Mistr světa trénoval v Žatci

Iveta Drlíková 2018-10-26 06:39:00

V polovině září zavítal do Žatce mistr světa v twirlingu Tihomir Bendejla z Chorvatska. Víkend strávil v tělocvičně žateckého gymnázia, kde se věnoval Aničce Trnkové. Společně na školní palubovce pilovali její novou sestavu pro rytmické taneční sólo na lednové Mistrovství ČR. Letos nemohl přijmout pozvání na letní kemp, kde nové choreografie většinou vznikají, proto za svojí svěřenkyní přiletěl na dva dny do jejího rodného města. „S Tihomirem spolupracuji už dlouho. Zná mě velmi dobře, takže mi opět připravil sólo přímo na tělo. Momentálně trénuji skoro celou sestavu už bez problémů sama. Trenérovi průběžně posílám videa z tréninků a on mě zpátky svoje připomínky. Musím jen do sestavy ještě přidat vysoké výhozy, ale to je veliký problém, protože nemáme v okolí tělocvičnu s tak vysokým stropem. Ideální stav by byl deset metrů a výš,“ říká čtrnáctiletá žatecká šampionka, Anna Trnková.

I hudební doprovod do nové sestavy, která podle pravidel musí být dlouhá maximálně dvě minuty a třicet sekund, přímo vybral a sestříhal sám chorvatský mistr. Anička je z ní nadšená. Je vidět, že trenér a choreograf v jedné osobě velmi dobře zná její silné stránky, ale i slabiny. Ne nadarmo tak Aničku ostatní zahraniční lektoři nazývají „this girl from Tihomir.“ „Do žádné ze sestav trenérovi zatím nezasahuji. Většinou se upravuje až před soutěží, když mi nějaký trik nebo kombinace opravdu nejde, tak vymyslím jinou variantu, ale Tihomir to stejně musí schválit. Zatím je sestava postavena bez akrobacie, nedovolují to pravidla asociace, ale v průběhu příštího roku by se to mělo změnit,“ vysvětluje ještě A. Trnková.

Pro žateckou twirlerku bude v nové sezóně nejdůležitější zabojovat na lednovém Mistrovství ČR, případně zopakovat loňský úspěch, kdy vybojovala nejvyšší domácí titul a startovala na světovém i evropském poháru. Nadcházející rok bude závodit již v kategorii starší juniorky, a to v sólu s jednou hůlkou, rytmickém tanečním sólu a také s týmem Oskarky. 

Iveta Drlíková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ

Společnost HAKUS a.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ na hlavním pracovní poměr v Dobroměřicích. Přihlášky přijímáme do 15. 12. 2018 osobně na adrese společnosti ve 2. patře denně do 14 hodin, nebo elektronicky na e-mailu info@hakus.cz
E-mail: info@hakus.cz

UČITEL

Vážený pane učiteli. Hledáme právě Vás, učitele odborných předmětů, jako jsou elektrotechnika, elektrotechnická měření a fyzika. Spolupráce s naší střední školou v Žatci je možná na plný či částečný úvazek. Těšíme se na Vás.
Tel.: +420 736 605 905

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 777 167 336.

LEKTOR ANGLICKÉHO JAZYKA

Přijmeme lektora AJ na plný nebo částečný úvazek. Agentura PAROLE, tel. 474 683 729.
Tel.: 474 683 729

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Vánoční zpívání s Pepou Vágnerem

Vánoční atmosféru mohli poprvé nasát ve Vrchlického divadle v Lounech návštěvníci koncertu zpěváka Josefa Vágnera. Adventní koncert v Lounech byl druhou zastávkou v rámci vánočního turné, které letos

Přehrát video
Zahájení adventu v Krásném Dvoře

První adventní neděli (nejen) v Krásném Dvoře lilo jako z konve, a tak se Pepišto a anděl Dáša spolu s dětmi přemístili do stanu. A tak už... hlava ramena kolena palce se tančily jedna báseň ;-)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

VÝMĚNA BYTU

Vyměním RD 3+1 v Lounech s velkou zahradou za menší RD 1+2 v Lounech + doplatek. Tel: 777 142 422.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608 177 789.

Vzpomínky

Jiří Velš

Kdo žije v srdcích těch, které miloval, ten nikdy nezemřel… Dne 17. 12. 2018 vzpomeneme 7. výročí úmrtí pana Jiřího VELŠE. S láskou vzpomíná rodina.

Marie Národová

Kdo žije v srdcích těch, které opustil, ten nezemřel… Dne 12. 12. uplyne smutných 20 let, co nás navždy opustila paní Marie NÁRODOVÁ ze Žatce. Stále vzpomínají dcera Marie a sestry Helena, Terezka a Miluš s rodinami.

Zdeněk Pospíšil

Vzpomínky na Tebe krásné máme, které si po celý život uchováme. Dne 13. 12. 2018 uplyne již 12 let, kdy jsme se navždy rozloučili s manželem, tatínkem a dědečkem, panem Zdeňkem POSPÍŠILEM. S láskou stále na něho vzpomíná manželka Libuše, děti Vláďa, Borek a Libuše s rodinami. Všem, kteří vzpomenou s námi, děkujeme.