Pohlreich besedoval v Chomutově

Soňa Šímová 2018-12-06 08:34:00

CHOMUTOV (soš) — Známý český šéfkuchař Zdeněk Pohlreich zavítal uplynulou středu na besedu do velkého sálu chomutovské SKKS. Možnost poslechnout si vyprávění nejen o české kuchyni a pořadu Ano, šéfe!, ale i nechat si podepsat některou z jeho kuchařek, využilo téměř 250 návštěvníků. Atmosféra v sále byla uvolněná a slavný šéfkuchař odpovídal na dotazy moderátorky, ale i diváků s humorem sobě vlastním.

„Nejvíce mě proslavilo, že jsem jako první mohl být sprostý v televizi,“ zmínil na počátku. Vyjádřil se také k nelehké situaci dnešních kuchařů. „Myslím, že svět, a to nejen gastronomický, žije v módních vlnách. Dnes je móda pěti bílých zabijáků. Lidé si myslí, že když přestanou sladit kafe, budou vypadat jako Julia Roberts. Není důležitá pravda, ale kdo umí více křičet. Kdo má nějaké omezení, ví sám, co může. Na nás kuchařích je uvařit co nejlépe a chutně, nejsme dietní sestry.“ Vyjádřil se i k hojně probíraným školním kuchyním. „Ti co v nich vaří, jsou hrdinové. Za pětistovku měsíčně nakrmí vaše dítě jídlem o minimálně dvou chodech a ještě si nechají nadávat. Co bychom chtěli za cenu psí konzervy? My jsme tu zvyklí na všechno nadávat, ale já si myslím, že školní jídla jsou luxus za zanedbatelnou částku.“ A co mají u Pohlreichů na vánočním stole? „Myslím, že vás překvapím, ale na Vánoce se u nás jí smažený kapr a bramborový salát,“ rozesmál Zdeněk Pohlreich publikum. „Ale mám takovou malou věc, co si dávám rád vedle bramborového salátu a to čerstvě nastrouhaný křen. Ten krásně funguje proti té mastnotě.“ Pohlreich následně dodal, že má k Vánocům zvláštní vztah. „V dobách mého mládí jsem stál u těch kádí 4 dny, aby bylo na kořalku. Takže vždycky když jdu pro kapra, tak těm klukům rád dám pořádné dýško a nechám si tu rybu připravit, abych se s tím nemusel trápit sám. Neumíte si ani představit, jak je šílené, když se čtvrtý den rácháte v té vodě a přijde paní, abych jí toho kapra vyfiletoval a rozboural. A v době kdy jsem to dělal já, tak vám ani nedali tuzéra. Dnes aspoň můžete ty lidi za to zkasírovat, tenkrát jsme je museli bohužel okrást.“ Po besedě si návštěvníci nechali podepsat některé nebo rovnou všechny kuchařky Zdeňka Pohlreicha. Jedním z velkých fanoušků šéfkuchaře je i dvanáctiletý Matěj Kovač. „Sleduji ho pravidelně v televizi, chtěl bych být také kuchař. Naposledy jsem podle jeho kuchařky připravoval steak s wasabi špenátem,“ prozradil mladý kuchtík. 

Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍK STAVEBNÍHO STROJE, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO AUTOMOBILU

Froněk dopravní stavby (Zátiší 2486, Rakovník) přijme STROJNÍKA STAVEBNÍHO STROJE a ŘIDIČE NÁKLADNÍHO AUTOMOBILU. Zajímavé platové ohodnocení, nástup dle dohody.
Tel.: 777 612 202
E-mail: libor.sykora@fronek.cz

STAVBYVEDOUCÍ, PŘEDÁK STAVEBNÍ VÝROBY

Froněk dopravní stavby (Zátiší 2486, Rakovník) přijme STAVBYVEDOUCÍHO a PŘEDÁKA STAVEBNÍ VÝROBY. Zajímavé finanční ohodnocení.
Tel.: 313 517 276
E-mail: veronika.blahova@fronek.cz

KUCHAŘ/KA

Přijmeme SAMOSTATNOU KUCHAŘKU/KUCHAŘE do směnného provozu v Resortu Vyhlídka Šlovice. Nástup dle dohody.
Kontakt: J. Kepka
Tel.: 770 182 608
E-mail: jaroslav.kepka@resortvyhlidka.cz

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

Poslední videa

Chomutov: Herec Zdeněk Godla a sportovec Petr Koukal na Veletrhu práce

...

Přehrát video
Chomutov: Masopust 2019 (2. video)

....

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu garáž v Lounech, 28. října pod 3. ZŠ. Tel.: 607 870 494

PRONÁJEM

Pronajmu garáž v Chomutově, poblíž HM Globus. - Tel. 605 776 821.

Vzpomínky

Josef Beneš

Oči se slzami zarosily, zaplakaly bolem, když jsme Ti dávali poslední sbohem. Domov je prázdný, smutno je v něm, cestička na hřbitov zůstala jen. Dne 22. února tomu bude 5 let, co nás navždy opustil náš milovaný manžel, tatínek, dědeček a pradědeček pan Josef BENEŠ z Černčic u Loun. Stále vzpomínají manželka, dcera a syn s rodinami.

Vladimír Hieke

Dne 21. února uplyne deset let, co nás navždy opustil pan Vladimír HIEKE z Loun. Stále vzpomínají dcera Jarmila a syn Vladimír s rodinami. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi.

Jaroslav Malínek

Z plného slunce přišel tmavý stín, zlou zprávou nás vyděsil a my tu stáli v němém ustrnutí a beze sil… Dne 25. 2. 2019 vzpomeneme 15 let, kdy od nás odešel pan Jaroslav MALÍNEK ze Žatce. V našich srdcích žiješ dál. Rodina.