Věcně a věčně zamilovaný. Karel O. Hájek vystavuje v Galerii Sladovna

Hedvika Fajkusová 2018-11-01 12:00:00

Až do konce listopadu probíhá výstava s názvem ,,Věčně zamilovaný Karel O. Hájek“ v Galerii Sladovna v Žatci. Nevšední výstavní prostor zrekonstruované historické budovy dává bronzovým sochám ústeckého rodáka možnost projevit se ve zcela jiném pojetí. Autorská instalace děl poskytuje divákovi mnohdy kuriózní průhledy, a to obzvlášť v zaplněném interiéru během vernisáže, kterou si nenechalo ujít několik desítek lidí.

,,Nejdříve jsem v žatecké galerii vůbec vystavovat nechtěl, ale když jsem viděl zdejší prostory, tak jsem nakonec kývnul. Přemýšlel jsem, jak výstavu nazvat. Jednou jsem se díval z okna a napadlo mě spojení ,,Věcně zamilovaný“, kdy by byl jen graficky znázorněný háček na ,,c“, takže by to oscilovalo mezi tou věcností a věčností,“ líčí sochař Karel O. Hájek.

Na výstavě v Galerii Sladovna mají do konce listopadu návštěvníci možnost obdivovat tři desítky soch, skleněných plastik a závěsných věcí, mezi nimiž naleznou jednak akrylové a olejové obrazy, tak i prostorové asambláže.

Některé stěny a zkorodované pletivové příčky oživily básně pocházející rovněž z autorovy dílny. ,,Když jsem občas frustrovaný a pláču, tak napíši báseň, abych si ulevil. A jelikož jsem měl vždy málo obrazů, tak jsem využíval při výstavě texty básní na zdech. Zjistil jsem, kromě jiného, že texty lidi zdrží na výstavě déle, protože jsme zvyklí si vše číst. Kdyby byly na výstavě jen sochy, tak výstavu lidi jen prolétnou. Texty mají k sochám určitý vztah a snažím se je podle toho instalovat,“ vysvětluje Karel O. Hájek.

I když byly poslední sochy, které přiváželi sami soukromí sběratelé, instalovány ještě několik desítek minut před začátkem vernisáže, akce se povedla na výbornou. Úvodní slovo Miroslava Podrabského z galerijního kreativního týmu doplnil sám autor a návštěvníky také uvítal ředitel Chrámu chmele a piva Ondřej Baštýř: ,,Jsem moc šťastný, že pan Hájek ještě našel sílu a rozhodl se uspořádat další výstavu. Jsme poctěni, že je u nás poprvé vystavuje ústecký rodák a umělec. Myslím si, že umění je z trochu jiného soudku, než jsme zde v Žatci zvyklý. Užijte si výstavu!“

Tu slavnostně zahájila hudební a sourozenecká dvojice Eliška a Qiudo Lüftnerovi.


Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ZEDNÍK

Hledám šikovného zedníka na odstranění obkladů v kuchyni. Pište SMS.
Tel.: 792 269 535

MODELÁŘ - BRIGÁDA

Hledám MODELÁŘE (nejlépe důchodce), který sestaví válečnou loď BISMARCK. Finančně vypomohu.
Tel.: 732 445 149

KUCHAŘKA DO BISTRA

Přijmu kuchařku do bistra. Chomutov.
Tel.: 777 944 816

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

Poslední videa

Státní hymna na závěr vzpomínkové akce v Podbořanech

Pietní akt završili společným zpěvem státní hymny ČR.

Přehrát video
Položení věnců k pomníku RA v Podbořanech

Během vzpomínkové akce na náměstí zazpívaly i děti ze ZŠ TGM v Podbořanech...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt - 2 velké pokoje s příslušenstvím (asi 53 m2) v Lounech v Poděbradově ul. Tel. 775 400 344

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodej chaty v Klášterci n/O - Ohřecká Louka 362. Cena 200 tis. - Tel. 606 337 461.

Vzpomínky

Božena Petrlíková

To že čas rány hojí, je pouhé zdání, stále je v srdci bolest a tiché vzpomínání. Dne 21. 5. uplynulo 8 let, co nás opustila naše maminka, babička a prababička, paní Božena PETRLÍKOVÁ z Lenešic. S láskou vzpomínají syn Jindřich s manželkou, vnoučata, pravnoučata a neteř Milena.

Antonín Ipser

V pondělí 20. 5. uplynuly 2 roky, kdy od nás navždy odešel pan Antonín IPSER z Loun. Vám všem, kteří vzpomenete na našeho Tondu, děkuje rodina.

Květa Davidová

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 22. 5. uplynuly 2 roky, co nás navždy opustila paní Květa DAVIDOVÁ ze Žatce, Stále vzpomínají syn Daniel a dcera Kamila s rodinou a ostatní příbuzní a známí.