Nejlepší houby ve sladkokyselém nálevu dělá Libor Mandinec!

Hedvika Fajkusová 2018-12-05 17:30:00

V sobotu proběhlo v Tuchořicích v Hospůdce U Jožana první setkání amatérských houbařů. Součástí akce bylo rovněž degustace vlastních naložených hub ve sladkokyselém nálevu. Houbaři nejchutnějších vzorků si odnesli věcné ceny v podobě houbařského stolního kalendáře či houbařských nožíků. Cenu si odnesl také jeden z degustátorů, který se odchýlil od pravděpodobnosti výsledku prvního místa. Na děti čekal houbařský kvíz v podobě ,,poznávačky“ promítaných obrázků jedlých, nejedlých i jedovatých hub. Za správné odpovědi byly obdarovány sladkou odměnou.

,,Akci jsme pojali jako setkání amatérských houbařů ze tří vesnic – Tuchořice, Nečemice a Třeskonice. I když je zdejší region na houby špatný, jsem přesto rád, že se do degustátorské soutěže přihlásilo tolik amatérských houbařů. Počítal jsem, že bude tak čtyři až pět vzorků. Nakonec jich bylo třináct,“ uvedl organizátor akce Jan Hovorka.

První ročník soutěže ,,O nejchutnější houby ve sladkokyselém nálevu“ vyhrál Libor Martinec se svým hřibem pravým. Na druhém místě se s hříbky umístil Petr Votík a na třetím místě Zdeněk Kroupa, který do degustace zaregistroval naloženou čirůvku dvoubarvou.

,,Letošní sezóna byla velmi špatná. Byl jsem dokonce na dovolené na Šumavě a i tam to byla bída! Včera jsme byli na houbách ve Vroutku a našel jsem jen jednu hlívu, kterou jsem sem donesl na malou výstavu. My houbaři teď potřebujeme nynější sychravé počasí, které se nikomu z lidí nelíbí. To je nejlepší na houby,“ pousmívá se Jan Hovorka, který se vyjádřil, že akci určitě uspořádá i v příštím roce.


Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍK STAVEBNÍHO STROJE, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO AUTOMOBILU

Froněk dopravní stavby (Zátiší 2486, Rakovník) přijme STROJNÍKA STAVEBNÍHO STROJE a ŘIDIČE NÁKLADNÍHO AUTOMOBILU. Zajímavé platové ohodnocení, nástup dle dohody.
Tel.: 777 612 202
E-mail: libor.sykora@fronek.cz

STAVBYVEDOUCÍ, PŘEDÁK STAVEBNÍ VÝROBY

Froněk dopravní stavby (Zátiší 2486, Rakovník) přijme STAVBYVEDOUCÍHO a PŘEDÁKA STAVEBNÍ VÝROBY. Zajímavé finanční ohodnocení.
Tel.: 313 517 276
E-mail: veronika.blahova@fronek.cz

KUCHAŘ/KA

Přijmeme SAMOSTATNOU KUCHAŘKU/KUCHAŘE do směnného provozu v Resortu Vyhlídka Šlovice. Nástup dle dohody.
Kontakt: J. Kepka
Tel.: 770 182 608
E-mail: jaroslav.kepka@resortvyhlidka.cz

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

Poslední videa

Chomutov: Herec Zdeněk Godla a sportovec Petr Koukal na Veletrhu práce

...

Přehrát video
Chomutov: Masopust 2019 (2. video)

....

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu garáž v Lounech, 28. října pod 3. ZŠ. Tel.: 607 870 494

PRONÁJEM

Pronajmu garáž v Chomutově, poblíž HM Globus. - Tel. 605 776 821.

Vzpomínky

Josef Beneš

Oči se slzami zarosily, zaplakaly bolem, když jsme Ti dávali poslední sbohem. Domov je prázdný, smutno je v něm, cestička na hřbitov zůstala jen. Dne 22. února tomu bude 5 let, co nás navždy opustil náš milovaný manžel, tatínek, dědeček a pradědeček pan Josef BENEŠ z Černčic u Loun. Stále vzpomínají manželka, dcera a syn s rodinami.

Vladimír Hieke

Dne 21. února uplyne deset let, co nás navždy opustil pan Vladimír HIEKE z Loun. Stále vzpomínají dcera Jarmila a syn Vladimír s rodinami. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi.

Jaroslav Malínek

Z plného slunce přišel tmavý stín, zlou zprávou nás vyděsil a my tu stáli v němém ustrnutí a beze sil… Dne 25. 2. 2019 vzpomeneme 15 let, kdy od nás odešel pan Jaroslav MALÍNEK ze Žatce. V našich srdcích žiješ dál. Rodina.