Pohlreich besedoval v Chomutově

Soňa Šímová 2018-12-06 08:34:00

CHOMUTOV (soš) — Známý český šéfkuchař Zdeněk Pohlreich zavítal uplynulou středu na besedu do velkého sálu chomutovské SKKS. Možnost poslechnout si vyprávění nejen o české kuchyni a pořadu Ano, šéfe!, ale i nechat si podepsat některou z jeho kuchařek, využilo téměř 250 návštěvníků. Atmosféra v sále byla uvolněná a slavný šéfkuchař odpovídal na dotazy moderátorky, ale i diváků s humorem sobě vlastním.

„Nejvíce mě proslavilo, že jsem jako první mohl být sprostý v televizi,“ zmínil na počátku. Vyjádřil se také k nelehké situaci dnešních kuchařů. „Myslím, že svět, a to nejen gastronomický, žije v módních vlnách. Dnes je móda pěti bílých zabijáků. Lidé si myslí, že když přestanou sladit kafe, budou vypadat jako Julia Roberts. Není důležitá pravda, ale kdo umí více křičet. Kdo má nějaké omezení, ví sám, co může. Na nás kuchařích je uvařit co nejlépe a chutně, nejsme dietní sestry.“ Vyjádřil se i k hojně probíraným školním kuchyním. „Ti co v nich vaří, jsou hrdinové. Za pětistovku měsíčně nakrmí vaše dítě jídlem o minimálně dvou chodech a ještě si nechají nadávat. Co bychom chtěli za cenu psí konzervy? My jsme tu zvyklí na všechno nadávat, ale já si myslím, že školní jídla jsou luxus za zanedbatelnou částku.“ A co mají u Pohlreichů na vánočním stole? „Myslím, že vás překvapím, ale na Vánoce se u nás jí smažený kapr a bramborový salát,“ rozesmál Zdeněk Pohlreich publikum. „Ale mám takovou malou věc, co si dávám rád vedle bramborového salátu a to čerstvě nastrouhaný křen. Ten krásně funguje proti té mastnotě.“ Pohlreich následně dodal, že má k Vánocům zvláštní vztah. „V dobách mého mládí jsem stál u těch kádí 4 dny, aby bylo na kořalku. Takže vždycky když jdu pro kapra, tak těm klukům rád dám pořádné dýško a nechám si tu rybu připravit, abych se s tím nemusel trápit sám. Neumíte si ani představit, jak je šílené, když se čtvrtý den rácháte v té vodě a přijde paní, abych jí toho kapra vyfiletoval a rozboural. A v době kdy jsem to dělal já, tak vám ani nedali tuzéra. Dnes aspoň můžete ty lidi za to zkasírovat, tenkrát jsme je museli bohužel okrást.“ Po besedě si návštěvníci nechali podepsat některé nebo rovnou všechny kuchařky Zdeňka Pohlreicha. Jedním z velkých fanoušků šéfkuchaře je i dvanáctiletý Matěj Kovač. „Sleduji ho pravidelně v televizi, chtěl bych být také kuchař. Naposledy jsem podle jeho kuchařky připravoval steak s wasabi špenátem,“ prozradil mladý kuchtík. 

Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL

Vážený pane učiteli. Hledáme právě Vás, učitele odborných předmětů, jako jsou elektrotechnika, elektrotechnická měření a fyzika. Spolupráce s naší střední školou v Žatci je možná na plný či částečný úvazek. Těšíme se na Vás.
Tel.: +420 736 605 905

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 777 167 336.

LEKTOR ANGLICKÉHO JAZYKA

Přijmeme lektora AJ na plný nebo částečný úvazek. Agentura PAROLE, tel. 474 683 729.
Tel.: 474 683 729

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Vánoční zpívání s Pepou Vágnerem

Vánoční atmosféru mohli poprvé nasát ve Vrchlického divadle v Lounech návštěvníci koncertu zpěváka Josefa Vágnera. Adventní koncert v Lounech byl druhou zastávkou v rámci vánočního turné, které letos

Přehrát video
Zahájení adventu v Krásném Dvoře

První adventní neděli (nejen) v Krásném Dvoře lilo jako z konve, a tak se Pepišto a anděl Dáša spolu s dětmi přemístili do stanu. A tak už... hlava ramena kolena palce se tančily jedna báseň ;-)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

VÝMĚNA BYTU

Vyměním RD 3+1 v Lounech s velkou zahradou za menší RD 1+2 v Lounech + doplatek. Tel: 777 142 422.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608 177 789.

Vzpomínky

Jiří Velš

Kdo žije v srdcích těch, které miloval, ten nikdy nezemřel… Dne 17. 12. 2018 vzpomeneme 7. výročí úmrtí pana Jiřího VELŠE. S láskou vzpomíná rodina.

Marie Národová

Kdo žije v srdcích těch, které opustil, ten nezemřel… Dne 12. 12. uplyne smutných 20 let, co nás navždy opustila paní Marie NÁRODOVÁ ze Žatce. Stále vzpomínají dcera Marie a sestry Helena, Terezka a Miluš s rodinami.

Zdeněk Pospíšil

Vzpomínky na Tebe krásné máme, které si po celý život uchováme. Dne 13. 12. 2018 uplyne již 12 let, kdy jsme se navždy rozloučili s manželem, tatínkem a dědečkem, panem Zdeňkem POSPÍŠILEM. S láskou stále na něho vzpomíná manželka Libuše, děti Vláďa, Borek a Libuše s rodinami. Všem, kteří vzpomenou s námi, děkujeme.