Gymnázium slavilo stylově - Procházkou první republikou

Alla Želinská 2018-11-02 12:19:59

V uplynulém týdnu si lidé na mnoha místech České republiky připomínali 100 let výročí založení Československa. Tuto významnou událost si připomněli i žáci a učitelé Gymnázia a Střední odborné školy v Podbořanech. Gymnazisté spolu se svými pedagogy připravili dvoudenní projekt, který vyvrcholil v pátek 26. října „Procházkou první republikou“.

Žáci septimy a oktávy ze své vlastní iniciativy nastudovali historická fakta o první republice, aby mohli ve čtvrtek 25. října zastat role pedagogů a vyučovat své mladší spolužáky o tehdejší době. Na řadu se dostala nejrůznější témata, jako kultura, hudba, sport, politika, film, herci, významné osobnosti, tanec či průmysl.

V pátek se k přednášejícím přidali i mladší gymnazisté svými krátkými medailónky na téma prvorepublikových peněz, odívání, zábavy či významných osobností. Nechyběla ani prvorepubliková cukrárna, dobové oblečení a muzeum dobových exponátů. Mgr. Romana Havrdová vyhlásila vítěze fotografické soutěže „Má kniha“. Žákům se nejvíce líbila fotografie Barbory Zelené, vyučující ocenili fotografii Markéty Vlkové. Obě dívky získaly poukaz na nákup knihy podle svého výběru. Žáci sekundy zazpívali písně Voskovce a Wericha a připomněli tak odkaz Osvobozeného divadla.

Žákům a pedagogům podbořanského gymnázia patří veliké poděkování, neboť se svým aktivním přístupem důstojně a s úctou podíleli na oslavě sta let od založení samostatného Československa. Připomněli si tak, že svoboda a demokracie nejsou jen pouhá slova, ale hodnoty, o které je nutné pečovat.

Foto: Aneta Rothová

Jana Hoťková

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍK STAVEBNÍHO STROJE, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO AUTOMOBILU

Froněk dopravní stavby (Zátiší 2486, Rakovník) přijme STROJNÍKA STAVEBNÍHO STROJE a ŘIDIČE NÁKLADNÍHO AUTOMOBILU. Zajímavé platové ohodnocení, nástup dle dohody.
Tel.: 777 612 202
E-mail: libor.sykora@fronek.cz

STAVBYVEDOUCÍ, PŘEDÁK STAVEBNÍ VÝROBY

Froněk dopravní stavby (Zátiší 2486, Rakovník) přijme STAVBYVEDOUCÍHO a PŘEDÁKA STAVEBNÍ VÝROBY. Zajímavé finanční ohodnocení.
Tel.: 313 517 276
E-mail: veronika.blahova@fronek.cz

KUCHAŘ/KA

Přijmeme SAMOSTATNOU KUCHAŘKU/KUCHAŘE do směnného provozu v Resortu Vyhlídka Šlovice. Nástup dle dohody.
Kontakt: J. Kepka
Tel.: 770 182 608
E-mail: jaroslav.kepka@resortvyhlidka.cz

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

Poslední videa

Chomutov: Herec Zdeněk Godla a sportovec Petr Koukal na Veletrhu práce

...

Přehrát video
Chomutov: Masopust 2019 (2. video)

....

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu garáž v Lounech, 28. října pod 3. ZŠ. Tel.: 607 870 494

PRONÁJEM

Pronajmu garáž v Chomutově, poblíž HM Globus. - Tel. 605 776 821.

Vzpomínky

Josef Beneš

Oči se slzami zarosily, zaplakaly bolem, když jsme Ti dávali poslední sbohem. Domov je prázdný, smutno je v něm, cestička na hřbitov zůstala jen. Dne 22. února tomu bude 5 let, co nás navždy opustil náš milovaný manžel, tatínek, dědeček a pradědeček pan Josef BENEŠ z Černčic u Loun. Stále vzpomínají manželka, dcera a syn s rodinami.

Vladimír Hieke

Dne 21. února uplyne deset let, co nás navždy opustil pan Vladimír HIEKE z Loun. Stále vzpomínají dcera Jarmila a syn Vladimír s rodinami. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi.

Jaroslav Malínek

Z plného slunce přišel tmavý stín, zlou zprávou nás vyděsil a my tu stáli v němém ustrnutí a beze sil… Dne 25. 2. 2019 vzpomeneme 15 let, kdy od nás odešel pan Jaroslav MALÍNEK ze Žatce. V našich srdcích žiješ dál. Rodina.