Aktuálně: Hnutí PRO Zdraví a Sport stáhlo stížnost na zneplatnění komunálních voleb v Chomutově

Soňa Šímová 2018-11-07 12:08:00

CHOMUTOV (soš) — Ústecký krajský soud měl v úterý 6. listopadu rozhodovat o zneplatnění chomutovských komunálních voleb. Hnutí PRO Zdraví a Sport, kterému účast v zastupitelstvu unikla o několik desetin procenta se cítilo být poškozeno policejním zásahem, jež se odehrál den před volbami a byl namířen proti člověku, jehož jméno je s hnutím spojováno. Hnutí však stížnost u soudu na poslední chvíli stáhlo. Měsíc po volbách se tak mohou rozjet vyjednávání o budoucím složení chomutovské radnice.

Lídr Hnutí PRO Zdraví a Sport Pavel Umlauf nám k tomu napsal: 

Podali jsme, po konzultaci s vedením hnutí a právním posouzením, návrh na soudní přezkum voleb do zastupitelstva města Chomutova. Návrh jsme odůvodnili zásahem policie 4.10.2018, který byl proveden na politickou objednávku za účelem negativně ovlivnit výsledky našeho hnutí ve volbách do zastupitelstva města.

Stížností u ústeckého Krajského soudu bylo možno případně docílit rozhodnutí o neplatnosti voleb v Chomutově a vyvolat opakování celého volebního procesu. Vzhledem k tomu, že náš podnět by vyžadoval pro vydání objektivního rozhodnutí důkladné došetření, jehož průběh by přesahoval zákonem stanovenou lhůtu dvaceti dnů, a protože nepředpokládáme, v případném opakování voleb podstatně jiný výsledek, uznali jsme, že nebudeme náš zájem povyšovat nad zájmem většiny voličů, kteří by museli absolvovat opakování voleb, a rozhodli jsme se, že náš návrh stáhneme.

Přesto jsme nadále přesvědčení, že policie provedla policejní zásah na politickou objednávku za účelem ovlivnit volby. Naše přesvědčení podporuje zpětná vazba občanů, kteří se na základě naší výzvy se ozvali a sdělili nám, že z důvodu zásahu policie nebyli volit či volili jinak, nežli před zásahem chtěli. Proto předpokládáme, že selhání jednotlivce či jednotlivců, v případě výše uvedeného incidentu, bude řádně prošetřeno a postiženo v rámci řízení před nezávislými orgány činnými v trestním řízení. Zde je pak možné, v případě zastupitelů, kterým by byl uložen nepodmíněný trest odnětí svobody, aby jejich mandáty skončily, vzhledem ke ztrátě jednoho ze zákonných předpokladů jejich volitelnosti .


Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

PANÍ NA ÚKLID

Hledám paní na úklid. Kadaň. Tel.: 605885121.
Tel.: 605 885 121

STAVEBNÍ TECHNIK, TECHNOLOG, REFERENT KVALITY

Prefa Žatec s.r.o. hledá zaměstnance na pozice STAVEBNÍ TECHNIK, TECHNOLOG, REFERENT KVALITY. Požadujeme střední školu stavebního směru s maturitou, ŘP sk. B. Nabízíme dobré platové podmínky, po zkušební době možnost trvalého pracovního úvazku, stravování v místě pracoviště, týden dodatkové dovolené. Nabízené pracovní pozice jsou v lokalitě města Žatce. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 724 206 320
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

OBSLUHA MYČKY

Hledáme pomocnou sílu k myčce, cca od 12:30 do 15:30 hod. Pracoviště Gymnázium Chomutov. - Tel. 607 948 092.
Tel.: 607 948 092

ELEKTRIKÁŘ/KA OBALOVNY

Společnost EUROVIA VINCI přijme pracovníky na pozici ELEKTRIKÁŘ/KA OBALOVNY. Místo výkonu práce Černovice. Nabízíme průměrný měsíční výdělek 35 000,- Kč. Požadujeme SOU obor elektro (silnoproud), nebo SOU zámečník, ŘP sk. B (ŘP sk. C výhodou), zdravotní způsobilost.
Tel.: 731 601 442
E-mail: dusan.holub@eurovia.cz

ZÁMEČNÍK OBALOVNY

Společnost EUROVIA VINCI přijme pracovníky na pozici ZÁMEČNÍK OBALOVNY. Nabízíme průměrný měsíční výdělek 35 000,- Kč. Požadujeme SOU obor elektro (silnoproud), nebo SOU zámečník, ŘP sk. B (ŘP sk. C výhodou), zdravotní způsobilost.
Tel.: 731 601 442
E-mail: dusan.holub@eurovia.cz

Poslední videa

Oslava nového roku vietnamské komunity

A zase se tančilo :)

Přehrát video
Hasiči dostali novou Tatru

Tatra přijíždí :)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

Nemov

Prodám byt 3+1 v OV v Očihově, v přízemí, před rekonstrukcí. Cena 550 tis. Tel. 739 642 162.

PRONÁJEM

Pronajmu družstevní byt 1+1. Chomutov. - Tel. 722 086 562.

Vzpomínky

Božena Hejzlová

Dne 28. 1. 2019 uplyne jeden rok od úmrtí naší maminky, babičky a prababičky paní Boženy HEJZLOVÉ z Počedělic. Vzpomínají dcera Zdenka s rodinou a dcera Ludmila s rodinou. Za tichou vzpomínku děkujeme.

Jaromír Kaplan

Těžko se s Tebou loučilo, těžko je bez Tebe žít. Láska však smrtí nekončí, v srdci Tě navždy budeme mít. Dne 24. ledna vzpomeneme dva roky od úmrtí pana Jaromíra KAPLANA z Chraberc. Stále vzpomínají a nikdy nezapomenou manželka, děti, vnoučata a blízká rodina. Děkujeme všem, kteří si vzpomenou.

Jana Lošanová

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 6. ledna by se dožila naše maminka a babička, paní Jana LOŠANOVÁ z Loun, později z Lenešic, jednaosmdesáti let, místo toho vzpomeneme 23. ledna druhé výročí jejího úmrtí. Nikdy nezapomenou dcery Jana, Jiřina a syn Jiří s rodinami.