Gymnázium slavilo stylově - Procházkou první republikou

Alla Želinská 2018-11-02 12:19:59

V uplynulém týdnu si lidé na mnoha místech České republiky připomínali 100 let výročí založení Československa. Tuto významnou událost si připomněli i žáci a učitelé Gymnázia a Střední odborné školy v Podbořanech. Gymnazisté spolu se svými pedagogy připravili dvoudenní projekt, který vyvrcholil v pátek 26. října „Procházkou první republikou“.

Žáci septimy a oktávy ze své vlastní iniciativy nastudovali historická fakta o první republice, aby mohli ve čtvrtek 25. října zastat role pedagogů a vyučovat své mladší spolužáky o tehdejší době. Na řadu se dostala nejrůznější témata, jako kultura, hudba, sport, politika, film, herci, významné osobnosti, tanec či průmysl.

V pátek se k přednášejícím přidali i mladší gymnazisté svými krátkými medailónky na téma prvorepublikových peněz, odívání, zábavy či významných osobností. Nechyběla ani prvorepubliková cukrárna, dobové oblečení a muzeum dobových exponátů. Mgr. Romana Havrdová vyhlásila vítěze fotografické soutěže „Má kniha“. Žákům se nejvíce líbila fotografie Barbory Zelené, vyučující ocenili fotografii Markéty Vlkové. Obě dívky získaly poukaz na nákup knihy podle svého výběru. Žáci sekundy zazpívali písně Voskovce a Wericha a připomněli tak odkaz Osvobozeného divadla.

Žákům a pedagogům podbořanského gymnázia patří veliké poděkování, neboť se svým aktivním přístupem důstojně a s úctou podíleli na oslavě sta let od založení samostatného Československa. Připomněli si tak, že svoboda a demokracie nejsou jen pouhá slova, ale hodnoty, o které je nutné pečovat.

Foto: Aneta Rothová

Jana Hoťková

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL

Vážený pane učiteli. Hledáme právě Vás, učitele odborných předmětů, jako jsou elektrotechnika, elektrotechnická měření a fyzika. Spolupráce s naší střední školou v Žatci je možná na plný či částečný úvazek. Těšíme se na Vás.
Tel.: +420 736 605 905

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 777 167 336.

LEKTOR ANGLICKÉHO JAZYKA

Přijmeme lektora AJ na plný nebo částečný úvazek. Agentura PAROLE, tel. 474 683 729.
Tel.: 474 683 729

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Vánoční zpívání s Pepou Vágnerem

Vánoční atmosféru mohli poprvé nasát ve Vrchlického divadle v Lounech návštěvníci koncertu zpěváka Josefa Vágnera. Adventní koncert v Lounech byl druhou zastávkou v rámci vánočního turné, které letos

Přehrát video
Zahájení adventu v Krásném Dvoře

První adventní neděli (nejen) v Krásném Dvoře lilo jako z konve, a tak se Pepišto a anděl Dáša spolu s dětmi přemístili do stanu. A tak už... hlava ramena kolena palce se tančily jedna báseň ;-)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

VÝMĚNA BYTU

Vyměním RD 3+1 v Lounech s velkou zahradou za menší RD 1+2 v Lounech + doplatek. Tel: 777 142 422.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608 177 789.

Vzpomínky

Jiří Velš

Kdo žije v srdcích těch, které miloval, ten nikdy nezemřel… Dne 17. 12. 2018 vzpomeneme 7. výročí úmrtí pana Jiřího VELŠE. S láskou vzpomíná rodina.

Marie Národová

Kdo žije v srdcích těch, které opustil, ten nezemřel… Dne 12. 12. uplyne smutných 20 let, co nás navždy opustila paní Marie NÁRODOVÁ ze Žatce. Stále vzpomínají dcera Marie a sestry Helena, Terezka a Miluš s rodinami.

Zdeněk Pospíšil

Vzpomínky na Tebe krásné máme, které si po celý život uchováme. Dne 13. 12. 2018 uplyne již 12 let, kdy jsme se navždy rozloučili s manželem, tatínkem a dědečkem, panem Zdeňkem POSPÍŠILEM. S láskou stále na něho vzpomíná manželka Libuše, děti Vláďa, Borek a Libuše s rodinami. Všem, kteří vzpomenou s námi, děkujeme.