá. V plánu je totiž rekonstrukce Nákladní ulice. Projekt je již připravený a čeká se už jen na stavební povolení.

Na Jihu v ulicích Stavbařů a Pekárenská se zase chystá úprava parkování, se kterým mají obyvatelé sídliště čím dál tím větší problémy.

Pomalu ale jistě pokračuje rekonstrukce městské knihovny. Během léta měly sice již práce skončit, ale patrně se prodlouží až do podzimu. Neplechu totiž nadělala dřevomorka, která výrazně napadla dřevěné konstrukce krovů a stropů. Celková cena nové knihovny včetně dotace Integrovaného regionálního operačního programu vyjde na 14 milionů korun. Do projektu spadá také obnova vnitřního vybavení.

Během podzimu se nového vzezření dočká i tělocvična Základní školy náměstí 28. října. Rekonstrukce se provádí výhradně z městského rozpočtu a to ve výši 11 milionů korun.

Největší letošní investiční akce je však rekonstrukce budovy radnice za 39 milionů korun rovněž s dotační podporou jako u městské knihovny. Začít by se mělo hned po skončení prázdnin. V radniční věži by měla vzniknout i nová expozice.

V průběhu měsíce srpna se obyvatelé, zejména maminky s dětmi, konečně dočkají nového Rákosníčkova hřiště od společnosti Lidl, které bude nakonec postaveno v Hájkově ulici pod městskými hradbami. 

Hedvika Fajkusová

Komentáře

Nabídky práce

STRÁŽNÍK POLICIE MĚSTA LOUNY

Městská policie Louny vyhlašuje výběrové řízení na funkci STRÁŽNÍKA. Naborový příspěvek ve výši 100 tisíc korun. Zájemci se mohou hlásit na služebně MěP Louny, ul. Osvoboditelů 512.
Tel.: 415 653 887
E-mail: martin.svoboda@mplouny.cz

ELEKTROMONTÉR

Společnost HANZL ELEKTROMONTÁŽE s r. o. přijme do svého týmu ELEKTROMONTÉRA. Požadujeme: ÚSO/SŠ vzdělání technického, elektro, ŘP B+E, komunikativnost, samostatnost, zodpovědnost. Nástupní plat 26 000,- Kč. Více informací na uvedeném telefonu.
Tel.: 775 234 861
E-mail: hanzl@montaze-elektro.cz

STROJNÍK ČESAČKY

Pro sklizeň chmele hledáme STROJNÍKY ČESAČEK. Pracoviště v okolí Loun. Termín nástupu srpen 2018.
Tel.: 731 107 765

PRACOVNÍK DO VÝROBY

Výrobní podnik v Žatci přijme pracovníky do výroby. Vhodnější pro ženy.
Tel.: 605 262 949

ŠKOLNÍK/ŠKOLNICE

Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, p. o. přijme ŠKOLNÍKA/ŠKOLNICI. Možnost přidělení služebního bytu v budově školy. Nástup od 1.9.2018.
Tel.: 474 343 395
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz

Poslední videa

Žatec: Trénink karate na koupališti

Víkendový trénink Sakura Karate-do Žatec na městském koupališti v Žatci.

Přehrát video
Žatec: Volejbalový turnaj mixů na koupališti

Žatec, koupaliště - sobotní turnaj v plážovém volejbale mixů - 3. ročník. První zápasy...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám byt 1+1 v Žatci, ulice Růžová, cena 590.000 Kč. Tel: 728 651 161.

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám byt 1+1 v osobním vlastnictví, Tomanova ul. Louny. Byt rekonstruovaný, dům revitalizovaný, plynová kotelna. Cena 750 000 Kč. Volejte po 20. hodině: 773 69 77 68.

Vzpomínky

Růžena Lebdušková

Dne 21. 7. 2018 uplyne 30 let od úmrtí naší maminky, babičky a prababičky, paní Růženy LEBDUŠKOVÉ ze Žatce. Vzpomínají děti, vnoučata a pravnoučata.

Josef Pospíchal

Dne 16. července uplynuly 3 smutné roky, kdy od nás navždy odešel náš milovaný syn, sourozenec a strýček pan Josef Pospíchal ze Staňkovic. S láskou a úctou stále vzpomínají maminka, sourozenci a ostatní příbuzní. Děkujeme všem za vzpomínku.

Miroslav Kopáč

Dne 16. 7. uplynuly tři roky, kdy nás opustil pan Miroslav KOPÁČ. Kdo jste ho znali a měli rádi, vzpomeňte s námi. Manželka, dcery Mirka a Lenka, vnučky Lucka, Jana a Terezka a pravnouček Honzík.