Útulek pro kočky v Chomutově stále citelně chybí. Se zoufalým stavem pomáhají okolní spolky a dobrovolníci

2018-12-06 08:10:00

CHOMUTOVSKO (soš) — V Chomutově stále chybí útulek pro kočky. V lokalitách, kde je jejich počet vysoký, probíhá od začátku listopadu kastrační program. Aby se kočky po zákroku zotavily nezbývá, než se spolehnout na dobrovolníky, kteří je u sebe alespoň v době rekonvalescence ubytují. Zoufalý stav panuje i v kadaňském spolku Petronella, kde pro vysoký počet koček už další nepřijímají.

„V Chomutově máme vytipované lokality, kde je hodně koček, zapisujeme jejich výskyt a postupně je odchytáváme ke kastraci. V průběhu listopadu jich proběhlo zatím šest. Odchyty jsou složitější u těch divočejších, kde musíme nejprve získat důvěru,“ říká jedna z koordinátorek kastračního programu Kateřina Krellerová. Odchyty probíhají například v ulicích Vodní, 17. listopadu, Pod Břízami a dalších. „ K tomu musíme vše zkombinovat tak, aby bylo volné místo na rekonvalescenci. Ta probíhá buď u dobrovovolníků doma, nebo v hlavním stanovišti, které je ve spolku Bady v Hrádečné u Blatna. V Chomutově totiž není žádná možnost dočasně kočky někam umístit. Útulek zde funguje pouze pro psy, o kočičím by se mělo jednat příští rok. Divoké kočky budou po rekonvalescenci vypuštěny zpět, těm socializovaným se pokusí najít nový domov.

Spolek Bady uvítá jakoukoliv pomoc, ať už jídlo pro kočky, stelivo nebo finance. „Pokud by se našli lidé, kteří u sebe kočičku ubytují alespoň po dobu rekonvalescence, uvítáme každého dobrovolníka. Kocour je poměrně brzy fit, ale kočička potřebuje na zahojení stehů delší dobu a hlavně klid. A pokud nebudeme kastrovat, stav populace koček bude ve městě ještě horší. Také bychom rádi našli domovy koťatům,“ uzavřela Kateřina Krellerová.

Zoufalý stav hlásí i kočičí spolek Petronella Kadaň, kde často najdou přechodný domov i chomutovské kočky. V současnosti se zde nachází více než 130 svěřenců. A poslední příjem byl opět z Chomutova. V jednom z bytů zůstalo po vystěhované nájemnici 21 koček. Devíti z nich se ujala právě Petronella, další putovaly do spolků Bady a Jasmína v Litvínově. Město Chomutov sice uhradí odchyt koček, základní ošetření a kastrace, tím se ovšem problém s nadstavem koček nevyřeší. Spolek kromě zájemců o kočičku uvítá jak materiální, tak finanční pomoc na účet 2800940745/2010. 

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

STRÁŽNÍK

Rádi byste se stali součástí Městské policie Podbořany? Máte šanci! Město Podbořany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa STRÁŽNÍK Městské policie Podbořany na dobu neurčitou. Bližší informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 777 214 193
E-mail: gutzer@podborany.net

HLÍDÁNÍ - BRIGÁDA/VÝPOMOC

V Žatci hledáme osobu(y), která by navštěvovala pratetu s pohybovým omezením (denně 30 min, Písecká ul.) a zkontrolovala, že teta v den jedla a pila (jídlo zaváží pečovatelky). Finance dohodou. Krátkodobě, cca 2 měsíce. Mohou se střídat 2 osoby. Tel./SMS: 602 660 664 nebo 602 743 664.
Tel.: 602 660 664

ŘIDIČ

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu Louny ŘIDIČE. Požadujeme oprávnění skupiny C,E, prof. průkaz, karta řidiče. Více informací na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Josef Fryč
Tel.: 739 682 517

Poslední videa

Cvrnkaní kuliček na Dni her v muzejní zahradě v Žatci

Ve čtvrtek 15. srpna zahrada regionálního muzea K. A. Polánka přilákala - i v nepříliš příznivém počasí - desítky malých a velkých návštěvníků. Do hry (svého dětství) se s radostí pustili i dospělí:)

Přehrát video
Smolnice: Hry mikroregionu Perucko

Děti ráje ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+2 v N. Ervěnicích. Čistý vchod, nájem 7,7 tis. + 1 kauce nutná. Tel. 606 294 302.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím zahrádku v Chomutově. Tel. 728 512 011.

Vzpomínky

Jarmila Kluchová

Dne 24. 8. 2019 uplyne 1 rok, od úmrtí paní Jarmily KLUCHOVÉ. Stále vzpomínají dcera Jarmila s manželem, vnoučata, pravnoučata a prapravnoučata.

Emil Přibyl

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene. Dne 24. 8. 2019 uplyne 10 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček a pradědeček, pan Emil PŘIBYL. Vzpomínají manželka, děti s rodinou, vnoučata a pravnoučata.

Miroslava Hermanová

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává... Dne 20. srpna uplynulo 21 let od úmrtí paní Miroslavy Hermanové z Kaštic. Stále vzpomínají dcera Pavlína a syn Pavel s rodinami.