Bomba ve škole naštěstí nebyla

Soňa Šímová 2018-11-07 11:29:42

CHOMUTOV (r) — Začátek týdne, na který asi jen tak nezapomenou, prožili v pondělí žáci a učitelé Základní školy Harmonie na sídlišti Březenecká v Chomutově. Krátce po půl osmé ráno totiž zatím neznámý pachatel oznámil, že ve škole je umístěna bomba. Podle neověřených informací výhružka nebyla telefonická, ale přišla údajně formou elektronické pošty.

„Čekali jsme, až otevřou školu, tam už nás ale nepustili. Učitelky si svolaly svoje třídy a odvedly nás za školu na hřiště. Mezitím jsme slyšeli houkačky, přijela policie a hasiči. Bál jsem se,“ řekl jeden ze školáků. Někteří žáci a personál školy už byli tou dobou uvnitř budovy. „Spolužačka, co chodí do ranní družiny, říkala, že tam pro ně přišel policista a museli honem ven,“ popsalo další z dětí. Na shromaždišti za školou se sešly stovky žáků. Ti, kteří měli s sebou telefon, zavolali domů, za ostatní volal pedagogický sbor. Ti, které si rodiče nevyzvedli, se po došetření události vrátili do školy. Rodiče dětí pak chválili ukázkovou evakuaci a rychlé reakce učitelů.

Jak informovala zastupující policejní mluvčí Irena Pilařová, školu prohledávalo na dvacet policistů s negativním výsledkem — žádný nástražný výbušný systém se naštěstí nenašel. „V 8.25 hodin byla akce ukončena,“ řekla mluvčí.

Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

PANÍ NA ÚKLID

Hledám paní na úklid. Kadaň. Tel.: 605885121.
Tel.: 605 885 121

STAVEBNÍ TECHNIK, TECHNOLOG, REFERENT KVALITY

Prefa Žatec s.r.o. hledá zaměstnance na pozice STAVEBNÍ TECHNIK, TECHNOLOG, REFERENT KVALITY. Požadujeme střední školu stavebního směru s maturitou, ŘP sk. B. Nabízíme dobré platové podmínky, po zkušební době možnost trvalého pracovního úvazku, stravování v místě pracoviště, týden dodatkové dovolené. Nabízené pracovní pozice jsou v lokalitě města Žatce. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 724 206 320
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

OBSLUHA MYČKY

Hledáme pomocnou sílu k myčce, cca od 12:30 do 15:30 hod. Pracoviště Gymnázium Chomutov. - Tel. 607 948 092.
Tel.: 607 948 092

ELEKTRIKÁŘ/KA OBALOVNY

Společnost EUROVIA VINCI přijme pracovníky na pozici ELEKTRIKÁŘ/KA OBALOVNY. Místo výkonu práce Černovice. Nabízíme průměrný měsíční výdělek 35 000,- Kč. Požadujeme SOU obor elektro (silnoproud), nebo SOU zámečník, ŘP sk. B (ŘP sk. C výhodou), zdravotní způsobilost.
Tel.: 731 601 442
E-mail: dusan.holub@eurovia.cz

ZÁMEČNÍK OBALOVNY

Společnost EUROVIA VINCI přijme pracovníky na pozici ZÁMEČNÍK OBALOVNY. Nabízíme průměrný měsíční výdělek 35 000,- Kč. Požadujeme SOU obor elektro (silnoproud), nebo SOU zámečník, ŘP sk. B (ŘP sk. C výhodou), zdravotní způsobilost.
Tel.: 731 601 442
E-mail: dusan.holub@eurovia.cz

Poslední videa

Oslava nového roku vietnamské komunity

A zase se tančilo :)

Přehrát video
Hasiči dostali novou Tatru

Tatra přijíždí :)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

Nemov

Prodám byt 3+1 v OV v Očihově, v přízemí, před rekonstrukcí. Cena 550 tis. Tel. 739 642 162.

PRONÁJEM

Pronajmu družstevní byt 1+1. Chomutov. - Tel. 722 086 562.

Vzpomínky

Božena Hejzlová

Dne 28. 1. 2019 uplyne jeden rok od úmrtí naší maminky, babičky a prababičky paní Boženy HEJZLOVÉ z Počedělic. Vzpomínají dcera Zdenka s rodinou a dcera Ludmila s rodinou. Za tichou vzpomínku děkujeme.

Jaromír Kaplan

Těžko se s Tebou loučilo, těžko je bez Tebe žít. Láska však smrtí nekončí, v srdci Tě navždy budeme mít. Dne 24. ledna vzpomeneme dva roky od úmrtí pana Jaromíra KAPLANA z Chraberc. Stále vzpomínají a nikdy nezapomenou manželka, děti, vnoučata a blízká rodina. Děkujeme všem, kteří si vzpomenou.

Jana Lošanová

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 6. ledna by se dožila naše maminka a babička, paní Jana LOŠANOVÁ z Loun, později z Lenešic, jednaosmdesáti let, místo toho vzpomeneme 23. ledna druhé výročí jejího úmrtí. Nikdy nezapomenou dcery Jana, Jiřina a syn Jiří s rodinami.