Dárci krve z Podbořanska převzali svá ocenění

Alla Želinská 2018-12-05 17:00:00

Podbořany (až) Patnáct bezpříspěvkových dárců krve z Podbořanska letos bylo vyznamenáno Zlatou medaili profesora Jana Janského a Stříbrnou medaili profesora Jana Janského, ocenění se předávala v Národním domě v Podbořanech.

„Motto letošního Světového dne dárců krve zní Buď tu pro každého – daruj krev – poděl se o život! Má oslavit pravidelné dárce krve a vybídnout ty, kteří krev zatím nedarovali, aby se dárci krve nebo jejích složek stali. Vám všem, kteří darujete krev na transfúzním oddělení v Žatci, nebo ve Vroutku či Kryrech, kde odběry krve zajišťuje transfúzní oddělení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, velice děkujeme – i tímto každoročním setkáním v Podbořanech,“ uvedla při předávání cen ředitelka úřadu oblastního spolku Českého červeného kříže v Lounech Lenka Vacková. Spolu s ní ocenění předávala ekonomka ČČK Louny Sabina Dušková.

„Všem vám rozhodně patří velké poděkování a ocenění za tuto nezištnou pomoc. Já osobně jsem krev nedaroval, o to víc obdivuji vás, kteří jste pravidelnými dárci a dosáhli úctyhodných čísel v počtu odběrů. Každá kapka darované krve pro dalšího člověka, ať už malé dítě či staršího občana, si zaslouží vděk a ocenění,“ poděkoval dárcům tajemník Městského úřadu Podbořany Martin Gutzer.

Zlatou medaili prof. Jana Janského za 40 odběrů krve letos dostali Kamil Přibyl a Hana Daňková z Podbořan, Jana Škodová z Kryr a Jarmila Miffková z Buškovic. Stříbrnou medaili prof. Jana Janského za 20 odběrů krve obdrželi Radka Pelcmanová, Marcela Kailová a Vladimír Minařík z Podbořan, Ján Strieborný a Roman Ptáček z Očihova, Petra Vyskočilová z Vroutku, Jakub Lassas ze Strojetic, Zdeněk Sýkora z Lubence, Miloš Dolejš z Kryr, Pavel Heinz z Pšova a Helena Trochtová z Nepomyšle.

Do Národního domu se minulou středu 28. listopadu odpoledne na slavnostní ocenění dorazilo sedm dárců, ostatní se omluvili z časových či jiných důvodů, medaile a ceny za některé převzali jejich blízcí a známí během tohoto setkání, ostatním budou předány po domluvě.

Za pozornost stojí vyšší ocenění dárců krve z Podbořanska za posledních šest let, od roku 2013. V roce 2013 byla oceněna Zlatým křížem III. třídy za 80 odběrů Jiřina Wernerová z Očihova, která v roce 2016 obdržela Zlatý kříž II. třídy za 120 bezpříspěvkových odběrů krve! V roce 2016 také byl oceněn Zlatým kříže III. třídy za 80 odběrů Vladimír Beránek z Lubence. V roce 2017 Zlatý kříž III. třídy za 80 odběrů převzali Václav Kostka z Lubence a Martin Zelený z Kryr. 

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍK STAVEBNÍHO STROJE, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO AUTOMOBILU

Froněk dopravní stavby (Zátiší 2486, Rakovník) přijme STROJNÍKA STAVEBNÍHO STROJE a ŘIDIČE NÁKLADNÍHO AUTOMOBILU. Zajímavé platové ohodnocení, nástup dle dohody.
Tel.: 777 612 202
E-mail: libor.sykora@fronek.cz

STAVBYVEDOUCÍ, PŘEDÁK STAVEBNÍ VÝROBY

Froněk dopravní stavby (Zátiší 2486, Rakovník) přijme STAVBYVEDOUCÍHO a PŘEDÁKA STAVEBNÍ VÝROBY. Zajímavé finanční ohodnocení.
Tel.: 313 517 276
E-mail: veronika.blahova@fronek.cz

KUCHAŘ/KA

Přijmeme SAMOSTATNOU KUCHAŘKU/KUCHAŘE do směnného provozu v Resortu Vyhlídka Šlovice. Nástup dle dohody.
Kontakt: J. Kepka
Tel.: 770 182 608
E-mail: jaroslav.kepka@resortvyhlidka.cz

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

Poslední videa

Chomutov: Herec Zdeněk Godla a sportovec Petr Koukal na Veletrhu práce

...

Přehrát video
Chomutov: Masopust 2019 (2. video)

....

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu garáž v Lounech, 28. října pod 3. ZŠ. Tel.: 607 870 494

PRONÁJEM

Pronajmu garáž v Chomutově, poblíž HM Globus. - Tel. 605 776 821.

Vzpomínky

Josef Beneš

Oči se slzami zarosily, zaplakaly bolem, když jsme Ti dávali poslední sbohem. Domov je prázdný, smutno je v něm, cestička na hřbitov zůstala jen. Dne 22. února tomu bude 5 let, co nás navždy opustil náš milovaný manžel, tatínek, dědeček a pradědeček pan Josef BENEŠ z Černčic u Loun. Stále vzpomínají manželka, dcera a syn s rodinami.

Vladimír Hieke

Dne 21. února uplyne deset let, co nás navždy opustil pan Vladimír HIEKE z Loun. Stále vzpomínají dcera Jarmila a syn Vladimír s rodinami. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi.

Jaroslav Malínek

Z plného slunce přišel tmavý stín, zlou zprávou nás vyděsil a my tu stáli v němém ustrnutí a beze sil… Dne 25. 2. 2019 vzpomeneme 15 let, kdy od nás odešel pan Jaroslav MALÍNEK ze Žatce. V našich srdcích žiješ dál. Rodina.