Škola si po celý rok připomíná stoleté výročí republiky

Alla Želinská 2018-12-06 09:28:00

Žatec - Žáci Základní školy Petra Bezruče oslavovali 100. výročí vzniku naší republiky řadou školních i mimoškolních akcí.

Nejrozsáhlejším projektem, do kterého se zapojili žáci devátých tříd, byl bezesporu celostátní projekt Národního muzea „Rodino, vyprávěj“. Žáci uspořádali dvě výstavy, vycházející ze vzpomínek rodinných příslušníků nebo jejich blízkých známých. Obě výstavy zahájily vernisáže s účastí oficiálních hostů i žatecké veřejnosti. Ze strany Národního muzea a Slovenského národného múzea bylo žákům 9. A uděleno zvláštní ocenění za emocionálně nejsilnější zážitek z výstavy. Žáci 9. B získali toto ocenění zejména za koncepci výstavy a zapojení principu hands on do výstavy. Všem organizátorům byla poskytnuta možnost zdarma navštívit Národní památník na Vítkově, kde byla instalována výstava o životě Jana Palacha. Žáci ji využili formou exkurze.

Žák třídy 9. A Jakub Štróbl pro své spolužáky, vyučující i veřejnost připravil v prostorách školy výstavky historických materiálů, především modelů historické bojové techniky z 1. a 2. světové války. S jejich pomocí pak vytvářel konkrétní situace bojů, které se ve válce odehrávaly. Tato vernisáž sklidila veliký úspěch a všem návštěvníkům se velice líbila.

V hodinách dějepisného semináře se žáci zapojili do projektu „Co jsme se dozvěděli o vzniku Československa“. Součástí projektu byla přednáška člena Československé obce legionářské a výstava připravená žateckým muzeem.

Přednášku na téma výročí vzniku ČSR si pro žáky osmých a devátých tříd také připravila místopředsedkyně žatecké jednoty Československé obce legionářské Danuše Manová. Setkání bylo zakončeno prohlídkou tematické výstavy v prostorách Staré papírny.

Během hodin výtvarné výchovy žáci 1. i 2. stupně vytvořili plakáty ke stému výročí ČSR. Jejich díla budou po celý školní rok vystaveny v prostorách šaten a mohou je obdivovat žáci, rodiče i široká veřejnost.

Tomuto významnému výročí byla samozřejmě věnovaná pozornost i ve výuce, zejména v hodinách vlastivědy, dějepisu a občanské výchovy. Prostřednictvím těchto akcí si žáci upevnili své znalosti a povědomí o tom, co vznik ČSR znamenal pro náš národ.

Nikola Martinovská

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL

Vážený pane učiteli. Hledáme právě Vás, učitele odborných předmětů, jako jsou elektrotechnika, elektrotechnická měření a fyzika. Spolupráce s naší střední školou v Žatci je možná na plný či částečný úvazek. Těšíme se na Vás.
Tel.: +420 736 605 905

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 777 167 336.

LEKTOR ANGLICKÉHO JAZYKA

Přijmeme lektora AJ na plný nebo částečný úvazek. Agentura PAROLE, tel. 474 683 729.
Tel.: 474 683 729

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Vánoční zpívání s Pepou Vágnerem

Vánoční atmosféru mohli poprvé nasát ve Vrchlického divadle v Lounech návštěvníci koncertu zpěváka Josefa Vágnera. Adventní koncert v Lounech byl druhou zastávkou v rámci vánočního turné, které letos

Přehrát video
Zahájení adventu v Krásném Dvoře

První adventní neděli (nejen) v Krásném Dvoře lilo jako z konve, a tak se Pepišto a anděl Dáša spolu s dětmi přemístili do stanu. A tak už... hlava ramena kolena palce se tančily jedna báseň ;-)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

VÝMĚNA BYTU

Vyměním RD 3+1 v Lounech s velkou zahradou za menší RD 1+2 v Lounech + doplatek. Tel: 777 142 422.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608 177 789.

Vzpomínky

Jiří Velš

Kdo žije v srdcích těch, které miloval, ten nikdy nezemřel… Dne 17. 12. 2018 vzpomeneme 7. výročí úmrtí pana Jiřího VELŠE. S láskou vzpomíná rodina.

Marie Národová

Kdo žije v srdcích těch, které opustil, ten nezemřel… Dne 12. 12. uplyne smutných 20 let, co nás navždy opustila paní Marie NÁRODOVÁ ze Žatce. Stále vzpomínají dcera Marie a sestry Helena, Terezka a Miluš s rodinami.

Zdeněk Pospíšil

Vzpomínky na Tebe krásné máme, které si po celý život uchováme. Dne 13. 12. 2018 uplyne již 12 let, kdy jsme se navždy rozloučili s manželem, tatínkem a dědečkem, panem Zdeňkem POSPÍŠILEM. S láskou stále na něho vzpomíná manželka Libuše, děti Vláďa, Borek a Libuše s rodinami. Všem, kteří vzpomenou s námi, děkujeme.