Do města se opět sjeli filmaři - Žatec se proměnil ve válečné Polsko

Hedvika Mašková 2018-10-25 17:33:00

Žatec (hf) Před několika málo měsíci natáčela ve městě společnost Czech Anglo Productions snímek z druhé světové války ,,Jojo Rabbit“, ve kterém se na filmovém plátně představí kráska Scarlett Johansson a oscarový herec Sam Rockwell. Minulý týden zavítala do historického centra našeho města filmová produkční a koprodukční společnost znovu. Natáčení dalšího válečného dramatu s názvem ,,World on Fire“ (Svět v ohni) probíhalo od 17. do 20. října. Schválené nájemné za film pojednávající o osudu obyčejných lidí, kteří se potýkají s vlivem války v jejich každodenním životě, pro město činí 240 tisíc korun.

,,Pro úpravy exteriéru budou použity střelné zbraně, vojenská pásová technika a nacistická symbolika. Natáčení probíhalo s určitým omezením dopravy, v některých místech nebylo možné v konkrétní den parkovat. To vše v souladu s rozhodnutím Odboru dopravně správních agend,“ prozradila Vanda Pavelková z odboru místního hospodářství a majetku.

Snímek ,,World on Fire“ je drama vyprávějící příběh druhé světové války prostřednictvím životů obyčejných lidí ze všech stran tohoto globálního konfliktu - Británie, Polska, Francie, Německa a Spojených států. První série sedmi epizod vypráví příběh prvního roku války, počínaje invazí do Polska v září 1939 a končí bitvou u Británie. Žatec se pro potřeby filmu během minulého týdne proměnil ve válečný Gdaňsk a Varšavu.

,,World on Fire vypráví skryté příběhy obyčejných lidí, kteří formovali náš svět. Příběhy o loajalitě a brutalitě, odvaze a strachu, nadějích, příbězích o lásce a ztrátě, nadějích a snech utvářených v mimořádných dobách,“ popisuje snímek britský dramatik a scénárista Peter Bowker.

V jednom z příběhů figuruje mladý anglický překladatel, který se ve Varšavě dostal do šarvátky s nacisty, když se snažil převézt přes hranice svou polskou milenku Kasiu, další příběh je o rodičích Rosslerových žijících v Berlíně, kteří se obávají o svého syna vojáka a navíc se snaží ochránit postiženou dceru před pozorností nacistického režimu nebo příběh o Nancy – americké válečné korespondentce, která nemůže nalézt mír, dokud není její život ohrožen.

Mimo Žatce se televizní snímek pro BBC One natáčí také v Praze, Manchesteru, Londýně, Paříži a Berlíně.

V sedmi-sériovém snímku o šedesáti dílech si zahraje oscarová herečka Helen Hunt (Trosečník, Lepší už to nebude) nebo také Lesley Manville (Nit z přízraků, Zloba - Královna černé magie, Teorie všeho). Ani jedna z hereček se však v Žatci během natáčení neobjevila.


Hedvika Mašková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

STRÁŽNÍK

Rádi byste se stali součástí Městské policie Podbořany? Máte šanci! Město Podbořany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa STRÁŽNÍK Městské policie Podbořany na dobu neurčitou. Bližší informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 777 214 193
E-mail: gutzer@podborany.net

HLÍDÁNÍ - BRIGÁDA/VÝPOMOC

V Žatci hledáme osobu(y), která by navštěvovala pratetu s pohybovým omezením (denně 30 min, Písecká ul.) a zkontrolovala, že teta v den jedla a pila (jídlo zaváží pečovatelky). Finance dohodou. Krátkodobě, cca 2 měsíce. Mohou se střídat 2 osoby. Tel./SMS: 602 660 664 nebo 602 743 664.
Tel.: 602 660 664

ŘIDIČ

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu Louny ŘIDIČE. Požadujeme oprávnění skupiny C,E, prof. průkaz, karta řidiče. Více informací na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Josef Fryč
Tel.: 739 682 517

Poslední videa

Cvrnkaní kuliček na Dni her v muzejní zahradě v Žatci

Ve čtvrtek 15. srpna zahrada regionálního muzea K. A. Polánka přilákala - i v nepříliš příznivém počasí - desítky malých a velkých návštěvníků. Do hry (svého dětství) se s radostí pustili i dospělí:)

Přehrát video
Smolnice: Hry mikroregionu Perucko

Děti ráje ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+2 v N. Ervěnicích. Čistý vchod, nájem 7,7 tis. + 1 kauce nutná. Tel. 606 294 302.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím zahrádku v Chomutově. Tel. 728 512 011.

Vzpomínky

Jarmila Kluchová

Dne 24. 8. 2019 uplyne 1 rok, od úmrtí paní Jarmily KLUCHOVÉ. Stále vzpomínají dcera Jarmila s manželem, vnoučata, pravnoučata a prapravnoučata.

Emil Přibyl

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene. Dne 24. 8. 2019 uplyne 10 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček a pradědeček, pan Emil PŘIBYL. Vzpomínají manželka, děti s rodinou, vnoučata a pravnoučata.

Miroslava Hermanová

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává... Dne 20. srpna uplynulo 21 let od úmrtí paní Miroslavy Hermanové z Kaštic. Stále vzpomínají dcera Pavlína a syn Pavel s rodinami.