Škola si po celý rok připomíná stoleté výročí republiky

Alla Želinská 2018-12-06 09:28:00

Žatec - Žáci Základní školy Petra Bezruče oslavovali 100. výročí vzniku naší republiky řadou školních i mimoškolních akcí.

Nejrozsáhlejším projektem, do kterého se zapojili žáci devátých tříd, byl bezesporu celostátní projekt Národního muzea „Rodino, vyprávěj“. Žáci uspořádali dvě výstavy, vycházející ze vzpomínek rodinných příslušníků nebo jejich blízkých známých. Obě výstavy zahájily vernisáže s účastí oficiálních hostů i žatecké veřejnosti. Ze strany Národního muzea a Slovenského národného múzea bylo žákům 9. A uděleno zvláštní ocenění za emocionálně nejsilnější zážitek z výstavy. Žáci 9. B získali toto ocenění zejména za koncepci výstavy a zapojení principu hands on do výstavy. Všem organizátorům byla poskytnuta možnost zdarma navštívit Národní památník na Vítkově, kde byla instalována výstava o životě Jana Palacha. Žáci ji využili formou exkurze.

Žák třídy 9. A Jakub Štróbl pro své spolužáky, vyučující i veřejnost připravil v prostorách školy výstavky historických materiálů, především modelů historické bojové techniky z 1. a 2. světové války. S jejich pomocí pak vytvářel konkrétní situace bojů, které se ve válce odehrávaly. Tato vernisáž sklidila veliký úspěch a všem návštěvníkům se velice líbila.

V hodinách dějepisného semináře se žáci zapojili do projektu „Co jsme se dozvěděli o vzniku Československa“. Součástí projektu byla přednáška člena Československé obce legionářské a výstava připravená žateckým muzeem.

Přednášku na téma výročí vzniku ČSR si pro žáky osmých a devátých tříd také připravila místopředsedkyně žatecké jednoty Československé obce legionářské Danuše Manová. Setkání bylo zakončeno prohlídkou tematické výstavy v prostorách Staré papírny.

Během hodin výtvarné výchovy žáci 1. i 2. stupně vytvořili plakáty ke stému výročí ČSR. Jejich díla budou po celý školní rok vystaveny v prostorách šaten a mohou je obdivovat žáci, rodiče i široká veřejnost.

Tomuto významnému výročí byla samozřejmě věnovaná pozornost i ve výuce, zejména v hodinách vlastivědy, dějepisu a občanské výchovy. Prostřednictvím těchto akcí si žáci upevnili své znalosti a povědomí o tom, co vznik ČSR znamenal pro náš národ.

Nikola Martinovská

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/UČITELKA V MŠ

ZŠ a MŠ Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/UČITELKA mateřské školy. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte spolu s kontaktem do 30. dubna na adresu Školní 323, 270 33 Jesenice.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz

ŘIDIČ NA ROZVOZ PEČIVA

Přijmeme řidiče na HPP. Rozvoz pečiva v Žatci. ŘP skupiny B, možno i brigádou.
Tel.: 604 409 637

ŘIDIČ/KA NA ROZVOZ JÍDEL

Přijmeme řidiče/ku na rozvoz jídel. Pracovní doba cca od 6:15 až 12:30, vhodné i pro důchodce nebo ženy na MD.
Tel.: 603 591 676

KUCHAŘKA

Přijmeme kuchaře/ku do výrobny chlazených jídel. Velice dobré platové ohodnocení.
Tel.: 603 591 676

ZAMĚSTNANCI AUTOSERVISU

www.auto-na-miru.cz přijme pro svou novou divizi AUTOSERVIS zaměstnance na pozice VEDOUCÍ AUTOSERVISU (20-35 tisíc Kč), 3x AUTOMECHANIK (25-35 tisíc/měsíc). Dále ŘIDIČ/NÁKUPČÍ (ŘP sk. B, 20-40 tisíc Kč/měsíc), ŘIDIČ (12-25 tisíc Kč), PRODEJCE VOZŮ (20-50 tisíc Kč), ZAMĚSTNANEC NA ČIŠTĚNÍ VOZŮ (12-20 tisíc Kč). Lze na hlavní pracovní poměr nebo brigádně. Vhodné i pro důchodce, studenty. Nástup dle dohody. Životopisy zasílejte na prace@autonamiru.cz. Více info na telefonu 777 300 062.
Tel.: 777 300 062
E-mail: prace@autonamiru.cz

Poslední videa

Vítání občánků v Blšanech

V sobotu 13. dubna přivítali čtyři nové občánky, zarecitovaly a zazpívaly jim děti z mateřské školy.

Přehrát video
Louny: Recitační přehlídka Puškinův památník

(2. video)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pracující žena hledá pronájem bytu 1+KK, 1+1, 2+1, v Žatci, popř. okolí - Staňkovice apod. Platba nájmu předem samozřejmostí. Prosím nabídněte formou sms na tel. 731 586 889, zavolám zpět (3 směnný provoz).

PRONÁJEM

Pronajmu dílnu v autoservisu + kancelář a pozemek. Chomutov. - Tel. 601 318 008.

Vzpomínky

Zdena Horáková

Co osud vezme, nevrací, i když nám srdce krvácí. Ta rána v srdci stále bolí a zapomenout nedovolí. Utichlo srdce, zůstal jen žal, kdo Tě měl rád, vzpomíná dál. Dne 17. 4. to bude smutných 14 let, co nás opustila naše drahá maminka, babička, paní Zdena HORÁKOVÁ z Velichova. Stále vzpomínáme. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi. Děti s rodinami.

Alfred PFÜTZNER

Kdo žije v srdcích těch, které opustil, ten nezemřel… Dne 21. dubna uplynou již dva roky, co nás navždy opustil pan Alfred PFÜTZNER. S láskou stále vzpomíná manželka Jana, dcera Jana a syn Vilém s rodinami.

Antonie Dondová

Dne 16. 4. uplynulo dlouhých 10 let, od úmrtí paní Antonie DONDOVÉ z Lubence. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi. Vzpomínají syn Oldřich s rodinou, syn Jiří s rodinou a dcera Jitka s rodinou.