Dárci krve z Podbořanska převzali svá ocenění

Alla Želinská 2018-12-05 17:00:00

Podbořany (až) Patnáct bezpříspěvkových dárců krve z Podbořanska letos bylo vyznamenáno Zlatou medaili profesora Jana Janského a Stříbrnou medaili profesora Jana Janského, ocenění se předávala v Národním domě v Podbořanech.

„Motto letošního Světového dne dárců krve zní Buď tu pro každého – daruj krev – poděl se o život! Má oslavit pravidelné dárce krve a vybídnout ty, kteří krev zatím nedarovali, aby se dárci krve nebo jejích složek stali. Vám všem, kteří darujete krev na transfúzním oddělení v Žatci, nebo ve Vroutku či Kryrech, kde odběry krve zajišťuje transfúzní oddělení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, velice děkujeme – i tímto každoročním setkáním v Podbořanech,“ uvedla při předávání cen ředitelka úřadu oblastního spolku Českého červeného kříže v Lounech Lenka Vacková. Spolu s ní ocenění předávala ekonomka ČČK Louny Sabina Dušková.

„Všem vám rozhodně patří velké poděkování a ocenění za tuto nezištnou pomoc. Já osobně jsem krev nedaroval, o to víc obdivuji vás, kteří jste pravidelnými dárci a dosáhli úctyhodných čísel v počtu odběrů. Každá kapka darované krve pro dalšího člověka, ať už malé dítě či staršího občana, si zaslouží vděk a ocenění,“ poděkoval dárcům tajemník Městského úřadu Podbořany Martin Gutzer.

Zlatou medaili prof. Jana Janského za 40 odběrů krve letos dostali Kamil Přibyl a Hana Daňková z Podbořan, Jana Škodová z Kryr a Jarmila Miffková z Buškovic. Stříbrnou medaili prof. Jana Janského za 20 odběrů krve obdrželi Radka Pelcmanová, Marcela Kailová a Vladimír Minařík z Podbořan, Ján Strieborný a Roman Ptáček z Očihova, Petra Vyskočilová z Vroutku, Jakub Lassas ze Strojetic, Zdeněk Sýkora z Lubence, Miloš Dolejš z Kryr, Pavel Heinz z Pšova a Helena Trochtová z Nepomyšle.

Do Národního domu se minulou středu 28. listopadu odpoledne na slavnostní ocenění dorazilo sedm dárců, ostatní se omluvili z časových či jiných důvodů, medaile a ceny za některé převzali jejich blízcí a známí během tohoto setkání, ostatním budou předány po domluvě.

Za pozornost stojí vyšší ocenění dárců krve z Podbořanska za posledních šest let, od roku 2013. V roce 2013 byla oceněna Zlatým křížem III. třídy za 80 odběrů Jiřina Wernerová z Očihova, která v roce 2016 obdržela Zlatý kříž II. třídy za 120 bezpříspěvkových odběrů krve! V roce 2016 také byl oceněn Zlatým kříže III. třídy za 80 odběrů Vladimír Beránek z Lubence. V roce 2017 Zlatý kříž III. třídy za 80 odběrů převzali Václav Kostka z Lubence a Martin Zelený z Kryr. 

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL

Vážený pane učiteli. Hledáme právě Vás, učitele odborných předmětů, jako jsou elektrotechnika, elektrotechnická měření a fyzika. Spolupráce s naší střední školou v Žatci je možná na plný či částečný úvazek. Těšíme se na Vás.
Tel.: +420 736 605 905

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 777 167 336.

LEKTOR ANGLICKÉHO JAZYKA

Přijmeme lektora AJ na plný nebo částečný úvazek. Agentura PAROLE, tel. 474 683 729.
Tel.: 474 683 729

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Vánoční zpívání s Pepou Vágnerem

Vánoční atmosféru mohli poprvé nasát ve Vrchlického divadle v Lounech návštěvníci koncertu zpěváka Josefa Vágnera. Adventní koncert v Lounech byl druhou zastávkou v rámci vánočního turné, které letos

Přehrát video
Zahájení adventu v Krásném Dvoře

První adventní neděli (nejen) v Krásném Dvoře lilo jako z konve, a tak se Pepišto a anděl Dáša spolu s dětmi přemístili do stanu. A tak už... hlava ramena kolena palce se tančily jedna báseň ;-)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

VÝMĚNA BYTU

Vyměním RD 3+1 v Lounech s velkou zahradou za menší RD 1+2 v Lounech + doplatek. Tel: 777 142 422.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608 177 789.

Vzpomínky

Jiří Velš

Kdo žije v srdcích těch, které miloval, ten nikdy nezemřel… Dne 17. 12. 2018 vzpomeneme 7. výročí úmrtí pana Jiřího VELŠE. S láskou vzpomíná rodina.

Marie Národová

Kdo žije v srdcích těch, které opustil, ten nezemřel… Dne 12. 12. uplyne smutných 20 let, co nás navždy opustila paní Marie NÁRODOVÁ ze Žatce. Stále vzpomínají dcera Marie a sestry Helena, Terezka a Miluš s rodinami.

Zdeněk Pospíšil

Vzpomínky na Tebe krásné máme, které si po celý život uchováme. Dne 13. 12. 2018 uplyne již 12 let, kdy jsme se navždy rozloučili s manželem, tatínkem a dědečkem, panem Zdeňkem POSPÍŠILEM. S láskou stále na něho vzpomíná manželka Libuše, děti Vláďa, Borek a Libuše s rodinami. Všem, kteří vzpomenou s námi, děkujeme.