Rákosníčkovo hřiště v srpnu, městská knihovna až na podzim

Hedvika Fajkusová 2018-07-11 09:48:23

Žatec (hf) Ve městě začne být rušno. V průběhu prázdnin totiž pokračují velké investiční akce a další se připravují. Začnou ještě letos na podzim.

V srpnu by už konečně měla skončit kompletní rekonstrukce vozovky Volyňských Čechů, jejímž investorem je Ústecký kraj. Město však rovněž přispělo a to částkou 3 miliony korun na opravu chodníků, vybudování parkovacích pruhů podél vozovky a změnu nájezdů na křižovatkách. Doprava v ulici by se díky všem úpravám měla zpomalit a celkově zklidnit.

Jen co jedna z rekonstrukcí důležitých dopravních tepen skončí, začne druhá. V plánu je totiž rekonstrukce Nákladní ulice. Projekt je již připravený a čeká se už jen na stavební povolení.

Na Jihu v ulicích Stavbařů a Pekárenská se zase chystá úprava parkování, se kterým mají obyvatelé sídliště čím dál tím větší problémy.

Pomalu ale jistě pokračuje rekonstrukce městské knihovny. Během léta měly sice již práce skončit, ale patrně se prodlouží až do podzimu. Neplechu totiž nadělala dřevomorka, která výrazně napadla dřevěné konstrukce krovů a stropů. Celková cena nové knihovny včetně dotace Integrovaného regionálního operačního programu vyjde na 14 milionů korun. Do projektu spadá také obnova vnitřního vybavení.

Během podzimu se nového vzezření dočká i tělocvična Základní školy náměstí 28. října. Rekonstrukce se provádí výhradně z městského rozpočtu a to ve výši 11 milionů korun.

Největší letošní investiční akce je však rekonstrukce budovy radnice za 39 milionů korun rovněž s dotační podporou jako u městské knihovny. Začít by se mělo hned po skončení prázdnin. V radniční věži by měla vzniknout i nová expozice.

V průběhu měsíce srpna se obyvatelé, zejména maminky s dětmi, konečně dočkají nového Rákosníčkova hřiště od společnosti Lidl, které bude nakonec postaveno v Hájkově ulici pod městskými hradbami. 

Hedvika Fajkusová

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA MŠ VELTĚŽE

Obec Veltěže vyhlašuje konkursní řízení na pozici ŘEDITELE/KY Mateřské školy Veltěže. Přihlášky zasílejte doporučeně nejpozději do 15. dubna 2019 na adresu: Obec Veltěže, Perucká 73, 440 01 Veltěže. Obálku označte ,,Konkursní řízení - MŠ neotvírat". Bližší info najdete na www.velteze.cz

SOCIÁLNÍ PRACOVNICE

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu SOCIÁLNÍ PRACOVNICI/PRACOVNÍKA na dobu neurčitou s možností nástupu od 1. dubna 2019. Požadujeme Vzdělání (DiS, BC., Mgr., popř. jiné) dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách a zájem o naší cílovou skupinu - senioři. Životopisy zasílejte do 29.3. na uvedený e-mail. Do zprávy napište název zaměstnání, o které se ucházíte.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

ZDRAVOTNÍ SESTRA

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu ZDRAVOTNÍ SESTRU na poloviční úvazek na dobu určitou.
Kontakt: Irena Lukšová
Tel.: 412 314 083
E-mail: luksova@dpszatec.cz

MALÍŘ, NATĚRAČ, VÝŠKOVÝ PRACOVNÍK

Firma Výškové práce se sídlem v Chomutově přijme za výhodných platových podmínek MALÍŘE, NATĚRAČE, VÝŠKOVÉ PRACOVNÍKY.
Tel.: 602 453 600

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

Poslední videa

Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video
Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronájem zařízeného bytu 1+1, Žatec - JIH. Kauce. Tel: 603 529 362.

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Žatci, Hájkova ulice, rok po rekonstrukci. Jen pracujícím a slušným lidem, kauce 2 nájmy, bez zvířat. Cena 8 500 Kč vč. služeb a energií. Tel.: 774 236 773.

Vzpomínky

Vlasta Fišerová

Dne 24. 3. vzpomeneme 2. výročí, co nás navždy opustila naše maminka, paní Vlasta FIŠEROVÁ z Loun. Stále vzpomínají dcery Eva a Jaroslava s rodinami a sestra Anna.

Ivuška Moravcová

Dne 24. 3. 2019 vzpomeneme třetí výročí úmrtí paní Ivušky MORAVCOVÉ z Loun. S bolestí v srdci stále vzpomínají dcery s rodinami a děkují všem za vzpomínku.

Libuše Exnerová

Bez Tebe, maminko, smutný je svět, jen vzpomínky zůstaly, jež nevrátí Tě zpět. Dne 19. 3. tomu byly 4 roky, co nás navždy opustila naše milovaná manželka, maminka, babička a prababička, paní Libuše EXNEROVÁ z Měcholup. S láskou a úctou stále vzpomíná manžel Zdeněk, dcera Zdeňka s rodinou, synové Milan a Pavel s rodinami vnoučata, pravnoučata a ostatní příbuzní a známí.