Politikové v Podbořanech jsou domluveni: starostou zůstane Radek Reindl

Alla Želinská 2018-10-18 13:18:00

Ani ve funkci místostarosty by se nemělo nic měnit a pokračovat bude Karel Honzl

Podbořany (až) Jen tři dny po volbách se nově zvolení politikové v Podbořanech dohodli o vedení města v nadcházejícím období. Starostou by měl podle dohody zůstat Radek Reindl (ODS), stejně tak místostarostou Karel Honzl (ČSSD). Oznámil to Petr Ráliš ze sdružení Podbořanští patrioti, které komunální volby v Podbořanech vyhrálo.

„Koalici a dohodu jsme uzavřeli 9. října večer. Je v ní zastoupeno naše sdružení a ODS, ČSSD a KDU-ČSL. Dohodli jsme se na programu rozvoje města i personálním obsazení ve vedoucích funkcích. Ve městě se bude například řešit problematika bezpečnosti a pořádku, tedy koncepce městské policie, dále výstavba sportovní haly a další rozvoj areálu Tatranu, udržení a zkvalitnění gymnázia a další záležitosti,” uvedl Petr Ráliš, který pracuje jako lékař.

Nově vzniklá koalice má dohromady k dispozici 14 členů z celkových 21 míst v zastupitelstvu. Na funkci starosty nominovala Radka Reindla a na funkci místostarosty Karla Honzla. Petr Ráliš a také Tomáš Vaněk ze sdružení Podbořanští patrioti jsou navrženi jako členové rady města. Dále do rady města navrhují Milana Jedličku (ODS), Jiřího Marholda (ČSSD) a Stanislavu Čapkovou (KDU- ČSL). „Pro úplnost uvádím, že o funkci starosty nebo místostarosty neměl v současné době nikdo ze zvolených zastupitelů z našeho sdružení zájem. S výsledkem jednání jsem spokojený, podařilo se vytvořit spolehlivou většinu v zastupitelstvu, se kterou jsme schopni prosazovat náš program,” dodal Petr Ráliš.

Ne všichni noví zastupitelé jsou ovšem s povolebním vývojem situace spokojeni. Například Leo Peterka ze sdružení Naše Podbořansko říká, že se mu nelíbí, že jeho sdružení nebylo k žádným jednáním vůbec pozváno, přestože při volbách v zastupitelstvu získalo čtyři místa. „Považujeme za slušnost vůči všem voličům, aby k jednání o složení rady města Podbořan a obsazení funkcí starosty a místostarosty byla přizvána všechna volební uskupení, která uspěla v demokratických volbách. Naše Podbořansko, které získalo ve volbách čtyři mandáty, však nebylo k žádným jednáním přizváno, i když jsme o to usilovali a hned v den vyhlášení výsledků jsme kontaktovali vítěze voleb – Podbořanské patrioty. Návrh na rozdělení křesel jsme dostali až deset dní po volbách. Na základě našeho mimořádně úspěšného volebního výsledku, kdy jsme ve volbách obsadili 3. místo a získali stejný počet mandátů jako v minulosti dominantní ODS, požadujeme zastoupení v radě města a zároveň budeme nominovat své vlastní kandidáty na funkce starosty a místostarosty,” sdělil Leo Peterka.

Jak to v Podbořanech tedy dopadne? Můžete se přijít všichni podívat. Ustavující schůze nového zastupitelstva, spojená s volbou starosty a místostarosty, je veřejná a proběhne ve středu 31. října od 18 hodin v Národním domě.

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL

Vážený pane učiteli. Hledáme právě Vás, učitele odborných předmětů, jako jsou elektrotechnika, elektrotechnická měření a fyzika. Spolupráce s naší střední školou v Žatci je možná na plný či částečný úvazek. Těšíme se na Vás.
Tel.: +420 736 605 905

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 777 167 336.

LEKTOR ANGLICKÉHO JAZYKA

Přijmeme lektora AJ na plný nebo částečný úvazek. Agentura PAROLE, tel. 474 683 729.
Tel.: 474 683 729

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Vánoční zpívání s Pepou Vágnerem

Vánoční atmosféru mohli poprvé nasát ve Vrchlického divadle v Lounech návštěvníci koncertu zpěváka Josefa Vágnera. Adventní koncert v Lounech byl druhou zastávkou v rámci vánočního turné, které letos

Přehrát video
Zahájení adventu v Krásném Dvoře

První adventní neděli (nejen) v Krásném Dvoře lilo jako z konve, a tak se Pepišto a anděl Dáša spolu s dětmi přemístili do stanu. A tak už... hlava ramena kolena palce se tančily jedna báseň ;-)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

VÝMĚNA BYTU

Vyměním RD 3+1 v Lounech s velkou zahradou za menší RD 1+2 v Lounech + doplatek. Tel: 777 142 422.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608 177 789.

Vzpomínky

Jiří Velš

Kdo žije v srdcích těch, které miloval, ten nikdy nezemřel… Dne 17. 12. 2018 vzpomeneme 7. výročí úmrtí pana Jiřího VELŠE. S láskou vzpomíná rodina.

Marie Národová

Kdo žije v srdcích těch, které opustil, ten nezemřel… Dne 12. 12. uplyne smutných 20 let, co nás navždy opustila paní Marie NÁRODOVÁ ze Žatce. Stále vzpomínají dcera Marie a sestry Helena, Terezka a Miluš s rodinami.

Zdeněk Pospíšil

Vzpomínky na Tebe krásné máme, které si po celý život uchováme. Dne 13. 12. 2018 uplyne již 12 let, kdy jsme se navždy rozloučili s manželem, tatínkem a dědečkem, panem Zdeňkem POSPÍŠILEM. S láskou stále na něho vzpomíná manželka Libuše, děti Vláďa, Borek a Libuše s rodinami. Všem, kteří vzpomenou s námi, děkujeme.