Přehlídku středních škol navštívily desítky školáků

Lucie Steklá 2018-11-20 08:58:33

Louny (lus) Závěrem října se v budově lounské Obchodní akademie a Střední odborné školy uskutečnila tradiční přehlídka středních škol. Své studijní i učební obory na ní představovaly školy z Ústeckého kraje, včetně těch z okresu Louny. Školy příchozím žákům osmých a devátých tříd představovali jak učitelé, tak i samotní studenti, kteří danou školu navštěvují

. A pokud to bylo možné, každá ze škol své obory přiblížila i prakticky, zdravotní sestřičky měřily tlak, cukrářky vyráběly dortové ozdoby z marcipánu, barmani míchali koktejly, samozřejmě nealkoholické, technické obory se předvedly s přístroji, které studenti sestavili. Každý z příchozích žáků si mohl ze stánku školy, která se mu zamlouvala, odnést letáčky s informacemi o škole, oborech i dnech otevřených dveří. „Žáci naší školy si na Vzdělávání vyzkoušeli práci s náčiním používaným v laboratořích, zhlédli jednoduché chemické pokusy, prováděné studenty středních škol. Viděli, jak kadeřnice tvořily účesy, kosmetičky prováděly jemnou masáž obličeje, číšníci namíchali nealkoholické nápoje, jak cukrářky zdobily perníčky a vyřezávaly dýně, prodavačky nabízely zabalené zboží, kováři předváděli vykované předměty. Dále byly žákům prezentovány nové obory, elektronika, mechatronika a robotika. Naše žáky výstava evidentně výstava zaujala, neboť si celou cestu domů ve vlaku pročítali získané letáčky a debatovali o výběru školy. Držíme jim palce a doufáme, že si správně vyberou,“ řekla Darina Krobová, kariérová poradkyně Základní školy Postoloprty. Příležitost využili i školáci ze ZŠ P. Holého v Lounech. „Žáci měli možnost získat přehled středních škol v našem okolí, měli jedinečnou šanci promluvit si se zástupci jednotlivých středních škol, jak s vyučujícími, tak se samotnými studenty. Někteří si domů odnesli i řadu informačních letáků jednotlivých středních škol,“ řekla výchovná poradkyně škola Eva Janíková.

Další akce Vzdělávání, pokud někdo nestihl to lounské, se uskuteční ve čtvrtek 29. listopadu v areálu OA a SOŠZE v Žatci. 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Vystoupení při předávání certifikátů Cambridge english

Vystoupily děti ze 4.A s p. uč. Jitkou Pletichovou.

Přehrát video