Škola si po celý rok připomíná stoleté výročí republiky

Alla Želinská 2018-12-06 09:28:00

Žatec - Žáci Základní školy Petra Bezruče oslavovali 100. výročí vzniku naší republiky řadou školních i mimoškolních akcí.

Nejrozsáhlejším projektem, do kterého se zapojili žáci devátých tříd, byl bezesporu celostátní projekt Národního muzea „Rodino, vyprávěj“. Žáci uspořádali dvě výstavy, vycházející ze vzpomínek rodinných příslušníků nebo jejich blízkých známých. Obě výstavy zahájily vernisáže s účastí oficiálních hostů i žatecké veřejnosti. Ze strany Národního muzea a Slovenského národného múzea bylo žákům 9. A uděleno zvláštní ocenění za emocionálně nejsilnější zážitek z výstavy. Žáci 9. B získali toto ocenění zejména za koncepci výstavy a zapojení principu hands on do výstavy. Všem organizátorům byla poskytnuta možnost zdarma navštívit Národní památník na Vítkově, kde byla instalována výstava o životě Jana Palacha. Žáci ji využili formou exkurze.

Žák třídy 9. A Jakub Štróbl pro své spolužáky, vyučující i veřejnost připravil v prostorách školy výstavky historických materiálů, především modelů historické bojové techniky z 1. a 2. světové války. S jejich pomocí pak vytvářel konkrétní situace bojů, které se ve válce odehrávaly. Tato vernisáž sklidila veliký úspěch a všem návštěvníkům se velice líbila.

V hodinách dějepisného semináře se žáci zapojili do projektu „Co jsme se dozvěděli o vzniku Československa“. Součástí projektu byla přednáška člena Československé obce legionářské a výstava připravená žateckým muzeem.

Přednášku na téma výročí vzniku ČSR si pro žáky osmých a devátých tříd také připravila místopředsedkyně žatecké jednoty Československé obce legionářské Danuše Manová. Setkání bylo zakončeno prohlídkou tematické výstavy v prostorách Staré papírny.

Během hodin výtvarné výchovy žáci 1. i 2. stupně vytvořili plakáty ke stému výročí ČSR. Jejich díla budou po celý školní rok vystaveny v prostorách šaten a mohou je obdivovat žáci, rodiče i široká veřejnost.

Tomuto významnému výročí byla samozřejmě věnovaná pozornost i ve výuce, zejména v hodinách vlastivědy, dějepisu a občanské výchovy. Prostřednictvím těchto akcí si žáci upevnili své znalosti a povědomí o tom, co vznik ČSR znamenal pro náš národ.

Nikola Martinovská

Komentáře

Nabídky práce

OBKLADAČ

Hledám zaměstnance na HPP na práci do Německa, profese obkladač. Platové ohodnocení 2000 Euro. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: +420 737 527 350

ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

BRIGÁDNÍCI NA ŽNĚ

Přijmeme brigádníky na žně 2019 na pozici: řidič náklaďáku C + E na LIAZ s vlekem a dále řidiče traktoru ZETOR, CASE. Odvoz obilí od kombajnů. Nástup cca 15.7.2019, Podbořansko. Profesní průkaz řidiče NENÍ POTŘEBA. Telefon: 603294756, 733155930.
Tel.: 603294756

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Právník lounské vagónky: Je až děsivé, jak snadno lze zničit fungující firmu

Zdroj: Youtube kanál regionalnitelevize

Přehrát video
Chomutovsko: Zachycení kočky divoké fotopastí

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu dvougaráž, 30 m2. Budova bývalé veteriny Louny. Tel.: 731 710 911.

PRONÁJEM

Pronajmu zařízenou garsonku pod Kauflandem v Lounech, 4. poschodí s výtahem, nejlépe starší osobě, podmínka nekuřák. Tel.: 605 233 861, 603 151 832.

Vzpomínky

Jan Antropius

Dne 22. 7. 2019 by se pan Jan ANTROPIUS z Loun dožil 95 let. Vzpomíná manželka a syn s rodinou.

Václav Benda

Měl jsi tak rád život, tolik jsi chtěl žít. Smrt však krutá byla a Tys od nás musel odejít. Dne 21. července 2019 vzpomeneme nedožitých šedesát let pana Václava BENDY ze Žatce. S láskou na něho stále vzpomínají maminka a sestra s rodinou. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi.

Karel Coufal

Dne 17. července by oslavil své 90. narozeniny pan Karel COUFAL z Opočna. S láskou vzpomínají dcery Jana a Hana s rodinami, manželka Jana a ostatní příbuzní.