Útulek pro kočky v Chomutově stále citelně chybí. Se zoufalým stavem pomáhají okolní spolky a dobrovolníci

2018-12-06 08:10:00

CHOMUTOVSKO (soš) — V Chomutově stále chybí útulek pro kočky. V lokalitách, kde je jejich počet vysoký, probíhá od začátku listopadu kastrační program. Aby se kočky po zákroku zotavily nezbývá, než se spolehnout na dobrovolníky, kteří je u sebe alespoň v době rekonvalescence ubytují. Zoufalý stav panuje i v kadaňském spolku Petronella, kde pro vysoký počet koček už další nepřijímají.

„V Chomutově máme vytipované lokality, kde je hodně koček, zapisujeme jejich výskyt a postupně je odchytáváme ke kastraci. V průběhu listopadu jich proběhlo zatím šest. Odchyty jsou složitější u těch divočejších, kde musíme nejprve získat důvěru,“ říká jedna z koordinátorek kastračního programu Kateřina Krellerová. Odchyty probíhají například v ulicích Vodní, 17. listopadu, Pod Břízami a dalších. „ K tomu musíme vše zkombinovat tak, aby bylo volné místo na rekonvalescenci. Ta probíhá buď u dobrovovolníků doma, nebo v hlavním stanovišti, které je ve spolku Bady v Hrádečné u Blatna. V Chomutově totiž není žádná možnost dočasně kočky někam umístit. Útulek zde funguje pouze pro psy, o kočičím by se mělo jednat příští rok. Divoké kočky budou po rekonvalescenci vypuštěny zpět, těm socializovaným se pokusí najít nový domov.

Spolek Bady uvítá jakoukoliv pomoc, ať už jídlo pro kočky, stelivo nebo finance. „Pokud by se našli lidé, kteří u sebe kočičku ubytují alespoň po dobu rekonvalescence, uvítáme každého dobrovolníka. Kocour je poměrně brzy fit, ale kočička potřebuje na zahojení stehů delší dobu a hlavně klid. A pokud nebudeme kastrovat, stav populace koček bude ve městě ještě horší. Také bychom rádi našli domovy koťatům,“ uzavřela Kateřina Krellerová.

Zoufalý stav hlásí i kočičí spolek Petronella Kadaň, kde často najdou přechodný domov i chomutovské kočky. V současnosti se zde nachází více než 130 svěřenců. A poslední příjem byl opět z Chomutova. V jednom z bytů zůstalo po vystěhované nájemnici 21 koček. Devíti z nich se ujala právě Petronella, další putovaly do spolků Bady a Jasmína v Litvínově. Město Chomutov sice uhradí odchyt koček, základní ošetření a kastrace, tím se ovšem problém s nadstavem koček nevyřeší. Spolek kromě zájemců o kočičku uvítá jak materiální, tak finanční pomoc na účet 2800940745/2010. 

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍK STAVEBNÍHO STROJE, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO AUTOMOBILU

Froněk dopravní stavby (Zátiší 2486, Rakovník) přijme STROJNÍKA STAVEBNÍHO STROJE a ŘIDIČE NÁKLADNÍHO AUTOMOBILU. Zajímavé platové ohodnocení, nástup dle dohody.
Tel.: 777 612 202
E-mail: libor.sykora@fronek.cz

STAVBYVEDOUCÍ, PŘEDÁK STAVEBNÍ VÝROBY

Froněk dopravní stavby (Zátiší 2486, Rakovník) přijme STAVBYVEDOUCÍHO a PŘEDÁKA STAVEBNÍ VÝROBY. Zajímavé finanční ohodnocení.
Tel.: 313 517 276
E-mail: veronika.blahova@fronek.cz

KUCHAŘ/KA

Přijmeme SAMOSTATNOU KUCHAŘKU/KUCHAŘE do směnného provozu v Resortu Vyhlídka Šlovice. Nástup dle dohody.
Kontakt: J. Kepka
Tel.: 770 182 608
E-mail: jaroslav.kepka@resortvyhlidka.cz

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

Poslední videa

Chomutov: Herec Zdeněk Godla a sportovec Petr Koukal na Veletrhu práce

...

Přehrát video
Chomutov: Masopust 2019 (2. video)

....

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu garáž v Lounech, 28. října pod 3. ZŠ. Tel.: 607 870 494

PRONÁJEM

Pronajmu garáž v Chomutově, poblíž HM Globus. - Tel. 605 776 821.

Vzpomínky

Josef Beneš

Oči se slzami zarosily, zaplakaly bolem, když jsme Ti dávali poslední sbohem. Domov je prázdný, smutno je v něm, cestička na hřbitov zůstala jen. Dne 22. února tomu bude 5 let, co nás navždy opustil náš milovaný manžel, tatínek, dědeček a pradědeček pan Josef BENEŠ z Černčic u Loun. Stále vzpomínají manželka, dcera a syn s rodinami.

Vladimír Hieke

Dne 21. února uplyne deset let, co nás navždy opustil pan Vladimír HIEKE z Loun. Stále vzpomínají dcera Jarmila a syn Vladimír s rodinami. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi.

Jaroslav Malínek

Z plného slunce přišel tmavý stín, zlou zprávou nás vyděsil a my tu stáli v němém ustrnutí a beze sil… Dne 25. 2. 2019 vzpomeneme 15 let, kdy od nás odešel pan Jaroslav MALÍNEK ze Žatce. V našich srdcích žiješ dál. Rodina.