V kauze s usmrcenými tygry figuruje muž ze Žatecka

Hedvika Fajkusová 2018-07-29 04:27:00

Praha, Žatecko (hf) Nelegální obchod s exotickými zvířaty, který vyšetřují celníci i policisté, v minulém týdnu otřásl celou Českou republikou. Policie po razii obvinila z neoprávněného nakládání s chráněnými zvířaty tři muže ve věku 35, 56 a 67 let, jež mají trvalé bydliště v Praze, na Českolipsku a na Žatecku. Nejstarším z nich byl chovatel Ludvík Berousek starší, který pochází ze slavné cirkusové rodiny.

Celníci a policisté zasahovali minulé pondělí v Zooparku Bašť, který provozuje právě Ludvík Berousek, o němž se sousedé a radní obce zmiňují jako o bezproblémovém občanovi a nikdo z  nich nevěří, že by mohl být do něčeho takového zapleten. Kontrola probíhala také v areálu tržnice SAPA v Praze. Při domovních prohlídkách bylo nalezeno tělo čerstvě zastřeleného tygra, produkty z tygrů i kůže velkých šelem. Tygr byl podle informací střelený do oka a krku z důvodu, aby střela neporušila cennou kůži.

Cílem činnosti organizované skupiny byl finanční zisk. Části tygrů jsou totiž v Asii využívány k léčení. Jsou velmi žádané a tudíž dobře zpeněžitelné. Prášek z tygřích kostí se například používá na léčení revmatu a penis tygra je údajně ideální na potenci. Cena tygra se pohybuje kolem 100 až 150 tisíc korun za zvíře. Kůži prý preparátor prodával od 50 do 100 tisíc korun, drápy za 2 500 korun a jeden gram masoxu za 1 500 korun. 

Chovatelem tygrů byl Ludvík Berousek starší, u něhož policie zjistila 1, 8 milionu korun v hotovosti, kůže chráněných zvířat a také doklady k nakládání s tygry. Ten údajně šelmy dodával nejmladšímu z nich – pětatřicetiletému Čechovi – který jejich těla zpracovával. „Muž ročník narození 1982 objednával tygry, v jeho domově došlo k vyvrhnutí a zpracování masa. Po naporcování zpracovával tepelně kosti, které slouží k tygřím extraktům. Všechny části byly zpracovány,“ řekl zástupce generálního ředitele Celní správy Robert Šlachta. S tímto mužem úzce spolupracoval sedmapadesátiletý Vietnamec s dvojí identitou, který je považován za hlavního organizátora. Objednával tygry a distribuoval výrobky z nich do pražské tržnice SAPA. Policie u něj našla tygří masox a víno a také výrobky s podezřením na slonovinu.

Trojici obviněných hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Napsal(a): Hedvika Fajkusová

Komentáře

Nabídky práce

Chomutvo, Kadaň, Klášterec - pomocná síla, pokladní, výdejčí obědů

Pro osoby s částečným zdravotním omezením nabízí v Chomutvě, Kadani a Klášterci firma Veřejné stravování CZ pozice POMOCNÁ SÍLA, POKLADNÍ A VÝDEJČÍ OBĚDŮ.
Kontakt: Andrea Kejvalová
Tel.: 724194195


Žatec, řidič kamionové dopravy.

Hledáme řidiče kamionové dopravy na pravidelnou práci. Denní návraty, po-pá, odjezdy ze Žatce.
Kontakt: Denisa Nakládalová
Tel.: 770 166 685
E-mail: nakladalova@multitrans.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz

Poslední videa

Městské hodiny na věži kostela v Podbořanech jsou opravené

Postaral se o to hodinář Miloš Flossmann.

Přehrát video
Očkovací centrum v Podbořanech

Ve čtvrtek 1. dubna se začalo očkovat - MUDr. Nabbout a sestřička při práci - pacient z Rakovníka.

Přehrát video