Útulek pro kočky v Chomutově stále citelně chybí. Se zoufalým stavem pomáhají okolní spolky a dobrovolníci

2018-12-06 08:10:00

CHOMUTOVSKO (soš) — V Chomutově stále chybí útulek pro kočky. V lokalitách, kde je jejich počet vysoký, probíhá od začátku listopadu kastrační program. Aby se kočky po zákroku zotavily nezbývá, než se spolehnout na dobrovolníky, kteří je u sebe alespoň v době rekonvalescence ubytují. Zoufalý stav panuje i v kadaňském spolku Petronella, kde pro vysoký počet koček už další nepřijímají.

„V Chomutově máme vytipované lokality, kde je hodně koček, zapisujeme jejich výskyt a postupně je odchytáváme ke kastraci. V průběhu listopadu jich proběhlo zatím šest. Odchyty jsou složitější u těch divočejších, kde musíme nejprve získat důvěru,“ říká jedna z koordinátorek kastračního programu Kateřina Krellerová. Odchyty probíhají například v ulicích Vodní, 17. listopadu, Pod Břízami a dalších. „ K tomu musíme vše zkombinovat tak, aby bylo volné místo na rekonvalescenci. Ta probíhá buď u dobrovovolníků doma, nebo v hlavním stanovišti, které je ve spolku Bady v Hrádečné u Blatna. V Chomutově totiž není žádná možnost dočasně kočky někam umístit. Útulek zde funguje pouze pro psy, o kočičím by se mělo jednat příští rok. Divoké kočky budou po rekonvalescenci vypuštěny zpět, těm socializovaným se pokusí najít nový domov.

Spolek Bady uvítá jakoukoliv pomoc, ať už jídlo pro kočky, stelivo nebo finance. „Pokud by se našli lidé, kteří u sebe kočičku ubytují alespoň po dobu rekonvalescence, uvítáme každého dobrovolníka. Kocour je poměrně brzy fit, ale kočička potřebuje na zahojení stehů delší dobu a hlavně klid. A pokud nebudeme kastrovat, stav populace koček bude ve městě ještě horší. Také bychom rádi našli domovy koťatům,“ uzavřela Kateřina Krellerová.

Zoufalý stav hlásí i kočičí spolek Petronella Kadaň, kde často najdou přechodný domov i chomutovské kočky. V současnosti se zde nachází více než 130 svěřenců. A poslední příjem byl opět z Chomutova. V jednom z bytů zůstalo po vystěhované nájemnici 21 koček. Devíti z nich se ujala právě Petronella, další putovaly do spolků Bady a Jasmína v Litvínově. Město Chomutov sice uhradí odchyt koček, základní ošetření a kastrace, tím se ovšem problém s nadstavem koček nevyřeší. Spolek kromě zájemců o kočičku uvítá jak materiální, tak finanční pomoc na účet 2800940745/2010. 

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL

Vážený pane učiteli. Hledáme právě Vás, učitele odborných předmětů, jako jsou elektrotechnika, elektrotechnická měření a fyzika. Spolupráce s naší střední školou v Žatci je možná na plný či částečný úvazek. Těšíme se na Vás.
Tel.: +420 736 605 905

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 777 167 336.

LEKTOR ANGLICKÉHO JAZYKA

Přijmeme lektora AJ na plný nebo částečný úvazek. Agentura PAROLE, tel. 474 683 729.
Tel.: 474 683 729

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Vánoční zpívání s Pepou Vágnerem

Vánoční atmosféru mohli poprvé nasát ve Vrchlického divadle v Lounech návštěvníci koncertu zpěváka Josefa Vágnera. Adventní koncert v Lounech byl druhou zastávkou v rámci vánočního turné, které letos

Přehrát video
Zahájení adventu v Krásném Dvoře

První adventní neděli (nejen) v Krásném Dvoře lilo jako z konve, a tak se Pepišto a anděl Dáša spolu s dětmi přemístili do stanu. A tak už... hlava ramena kolena palce se tančily jedna báseň ;-)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

VÝMĚNA BYTU

Vyměním RD 3+1 v Lounech s velkou zahradou za menší RD 1+2 v Lounech + doplatek. Tel: 777 142 422.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608 177 789.

Vzpomínky

Jiří Velš

Kdo žije v srdcích těch, které miloval, ten nikdy nezemřel… Dne 17. 12. 2018 vzpomeneme 7. výročí úmrtí pana Jiřího VELŠE. S láskou vzpomíná rodina.

Marie Národová

Kdo žije v srdcích těch, které opustil, ten nezemřel… Dne 12. 12. uplyne smutných 20 let, co nás navždy opustila paní Marie NÁRODOVÁ ze Žatce. Stále vzpomínají dcera Marie a sestry Helena, Terezka a Miluš s rodinami.

Zdeněk Pospíšil

Vzpomínky na Tebe krásné máme, které si po celý život uchováme. Dne 13. 12. 2018 uplyne již 12 let, kdy jsme se navždy rozloučili s manželem, tatínkem a dědečkem, panem Zdeňkem POSPÍŠILEM. S láskou stále na něho vzpomíná manželka Libuše, děti Vláďa, Borek a Libuše s rodinami. Všem, kteří vzpomenou s námi, děkujeme.