Na Ondřeje Víta jsou pyšní i jeho pacienti. Žatecký nohejbalista obhájil na mistrovství světa zlato

Iveta Drlíková 2018-12-06 13:02:00

Český výběr kraloval letošnímu Mistrovství světa v nohejbale, když na šampionátu v Rumunsku zcela ovládl všechny tři disciplíny. Zlato naši získali v singlu, dvojicích i trojicích. Druhou nejúspěšnější výpravou pak byli Slováci, kteří vybojovali tři stříbrné medaile, dvě bronzové pak brali domácí a jednu Švýcaři.

Výraznou měrou k historickému úspěchu naší reprezentace přispěl i žatecký nohejbalista Ondřej Vít. Jedinou kaňkou na perfektním vystoupení českého týmu tak bylo pouze zranění Pavel Kopa v závěru finále dvojic. V královské disciplíně obhajoval Ondřej Vít zlato v singlu z předchozího šampionátu. V rumunské Kluži postupně zdolal Ukrajince, Itala, Francouze, Korejce a v semifinále i reprezentanta Švýcarska. Ve finálovém souboji proti němu nastoupil velezkušený Stupák ze Slovenska, takže se dal očekávat atraktivní souboj, ve kterém nakonec O. Vít porazil svého soupeře 3:1 a obhájil tak titul nejlepšího světového singlíře. Další zlato do české sbírky přidal Ondřej ve finále trojic, kde společně s Vankem a Rosenberkem porazili slovenskou formaci 2:0. Novopečeného dvojnásobného mistra světa jsme po jeho návratu krátce vyzpovídali.

Který ze zápasů na MS v Rumunsku si budete asi nejvíce pamatovat?

Myslím, že mi v hlavě uvízla většina zápasů. Speciální jsou vždy finálové boje, kde už jde o všechno. Tak si myslím, že všechna finále, co jsem absolvoval, tedy singl i trojice, a také finále kluků ve dvojkách, kde odvraceli nepřízeň osudu - prohraný první set a zranění Pavla Kopa.

Jaká byla v Rumunsku atmosféra? Zajímalo mistrovství místní diváky?

Popravdě atmosféra byla i přes nízkou návštěvnost vynikající. Starali se o ní hlavně čeští a slovenští diváci, kteří za námi tu dálku přicestovali. Rumunských fanoušků bylo mizivé číslo. Nutno ale dodat, že rumunská sportovní televize vysílala semifinálové a finálové boje živě. Tak třeba nedorazili místní právě proto.

Měli jste už čas na týmovou oslavu?

Bohužel já a Pavel Kop jsme týmovou oslavu neabsolvovali, protože si Pavel utrhnul ve druhém setu achilovku a tak hned po finále trojic jsem s ním jel rychle do Brna, kde mu to sešili. Jsme domluvení, že si celý tým někdy v lednu oslavu vynahradíme.

Pokusíte se na dalším šampionátu pro-dloužit svoji vítěznou šňůru na tři zlata v singlu po sobě?

To je těžko předjímat, přeci jen se další šampionát uskuteční až za dva roky a vzhledem k tomu, že mladí nám šlapou na paty, nevidím to jako moc reálné.

Kde skončí obě zlaté medaile? Zase u vašeho tatínka?

Ano správně, většina „velkých medailí“ končí u taťky v ordinaci. Tyhle dvě nejsou výjimkou.

Kdy jste se po šampionátu vrátil do práce a co na to vaši pacienti?

Vrátili jsme se z Rumunska v pondělí odpoledne a už v úterý ráno jsem seděl v ordinaci. Gratulací bylo hodně. Nejenom od těch, co věděli, že jsem se na něco takového připravoval, ale i od ostatních, co mě viděli ve zprávách v ČT nebo na fotkách na facebooku také.

Děkuji za odpovědi a přeji, ať se Vám i nadále daří.


Iveta Drlíková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL

Vážený pane učiteli. Hledáme právě Vás, učitele odborných předmětů, jako jsou elektrotechnika, elektrotechnická měření a fyzika. Spolupráce s naší střední školou v Žatci je možná na plný či částečný úvazek. Těšíme se na Vás.
Tel.: +420 736 605 905

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 777 167 336.

LEKTOR ANGLICKÉHO JAZYKA

Přijmeme lektora AJ na plný nebo částečný úvazek. Agentura PAROLE, tel. 474 683 729.
Tel.: 474 683 729

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Vánoční zpívání s Pepou Vágnerem

Vánoční atmosféru mohli poprvé nasát ve Vrchlického divadle v Lounech návštěvníci koncertu zpěváka Josefa Vágnera. Adventní koncert v Lounech byl druhou zastávkou v rámci vánočního turné, které letos

Přehrát video
Zahájení adventu v Krásném Dvoře

První adventní neděli (nejen) v Krásném Dvoře lilo jako z konve, a tak se Pepišto a anděl Dáša spolu s dětmi přemístili do stanu. A tak už... hlava ramena kolena palce se tančily jedna báseň ;-)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

VÝMĚNA BYTU

Vyměním RD 3+1 v Lounech s velkou zahradou za menší RD 1+2 v Lounech + doplatek. Tel: 777 142 422.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608 177 789.

Vzpomínky

Jiří Velš

Kdo žije v srdcích těch, které miloval, ten nikdy nezemřel… Dne 17. 12. 2018 vzpomeneme 7. výročí úmrtí pana Jiřího VELŠE. S láskou vzpomíná rodina.

Marie Národová

Kdo žije v srdcích těch, které opustil, ten nezemřel… Dne 12. 12. uplyne smutných 20 let, co nás navždy opustila paní Marie NÁRODOVÁ ze Žatce. Stále vzpomínají dcera Marie a sestry Helena, Terezka a Miluš s rodinami.

Zdeněk Pospíšil

Vzpomínky na Tebe krásné máme, které si po celý život uchováme. Dne 13. 12. 2018 uplyne již 12 let, kdy jsme se navždy rozloučili s manželem, tatínkem a dědečkem, panem Zdeňkem POSPÍŠILEM. S láskou stále na něho vzpomíná manželka Libuše, děti Vláďa, Borek a Libuše s rodinami. Všem, kteří vzpomenou s námi, děkujeme.