Mistr světa trénoval v Žatci

Iveta Drlíková 2018-10-26 06:39:00

V polovině září zavítal do Žatce mistr světa v twirlingu Tihomir Bendejla z Chorvatska. Víkend strávil v tělocvičně žateckého gymnázia, kde se věnoval Aničce Trnkové. Společně na školní palubovce pilovali její novou sestavu pro rytmické taneční sólo na lednové Mistrovství ČR. Letos nemohl přijmout pozvání na letní kemp, kde nové choreografie většinou vznikají, proto za svojí svěřenkyní přiletěl na dva dny do jejího rodného města. „S Tihomirem spolupracuji už dlouho. Zná mě velmi dobře, takže mi opět připravil sólo přímo na tělo. Momentálně trénuji skoro celou sestavu už bez problémů sama. Trenérovi průběžně posílám videa z tréninků a on mě zpátky svoje připomínky. Musím jen do sestavy ještě přidat vysoké výhozy, ale to je veliký problém, protože nemáme v okolí tělocvičnu s tak vysokým stropem. Ideální stav by byl deset metrů a výš,“ říká čtrnáctiletá žatecká šampionka, Anna Trnková.

I hudební doprovod do nové sestavy, která podle pravidel musí být dlouhá maximálně dvě minuty a třicet sekund, přímo vybral a sestříhal sám chorvatský mistr. Anička je z ní nadšená. Je vidět, že trenér a choreograf v jedné osobě velmi dobře zná její silné stránky, ale i slabiny. Ne nadarmo tak Aničku ostatní zahraniční lektoři nazývají „this girl from Tihomir.“ „Do žádné ze sestav trenérovi zatím nezasahuji. Většinou se upravuje až před soutěží, když mi nějaký trik nebo kombinace opravdu nejde, tak vymyslím jinou variantu, ale Tihomir to stejně musí schválit. Zatím je sestava postavena bez akrobacie, nedovolují to pravidla asociace, ale v průběhu příštího roku by se to mělo změnit,“ vysvětluje ještě A. Trnková.

Pro žateckou twirlerku bude v nové sezóně nejdůležitější zabojovat na lednovém Mistrovství ČR, případně zopakovat loňský úspěch, kdy vybojovala nejvyšší domácí titul a startovala na světovém i evropském poháru. Nadcházející rok bude závodit již v kategorii starší juniorky, a to v sólu s jednou hůlkou, rytmickém tanečním sólu a také s týmem Oskarky. 

Iveta Drlíková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍK STAVEBNÍHO STROJE, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO AUTOMOBILU

Froněk dopravní stavby (Zátiší 2486, Rakovník) přijme STROJNÍKA STAVEBNÍHO STROJE a ŘIDIČE NÁKLADNÍHO AUTOMOBILU. Zajímavé platové ohodnocení, nástup dle dohody.
Tel.: 777 612 202
E-mail: libor.sykora@fronek.cz

STAVBYVEDOUCÍ, PŘEDÁK STAVEBNÍ VÝROBY

Froněk dopravní stavby (Zátiší 2486, Rakovník) přijme STAVBYVEDOUCÍHO a PŘEDÁKA STAVEBNÍ VÝROBY. Zajímavé finanční ohodnocení.
Tel.: 313 517 276
E-mail: veronika.blahova@fronek.cz

KUCHAŘ/KA

Přijmeme SAMOSTATNOU KUCHAŘKU/KUCHAŘE do směnného provozu v Resortu Vyhlídka Šlovice. Nástup dle dohody.
Kontakt: J. Kepka
Tel.: 770 182 608
E-mail: jaroslav.kepka@resortvyhlidka.cz

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

Poslední videa

Chomutov: Herec Zdeněk Godla a sportovec Petr Koukal na Veletrhu práce

...

Přehrát video
Chomutov: Masopust 2019 (2. video)

....

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu garáž v Lounech, 28. října pod 3. ZŠ. Tel.: 607 870 494

PRONÁJEM

Pronajmu garáž v Chomutově, poblíž HM Globus. - Tel. 605 776 821.

Vzpomínky

Josef Beneš

Oči se slzami zarosily, zaplakaly bolem, když jsme Ti dávali poslední sbohem. Domov je prázdný, smutno je v něm, cestička na hřbitov zůstala jen. Dne 22. února tomu bude 5 let, co nás navždy opustil náš milovaný manžel, tatínek, dědeček a pradědeček pan Josef BENEŠ z Černčic u Loun. Stále vzpomínají manželka, dcera a syn s rodinami.

Vladimír Hieke

Dne 21. února uplyne deset let, co nás navždy opustil pan Vladimír HIEKE z Loun. Stále vzpomínají dcera Jarmila a syn Vladimír s rodinami. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi.

Jaroslav Malínek

Z plného slunce přišel tmavý stín, zlou zprávou nás vyděsil a my tu stáli v němém ustrnutí a beze sil… Dne 25. 2. 2019 vzpomeneme 15 let, kdy od nás odešel pan Jaroslav MALÍNEK ze Žatce. V našich srdcích žiješ dál. Rodina.