Politikové v Podbořanech jsou domluveni: starostou zůstane Radek Reindl

Alla Želinská 2018-10-18 13:18:00

Ani ve funkci místostarosty by se nemělo nic měnit a pokračovat bude Karel Honzl

Podbořany (až) Jen tři dny po volbách se nově zvolení politikové v Podbořanech dohodli o vedení města v nadcházejícím období. Starostou by měl podle dohody zůstat Radek Reindl (ODS), stejně tak místostarostou Karel Honzl (ČSSD). Oznámil to Petr Ráliš ze sdružení Podbořanští patrioti, které komunální volby v Podbořanech vyhrálo.

„Koalici a dohodu jsme uzavřeli 9. října večer. Je v ní zastoupeno naše sdružení a ODS, ČSSD a KDU-ČSL. Dohodli jsme se na programu rozvoje města i personálním obsazení ve vedoucích funkcích. Ve městě se bude například řešit problematika bezpečnosti a pořádku, tedy koncepce městské policie, dále výstavba sportovní haly a další rozvoj areálu Tatranu, udržení a zkvalitnění gymnázia a další záležitosti,” uvedl Petr Ráliš, který pracuje jako lékař.

Nově vzniklá koalice má dohromady k dispozici 14 členů z celkových 21 míst v zastupitelstvu. Na funkci starosty nominovala Radka Reindla a na funkci místostarosty Karla Honzla. Petr Ráliš a také Tomáš Vaněk ze sdružení Podbořanští patrioti jsou navrženi jako členové rady města. Dále do rady města navrhují Milana Jedličku (ODS), Jiřího Marholda (ČSSD) a Stanislavu Čapkovou (KDU- ČSL). „Pro úplnost uvádím, že o funkci starosty nebo místostarosty neměl v současné době nikdo ze zvolených zastupitelů z našeho sdružení zájem. S výsledkem jednání jsem spokojený, podařilo se vytvořit spolehlivou většinu v zastupitelstvu, se kterou jsme schopni prosazovat náš program,” dodal Petr Ráliš.

Ne všichni noví zastupitelé jsou ovšem s povolebním vývojem situace spokojeni. Například Leo Peterka ze sdružení Naše Podbořansko říká, že se mu nelíbí, že jeho sdružení nebylo k žádným jednáním vůbec pozváno, přestože při volbách v zastupitelstvu získalo čtyři místa. „Považujeme za slušnost vůči všem voličům, aby k jednání o složení rady města Podbořan a obsazení funkcí starosty a místostarosty byla přizvána všechna volební uskupení, která uspěla v demokratických volbách. Naše Podbořansko, které získalo ve volbách čtyři mandáty, však nebylo k žádným jednáním přizváno, i když jsme o to usilovali a hned v den vyhlášení výsledků jsme kontaktovali vítěze voleb – Podbořanské patrioty. Návrh na rozdělení křesel jsme dostali až deset dní po volbách. Na základě našeho mimořádně úspěšného volebního výsledku, kdy jsme ve volbách obsadili 3. místo a získali stejný počet mandátů jako v minulosti dominantní ODS, požadujeme zastoupení v radě města a zároveň budeme nominovat své vlastní kandidáty na funkce starosty a místostarosty,” sdělil Leo Peterka.

Jak to v Podbořanech tedy dopadne? Můžete se přijít všichni podívat. Ustavující schůze nového zastupitelstva, spojená s volbou starosty a místostarosty, je veřejná a proběhne ve středu 31. října od 18 hodin v Národním domě.

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ZEDNÍK

Hledám šikovného zedníka na odstranění obkladů v kuchyni. Pište SMS.
Tel.: 792 269 535

MODELÁŘ - BRIGÁDA

Hledám MODELÁŘE (nejlépe důchodce), který sestaví válečnou loď BISMARCK. Finančně vypomohu.
Tel.: 732 445 149

KUCHAŘKA DO BISTRA

Přijmu kuchařku do bistra. Chomutov.
Tel.: 777 944 816

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid. Žatec.
Tel.: 605 885 121

Poslední videa

Státní hymna na závěr vzpomínkové akce v Podbořanech

Pietní akt završili společným zpěvem státní hymny ČR.

Přehrát video
Položení věnců k pomníku RA v Podbořanech

Během vzpomínkové akce na náměstí zazpívaly i děti ze ZŠ TGM v Podbořanech...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodej chaty v Klášterci n/O - Ohřecká Louka 362. Cena 200 tis. - Tel. 606 337 461.

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám byt 1+2 ve 4. patře, bez výtahu, v Žatci, Hájkova ulice. Tel: 607 519 241.

Vzpomínky

Bedřich Urban

Dne 24. května vzpomeneme patnáctého smutného výročí úmrtí našeho drahého tatínka a dědečka, pana Bedřicha URBANA z Výsluní. Všem příbuzným, přátelům a známým děkují za tichou vzpomínku dcery Lenka a Eva s rodinami.

Daniela Zelinková

Dne 27. května 2019 vzpomeneme 1. smutné výročí, kdy nás navždy opustila paní Daniela ZELINKOVÁ. Děkuji všem, kteří jste ji znali, za tichou vzpomínku. Přítel Miroslav.

Ing. Jindřich Liška

Dne 21. května 2019 tomu byl rok, kdy nás navždy opustil pan Ing. Jindřich LIŠKA z Chomutova. S úctou a láskou stále vzpomínají Ivana a dcery Simona a Veronika. Děkujeme všem, kteří vzpomenou společně s námi.