Dárci krve z Podbořanska převzali svá ocenění

Alla Želinská 2018-12-05 17:00:00

Podbořany (až) Patnáct bezpříspěvkových dárců krve z Podbořanska letos bylo vyznamenáno Zlatou medaili profesora Jana Janského a Stříbrnou medaili profesora Jana Janského, ocenění se předávala v Národním domě v Podbořanech.

„Motto letošního Světového dne dárců krve zní Buď tu pro každého – daruj krev – poděl se o život! Má oslavit pravidelné dárce krve a vybídnout ty, kteří krev zatím nedarovali, aby se dárci krve nebo jejích složek stali. Vám všem, kteří darujete krev na transfúzním oddělení v Žatci, nebo ve Vroutku či Kryrech, kde odběry krve zajišťuje transfúzní oddělení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, velice děkujeme – i tímto každoročním setkáním v Podbořanech,“ uvedla při předávání cen ředitelka úřadu oblastního spolku Českého červeného kříže v Lounech Lenka Vacková. Spolu s ní ocenění předávala ekonomka ČČK Louny Sabina Dušková.

„Všem vám rozhodně patří velké poděkování a ocenění za tuto nezištnou pomoc. Já osobně jsem krev nedaroval, o to víc obdivuji vás, kteří jste pravidelnými dárci a dosáhli úctyhodných čísel v počtu odběrů. Každá kapka darované krve pro dalšího člověka, ať už malé dítě či staršího občana, si zaslouží vděk a ocenění,“ poděkoval dárcům tajemník Městského úřadu Podbořany Martin Gutzer.

Zlatou medaili prof. Jana Janského za 40 odběrů krve letos dostali Kamil Přibyl a Hana Daňková z Podbořan, Jana Škodová z Kryr a Jarmila Miffková z Buškovic. Stříbrnou medaili prof. Jana Janského za 20 odběrů krve obdrželi Radka Pelcmanová, Marcela Kailová a Vladimír Minařík z Podbořan, Ján Strieborný a Roman Ptáček z Očihova, Petra Vyskočilová z Vroutku, Jakub Lassas ze Strojetic, Zdeněk Sýkora z Lubence, Miloš Dolejš z Kryr, Pavel Heinz z Pšova a Helena Trochtová z Nepomyšle.

Do Národního domu se minulou středu 28. listopadu odpoledne na slavnostní ocenění dorazilo sedm dárců, ostatní se omluvili z časových či jiných důvodů, medaile a ceny za některé převzali jejich blízcí a známí během tohoto setkání, ostatním budou předány po domluvě.

Za pozornost stojí vyšší ocenění dárců krve z Podbořanska za posledních šest let, od roku 2013. V roce 2013 byla oceněna Zlatým křížem III. třídy za 80 odběrů Jiřina Wernerová z Očihova, která v roce 2016 obdržela Zlatý kříž II. třídy za 120 bezpříspěvkových odběrů krve! V roce 2016 také byl oceněn Zlatým kříže III. třídy za 80 odběrů Vladimír Beránek z Lubence. V roce 2017 Zlatý kříž III. třídy za 80 odběrů převzali Václav Kostka z Lubence a Martin Zelený z Kryr. 

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/UČITELKA V MŠ

ZŠ a MŠ Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/UČITELKA mateřské školy. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte spolu s kontaktem do 30. dubna na adresu Školní 323, 270 33 Jesenice.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz

ŘIDIČ NA ROZVOZ PEČIVA

Přijmeme řidiče na HPP. Rozvoz pečiva v Žatci. ŘP skupiny B, možno i brigádou.
Tel.: 604 409 637

ŘIDIČ/KA NA ROZVOZ JÍDEL

Přijmeme řidiče/ku na rozvoz jídel. Pracovní doba cca od 6:15 až 12:30, vhodné i pro důchodce nebo ženy na MD.
Tel.: 603 591 676

KUCHAŘKA

Přijmeme kuchaře/ku do výrobny chlazených jídel. Velice dobré platové ohodnocení.
Tel.: 603 591 676

ZAMĚSTNANCI AUTOSERVISU

www.auto-na-miru.cz přijme pro svou novou divizi AUTOSERVIS zaměstnance na pozice VEDOUCÍ AUTOSERVISU (20-35 tisíc Kč), 3x AUTOMECHANIK (25-35 tisíc/měsíc). Dále ŘIDIČ/NÁKUPČÍ (ŘP sk. B, 20-40 tisíc Kč/měsíc), ŘIDIČ (12-25 tisíc Kč), PRODEJCE VOZŮ (20-50 tisíc Kč), ZAMĚSTNANEC NA ČIŠTĚNÍ VOZŮ (12-20 tisíc Kč). Lze na hlavní pracovní poměr nebo brigádně. Vhodné i pro důchodce, studenty. Nástup dle dohody. Životopisy zasílejte na prace@autonamiru.cz. Více info na telefonu 777 300 062.
Tel.: 777 300 062
E-mail: prace@autonamiru.cz

Poslední videa

Vítání občánků v Blšanech

V sobotu 13. dubna přivítali čtyři nové občánky, zarecitovaly a zazpívaly jim děti z mateřské školy.

Přehrát video
Louny: Recitační přehlídka Puškinův památník

(2. video)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 Mostecká ul., kuchyň, koupelna po rekonstrukci. 777 868 191.

PRONÁJEM

Pracující žena hledá pronájem bytu 1+KK, 1+1, 2+1, v Žatci, popř. okolí - Staňkovice apod. Platba nájmu předem samozřejmostí. Prosím nabídněte formou sms na tel. 731 586 889, zavolám zpět (3 směnný provoz).

Vzpomínky

Alois Pučálka

Dne 26. dubna uplynulo 10 smutných let, kdy od nás po delší nemoci odešel pan Alois PUČÁLKA z Chomutova. S láskou stále vzpomínáme a za tichou vzpomínku spolu s těmi, co ho měli rádi, děkujeme. Manželka Anna, děti Miluše a Milan, vnuci Martin, Milan, Marie, sestra Liduš s rodinou a švagrová Marie.

Jiří Šimsa

Dne 30. dubna tomu bude 15 let, co zemřel Ing. Jiří ŠIMSA z Chomutova. Kdo jste jej znali, vzpomeňte. Manželka s rodinou.

Jiří Kindermann

Dne 26. dubna by oslavil s rodinou a přáteli sedmdesát let pan Jiří KINDERMANN z Chomutova. Bohužel 10. května uplyne 17 let od jeho tragického úmrtí při výkonu povolání – strojvůdce ČD. Děkujeme jeho kolegům za každoroční pietní pochod k jeho pomníčku. Zarmoucená rodina.