Rákosníčkovo hřiště v srpnu, městská knihovna až na podzim

Hedvika Fajkusová 2018-07-11 09:48:23

Žatec (hf) Ve městě začne být rušno. V průběhu prázdnin totiž pokračují velké investiční akce a další se připravují. Začnou ještě letos na podzim.

V srpnu by už konečně měla skončit kompletní rekonstrukce vozovky Volyňských Čechů, jejímž investorem je Ústecký kraj. Město však rovněž přispělo a to částkou 3 miliony korun na opravu chodníků, vybudování parkovacích pruhů podél vozovky a změnu nájezdů na křižovatkách. Doprava v ulici by se díky všem úpravám měla zpomalit a celkově zklidnit.

Jen co jedna z rekonstrukcí důležitých dopravních tepen skončí, začne druhá. V plánu je totiž rekonstrukce Nákladní ulice. Projekt je již připravený a čeká se už jen na stavební povolení.

Na Jihu v ulicích Stavbařů a Pekárenská se zase chystá úprava parkování, se kterým mají obyvatelé sídliště čím dál tím větší problémy.

Pomalu ale jistě pokračuje rekonstrukce městské knihovny. Během léta měly sice již práce skončit, ale patrně se prodlouží až do podzimu. Neplechu totiž nadělala dřevomorka, která výrazně napadla dřevěné konstrukce krovů a stropů. Celková cena nové knihovny včetně dotace Integrovaného regionálního operačního programu vyjde na 14 milionů korun. Do projektu spadá také obnova vnitřního vybavení.

Během podzimu se nového vzezření dočká i tělocvična Základní školy náměstí 28. října. Rekonstrukce se provádí výhradně z městského rozpočtu a to ve výši 11 milionů korun.

Největší letošní investiční akce je však rekonstrukce budovy radnice za 39 milionů korun rovněž s dotační podporou jako u městské knihovny. Začít by se mělo hned po skončení prázdnin. V radniční věži by měla vzniknout i nová expozice.

V průběhu měsíce srpna se obyvatelé, zejména maminky s dětmi, konečně dočkají nového Rákosníčkova hřiště od společnosti Lidl, které bude nakonec postaveno v Hájkově ulici pod městskými hradbami. 

Hedvika Fajkusová

Komentáře

Nabídky práce

SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ

Společnost HAKUS a.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ na hlavním pracovní poměr v Dobroměřicích. Přihlášky přijímáme do 15. 12. 2018 osobně na adrese společnosti ve 2. patře denně do 14 hodin, nebo elektronicky na e-mailu info@hakus.cz
E-mail: info@hakus.cz

UČITEL

Vážený pane učiteli. Hledáme právě Vás, učitele odborných předmětů, jako jsou elektrotechnika, elektrotechnická měření a fyzika. Spolupráce s naší střední školou v Žatci je možná na plný či částečný úvazek. Těšíme se na Vás.
Tel.: +420 736 605 905

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 777 167 336.

LEKTOR ANGLICKÉHO JAZYKA

Přijmeme lektora AJ na plný nebo částečný úvazek. Agentura PAROLE, tel. 474 683 729.
Tel.: 474 683 729

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Vánoční zpívání s Pepou Vágnerem

Vánoční atmosféru mohli poprvé nasát ve Vrchlického divadle v Lounech návštěvníci koncertu zpěváka Josefa Vágnera. Adventní koncert v Lounech byl druhou zastávkou v rámci vánočního turné, které letos

Přehrát video
Zahájení adventu v Krásném Dvoře

První adventní neděli (nejen) v Krásném Dvoře lilo jako z konve, a tak se Pepišto a anděl Dáša spolu s dětmi přemístili do stanu. A tak už... hlava ramena kolena palce se tančily jedna báseň ;-)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

VÝMĚNA BYTU

Vyměním RD 3+1 v Lounech s velkou zahradou za menší RD 1+2 v Lounech + doplatek. Tel: 777 142 422.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608 177 789.

Vzpomínky

Jiří Velš

Kdo žije v srdcích těch, které miloval, ten nikdy nezemřel… Dne 17. 12. 2018 vzpomeneme 7. výročí úmrtí pana Jiřího VELŠE. S láskou vzpomíná rodina.

Marie Národová

Kdo žije v srdcích těch, které opustil, ten nezemřel… Dne 12. 12. uplyne smutných 20 let, co nás navždy opustila paní Marie NÁRODOVÁ ze Žatce. Stále vzpomínají dcera Marie a sestry Helena, Terezka a Miluš s rodinami.

Zdeněk Pospíšil

Vzpomínky na Tebe krásné máme, které si po celý život uchováme. Dne 13. 12. 2018 uplyne již 12 let, kdy jsme se navždy rozloučili s manželem, tatínkem a dědečkem, panem Zdeňkem POSPÍŠILEM. S láskou stále na něho vzpomíná manželka Libuše, děti Vláďa, Borek a Libuše s rodinami. Všem, kteří vzpomenou s námi, děkujeme.