Politikové v Podbořanech jsou domluveni: starostou zůstane Radek Reindl

Alla Želinská 2018-10-18 13:18:00

Ani ve funkci místostarosty by se nemělo nic měnit a pokračovat bude Karel Honzl

Podbořany (až) Jen tři dny po volbách se nově zvolení politikové v Podbořanech dohodli o vedení města v nadcházejícím období. Starostou by měl podle dohody zůstat Radek Reindl (ODS), stejně tak místostarostou Karel Honzl (ČSSD). Oznámil to Petr Ráliš ze sdružení Podbořanští patrioti, které komunální volby v Podbořanech vyhrálo.

„Koalici a dohodu jsme uzavřeli 9. října večer. Je v ní zastoupeno naše sdružení a ODS, ČSSD a KDU-ČSL. Dohodli jsme se na programu rozvoje města i personálním obsazení ve vedoucích funkcích. Ve městě se bude například řešit problematika bezpečnosti a pořádku, tedy koncepce městské policie, dále výstavba sportovní haly a další rozvoj areálu Tatranu, udržení a zkvalitnění gymnázia a další záležitosti,” uvedl Petr Ráliš, který pracuje jako lékař.

Nově vzniklá koalice má dohromady k dispozici 14 členů z celkových 21 míst v zastupitelstvu. Na funkci starosty nominovala Radka Reindla a na funkci místostarosty Karla Honzla. Petr Ráliš a také Tomáš Vaněk ze sdružení Podbořanští patrioti jsou navrženi jako členové rady města. Dále do rady města navrhují Milana Jedličku (ODS), Jiřího Marholda (ČSSD) a Stanislavu Čapkovou (KDU- ČSL). „Pro úplnost uvádím, že o funkci starosty nebo místostarosty neměl v současné době nikdo ze zvolených zastupitelů z našeho sdružení zájem. S výsledkem jednání jsem spokojený, podařilo se vytvořit spolehlivou většinu v zastupitelstvu, se kterou jsme schopni prosazovat náš program,” dodal Petr Ráliš.

Ne všichni noví zastupitelé jsou ovšem s povolebním vývojem situace spokojeni. Například Leo Peterka ze sdružení Naše Podbořansko říká, že se mu nelíbí, že jeho sdružení nebylo k žádným jednáním vůbec pozváno, přestože při volbách v zastupitelstvu získalo čtyři místa. „Považujeme za slušnost vůči všem voličům, aby k jednání o složení rady města Podbořan a obsazení funkcí starosty a místostarosty byla přizvána všechna volební uskupení, která uspěla v demokratických volbách. Naše Podbořansko, které získalo ve volbách čtyři mandáty, však nebylo k žádným jednáním přizváno, i když jsme o to usilovali a hned v den vyhlášení výsledků jsme kontaktovali vítěze voleb – Podbořanské patrioty. Návrh na rozdělení křesel jsme dostali až deset dní po volbách. Na základě našeho mimořádně úspěšného volebního výsledku, kdy jsme ve volbách obsadili 3. místo a získali stejný počet mandátů jako v minulosti dominantní ODS, požadujeme zastoupení v radě města a zároveň budeme nominovat své vlastní kandidáty na funkce starosty a místostarosty,” sdělil Leo Peterka.

Jak to v Podbořanech tedy dopadne? Můžete se přijít všichni podívat. Ustavující schůze nového zastupitelstva, spojená s volbou starosty a místostarosty, je veřejná a proběhne ve středu 31. října od 18 hodin v Národním domě.

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍK STAVEBNÍHO STROJE, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO AUTOMOBILU

Froněk dopravní stavby (Zátiší 2486, Rakovník) přijme STROJNÍKA STAVEBNÍHO STROJE a ŘIDIČE NÁKLADNÍHO AUTOMOBILU. Zajímavé platové ohodnocení, nástup dle dohody.
Tel.: 777 612 202
E-mail: libor.sykora@fronek.cz

STAVBYVEDOUCÍ, PŘEDÁK STAVEBNÍ VÝROBY

Froněk dopravní stavby (Zátiší 2486, Rakovník) přijme STAVBYVEDOUCÍHO a PŘEDÁKA STAVEBNÍ VÝROBY. Zajímavé finanční ohodnocení.
Tel.: 313 517 276
E-mail: veronika.blahova@fronek.cz

KUCHAŘ/KA

Přijmeme SAMOSTATNOU KUCHAŘKU/KUCHAŘE do směnného provozu v Resortu Vyhlídka Šlovice. Nástup dle dohody.
Kontakt: J. Kepka
Tel.: 770 182 608
E-mail: jaroslav.kepka@resortvyhlidka.cz

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

Poslední videa

Chomutov: Herec Zdeněk Godla a sportovec Petr Koukal na Veletrhu práce

...

Přehrát video
Chomutov: Masopust 2019 (2. video)

....

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu garáž v Lounech, 28. října pod 3. ZŠ. Tel.: 607 870 494

PRONÁJEM

Pronajmu garáž v Chomutově, poblíž HM Globus. - Tel. 605 776 821.

Vzpomínky

Josef Beneš

Oči se slzami zarosily, zaplakaly bolem, když jsme Ti dávali poslední sbohem. Domov je prázdný, smutno je v něm, cestička na hřbitov zůstala jen. Dne 22. února tomu bude 5 let, co nás navždy opustil náš milovaný manžel, tatínek, dědeček a pradědeček pan Josef BENEŠ z Černčic u Loun. Stále vzpomínají manželka, dcera a syn s rodinami.

Vladimír Hieke

Dne 21. února uplyne deset let, co nás navždy opustil pan Vladimír HIEKE z Loun. Stále vzpomínají dcera Jarmila a syn Vladimír s rodinami. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi.

Jaroslav Malínek

Z plného slunce přišel tmavý stín, zlou zprávou nás vyděsil a my tu stáli v němém ustrnutí a beze sil… Dne 25. 2. 2019 vzpomeneme 15 let, kdy od nás odešel pan Jaroslav MALÍNEK ze Žatce. V našich srdcích žiješ dál. Rodina.