Věcně a věčně zamilovaný. Karel O. Hájek vystavuje v Galerii Sladovna

Hedvika Mašková 2018-11-01 12:00:00

Až do konce listopadu probíhá výstava s názvem ,,Věčně zamilovaný Karel O. Hájek“ v Galerii Sladovna v Žatci. Nevšední výstavní prostor zrekonstruované historické budovy dává bronzovým sochám ústeckého rodáka možnost projevit se ve zcela jiném pojetí. Autorská instalace děl poskytuje divákovi mnohdy kuriózní průhledy, a to obzvlášť v zaplněném interiéru během vernisáže, kterou si nenechalo ujít několik desítek lidí.

,,Nejdříve jsem v žatecké galerii vůbec vystavovat nechtěl, ale když jsem viděl zdejší prostory, tak jsem nakonec kývnul. Přemýšlel jsem, jak výstavu nazvat. Jednou jsem se díval z okna a napadlo mě spojení ,,Věcně zamilovaný“, kdy by byl jen graficky znázorněný háček na ,,c“, takže by to oscilovalo mezi tou věcností a věčností,“ líčí sochař Karel O. Hájek.

Na výstavě v Galerii Sladovna mají do konce listopadu návštěvníci možnost obdivovat tři desítky soch, skleněných plastik a závěsných věcí, mezi nimiž naleznou jednak akrylové a olejové obrazy, tak i prostorové asambláže.

Některé stěny a zkorodované pletivové příčky oživily básně pocházející rovněž z autorovy dílny. ,,Když jsem občas frustrovaný a pláču, tak napíši báseň, abych si ulevil. A jelikož jsem měl vždy málo obrazů, tak jsem využíval při výstavě texty básní na zdech. Zjistil jsem, kromě jiného, že texty lidi zdrží na výstavě déle, protože jsme zvyklí si vše číst. Kdyby byly na výstavě jen sochy, tak výstavu lidi jen prolétnou. Texty mají k sochám určitý vztah a snažím se je podle toho instalovat,“ vysvětluje Karel O. Hájek.

I když byly poslední sochy, které přiváželi sami soukromí sběratelé, instalovány ještě několik desítek minut před začátkem vernisáže, akce se povedla na výbornou. Úvodní slovo Miroslava Podrabského z galerijního kreativního týmu doplnil sám autor a návštěvníky také uvítal ředitel Chrámu chmele a piva Ondřej Baštýř: ,,Jsem moc šťastný, že pan Hájek ještě našel sílu a rozhodl se uspořádat další výstavu. Jsme poctěni, že je u nás poprvé vystavuje ústecký rodák a umělec. Myslím si, že umění je z trochu jiného soudku, než jsme zde v Žatci zvyklý. Užijte si výstavu!“

Tu slavnostně zahájila hudební a sourozenecká dvojice Eliška a Qiudo Lüftnerovi.


Hedvika Mašková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

ČÍŠNÍK/SERVÍRKA

Restaurace NOVÝ SVĚT (Husova 2642, Louny) přijme ČÍŠNÍKA/SERVÍRKU na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603 178 361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

ŘIDIČ

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu Louny ŘIDIČE. Požadujeme oprávnění skupiny C,E, prof. průkaz, karta řidiče. Více informací na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Josef Fryč
Tel.: 739 682 517

TÝM LÍDR

F.X. MEILLER Slaný s.r.o. (Netovická 386, Sláný) hledá kolegu/ni na pozici TÝM LÍDR. Nabízíme 20 tisíc náborový příspěvek a další řadu benefitů. Požadujeme odbornou praxi ve strojírenství, schopnost samostatného řešení problémů, základní znalost práce na PC, zkušenosti s vedením týmu pracovníkům výhodou.
Tel.: 312 577 785
E-mail: personalni@meiller.com

Poslední videa

Cvrnkaní kuliček na Dni her v muzejní zahradě v Žatci

Ve čtvrtek 15. srpna zahrada regionálního muzea K. A. Polánka přilákala - i v nepříliš příznivém počasí - desítky malých a velkých návštěvníků. Do hry (svého dětství) se s radostí pustili i dospělí:)

Přehrát video
Smolnice: Hry mikroregionu Perucko

Děti ráje ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+2 v N. Ervěnicích. Čistý vchod, nájem 7,7 tis. + 1 kauce nutná. Tel. 606 294 302.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím zahrádku v Chomutově. Tel. 728 512 011.

Vzpomínky

Jaroslav Petržíla

Dne 24. srpna by se dožil sta let náš otec, dědeček, pradědeček, pan Jaroslav PETRŽÍLA. Kdo jste ho znali, věnujte mu, prosím, tichou vzpomínku společně s námi. Děkuje cela rodina.

Jarmila Drábková

Čas velmi rychle plyne, ale vzpomínka na Tebe, maminko, v našich srdcích neuhyne. - Dne 24. srpna tomu bude dvanáct let, kdy nás navždy opustila drahá maminka a babička, paní Jarmila DRÁBKOVÁ ze Zelené. S láskou a úctou vzpomíná rodina.

Marie Šulková

Dne 24. srpna uplyne druhý smutný rok, kdy nás navždy opustila naše milovaná maminka, babička a tchýně, paní Marie ŠULKOVÁ z Chomutova. S láskou a úctou stále vzpomínají vnuk Petr, dcera Vlasta, zeť Jan, vnučka Darinka a celá rodina. Kdo jste ji znali, věnujte jí, prosím, společně s námi tichou vzpomínku. Děkujeme.