Dětské práce ke 100 letům republiky vystavuje Dvůr U svatého Jakuba

Alla Želinská 2018-12-05 10:40:00

Žatec - Výstava dětských prací, které vznikly v rámci výtvarné soutěže Žatec v roce 1918, začala ve středu 5. prosince ve Dvoře u Svatého Jakuba.

Dětské výtvory bylo možné poprvé shlédnout ve státní svátek 28. října na žatecké radnici, která byla u této příležitosti otevřena široké veřejnosti. Nyní zhruba pětadvacet výtvarných prací si mohou zájemci prohlížet na Svatojakubském dvoře, a to až do Vánoc. Výstava je přístupná vždy v době otevření Dvora u sv. Jakuba, je ovšem třeba si prohlídku domluvit předem u majitele Ladislava Černého (www.dvurusvatehojakuba.cz, tel. 606 510 990).

Ukázka dětských prací, které vznikly v rámci soutěže vyhlášené Turistickým informačním centrem Žatec u příležitosti 100 let od vzniku Československa, probíhá v běžně nepřístupných prostorách 1. patra Dvora u Sv. Jakuba (Jakubská 661). K vidění je například busta T. G. Masaryka od dětí z MŠ U jezu, která získala dvě ocenění, koláže či malby, které vyrobili školáci a děti ze žateckých mateřských škol.

Výstavku můžete vidět např. tuto sobotu 8. prosince, kdy se tu od rána bude konat druhý adventní jarmark - můžete se těšit také na zdobené perníčky, košíky, věnce od Sedmikrásky, keramiku, koníčky, domácí punč a od 14 hodin vystoupí báječní Uhlíkovi s krásnými koledami.

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL

Vážený pane učiteli. Hledáme právě Vás, učitele odborných předmětů, jako jsou elektrotechnika, elektrotechnická měření a fyzika. Spolupráce s naší střední školou v Žatci je možná na plný či částečný úvazek. Těšíme se na Vás.
Tel.: +420 736 605 905

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 777 167 336.

LEKTOR ANGLICKÉHO JAZYKA

Přijmeme lektora AJ na plný nebo částečný úvazek. Agentura PAROLE, tel. 474 683 729.
Tel.: 474 683 729

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Vánoční zpívání s Pepou Vágnerem

Vánoční atmosféru mohli poprvé nasát ve Vrchlického divadle v Lounech návštěvníci koncertu zpěváka Josefa Vágnera. Adventní koncert v Lounech byl druhou zastávkou v rámci vánočního turné, které letos

Přehrát video
Zahájení adventu v Krásném Dvoře

První adventní neděli (nejen) v Krásném Dvoře lilo jako z konve, a tak se Pepišto a anděl Dáša spolu s dětmi přemístili do stanu. A tak už... hlava ramena kolena palce se tančily jedna báseň ;-)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

VÝMĚNA BYTU

Vyměním RD 3+1 v Lounech s velkou zahradou za menší RD 1+2 v Lounech + doplatek. Tel: 777 142 422.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608 177 789.

Vzpomínky

Jiří Velš

Kdo žije v srdcích těch, které miloval, ten nikdy nezemřel… Dne 17. 12. 2018 vzpomeneme 7. výročí úmrtí pana Jiřího VELŠE. S láskou vzpomíná rodina.

Marie Národová

Kdo žije v srdcích těch, které opustil, ten nezemřel… Dne 12. 12. uplyne smutných 20 let, co nás navždy opustila paní Marie NÁRODOVÁ ze Žatce. Stále vzpomínají dcera Marie a sestry Helena, Terezka a Miluš s rodinami.

Zdeněk Pospíšil

Vzpomínky na Tebe krásné máme, které si po celý život uchováme. Dne 13. 12. 2018 uplyne již 12 let, kdy jsme se navždy rozloučili s manželem, tatínkem a dědečkem, panem Zdeňkem POSPÍŠILEM. S láskou stále na něho vzpomíná manželka Libuše, děti Vláďa, Borek a Libuše s rodinami. Všem, kteří vzpomenou s námi, děkujeme.