Na Ondřeje Víta jsou pyšní i jeho pacienti. Žatecký nohejbalista obhájil na mistrovství světa zlato

Iveta Drlíková 2018-12-06 13:02:00

Český výběr kraloval letošnímu Mistrovství světa v nohejbale, když na šampionátu v Rumunsku zcela ovládl všechny tři disciplíny. Zlato naši získali v singlu, dvojicích i trojicích. Druhou nejúspěšnější výpravou pak byli Slováci, kteří vybojovali tři stříbrné medaile, dvě bronzové pak brali domácí a jednu Švýcaři.

Výraznou měrou k historickému úspěchu naší reprezentace přispěl i žatecký nohejbalista Ondřej Vít. Jedinou kaňkou na perfektním vystoupení českého týmu tak bylo pouze zranění Pavel Kopa v závěru finále dvojic. V královské disciplíně obhajoval Ondřej Vít zlato v singlu z předchozího šampionátu. V rumunské Kluži postupně zdolal Ukrajince, Itala, Francouze, Korejce a v semifinále i reprezentanta Švýcarska. Ve finálovém souboji proti němu nastoupil velezkušený Stupák ze Slovenska, takže se dal očekávat atraktivní souboj, ve kterém nakonec O. Vít porazil svého soupeře 3:1 a obhájil tak titul nejlepšího světového singlíře. Další zlato do české sbírky přidal Ondřej ve finále trojic, kde společně s Vankem a Rosenberkem porazili slovenskou formaci 2:0. Novopečeného dvojnásobného mistra světa jsme po jeho návratu krátce vyzpovídali.

Který ze zápasů na MS v Rumunsku si budete asi nejvíce pamatovat?

Myslím, že mi v hlavě uvízla většina zápasů. Speciální jsou vždy finálové boje, kde už jde o všechno. Tak si myslím, že všechna finále, co jsem absolvoval, tedy singl i trojice, a také finále kluků ve dvojkách, kde odvraceli nepřízeň osudu - prohraný první set a zranění Pavla Kopa.

Jaká byla v Rumunsku atmosféra? Zajímalo mistrovství místní diváky?

Popravdě atmosféra byla i přes nízkou návštěvnost vynikající. Starali se o ní hlavně čeští a slovenští diváci, kteří za námi tu dálku přicestovali. Rumunských fanoušků bylo mizivé číslo. Nutno ale dodat, že rumunská sportovní televize vysílala semifinálové a finálové boje živě. Tak třeba nedorazili místní právě proto.

Měli jste už čas na týmovou oslavu?

Bohužel já a Pavel Kop jsme týmovou oslavu neabsolvovali, protože si Pavel utrhnul ve druhém setu achilovku a tak hned po finále trojic jsem s ním jel rychle do Brna, kde mu to sešili. Jsme domluvení, že si celý tým někdy v lednu oslavu vynahradíme.

Pokusíte se na dalším šampionátu pro-dloužit svoji vítěznou šňůru na tři zlata v singlu po sobě?

To je těžko předjímat, přeci jen se další šampionát uskuteční až za dva roky a vzhledem k tomu, že mladí nám šlapou na paty, nevidím to jako moc reálné.

Kde skončí obě zlaté medaile? Zase u vašeho tatínka?

Ano správně, většina „velkých medailí“ končí u taťky v ordinaci. Tyhle dvě nejsou výjimkou.

Kdy jste se po šampionátu vrátil do práce a co na to vaši pacienti?

Vrátili jsme se z Rumunska v pondělí odpoledne a už v úterý ráno jsem seděl v ordinaci. Gratulací bylo hodně. Nejenom od těch, co věděli, že jsem se na něco takového připravoval, ale i od ostatních, co mě viděli ve zprávách v ČT nebo na fotkách na facebooku také.

Děkuji za odpovědi a přeji, ať se Vám i nadále daří.


Iveta Drlíková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

ZEDNÍK A FASÁDNÍK

Přijmeme ZEDNÍKY a FASÁDNÍKY na zateplovací systémy. Dobrý kolektiv, dobré platové ohodnocení!
Tel.: 605 367 541

ŘIDIČ A DĚLNÍK SVOZU

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu v Lounech ŘIDIČE A DĚLNÍKY SVOZU. Požadavek u řidičů - ŘP sk. C,E, prof. průkaz, karta řidiče. V případě chybějící části oprávnění, proplatíme a zajistíme doplnění. Více info na uvedených kontaktech.
Kontakt: Ing. Josef Fryč
Tel.: 739 682 517

Poslední videa

Chomutov: Masopust 2019 (2. video)

....

Přehrát video
Chomutov: Masopust 2019 (1. video)

....

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu garáž, ul. Legionářská, Chomutov. - Tel. 603 759 155.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím byt 1+2 s balkonem v Jirkově. - Tel. 792 318 269.

Vzpomínky

Václav Jíra

Vydal ses na cestu, kam chodí každý sám, jen dveře vzpomínek nechal jsi dokořán. Dne 16. 2. 2019 uplyne 28 let, co nás navždy opustil pan Václav Jíra ze Žatce. Stále vzpomínají maminka Zdena, otčím Josef, bratři Pavel a Jiří s rodinami a rodina Chupáňova.

Marie Řeháková

Dne 15. 2. je to 28 let od úmrtí mojí babičky Marie Řehákové z Domoušic. Vzpomíná vnučka Maruš.

Zdeněk Hejzl

Dne 13. února 2019 uplyne 25 let od úmrtí pana Zdeňka HEJZLA z Počedělic. S láskou na svého otce vzpomínají dcera Zdeňka a Lidka s rodinami.