Mistr světa trénoval v Žatci

Iveta Drlíková 2018-10-26 06:39:00

V polovině září zavítal do Žatce mistr světa v twirlingu Tihomir Bendejla z Chorvatska. Víkend strávil v tělocvičně žateckého gymnázia, kde se věnoval Aničce Trnkové. Společně na školní palubovce pilovali její novou sestavu pro rytmické taneční sólo na lednové Mistrovství ČR. Letos nemohl přijmout pozvání na letní kemp, kde nové choreografie většinou vznikají, proto za svojí svěřenkyní přiletěl na dva dny do jejího rodného města. „S Tihomirem spolupracuji už dlouho. Zná mě velmi dobře, takže mi opět připravil sólo přímo na tělo. Momentálně trénuji skoro celou sestavu už bez problémů sama. Trenérovi průběžně posílám videa z tréninků a on mě zpátky svoje připomínky. Musím jen do sestavy ještě přidat vysoké výhozy, ale to je veliký problém, protože nemáme v okolí tělocvičnu s tak vysokým stropem. Ideální stav by byl deset metrů a výš,“ říká čtrnáctiletá žatecká šampionka, Anna Trnková.

I hudební doprovod do nové sestavy, která podle pravidel musí být dlouhá maximálně dvě minuty a třicet sekund, přímo vybral a sestříhal sám chorvatský mistr. Anička je z ní nadšená. Je vidět, že trenér a choreograf v jedné osobě velmi dobře zná její silné stránky, ale i slabiny. Ne nadarmo tak Aničku ostatní zahraniční lektoři nazývají „this girl from Tihomir.“ „Do žádné ze sestav trenérovi zatím nezasahuji. Většinou se upravuje až před soutěží, když mi nějaký trik nebo kombinace opravdu nejde, tak vymyslím jinou variantu, ale Tihomir to stejně musí schválit. Zatím je sestava postavena bez akrobacie, nedovolují to pravidla asociace, ale v průběhu příštího roku by se to mělo změnit,“ vysvětluje ještě A. Trnková.

Pro žateckou twirlerku bude v nové sezóně nejdůležitější zabojovat na lednovém Mistrovství ČR, případně zopakovat loňský úspěch, kdy vybojovala nejvyšší domácí titul a startovala na světovém i evropském poháru. Nadcházející rok bude závodit již v kategorii starší juniorky, a to v sólu s jednou hůlkou, rytmickém tanečním sólu a také s týmem Oskarky. 

Iveta Drlíková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ZEDNÍK

Hledám šikovného zedníka na odstranění obkladů v kuchyni. Pište SMS.
Tel.: 792 269 535

MODELÁŘ - BRIGÁDA

Hledám MODELÁŘE (nejlépe důchodce), který sestaví válečnou loď BISMARCK. Finančně vypomohu.
Tel.: 732 445 149

KUCHAŘKA DO BISTRA

Přijmu kuchařku do bistra. Chomutov.
Tel.: 777 944 816

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid. Žatec.
Tel.: 605 885 121

Poslední videa

Státní hymna na závěr vzpomínkové akce v Podbořanech

Pietní akt završili společným zpěvem státní hymny ČR.

Přehrát video
Položení věnců k pomníku RA v Podbořanech

Během vzpomínkové akce na náměstí zazpívaly i děti ze ZŠ TGM v Podbořanech...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodej chaty v Klášterci n/O - Ohřecká Louka 362. Cena 200 tis. - Tel. 606 337 461.

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám byt 1+2 ve 4. patře, bez výtahu, v Žatci, Hájkova ulice. Tel: 607 519 241.

Vzpomínky

Bedřich Urban

Dne 24. května vzpomeneme patnáctého smutného výročí úmrtí našeho drahého tatínka a dědečka, pana Bedřicha URBANA z Výsluní. Všem příbuzným, přátelům a známým děkují za tichou vzpomínku dcery Lenka a Eva s rodinami.

Daniela Zelinková

Dne 27. května 2019 vzpomeneme 1. smutné výročí, kdy nás navždy opustila paní Daniela ZELINKOVÁ. Děkuji všem, kteří jste ji znali, za tichou vzpomínku. Přítel Miroslav.

Ing. Jindřich Liška

Dne 21. května 2019 tomu byl rok, kdy nás navždy opustil pan Ing. Jindřich LIŠKA z Chomutova. S úctou a láskou stále vzpomínají Ivana a dcery Simona a Veronika. Děkujeme všem, kteří vzpomenou společně s námi.