Útulek pro kočky v Chomutově stále citelně chybí. Se zoufalým stavem pomáhají okolní spolky a dobrovolníci

2018-12-06 08:10:00

CHOMUTOVSKO (soš) — V Chomutově stále chybí útulek pro kočky. V lokalitách, kde je jejich počet vysoký, probíhá od začátku listopadu kastrační program. Aby se kočky po zákroku zotavily nezbývá, než se spolehnout na dobrovolníky, kteří je u sebe alespoň v době rekonvalescence ubytují. Zoufalý stav panuje i v kadaňském spolku Petronella, kde pro vysoký počet koček už další nepřijímají.

„V Chomutově máme vytipované lokality, kde je hodně koček, zapisujeme jejich výskyt a postupně je odchytáváme ke kastraci. V průběhu listopadu jich proběhlo zatím šest. Odchyty jsou složitější u těch divočejších, kde musíme nejprve získat důvěru,“ říká jedna z koordinátorek kastračního programu Kateřina Krellerová. Odchyty probíhají například v ulicích Vodní, 17. listopadu, Pod Břízami a dalších. „ K tomu musíme vše zkombinovat tak, aby bylo volné místo na rekonvalescenci. Ta probíhá buď u dobrovovolníků doma, nebo v hlavním stanovišti, které je ve spolku Bady v Hrádečné u Blatna. V Chomutově totiž není žádná možnost dočasně kočky někam umístit. Útulek zde funguje pouze pro psy, o kočičím by se mělo jednat příští rok. Divoké kočky budou po rekonvalescenci vypuštěny zpět, těm socializovaným se pokusí najít nový domov.

Spolek Bady uvítá jakoukoliv pomoc, ať už jídlo pro kočky, stelivo nebo finance. „Pokud by se našli lidé, kteří u sebe kočičku ubytují alespoň po dobu rekonvalescence, uvítáme každého dobrovolníka. Kocour je poměrně brzy fit, ale kočička potřebuje na zahojení stehů delší dobu a hlavně klid. A pokud nebudeme kastrovat, stav populace koček bude ve městě ještě horší. Také bychom rádi našli domovy koťatům,“ uzavřela Kateřina Krellerová.

Zoufalý stav hlásí i kočičí spolek Petronella Kadaň, kde často najdou přechodný domov i chomutovské kočky. V současnosti se zde nachází více než 130 svěřenců. A poslední příjem byl opět z Chomutova. V jednom z bytů zůstalo po vystěhované nájemnici 21 koček. Devíti z nich se ujala právě Petronella, další putovaly do spolků Bady a Jasmína v Litvínově. Město Chomutov sice uhradí odchyt koček, základní ošetření a kastrace, tím se ovšem problém s nadstavem koček nevyřeší. Spolek kromě zájemců o kočičku uvítá jak materiální, tak finanční pomoc na účet 2800940745/2010. 

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/UČITELKA V MŠ

ZŠ a MŠ Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/UČITELKA mateřské školy. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte spolu s kontaktem do 30. dubna na adresu Školní 323, 270 33 Jesenice.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz

ŘIDIČ NA ROZVOZ PEČIVA

Přijmeme řidiče na HPP. Rozvoz pečiva v Žatci. ŘP skupiny B, možno i brigádou.
Tel.: 604 409 637

ŘIDIČ/KA NA ROZVOZ JÍDEL

Přijmeme řidiče/ku na rozvoz jídel. Pracovní doba cca od 6:15 až 12:30, vhodné i pro důchodce nebo ženy na MD.
Tel.: 603 591 676

KUCHAŘKA

Přijmeme kuchaře/ku do výrobny chlazených jídel. Velice dobré platové ohodnocení.
Tel.: 603 591 676

ZAMĚSTNANCI AUTOSERVISU

www.auto-na-miru.cz přijme pro svou novou divizi AUTOSERVIS zaměstnance na pozice VEDOUCÍ AUTOSERVISU (20-35 tisíc Kč), 3x AUTOMECHANIK (25-35 tisíc/měsíc). Dále ŘIDIČ/NÁKUPČÍ (ŘP sk. B, 20-40 tisíc Kč/měsíc), ŘIDIČ (12-25 tisíc Kč), PRODEJCE VOZŮ (20-50 tisíc Kč), ZAMĚSTNANEC NA ČIŠTĚNÍ VOZŮ (12-20 tisíc Kč). Lze na hlavní pracovní poměr nebo brigádně. Vhodné i pro důchodce, studenty. Nástup dle dohody. Životopisy zasílejte na prace@autonamiru.cz. Více info na telefonu 777 300 062.
Tel.: 777 300 062
E-mail: prace@autonamiru.cz

Poslední videa

Vítání občánků v Blšanech

V sobotu 13. dubna přivítali čtyři nové občánky, zarecitovaly a zazpívaly jim děti z mateřské školy.

Přehrát video
Louny: Recitační přehlídka Puškinův památník

(2. video)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 Mostecká ul., kuchyň, koupelna po rekonstrukci. 777 868 191.

PRONÁJEM

Pracující žena hledá pronájem bytu 1+KK, 1+1, 2+1, v Žatci, popř. okolí - Staňkovice apod. Platba nájmu předem samozřejmostí. Prosím nabídněte formou sms na tel. 731 586 889, zavolám zpět (3 směnný provoz).

Vzpomínky

Alois Pučálka

Dne 26. dubna uplynulo 10 smutných let, kdy od nás po delší nemoci odešel pan Alois PUČÁLKA z Chomutova. S láskou stále vzpomínáme a za tichou vzpomínku spolu s těmi, co ho měli rádi, děkujeme. Manželka Anna, děti Miluše a Milan, vnuci Martin, Milan, Marie, sestra Liduš s rodinou a švagrová Marie.

Jiří Šimsa

Dne 30. dubna tomu bude 15 let, co zemřel Ing. Jiří ŠIMSA z Chomutova. Kdo jste jej znali, vzpomeňte. Manželka s rodinou.

Jiří Kindermann

Dne 26. dubna by oslavil s rodinou a přáteli sedmdesát let pan Jiří KINDERMANN z Chomutova. Bohužel 10. května uplyne 17 let od jeho tragického úmrtí při výkonu povolání – strojvůdce ČD. Děkujeme jeho kolegům za každoroční pietní pochod k jeho pomníčku. Zarmoucená rodina.