Kdo povede města a obce? První ustavující schůze již v pondělí

Alla Želinská 2018-10-25 16:37:38

Podbořansko - Komunální volby jsou za námi, ve většině měst a obcí Podbořanska povolební vyjednávání spějí ke konci. V Podbořanech, jimž jsme se věnovali v minulých číslech týdeníku, již víme složení zastupitelstva a 31. října se bude volit užší vedení města – starosta, místostarosta, rada města. Jak to vlastně dopadlo v ostatních obcích našeho regionu a kdy se budou volit starostové tam? Pojďte se podrobněji podívat na výsledky říjnových voleb a další plány.

Blatno

V Blatně byla volební účast 67,29 procent. Zvítězila tam KSČM, která získala 58,08 % hlasů a čtyři mandáty. Výsledky tady jsou celkem vyrovnané, protože jako druhá se umístila Alternativa Blatno Malměřice (42 %), která získala tři mandáty. Zastupiteli zde budou Václav Beneš, Eva Kolibačová, Jaroslava Pašíkovská, Pavel Sajfrid, Lukáš Bechyně, Veronika Boudová a Jiří Pašíkovský. Ustavující zasedání nově zvoleného zastupitelstva je naplánováno na 30. října od 17 hodin v kulturním domě.

Blšany

V Blšanech, kde volební účast činila 55,76 %, nejvíce hlasů získalo uskupení Pro všechny obyvatele Liběšovic, Siřemi, Malé Černoce, Soběchleb, Stachova a Blšan (26,92 %) v čele se starostou Vlastimilem Polcarem, které získalo čtyři mandáty. Jako druzí a třetí se dvěma mandáty se umístili strany ČSSD a Za Blšany a přilehlé obce. Po jednom mandátu mají SNK Evropští demokraté, Nezávislí a ODS. Zastupitelská křesla zasednou Vlastimil Polcar, Jana Jančíková, Ladislav Grečnar, Kamil Teinzer, Radek Vostřel, Dagmar Břehovská, Zdeněk Poborský, Jan Čermák, Josef Pešek, Štefan Škulavík a Radka Fišerová. Ustavující schůze zastupitelů by měla proběhnout 31. 10. v kině.

Krásný Dvůr

V Krásném Dvoře se volilo celkem devět zastupitelů. Nejvíce mandátů (tři) získali Občané pro Krásnodvorsko (Lea Jandová, Zdeněk Hermann, Vojtěch Velíšek), po 2 mandátech získala další tři sdružení – SNK Krásný Dvůr, ČSSD a Hasiči pro Krásný Dvůr lepší. V zastupitelstvu tak dále usednou Jindřich Zedník, Jaroslav Strnad, Zuliko Vychytil, Jana Bellová a Pavel a Miloš Vaňourkovi. Ustavující zasedání se má konat 29. října od 17 hodin v zasedací síni OÚ.

Kryry

V Kryrech se o 13 zastupitelských křesel ucházelo celkem šest volebních uskupení. S nepatrnou převahou tam zvítězila s 22,39 % hlasů strana Za Kryry a obce Strojetice, Stebno a Běsno krásnější, která má tři mandáty. Na druhém místě jsou Moje Kryry (20,07 %) rovněž se třemi mandáty. Po dvou mandátech obdržely Za prosperitu obcí a budoucnost našich dětí, Za Kryry a obce Strojetice, Stebno a Běsno bohatší a Vaše volba!!! Naše Kryry!!! Pouze jeden mandát má SNK Stebno, Běsno, Strojetice. Nejvíce preferenčních hlasů (409) získal Vladimír Nesvadba. Vedle něj do zastupitelských křesel zasednou Miroslav Brda, Věra Melicharová, Tomáš Pták, Petr Růt, Jan Kneifl, Miroslav Sahulka, Miroslav Bělíček, Josef Kolář, Karel Spurný, Václav Kadleček, Petr Ulke a Jana Trinerová. Ustavující zasedání zastupitelstva města se koná 31. října od 18 hodin v kulturním domě.

Lubenec

V Lubenci zcela převálcovala ostatní strana SNK – Lubenec 1 v čele se starostou Jiřím Chaloupeckým. Získala 37,53 % hlasů, což dělá čtyři mandáty. Dva mandáty připadly Hasičům Lubenec a po jednom mají komunisté, SNK – Lubenec 2 a SOS Lubenec. ,,Nově“ zvolenými zastupiteli, včetně Jiřího Chaloupeckého, jsou Tomáš Polena, Pavel Antoni, Lukáš Bareš, Václav Hadač, Bohumil Peterka, Jaroslav Doležal, Jiří Kříž a Renata Michalcová. Ustavující zasedání zastupitelstva obce je naplánováno na 29. října od 17 hodin v Kulturním domě.

Nepomyšl

V Nepomyšli měli obyvatelé o volby také velký zájem. Odvolit jich přišlo téměř 67 procent. Volilo se zde devět zastupitelů a šest z nich získali Nezávislí kandidáti Nepomyšl v čele se starostou Josefem Lněníčkem. V pořadí druhá strana (Nezávislí kandidáti Nepomyšl II) získala dva mandáty a třetí KSČM jeden mandát. Zastupitelská křesla zasednou Josef Lněníček, Pavel Bartuška, Jindřich Prätorius, Martin Kaše, Miloš August, Vladan Strunz, Petr Lněníček, Dana Lněníčková a Jaroslav Vávra. Tady ustavující schůze zastupitelstva by se měla konat ve středu 31. října.

Očihov

V Očihově byl boj o devět zastupitelských křesel snad nejtěsnější. Sdružení Za Očihov a Očihovec získalo 32,34 % hlasů a obsadilo tři mandáty. Druhá Komunistická strana Čech a Moravy obhájila s 27,68 % hlasy dva mandáty, třetí a čtvrté uskupení Pro Očihov a Očihov spolu s Očihovcem mají rovněž po dvou mandátech. V zastupitelstvu usednou Jana Kronďáková, Roman Fric, Tomáš Linhart, Vladimír Šeda, Jiří Andrle, Václav Braniš, Pavel Braniš, Jan Sklenář a Milan Cimr. Ustavující zasedání nově zvolených zastupitelů proběhne 31. října.

Petrohrad

V Petrohradě jsou občané spokojeni se současným vedením, jelikož strana Nezávislí pro obec I. v čele se starostkou Jitkou Dondovou získala téměř 35 % hlasů a čtyři mandáty. Zbylých pět křesel obsadí kandidáti VEEV, Nezávislí pro obec II. a Nezávislí č. 1. V petrohradském zastupitelstvu tak dále jsou Radim Benda, Lenka Bláhová, Dana Ďopanová, Eva Učíková, Radim Worzischek, Josef Pták, Ivana Hůrková a Miroslav Vrána. Ustavující zasedání zastupitelstva se koná 29. října od 17 hodin na obecním úřadě.

Podbořanský Rohozec

V obci Podbořanský Rohozec, kde volební účast přesáhla 78 %, obsadila strana starosty Ladislava Gála Pro lepší Rohozec první místo a získala drtivou většinu mandátů – 4 (také Jiří Klouček, Radek Zelenka a Stanislav Krušina). Zbylé páté křeslo v obecním zastupitelstvu zasedne Jaroslav Sloup za Nezávislé kandidáty Podbořanský Rohozec. Nově zvolení zastupitelé se sejdou k ustavující schůzi 2. listopadu od 17 hodin.

Vroutek

Ve Vroutku s volební účastí 53,48 % povolební skóre vypadá takto: šest ku jedné (pětkrát). Zvítězila zde starostova Kubelkova Vroutecká Liga s bezmála 44 procenty a získala celkem šest mandátů. Po boku Jaro-míra Kubelky usednou do zastupitelských křesel Jan Narovec, Kateřina Šáchová, Zdeněk Kodera, Petr Lindák, Stanislav Kuthan, Petr Tempel (Pro skvělý Vroutek), David Šebesta (Vroutek navždy), Otta Bureš (Vroutek 2018 – 2022), Kateřina Jesínková (Jsme tu pro vás) a Vlastimil Vítek (KSČM). Ustavující zasedání zastupitelstva města se uskuteční 29. října od 17 hodin v zasedací místnosti městského úřadu.  

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL

Vážený pane učiteli. Hledáme právě Vás, učitele odborných předmětů, jako jsou elektrotechnika, elektrotechnická měření a fyzika. Spolupráce s naší střední školou v Žatci je možná na plný či částečný úvazek. Těšíme se na Vás.
Tel.: +420 736 605 905

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 777 167 336.

LEKTOR ANGLICKÉHO JAZYKA

Přijmeme lektora AJ na plný nebo částečný úvazek. Agentura PAROLE, tel. 474 683 729.
Tel.: 474 683 729

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Vánoční zpívání s Pepou Vágnerem

Vánoční atmosféru mohli poprvé nasát ve Vrchlického divadle v Lounech návštěvníci koncertu zpěváka Josefa Vágnera. Adventní koncert v Lounech byl druhou zastávkou v rámci vánočního turné, které letos

Přehrát video
Zahájení adventu v Krásném Dvoře

První adventní neděli (nejen) v Krásném Dvoře lilo jako z konve, a tak se Pepišto a anděl Dáša spolu s dětmi přemístili do stanu. A tak už... hlava ramena kolena palce se tančily jedna báseň ;-)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

VÝMĚNA BYTU

Vyměním RD 3+1 v Lounech s velkou zahradou za menší RD 1+2 v Lounech + doplatek. Tel: 777 142 422.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608 177 789.

Vzpomínky

Jiří Velš

Kdo žije v srdcích těch, které miloval, ten nikdy nezemřel… Dne 17. 12. 2018 vzpomeneme 7. výročí úmrtí pana Jiřího VELŠE. S láskou vzpomíná rodina.

Marie Národová

Kdo žije v srdcích těch, které opustil, ten nezemřel… Dne 12. 12. uplyne smutných 20 let, co nás navždy opustila paní Marie NÁRODOVÁ ze Žatce. Stále vzpomínají dcera Marie a sestry Helena, Terezka a Miluš s rodinami.

Zdeněk Pospíšil

Vzpomínky na Tebe krásné máme, které si po celý život uchováme. Dne 13. 12. 2018 uplyne již 12 let, kdy jsme se navždy rozloučili s manželem, tatínkem a dědečkem, panem Zdeňkem POSPÍŠILEM. S láskou stále na něho vzpomíná manželka Libuše, děti Vláďa, Borek a Libuše s rodinami. Všem, kteří vzpomenou s námi, děkujeme.