I v Žatci lze platit kryptopenězi

Hedvika Fajkusová 2018-08-09 11:32:00

Žatec (hf) Americký magazín Forbes, jež je známý svými žebříčky a seznamy nejúspěšnějších společností či nejbohatších lidí, sestavil pomocí dat ze serveru Coinmap pořadí měst, ve kterých se nachází nejvíce míst, kde jsou přijímány platby v bitcoinech – kryptoměnách. V žebříčku padesáti států se na prvním místě, ač s překvapením, umístila Praha. Vedle světových metropolí, jako jsou Madrid, New York, Paříž nebo Buenos Aires, se jako jediné další české město zařadil Žatec.

Bitcoin je internetová platební síť fungující na principu klient-klient a v ní používaná digitální kryptoměna. Její unikátností je hlavně decentralizace – nikdo nemůže měnu ovlivňovat, padělat, ovládat peněžními toky nebo způsobovat inflaci. Ačkoli vše zní jako sci-fi, mnozí ekonomové se domnívají, že se jedná o měnu budoucnosti. Mezi ně se řadí také žatecký rodák a autor první české knihy o bitcoinech Dominik Stroukal, který říká: ,,Bitcoin vzniknul teprve před deseti lety, počet uživatelů ale neustále roste."

A možná tomu nebudete věřit, ale právě tímto nadčasovým způsobem a kybernetickými penězi lze platit na více než padesáti místech v Žatci. Avšak všechny patří stejnému majiteli a jedná se o výdejnu více než pěti desítek internetových obchodů.

,,Obyvatelům města chmele to ale umožňuje roztáčet našetřené bitcoiny za širokou škálu zboží, a to se podle Forbesu počítá,“ tvrdí ekonom Dominik Stroukal.

Hedvika Fajkusová

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍK STAVEBNÍHO STROJE, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO AUTOMOBILU

Froněk dopravní stavby (Zátiší 2486, Rakovník) přijme STROJNÍKA STAVEBNÍHO STROJE a ŘIDIČE NÁKLADNÍHO AUTOMOBILU. Zajímavé platové ohodnocení, nástup dle dohody.
Tel.: 777 612 202
E-mail: libor.sykora@fronek.cz

STAVBYVEDOUCÍ, PŘEDÁK STAVEBNÍ VÝROBY

Froněk dopravní stavby (Zátiší 2486, Rakovník) přijme STAVBYVEDOUCÍHO a PŘEDÁKA STAVEBNÍ VÝROBY. Zajímavé finanční ohodnocení.
Tel.: 313 517 276
E-mail: veronika.blahova@fronek.cz

KUCHAŘ/KA

Přijmeme SAMOSTATNOU KUCHAŘKU/KUCHAŘE do směnného provozu v Resortu Vyhlídka Šlovice. Nástup dle dohody.
Kontakt: J. Kepka
Tel.: 770 182 608
E-mail: jaroslav.kepka@resortvyhlidka.cz

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

Poslední videa

Chomutov: Herec Zdeněk Godla a sportovec Petr Koukal na Veletrhu práce

...

Přehrát video
Chomutov: Masopust 2019 (2. video)

....

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu garáž v Lounech, 28. října pod 3. ZŠ. Tel.: 607 870 494

PRONÁJEM

Pronajmu garáž v Chomutově, poblíž HM Globus. - Tel. 605 776 821.

Vzpomínky

Josef Beneš

Oči se slzami zarosily, zaplakaly bolem, když jsme Ti dávali poslední sbohem. Domov je prázdný, smutno je v něm, cestička na hřbitov zůstala jen. Dne 22. února tomu bude 5 let, co nás navždy opustil náš milovaný manžel, tatínek, dědeček a pradědeček pan Josef BENEŠ z Černčic u Loun. Stále vzpomínají manželka, dcera a syn s rodinami.

Vladimír Hieke

Dne 21. února uplyne deset let, co nás navždy opustil pan Vladimír HIEKE z Loun. Stále vzpomínají dcera Jarmila a syn Vladimír s rodinami. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi.

Jaroslav Malínek

Z plného slunce přišel tmavý stín, zlou zprávou nás vyděsil a my tu stáli v němém ustrnutí a beze sil… Dne 25. 2. 2019 vzpomeneme 15 let, kdy od nás odešel pan Jaroslav MALÍNEK ze Žatce. V našich srdcích žiješ dál. Rodina.