Nejlepší houby ve sladkokyselém nálevu dělá Libor Mandinec!

Hedvika Fajkusová 2018-12-05 17:30:00

V sobotu proběhlo v Tuchořicích v Hospůdce U Jožana první setkání amatérských houbařů. Součástí akce bylo rovněž degustace vlastních naložených hub ve sladkokyselém nálevu. Houbaři nejchutnějších vzorků si odnesli věcné ceny v podobě houbařského stolního kalendáře či houbařských nožíků. Cenu si odnesl také jeden z degustátorů, který se odchýlil od pravděpodobnosti výsledku prvního místa. Na děti čekal houbařský kvíz v podobě ,,poznávačky“ promítaných obrázků jedlých, nejedlých i jedovatých hub. Za správné odpovědi byly obdarovány sladkou odměnou.

,,Akci jsme pojali jako setkání amatérských houbařů ze tří vesnic – Tuchořice, Nečemice a Třeskonice. I když je zdejší region na houby špatný, jsem přesto rád, že se do degustátorské soutěže přihlásilo tolik amatérských houbařů. Počítal jsem, že bude tak čtyři až pět vzorků. Nakonec jich bylo třináct,“ uvedl organizátor akce Jan Hovorka.

První ročník soutěže ,,O nejchutnější houby ve sladkokyselém nálevu“ vyhrál Libor Martinec se svým hřibem pravým. Na druhém místě se s hříbky umístil Petr Votík a na třetím místě Zdeněk Kroupa, který do degustace zaregistroval naloženou čirůvku dvoubarvou.

,,Letošní sezóna byla velmi špatná. Byl jsem dokonce na dovolené na Šumavě a i tam to byla bída! Včera jsme byli na houbách ve Vroutku a našel jsem jen jednu hlívu, kterou jsem sem donesl na malou výstavu. My houbaři teď potřebujeme nynější sychravé počasí, které se nikomu z lidí nelíbí. To je nejlepší na houby,“ pousmívá se Jan Hovorka, který se vyjádřil, že akci určitě uspořádá i v příštím roce.


Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL

Vážený pane učiteli. Hledáme právě Vás, učitele odborných předmětů, jako jsou elektrotechnika, elektrotechnická měření a fyzika. Spolupráce s naší střední školou v Žatci je možná na plný či částečný úvazek. Těšíme se na Vás.
Tel.: +420 736 605 905

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 777 167 336.

LEKTOR ANGLICKÉHO JAZYKA

Přijmeme lektora AJ na plný nebo částečný úvazek. Agentura PAROLE, tel. 474 683 729.
Tel.: 474 683 729

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Vánoční zpívání s Pepou Vágnerem

Vánoční atmosféru mohli poprvé nasát ve Vrchlického divadle v Lounech návštěvníci koncertu zpěváka Josefa Vágnera. Adventní koncert v Lounech byl druhou zastávkou v rámci vánočního turné, které letos

Přehrát video
Zahájení adventu v Krásném Dvoře

První adventní neděli (nejen) v Krásném Dvoře lilo jako z konve, a tak se Pepišto a anděl Dáša spolu s dětmi přemístili do stanu. A tak už... hlava ramena kolena palce se tančily jedna báseň ;-)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

VÝMĚNA BYTU

Vyměním RD 3+1 v Lounech s velkou zahradou za menší RD 1+2 v Lounech + doplatek. Tel: 777 142 422.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608 177 789.

Vzpomínky

Jiří Velš

Kdo žije v srdcích těch, které miloval, ten nikdy nezemřel… Dne 17. 12. 2018 vzpomeneme 7. výročí úmrtí pana Jiřího VELŠE. S láskou vzpomíná rodina.

Marie Národová

Kdo žije v srdcích těch, které opustil, ten nezemřel… Dne 12. 12. uplyne smutných 20 let, co nás navždy opustila paní Marie NÁRODOVÁ ze Žatce. Stále vzpomínají dcera Marie a sestry Helena, Terezka a Miluš s rodinami.

Zdeněk Pospíšil

Vzpomínky na Tebe krásné máme, které si po celý život uchováme. Dne 13. 12. 2018 uplyne již 12 let, kdy jsme se navždy rozloučili s manželem, tatínkem a dědečkem, panem Zdeňkem POSPÍŠILEM. S láskou stále na něho vzpomíná manželka Libuše, děti Vláďa, Borek a Libuše s rodinami. Všem, kteří vzpomenou s námi, děkujeme.