Aktuálně: Hnutí PRO Zdraví a Sport stáhlo stížnost na zneplatnění komunálních voleb v Chomutově

Soňa Šímová 2018-11-07 12:08:00

CHOMUTOV (soš) — Ústecký krajský soud měl v úterý 6. listopadu rozhodovat o zneplatnění chomutovských komunálních voleb. Hnutí PRO Zdraví a Sport, kterému účast v zastupitelstvu unikla o několik desetin procenta se cítilo být poškozeno policejním zásahem, jež se odehrál den před volbami a byl namířen proti člověku, jehož jméno je s hnutím spojováno. Hnutí však stížnost u soudu na poslední chvíli stáhlo. Měsíc po volbách se tak mohou rozjet vyjednávání o budoucím složení chomutovské radnice.

Lídr Hnutí PRO Zdraví a Sport Pavel Umlauf nám k tomu napsal: 

Podali jsme, po konzultaci s vedením hnutí a právním posouzením, návrh na soudní přezkum voleb do zastupitelstva města Chomutova. Návrh jsme odůvodnili zásahem policie 4.10.2018, který byl proveden na politickou objednávku za účelem negativně ovlivnit výsledky našeho hnutí ve volbách do zastupitelstva města.

Stížností u ústeckého Krajského soudu bylo možno případně docílit rozhodnutí o neplatnosti voleb v Chomutově a vyvolat opakování celého volebního procesu. Vzhledem k tomu, že náš podnět by vyžadoval pro vydání objektivního rozhodnutí důkladné došetření, jehož průběh by přesahoval zákonem stanovenou lhůtu dvaceti dnů, a protože nepředpokládáme, v případném opakování voleb podstatně jiný výsledek, uznali jsme, že nebudeme náš zájem povyšovat nad zájmem většiny voličů, kteří by museli absolvovat opakování voleb, a rozhodli jsme se, že náš návrh stáhneme.

Přesto jsme nadále přesvědčení, že policie provedla policejní zásah na politickou objednávku za účelem ovlivnit volby. Naše přesvědčení podporuje zpětná vazba občanů, kteří se na základě naší výzvy se ozvali a sdělili nám, že z důvodu zásahu policie nebyli volit či volili jinak, nežli před zásahem chtěli. Proto předpokládáme, že selhání jednotlivce či jednotlivců, v případě výše uvedeného incidentu, bude řádně prošetřeno a postiženo v rámci řízení před nezávislými orgány činnými v trestním řízení. Zde je pak možné, v případě zastupitelů, kterým by byl uložen nepodmíněný trest odnětí svobody, aby jejich mandáty skončily, vzhledem ke ztrátě jednoho ze zákonných předpokladů jejich volitelnosti .


Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/UČITELKA V MŠ

ZŠ a MŠ Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/UČITELKA mateřské školy. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte spolu s kontaktem do 30. dubna na adresu Školní 323, 270 33 Jesenice.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz

ŘIDIČ NA ROZVOZ PEČIVA

Přijmeme řidiče na HPP. Rozvoz pečiva v Žatci. ŘP skupiny B, možno i brigádou.
Tel.: 604 409 637

ŘIDIČ/KA NA ROZVOZ JÍDEL

Přijmeme řidiče/ku na rozvoz jídel. Pracovní doba cca od 6:15 až 12:30, vhodné i pro důchodce nebo ženy na MD.
Tel.: 603 591 676

KUCHAŘKA

Přijmeme kuchaře/ku do výrobny chlazených jídel. Velice dobré platové ohodnocení.
Tel.: 603 591 676

ZAMĚSTNANCI AUTOSERVISU

www.auto-na-miru.cz přijme pro svou novou divizi AUTOSERVIS zaměstnance na pozice VEDOUCÍ AUTOSERVISU (20-35 tisíc Kč), 3x AUTOMECHANIK (25-35 tisíc/měsíc). Dále ŘIDIČ/NÁKUPČÍ (ŘP sk. B, 20-40 tisíc Kč/měsíc), ŘIDIČ (12-25 tisíc Kč), PRODEJCE VOZŮ (20-50 tisíc Kč), ZAMĚSTNANEC NA ČIŠTĚNÍ VOZŮ (12-20 tisíc Kč). Lze na hlavní pracovní poměr nebo brigádně. Vhodné i pro důchodce, studenty. Nástup dle dohody. Životopisy zasílejte na prace@autonamiru.cz. Více info na telefonu 777 300 062.
Tel.: 777 300 062
E-mail: prace@autonamiru.cz

Poslední videa

Vítání občánků v Blšanech

V sobotu 13. dubna přivítali čtyři nové občánky, zarecitovaly a zazpívaly jim děti z mateřské školy.

Přehrát video
Louny: Recitační přehlídka Puškinův památník

(2. video)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pracující žena hledá pronájem bytu 1+KK, 1+1, 2+1, v Žatci, popř. okolí - Staňkovice apod. Platba nájmu předem samozřejmostí. Prosím nabídněte formou sms na tel. 731 586 889, zavolám zpět (3 směnný provoz).

PRONÁJEM

Pronajmu dílnu v autoservisu + kancelář a pozemek. Chomutov. - Tel. 601 318 008.

Vzpomínky

Zdena Horáková

Co osud vezme, nevrací, i když nám srdce krvácí. Ta rána v srdci stále bolí a zapomenout nedovolí. Utichlo srdce, zůstal jen žal, kdo Tě měl rád, vzpomíná dál. Dne 17. 4. to bude smutných 14 let, co nás opustila naše drahá maminka, babička, paní Zdena HORÁKOVÁ z Velichova. Stále vzpomínáme. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi. Děti s rodinami.

Alfred PFÜTZNER

Kdo žije v srdcích těch, které opustil, ten nezemřel… Dne 21. dubna uplynou již dva roky, co nás navždy opustil pan Alfred PFÜTZNER. S láskou stále vzpomíná manželka Jana, dcera Jana a syn Vilém s rodinami.

Antonie Dondová

Dne 16. 4. uplynulo dlouhých 10 let, od úmrtí paní Antonie DONDOVÉ z Lubence. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi. Vzpomínají syn Oldřich s rodinou, syn Jiří s rodinou a dcera Jitka s rodinou.