Bomba ve škole naštěstí nebyla

Soňa Šímová 2018-11-07 11:29:42

CHOMUTOV (r) — Začátek týdne, na který asi jen tak nezapomenou, prožili v pondělí žáci a učitelé Základní školy Harmonie na sídlišti Březenecká v Chomutově. Krátce po půl osmé ráno totiž zatím neznámý pachatel oznámil, že ve škole je umístěna bomba. Podle neověřených informací výhružka nebyla telefonická, ale přišla údajně formou elektronické pošty.

„Čekali jsme, až otevřou školu, tam už nás ale nepustili. Učitelky si svolaly svoje třídy a odvedly nás za školu na hřiště. Mezitím jsme slyšeli houkačky, přijela policie a hasiči. Bál jsem se,“ řekl jeden ze školáků. Někteří žáci a personál školy už byli tou dobou uvnitř budovy. „Spolužačka, co chodí do ranní družiny, říkala, že tam pro ně přišel policista a museli honem ven,“ popsalo další z dětí. Na shromaždišti za školou se sešly stovky žáků. Ti, kteří měli s sebou telefon, zavolali domů, za ostatní volal pedagogický sbor. Ti, které si rodiče nevyzvedli, se po došetření události vrátili do školy. Rodiče dětí pak chválili ukázkovou evakuaci a rychlé reakce učitelů.

Jak informovala zastupující policejní mluvčí Irena Pilařová, školu prohledávalo na dvacet policistů s negativním výsledkem — žádný nástražný výbušný systém se naštěstí nenašel. „V 8.25 hodin byla akce ukončena,“ řekla mluvčí.

Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

ŘIDIČ SK. C

Velkoobchod s podlahovými krytinami, Riva a.s., hledá: Řidiče skupiny C s platným profesním průkazem, pro regionální rozvoz zboží pro velkosklad v Otvicích. Volat po-pá 11-15.00 hodin.
Tel.: 725 456 534

UČITEL

Vážený pane učiteli. Hledáme právě Vás, učitele odborných předmětů, jako jsou elektrotechnika, elektrotechnická měření a fyzika. Spolupráce s naší střední školou v Žatci je možná na plný či částečný úvazek. Těšíme se na Vás.
Tel.: +420 736 605 905

HLAVNÍ ÚČETNÍ

Společnost zabývající se vedením účetnictví (Dukelská 3189, 438 01 Žatec) přijme HLAVNÍ ÚČETNÍ. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví včetně ročních závěrkových prací, min. 10 let účetní praxe. Nabízíme nadstandardní platové podmínky + služební automobil. Nabídky doplněné životopisem zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský, Ph.D.
E-mail: pavel@paveldvorsky.cz

PANÍ NA ÚKLID

Hledám paní na úklid. Kadaň. Tel: 605885121.

SAMOSTATNÝ TECHNIK

Přijmeme pracovníka na hlavní pracovní poměr na pozici SAMOSTATNÝ TECHNIK, místo výkonu práce Žatec, nástup možný ihned, min. středoškolské vzdělání technického směru, práce na PC, ŘP sk. B, platové zařazení při nástupu 18-20 tisíc Kč. Zájemce zašle životopis s kontaktem na osbdlouny@iol.cz.
E-mail: osbdlouny@iol.cz

Poslední videa

Chomutovsko: Nehody na zledovatělé silnici mezi Otvicemi a Pesvicemi

CHOMUTOVSKO (soš) — Série nehod se stala na necelých tří stech metrech mezi obcemi Pesvice a Otvice.

Přehrát video
Pečení cukroví na faře v Podbořanech

Ve čtvrtek se děti spolu s p. Duchoňovou pustily do pečení vánočního cukroví :-)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 o velikosti 36 m2, Kamenná, Chomutov. Dlouhodobě, 1x vratná kauce, cena 6800,- Kč/měsíc.- Tel.: 608 551 442.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím v okolí centra Chomutova a Bezručáku byt 2+1 i 3+1 i družstevní. Hotovost máme. - Tel. 724 657 421.

Vzpomínky

Hedvika Voštová

Čas utíká a nevrací co vzal, jen láska, úcta a vzpomínky v srdcích zůstávají dál. - Dne 20.listopadu uplynulo deset smutných let, kdy nás navždy opustila paní Hedvika VOŠTOVÁ. Za tichou vzpomínku děkují syn Láďa s rodinou, snacha a vnoučata s rodinami.

Helmut Grund

Dne 24. listopadu uplyne pátý smutný rok, co nás navždy opustil drahý manžel, tatínek, bratr, švagr a dědeček, pan Helmut GRUND z Chomutova. S láskou a úctou vzpomínají manželka, děti a vnoučata. Děkujeme všem, kteří vzpomenou společně s námi.

Věra Šulcová

Dne 25. listopadu vzpomeneme čtvrtého smutného výročí, kdy nás navždy opustila paní Věra ŠULCOVÁ z Údlic. Zároveň jsme dne 12. října vzpomněli jejích nedožitých sedmašedesátých narozenin. Stále vzpomínají manžel Václav s rodinou a sestra Naďa s rodinou.