Škola si po celý rok připomíná stoleté výročí republiky

Alla Želinská 2018-12-06 09:28:00

Žatec - Žáci Základní školy Petra Bezruče oslavovali 100. výročí vzniku naší republiky řadou školních i mimoškolních akcí.

Nejrozsáhlejším projektem, do kterého se zapojili žáci devátých tříd, byl bezesporu celostátní projekt Národního muzea „Rodino, vyprávěj“. Žáci uspořádali dvě výstavy, vycházející ze vzpomínek rodinných příslušníků nebo jejich blízkých známých. Obě výstavy zahájily vernisáže s účastí oficiálních hostů i žatecké veřejnosti. Ze strany Národního muzea a Slovenského národného múzea bylo žákům 9. A uděleno zvláštní ocenění za emocionálně nejsilnější zážitek z výstavy. Žáci 9. B získali toto ocenění zejména za koncepci výstavy a zapojení principu hands on do výstavy. Všem organizátorům byla poskytnuta možnost zdarma navštívit Národní památník na Vítkově, kde byla instalována výstava o životě Jana Palacha. Žáci ji využili formou exkurze.

Žák třídy 9. A Jakub Štróbl pro své spolužáky, vyučující i veřejnost připravil v prostorách školy výstavky historických materiálů, především modelů historické bojové techniky z 1. a 2. světové války. S jejich pomocí pak vytvářel konkrétní situace bojů, které se ve válce odehrávaly. Tato vernisáž sklidila veliký úspěch a všem návštěvníkům se velice líbila.

V hodinách dějepisného semináře se žáci zapojili do projektu „Co jsme se dozvěděli o vzniku Československa“. Součástí projektu byla přednáška člena Československé obce legionářské a výstava připravená žateckým muzeem.

Přednášku na téma výročí vzniku ČSR si pro žáky osmých a devátých tříd také připravila místopředsedkyně žatecké jednoty Československé obce legionářské Danuše Manová. Setkání bylo zakončeno prohlídkou tematické výstavy v prostorách Staré papírny.

Během hodin výtvarné výchovy žáci 1. i 2. stupně vytvořili plakáty ke stému výročí ČSR. Jejich díla budou po celý školní rok vystaveny v prostorách šaten a mohou je obdivovat žáci, rodiče i široká veřejnost.

Tomuto významnému výročí byla samozřejmě věnovaná pozornost i ve výuce, zejména v hodinách vlastivědy, dějepisu a občanské výchovy. Prostřednictvím těchto akcí si žáci upevnili své znalosti a povědomí o tom, co vznik ČSR znamenal pro náš národ.

Nikola Martinovská

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

ZEDNÍK A FASÁDNÍK

Přijmeme ZEDNÍKY a FASÁDNÍKY na zateplovací systémy. Dobrý kolektiv, dobré platové ohodnocení!
Tel.: 605 367 541

ŘIDIČ A DĚLNÍK SVOZU

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu v Lounech ŘIDIČE A DĚLNÍKY SVOZU. Požadavek u řidičů - ŘP sk. C,E, prof. průkaz, karta řidiče. V případě chybějící části oprávnění, proplatíme a zajistíme doplnění. Více info na uvedených kontaktech.
Kontakt: Ing. Josef Fryč
Tel.: 739 682 517

Poslední videa

Chomutov: Masopust 2019 (2. video)

....

Přehrát video
Chomutov: Masopust 2019 (1. video)

....

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu garáž, ul. Legionářská, Chomutov. - Tel. 603 759 155.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím byt 1+2 s balkonem v Jirkově. - Tel. 792 318 269.

Vzpomínky

Václav Jíra

Vydal ses na cestu, kam chodí každý sám, jen dveře vzpomínek nechal jsi dokořán. Dne 16. 2. 2019 uplyne 28 let, co nás navždy opustil pan Václav Jíra ze Žatce. Stále vzpomínají maminka Zdena, otčím Josef, bratři Pavel a Jiří s rodinami a rodina Chupáňova.

Marie Řeháková

Dne 15. 2. je to 28 let od úmrtí mojí babičky Marie Řehákové z Domoušic. Vzpomíná vnučka Maruš.

Zdeněk Hejzl

Dne 13. února 2019 uplyne 25 let od úmrtí pana Zdeňka HEJZLA z Počedělic. S láskou na svého otce vzpomínají dcera Zdeňka a Lidka s rodinami.