Nástrahy Hopman triatlonu zdolávaly dvě stovky borců

Lucie Steklá 2018-08-08 08:51:00

Žatec, Louny (lus, miu) Triatlonový závod pro začínající i zkušené triatlonisty již po-páté uspořádal Hopman team Žatec. Závodilo se na trati polovičního ironmana (1,9 plavání, 90 km kolo a 21 km běhu) a kratší trati (0,6 km plavání, 30 km kolo a 5 km běh).

Ve slunečném letním počasí se v kempu U hráze sjelo více než dvě stě závodníků z celé České republiky a také několik zahraničních závodníků. Opět se na startu sešla řada zkušených triatlonových závodníků, ale také mnoho naprostých nováčků. I letos byl závod zařazen do republikového seriálu České triatlonové asociace Můj 1 triatlon. Před startem hlavního závodu proběhl mi-nitriatlon pro nejmenší, který úspěšně zdolalo více než čtyřicet dětí.

V pravé poledne odstartoval hlavní závod dospělých. V bouřlivé atmosféře závodníci zdolávali svoje tratě. Celkovým vítězem v kategorii mužů na krátké trati se stal Oto Ottenschlager z Litvínova a na dlouhé trati Tomáš Ekl z Berouna. Mezi ženami celkové první místo na krátké trati vybojovala domácí Eliška Korbášová a na dlouhé trati Michaela Kubová. Z lounských závodníků se na trať ½ železňáka postavil Jan Wainer (Team Louny, na snímku v cílové rovince), který v kategorii mužů nad 40 let zvítězil. Plaveckou část závodu zvládl triatlonista za 00:26:43,1. Třicetikilometrovou cyklistickou trať projel za 2:20:19,0. Spolu se čtyřmi běžeckými časy (00:22:42.9; 00:24:50.3; 00:25:21.6; 00:24:51.5) celkový čas Wainerovi stačil s náskokem sedmi minut na první místo v konečném čase 04:25:50,1. V celkovém pořadí se jan Wainer umístil na pátém místě. V kategorii do 40 let startoval Jiří Mildorf (BK Louny), který se umístil na devatenácté příčce s časem 05:19:11,0 (celkově 29.). Osmadvacátý v téže kategorii skončil Jan Lacina (AVZO Raná) s časem 05:25:57,4 (celkově 43.). Na krátké trati v kategorii do 40 let startovali Petr Bláha (VKO Louny, 01:27:21.9), který skončil na osmém místě, a Lukáš Riedl (Louny, 01:33:35.0) na šestnácté příčce.

O stabilní popularitě tohoto triatlonového závodu svědčí i to, že byl již týden před ukončením registrace zcela naplněn do maximální možné kapacity depa. „Velké poděkování za hladký průběh celého závodu patří všem ochotným dobrovolníkům a partnerům závodu. Právě oni mají největší zásluhu na popularitě akce,” uvedl za organizátory Miroslav Urban.