Do města se opět sjeli filmaři - Žatec se proměnil ve válečné Polsko

Hedvika Fajkusová 2018-10-25 17:33:00

Žatec (hf) Před několika málo měsíci natáčela ve městě společnost Czech Anglo Productions snímek z druhé světové války ,,Jojo Rabbit“, ve kterém se na filmovém plátně představí kráska Scarlett Johansson a oscarový herec Sam Rockwell. Minulý týden zavítala do historického centra našeho města filmová produkční a koprodukční společnost znovu. Natáčení dalšího válečného dramatu s názvem ,,World on Fire“ (Svět v ohni) probíhalo od 17. do 20. října. Schválené nájemné za film pojednávající o osudu obyčejných lidí, kteří se potýkají s vlivem války v jejich každodenním životě, pro město činí 240 tisíc korun.

,,Pro úpravy exteriéru budou použity střelné zbraně, vojenská pásová technika a nacistická symbolika. Natáčení probíhalo s určitým omezením dopravy, v některých místech nebylo možné v konkrétní den parkovat. To vše v souladu s rozhodnutím Odboru dopravně správních agend,“ prozradila Vanda Pavelková z odboru místního hospodářství a majetku.

Snímek ,,World on Fire“ je drama vyprávějící příběh druhé světové války prostřednictvím životů obyčejných lidí ze všech stran tohoto globálního konfliktu - Británie, Polska, Francie, Německa a Spojených států. První série sedmi epizod vypráví příběh prvního roku války, počínaje invazí do Polska v září 1939 a končí bitvou u Británie. Žatec se pro potřeby filmu během minulého týdne proměnil ve válečný Gdaňsk a Varšavu.

,,World on Fire vypráví skryté příběhy obyčejných lidí, kteří formovali náš svět. Příběhy o loajalitě a brutalitě, odvaze a strachu, nadějích, příbězích o lásce a ztrátě, nadějích a snech utvářených v mimořádných dobách,“ popisuje snímek britský dramatik a scénárista Peter Bowker.

V jednom z příběhů figuruje mladý anglický překladatel, který se ve Varšavě dostal do šarvátky s nacisty, když se snažil převézt přes hranice svou polskou milenku Kasiu, další příběh je o rodičích Rosslerových žijících v Berlíně, kteří se obávají o svého syna vojáka a navíc se snaží ochránit postiženou dceru před pozorností nacistického režimu nebo příběh o Nancy – americké válečné korespondentce, která nemůže nalézt mír, dokud není její život ohrožen.

Mimo Žatce se televizní snímek pro BBC One natáčí také v Praze, Manchesteru, Londýně, Paříži a Berlíně.

V sedmi-sériovém snímku o šedesáti dílech si zahraje oscarová herečka Helen Hunt (Trosečník, Lepší už to nebude) nebo také Lesley Manville (Nit z přízraků, Zloba - Královna černé magie, Teorie všeho). Ani jedna z hereček se však v Žatci během natáčení neobjevila.


Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ZEDNÍK

Hledám šikovného zedníka na odstranění obkladů v kuchyni. Pište SMS.
Tel.: 792 269 535

MODELÁŘ - BRIGÁDA

Hledám MODELÁŘE (nejlépe důchodce), který sestaví válečnou loď BISMARCK. Finančně vypomohu.
Tel.: 732 445 149

KUCHAŘKA DO BISTRA

Přijmu kuchařku do bistra. Chomutov.
Tel.: 777 944 816

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid. Žatec.
Tel.: 605 885 121

Poslední videa

Státní hymna na závěr vzpomínkové akce v Podbořanech

Pietní akt završili společným zpěvem státní hymny ČR.

Přehrát video
Položení věnců k pomníku RA v Podbořanech

Během vzpomínkové akce na náměstí zazpívaly i děti ze ZŠ TGM v Podbořanech...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt - 2 velké pokoje s příslušenstvím (asi 53 m2) v Lounech v Poděbradově ul. Tel. 775 400 344

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodej chaty v Klášterci n/O - Ohřecká Louka 362. Cena 200 tis. - Tel. 606 337 461.

Vzpomínky

Božena Petrlíková

To že čas rány hojí, je pouhé zdání, stále je v srdci bolest a tiché vzpomínání. Dne 21. 5. uplynulo 8 let, co nás opustila naše maminka, babička a prababička, paní Božena PETRLÍKOVÁ z Lenešic. S láskou vzpomínají syn Jindřich s manželkou, vnoučata, pravnoučata a neteř Milena.

Antonín Ipser

V pondělí 20. 5. uplynuly 2 roky, kdy od nás navždy odešel pan Antonín IPSER z Loun. Vám všem, kteří vzpomenete na našeho Tondu, děkuje rodina.

Květa Davidová

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 22. 5. uplynuly 2 roky, co nás navždy opustila paní Květa DAVIDOVÁ ze Žatce, Stále vzpomínají syn Daniel a dcera Kamila s rodinou a ostatní příbuzní a známí.