I v Žatci lze platit kryptopenězi

Hedvika Fajkusová 2018-08-09 11:32:00

Žatec (hf) Americký magazín Forbes, jež je známý svými žebříčky a seznamy nejúspěšnějších společností či nejbohatších lidí, sestavil pomocí dat ze serveru Coinmap pořadí měst, ve kterých se nachází nejvíce míst, kde jsou přijímány platby v bitcoinech – kryptoměnách. V žebříčku padesáti států se na prvním místě, ač s překvapením, umístila Praha. Vedle světových metropolí, jako jsou Madrid, New York, Paříž nebo Buenos Aires, se jako jediné další české město zařadil Žatec.

Bitcoin je internetová platební síť fungující na principu klient-klient a v ní používaná digitální kryptoměna. Její unikátností je hlavně decentralizace – nikdo nemůže měnu ovlivňovat, padělat, ovládat peněžními toky nebo způsobovat inflaci. Ačkoli vše zní jako sci-fi, mnozí ekonomové se domnívají, že se jedná o měnu budoucnosti. Mezi ně se řadí také žatecký rodák a autor první české knihy o bitcoinech Dominik Stroukal, který říká: ,,Bitcoin vzniknul teprve před deseti lety, počet uživatelů ale neustále roste."

A možná tomu nebudete věřit, ale právě tímto nadčasovým způsobem a kybernetickými penězi lze platit na více než padesáti místech v Žatci. Avšak všechny patří stejnému majiteli a jedná se o výdejnu více než pěti desítek internetových obchodů.

,,Obyvatelům města chmele to ale umožňuje roztáčet našetřené bitcoiny za širokou škálu zboží, a to se podle Forbesu počítá,“ tvrdí ekonom Dominik Stroukal.

Hedvika Fajkusová

Komentáře

Nabídky práce

SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ

Společnost HAKUS a.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ na hlavním pracovní poměr v Dobroměřicích. Přihlášky přijímáme do 15. 12. 2018 osobně na adrese společnosti ve 2. patře denně do 14 hodin, nebo elektronicky na e-mailu info@hakus.cz
E-mail: info@hakus.cz

UČITEL

Vážený pane učiteli. Hledáme právě Vás, učitele odborných předmětů, jako jsou elektrotechnika, elektrotechnická měření a fyzika. Spolupráce s naší střední školou v Žatci je možná na plný či částečný úvazek. Těšíme se na Vás.
Tel.: +420 736 605 905

LEKTOR ANGLICKÉHO JAZYKA

Přijmeme lektora AJ na plný nebo částečný úvazek. Agentura PAROLE, tel. 474 683 729.
Tel.: 474 683 729

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Vánoční zpívání s Pepou Vágnerem

Vánoční atmosféru mohli poprvé nasát ve Vrchlického divadle v Lounech návštěvníci koncertu zpěváka Josefa Vágnera. Adventní koncert v Lounech byl druhou zastávkou v rámci vánočního turné, které letos

Přehrát video
Zahájení adventu v Krásném Dvoře

První adventní neděli (nejen) v Krásném Dvoře lilo jako z konve, a tak se Pepišto a anděl Dáša spolu s dětmi přemístili do stanu. A tak už... hlava ramena kolena palce se tančily jedna báseň ;-)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

NABÍZÍME nebytové prostory k podnikání v Lounech (Sladkovského 1983) vedle okresního soudu. Nutno vidět! Vhodné pro provozovnu tabáku, kadeřnictví, kancelář či nehtové studio. Zájemci o prohlídku volejte: 728035202.

PRONÁJEM

Dlouhodobý pronájem garáže - u nádraží Louny město. Volná okamžitě. Tel: 728 353 521.

Vzpomínky

Vladimír Tabulka

Dne 5. 12. 2018 tomu bude již 20 let, kdy nás navždy opustil náš milovaný manžel, tatínek, dědeček a pradědeček, pan Vladimír TABULKA. Kdo jste ho znali a měli rádi, věnujte mu s námi tichou vzpomínku. Manželka Marie, dcery a syn s rodinami.

Josef Benda

Dne 11. 12. 2018 to bude 10 let, kdy nás navždy opustil náš milovaný tatínek a dědeček, pan Josef BENDA z Mukoděl. S láskou vzpomínají dcery a syn s rodinami.

Zdeněk Škorjak

Dne 2. 12. by oslavil pan ŠKORJAK Zdeněk 71. narozeniny a 10. 12. vzpomínáme smutné 15. výročí jeho smrti. Vzpomíná manželka a příbuzní.