Rákosníčkovo hřiště v srpnu, městská knihovna až na podzim

Hedvika Fajkusová 2018-07-11 09:48:23

Žatec (hf) Ve městě začne být rušno. V průběhu prázdnin totiž pokračují velké investiční akce a další se připravují. Začnou ještě letos na podzim.

V srpnu by už konečně měla skončit kompletní rekonstrukce vozovky Volyňských Čechů, jejímž investorem je Ústecký kraj. Město však rovněž přispělo a to částkou 3 miliony korun na opravu chodníků, vybudování parkovacích pruhů podél vozovky a změnu nájezdů na křižovatkách. Doprava v ulici by se díky všem úpravám měla zpomalit a celkově zklidnit.

Jen co jedna z rekonstrukcí důležitých dopravních tepen skončí, začne druhá. V plánu je totiž rekonstrukce Nákladní ulice. Projekt je již připravený a čeká se už jen na stavební povolení.

Na Jihu v ulicích Stavbařů a Pekárenská se zase chystá úprava parkování, se kterým mají obyvatelé sídliště čím dál tím větší problémy.

Pomalu ale jistě pokračuje rekonstrukce městské knihovny. Během léta měly sice již práce skončit, ale patrně se prodlouží až do podzimu. Neplechu totiž nadělala dřevomorka, která výrazně napadla dřevěné konstrukce krovů a stropů. Celková cena nové knihovny včetně dotace Integrovaného regionálního operačního programu vyjde na 14 milionů korun. Do projektu spadá také obnova vnitřního vybavení.

Během podzimu se nového vzezření dočká i tělocvična Základní školy náměstí 28. října. Rekonstrukce se provádí výhradně z městského rozpočtu a to ve výši 11 milionů korun.

Největší letošní investiční akce je však rekonstrukce budovy radnice za 39 milionů korun rovněž s dotační podporou jako u městské knihovny. Začít by se mělo hned po skončení prázdnin. V radniční věži by měla vzniknout i nová expozice.

V průběhu měsíce srpna se obyvatelé, zejména maminky s dětmi, konečně dočkají nového Rákosníčkova hřiště od společnosti Lidl, které bude nakonec postaveno v Hájkově ulici pod městskými hradbami. 

Hedvika Fajkusová

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTOR/KA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijme do svých řad OPERÁTORA/KU TEXTILNÍHO STROJE. Mzda 21 000 korun, náborový příspěvek 5 000 korun, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700,- Kč/měsíc, příplatek na dopravu 2,- Kč/km, stravné v hodnotě 180,- Kč za směnu zdarma.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

ZAPISOVATEL/KA

Okresní soud v Lounech přijme okamžitě ZAPISOVATELE/KU na HPP. Požadavky: ÚSO s maturitou, dobrý znalost práce na PC, výhodou 5 týdnů dovolené, pružná pracovní doba, stravenky.
Tel.: 415 629 937
E-mail: izemkova@osoud.lou.justice.cz

BRIGÁDNÍK NA MĚŘENÍ NORMOVANÝCH ČASŮ VÝROBNÍCH OPERACÍ

Společnost Camfil CZ s.r.o. Chomutov hledá BRIGÁDNÍKY NA MĚŘENÍ NORMOVANÝCH ČASŮ VÝROBNÍCH OPERACÍ. Vhodné pro důchodce se zkušenostmi v oboru. Mzda dohodou.
Tel.: 478 478 937
E-mail: milena.oharkova@camfil.com

PRACOVNÍK TECHNICKÉHO ZAMĚŘENÍ

PREFA ŽATEC s.r.o. hledá zaměstnance na pozici PRACOVNÍK TECHNICKÉHO ZAMĚŘENÍ (strojní, elektro atd.). Výpomoc do nově zmodernizované kotelny v Žatci - vhodné i pro důchodce. Pracovní úvazek možný plný nebo částečný po dohodě s uchazečem. Též je možný výkon práce pouze v topném období. Nabízíme dobré platové podmínky, stravování v místě pracoviště a týden dodatkové dovolené.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 724 206 320
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

ŘIDIČ, TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, SVÁŘEČ

PREFA ŽATEC s.r.o. hledá zaměstnance na tyto pozice: ŘIDIČ, TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, SVÁŘEČ (sváření elektrikou a pod CO2). Nabízíme dobré platové podmínky, po zkušební době možnost trvalého pracovního úvazku, stravování v místě pracoviště, dodatkovou dovolenou.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 724 206 320
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

Poslední videa

Žatec: 10. výročí mateřského centra Sedmikráska

2. video

Přehrát video
Žatec: 10. výročí mateřského centra Sedmikráska

1. video.

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu zařízenou garsonku v centru Chomutově. - Tel. 731 015 274.

PRONÁJEM

Pronajmu kompletně zařízený a částečně zrekonstruovaný byt 2+1, Václavská ulice, Chomutov. Nájem 7 000,- Kč. - Tel. 702 322 460.

Vzpomínky

Jiří Polívka

Dne 2. 10. uplyne 23 roků, co nás navždy opustil pan Jiří POLÍVKA ze Žatce. Stále vzpomínají manželka, dcera Naďa s manželem, synové Jiří a Michal, manželé Kotkovi a ostatní příbuzní.

Jiří Peleška

Oči se slzami zarosily, zaplakaly bolem, když jsme ti dávali poslední sbohem. Domov je prázdný, smutno v něm, cestička ke hrobu zůstala jen. Dne 1. 10. 2018 uplynou 3 roky, co nás navždy opustil pan Jiří PELEŠKA ze Žatce. S láskou vzpomínají manželka, dcery a vnoučata.

Stanislav Klepáč

Dne 1. října vzpomeneme sedmého výročí úmrtí pana Stanislava KLEPÁČE z Loun. Čas plyne a bolest v srdci zůstává. Vzpomínají manželka, dcera, syn s rodinou. Nikdy nezapomeneme.