Zámek v Dobříčanech se mění v domov pro seniory

Hedvika Fajkusová 2018-07-25 08:43:00

V posledních dnech prochází zámek v Dobříčanech u Liběšic značnými změnami, a to hlavně v rámci začišťování náletových dřevin, které již zakrývaly přední fasádu zámku z pohledu od silnice. To vše je prvopočátek vysněné vize majitele Martina Rippla, který by zde chtěl v budoucnu zřídit úctyhodný domov pro seniory.

První zmínka o vsi Dobříčany pochází z roku 1318. Tvrz se zde připomíná poprvé v roce 1437. V první polovině 17. století pak byla původní tvrz přestavěna na renesanční zámek, který byl v majetku šlechtických rodů až do roku 1945, kdy došlo k jeho konfiskaci a následného využívání zemědělským družstvem a poté i armády, která zámek značně zdevastovala. Roku 1992 objekt koupila firma Benitrans, která zde měla v plánu zřídit lázeňské centrum. Sny vzaly rychle za své a chátrání objektu nadále pokračovalo. Dalším fantastou se nakonec ukázal i podnikatel Petr Bajer, který v objektu před třemi lety založil Nadační fond Horizont, díky němuž mělo být během pěti let barokně upravené sídlo opraveno. Poté se mělo stát komunitním centrem s nabídkou pracovních míst pro zdravotně postižené.

V srpnu roku 2016 koupil dobříčanský zámek Martin Rippl, který říká: ,,Mou vizí je udělat ze zámku domov pro seniory.“ Práce je však mnoho a sil málo. ,,Budu rád za každou pomocnou ruku a také za podporu ze strany liběšického obecního úřadu, žateckého stavebního úřadu a samozřejmě i památkářů. Zejména, co se týče dotací na opravu zdevastovaného objektu,“ dodává Martin Rippl, kterého ze všeho nejvíc rozčiluje, že zámek nechali lidé dojít do takového stavu.

V tuto chvíli se objekt začišťuje od náletů dřevin zvenčí. Poté je v plánu rekonstrukce samotného objektu a posléze rozlehlé zahrady. ,,Prý se zde nacházejí staré stoleté topoly, které rozhodně zanechám,“ ujišťuje Martin Rippl, jehož přesvědčení o celkovém zvelebení zdevastovaného objektu je skutečně úctyhodné.  

Napsal(a): Hedvika Fajkusová

Komentáře

Nabídky práce

Chomutvo, Kadaň, Klášterec - pomocná síla, pokladní, výdejčí obědů

Pro osoby s částečným zdravotním omezením nabízí v Chomutvě, Kadani a Klášterci firma Veřejné stravování CZ pozice POMOCNÁ SÍLA, POKLADNÍ A VÝDEJČÍ OBĚDŮ.
Kontakt: Andrea Kejvalová
Tel.: 724194195


Žatec, řidič kamionové dopravy.

Hledáme řidiče kamionové dopravy na pravidelnou práci. Denní návraty, po-pá, odjezdy ze Žatce.
Kontakt: Denisa Nakládalová
Tel.: 770 166 685
E-mail: nakladalova@multitrans.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz

Poslední videa

Městské hodiny na věži kostela v Podbořanech jsou opravené

Postaral se o to hodinář Miloš Flossmann.

Přehrát video
Očkovací centrum v Podbořanech

Ve čtvrtek 1. dubna se začalo očkovat - MUDr. Nabbout a sestřička při práci - pacient z Rakovníka.

Přehrát video