Pohlreich besedoval v Chomutově

Soňa Šímová 2018-12-06 08:34:00

CHOMUTOV (soš) — Známý český šéfkuchař Zdeněk Pohlreich zavítal uplynulou středu na besedu do velkého sálu chomutovské SKKS. Možnost poslechnout si vyprávění nejen o české kuchyni a pořadu Ano, šéfe!, ale i nechat si podepsat některou z jeho kuchařek, využilo téměř 250 návštěvníků. Atmosféra v sále byla uvolněná a slavný šéfkuchař odpovídal na dotazy moderátorky, ale i diváků s humorem sobě vlastním.

„Nejvíce mě proslavilo, že jsem jako první mohl být sprostý v televizi,“ zmínil na počátku. Vyjádřil se také k nelehké situaci dnešních kuchařů. „Myslím, že svět, a to nejen gastronomický, žije v módních vlnách. Dnes je móda pěti bílých zabijáků. Lidé si myslí, že když přestanou sladit kafe, budou vypadat jako Julia Roberts. Není důležitá pravda, ale kdo umí více křičet. Kdo má nějaké omezení, ví sám, co může. Na nás kuchařích je uvařit co nejlépe a chutně, nejsme dietní sestry.“ Vyjádřil se i k hojně probíraným školním kuchyním. „Ti co v nich vaří, jsou hrdinové. Za pětistovku měsíčně nakrmí vaše dítě jídlem o minimálně dvou chodech a ještě si nechají nadávat. Co bychom chtěli za cenu psí konzervy? My jsme tu zvyklí na všechno nadávat, ale já si myslím, že školní jídla jsou luxus za zanedbatelnou částku.“ A co mají u Pohlreichů na vánočním stole? „Myslím, že vás překvapím, ale na Vánoce se u nás jí smažený kapr a bramborový salát,“ rozesmál Zdeněk Pohlreich publikum. „Ale mám takovou malou věc, co si dávám rád vedle bramborového salátu a to čerstvě nastrouhaný křen. Ten krásně funguje proti té mastnotě.“ Pohlreich následně dodal, že má k Vánocům zvláštní vztah. „V dobách mého mládí jsem stál u těch kádí 4 dny, aby bylo na kořalku. Takže vždycky když jdu pro kapra, tak těm klukům rád dám pořádné dýško a nechám si tu rybu připravit, abych se s tím nemusel trápit sám. Neumíte si ani představit, jak je šílené, když se čtvrtý den rácháte v té vodě a přijde paní, abych jí toho kapra vyfiletoval a rozboural. A v době kdy jsem to dělal já, tak vám ani nedali tuzéra. Dnes aspoň můžete ty lidi za to zkasírovat, tenkrát jsme je museli bohužel okrást.“ Po besedě si návštěvníci nechali podepsat některé nebo rovnou všechny kuchařky Zdeňka Pohlreicha. Jedním z velkých fanoušků šéfkuchaře je i dvanáctiletý Matěj Kovač. „Sleduji ho pravidelně v televizi, chtěl bych být také kuchař. Naposledy jsem podle jeho kuchařky připravoval steak s wasabi špenátem,“ prozradil mladý kuchtík. 

Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

ZEDNÍK

Hledám šikovného zedníka na odstranění obkladů v kuchyni. Pište SMS.
Tel.: 792 269 535

MODELÁŘ - BRIGÁDA

Hledám MODELÁŘE (nejlépe důchodce), který sestaví válečnou loď BISMARCK. Finančně vypomohu.
Tel.: 732 445 149

KUCHAŘKA DO BISTRA

Přijmu kuchařku do bistra. Chomutov.
Tel.: 777 944 816

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

Poslední videa

Státní hymna na závěr vzpomínkové akce v Podbořanech

Pietní akt završili společným zpěvem státní hymny ČR.

Přehrát video
Položení věnců k pomníku RA v Podbořanech

Během vzpomínkové akce na náměstí zazpívaly i děti ze ZŠ TGM v Podbořanech...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt - 2 velké pokoje s příslušenstvím (asi 53 m2) v Lounech v Poděbradově ul. Tel. 775 400 344

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodej chaty v Klášterci n/O - Ohřecká Louka 362. Cena 200 tis. - Tel. 606 337 461.

Vzpomínky

Božena Petrlíková

To že čas rány hojí, je pouhé zdání, stále je v srdci bolest a tiché vzpomínání. Dne 21. 5. uplynulo 8 let, co nás opustila naše maminka, babička a prababička, paní Božena PETRLÍKOVÁ z Lenešic. S láskou vzpomínají syn Jindřich s manželkou, vnoučata, pravnoučata a neteř Milena.

Antonín Ipser

V pondělí 20. 5. uplynuly 2 roky, kdy od nás navždy odešel pan Antonín IPSER z Loun. Vám všem, kteří vzpomenete na našeho Tondu, děkuje rodina.

Květa Davidová

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 22. 5. uplynuly 2 roky, co nás navždy opustila paní Květa DAVIDOVÁ ze Žatce, Stále vzpomínají syn Daniel a dcera Kamila s rodinou a ostatní příbuzní a známí.