Aktuálně: Hnutí PRO Zdraví a Sport stáhlo stížnost na zneplatnění komunálních voleb v Chomutově

Soňa Šímová 2018-11-07 12:08:00

CHOMUTOV (soš) — Ústecký krajský soud měl v úterý 6. listopadu rozhodovat o zneplatnění chomutovských komunálních voleb. Hnutí PRO Zdraví a Sport, kterému účast v zastupitelstvu unikla o několik desetin procenta se cítilo být poškozeno policejním zásahem, jež se odehrál den před volbami a byl namířen proti člověku, jehož jméno je s hnutím spojováno. Hnutí však stížnost u soudu na poslední chvíli stáhlo. Měsíc po volbách se tak mohou rozjet vyjednávání o budoucím složení chomutovské radnice.

Lídr Hnutí PRO Zdraví a Sport Pavel Umlauf nám k tomu napsal: 

Podali jsme, po konzultaci s vedením hnutí a právním posouzením, návrh na soudní přezkum voleb do zastupitelstva města Chomutova. Návrh jsme odůvodnili zásahem policie 4.10.2018, který byl proveden na politickou objednávku za účelem negativně ovlivnit výsledky našeho hnutí ve volbách do zastupitelstva města.

Stížností u ústeckého Krajského soudu bylo možno případně docílit rozhodnutí o neplatnosti voleb v Chomutově a vyvolat opakování celého volebního procesu. Vzhledem k tomu, že náš podnět by vyžadoval pro vydání objektivního rozhodnutí důkladné došetření, jehož průběh by přesahoval zákonem stanovenou lhůtu dvaceti dnů, a protože nepředpokládáme, v případném opakování voleb podstatně jiný výsledek, uznali jsme, že nebudeme náš zájem povyšovat nad zájmem většiny voličů, kteří by museli absolvovat opakování voleb, a rozhodli jsme se, že náš návrh stáhneme.

Přesto jsme nadále přesvědčení, že policie provedla policejní zásah na politickou objednávku za účelem ovlivnit volby. Naše přesvědčení podporuje zpětná vazba občanů, kteří se na základě naší výzvy se ozvali a sdělili nám, že z důvodu zásahu policie nebyli volit či volili jinak, nežli před zásahem chtěli. Proto předpokládáme, že selhání jednotlivce či jednotlivců, v případě výše uvedeného incidentu, bude řádně prošetřeno a postiženo v rámci řízení před nezávislými orgány činnými v trestním řízení. Zde je pak možné, v případě zastupitelů, kterým by byl uložen nepodmíněný trest odnětí svobody, aby jejich mandáty skončily, vzhledem ke ztrátě jednoho ze zákonných předpokladů jejich volitelnosti .


Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

ŘIDIČ SK. C

Velkoobchod s podlahovými krytinami, Riva a.s., hledá: Řidiče skupiny C s platným profesním průkazem, pro regionální rozvoz zboží pro velkosklad v Otvicích. Volat po-pá 11-15.00 hodin.
Tel.: 725 456 534

UČITEL

Vážený pane učiteli. Hledáme právě Vás, učitele odborných předmětů, jako jsou elektrotechnika, elektrotechnická měření a fyzika. Spolupráce s naší střední školou v Žatci je možná na plný či částečný úvazek. Těšíme se na Vás.
Tel.: +420 736 605 905

HLAVNÍ ÚČETNÍ

Společnost zabývající se vedením účetnictví (Dukelská 3189, 438 01 Žatec) přijme HLAVNÍ ÚČETNÍ. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví včetně ročních závěrkových prací, min. 10 let účetní praxe. Nabízíme nadstandardní platové podmínky + služební automobil. Nabídky doplněné životopisem zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský, Ph.D.
E-mail: pavel@paveldvorsky.cz

PANÍ NA ÚKLID

Hledám paní na úklid. Kadaň. Tel: 605885121.

SAMOSTATNÝ TECHNIK

Přijmeme pracovníka na hlavní pracovní poměr na pozici SAMOSTATNÝ TECHNIK, místo výkonu práce Žatec, nástup možný ihned, min. středoškolské vzdělání technického směru, práce na PC, ŘP sk. B, platové zařazení při nástupu 18-20 tisíc Kč. Zájemce zašle životopis s kontaktem na osbdlouny@iol.cz.
E-mail: osbdlouny@iol.cz

Poslední videa

Chomutovsko: Nehody na zledovatělé silnici mezi Otvicemi a Pesvicemi

CHOMUTOVSKO (soš) — Série nehod se stala na necelých tří stech metrech mezi obcemi Pesvice a Otvice.

Přehrát video
Pečení cukroví na faře v Podbořanech

Ve čtvrtek se děti spolu s p. Duchoňovou pustily do pečení vánočního cukroví :-)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 o velikosti 36 m2, Kamenná, Chomutov. Dlouhodobě, 1x vratná kauce, cena 6800,- Kč/měsíc.- Tel.: 608 551 442.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím v okolí centra Chomutova a Bezručáku byt 2+1 i 3+1 i družstevní. Hotovost máme. - Tel. 724 657 421.

Vzpomínky

Hedvika Voštová

Čas utíká a nevrací co vzal, jen láska, úcta a vzpomínky v srdcích zůstávají dál. - Dne 20.listopadu uplynulo deset smutných let, kdy nás navždy opustila paní Hedvika VOŠTOVÁ. Za tichou vzpomínku děkují syn Láďa s rodinou, snacha a vnoučata s rodinami.

Helmut Grund

Dne 24. listopadu uplyne pátý smutný rok, co nás navždy opustil drahý manžel, tatínek, bratr, švagr a dědeček, pan Helmut GRUND z Chomutova. S láskou a úctou vzpomínají manželka, děti a vnoučata. Děkujeme všem, kteří vzpomenou společně s námi.

Věra Šulcová

Dne 25. listopadu vzpomeneme čtvrtého smutného výročí, kdy nás navždy opustila paní Věra ŠULCOVÁ z Údlic. Zároveň jsme dne 12. října vzpomněli jejích nedožitých sedmašedesátých narozenin. Stále vzpomínají manžel Václav s rodinou a sestra Naďa s rodinou.