Na Ondřeje Víta jsou pyšní i jeho pacienti. Žatecký nohejbalista obhájil na mistrovství světa zlato

Iveta Drlíková 2018-12-06 13:02:00

Český výběr kraloval letošnímu Mistrovství světa v nohejbale, když na šampionátu v Rumunsku zcela ovládl všechny tři disciplíny. Zlato naši získali v singlu, dvojicích i trojicích. Druhou nejúspěšnější výpravou pak byli Slováci, kteří vybojovali tři stříbrné medaile, dvě bronzové pak brali domácí a jednu Švýcaři.

Výraznou měrou k historickému úspěchu naší reprezentace přispěl i žatecký nohejbalista Ondřej Vít. Jedinou kaňkou na perfektním vystoupení českého týmu tak bylo pouze zranění Pavel Kopa v závěru finále dvojic. V královské disciplíně obhajoval Ondřej Vít zlato v singlu z předchozího šampionátu. V rumunské Kluži postupně zdolal Ukrajince, Itala, Francouze, Korejce a v semifinále i reprezentanta Švýcarska. Ve finálovém souboji proti němu nastoupil velezkušený Stupák ze Slovenska, takže se dal očekávat atraktivní souboj, ve kterém nakonec O. Vít porazil svého soupeře 3:1 a obhájil tak titul nejlepšího světového singlíře. Další zlato do české sbírky přidal Ondřej ve finále trojic, kde společně s Vankem a Rosenberkem porazili slovenskou formaci 2:0. Novopečeného dvojnásobného mistra světa jsme po jeho návratu krátce vyzpovídali.

Který ze zápasů na MS v Rumunsku si budete asi nejvíce pamatovat?

Myslím, že mi v hlavě uvízla většina zápasů. Speciální jsou vždy finálové boje, kde už jde o všechno. Tak si myslím, že všechna finále, co jsem absolvoval, tedy singl i trojice, a také finále kluků ve dvojkách, kde odvraceli nepřízeň osudu - prohraný první set a zranění Pavla Kopa.

Jaká byla v Rumunsku atmosféra? Zajímalo mistrovství místní diváky?

Popravdě atmosféra byla i přes nízkou návštěvnost vynikající. Starali se o ní hlavně čeští a slovenští diváci, kteří za námi tu dálku přicestovali. Rumunských fanoušků bylo mizivé číslo. Nutno ale dodat, že rumunská sportovní televize vysílala semifinálové a finálové boje živě. Tak třeba nedorazili místní právě proto.

Měli jste už čas na týmovou oslavu?

Bohužel já a Pavel Kop jsme týmovou oslavu neabsolvovali, protože si Pavel utrhnul ve druhém setu achilovku a tak hned po finále trojic jsem s ním jel rychle do Brna, kde mu to sešili. Jsme domluvení, že si celý tým někdy v lednu oslavu vynahradíme.

Pokusíte se na dalším šampionátu pro-dloužit svoji vítěznou šňůru na tři zlata v singlu po sobě?

To je těžko předjímat, přeci jen se další šampionát uskuteční až za dva roky a vzhledem k tomu, že mladí nám šlapou na paty, nevidím to jako moc reálné.

Kde skončí obě zlaté medaile? Zase u vašeho tatínka?

Ano správně, většina „velkých medailí“ končí u taťky v ordinaci. Tyhle dvě nejsou výjimkou.

Kdy jste se po šampionátu vrátil do práce a co na to vaši pacienti?

Vrátili jsme se z Rumunska v pondělí odpoledne a už v úterý ráno jsem seděl v ordinaci. Gratulací bylo hodně. Nejenom od těch, co věděli, že jsem se na něco takového připravoval, ale i od ostatních, co mě viděli ve zprávách v ČT nebo na fotkách na facebooku také.

Děkuji za odpovědi a přeji, ať se Vám i nadále daří.


Iveta Drlíková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OBKLADAČ

Hledám zaměstnance na HPP na práci do Německa, profese obkladač. Platové ohodnocení 2000 Euro. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: +420 737 527 350

ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

BRIGÁDNÍCI NA ŽNĚ

Přijmeme brigádníky na žně 2019 na pozici: řidič náklaďáku C + E na LIAZ s vlekem a dále řidiče traktoru ZETOR, CASE. Odvoz obilí od kombajnů. Nástup cca 15.7.2019, Podbořansko. Profesní průkaz řidiče NENÍ POTŘEBA. Telefon: 603294756, 733155930.
Tel.: 603294756

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Právník lounské vagónky: Je až děsivé, jak snadno lze zničit fungující firmu

Zdroj: Youtube kanál regionalnitelevize

Přehrát video
Chomutovsko: Zachycení kočky divoké fotopastí

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu dvougaráž, 30 m2. Budova bývalé veteriny Louny. Tel.: 731 710 911.

PRONÁJEM

Pronajmu zařízenou garsonku pod Kauflandem v Lounech, 4. poschodí s výtahem, nejlépe starší osobě, podmínka nekuřák. Tel.: 605 233 861, 603 151 832.

Vzpomínky

Jan Antropius

Dne 22. 7. 2019 by se pan Jan ANTROPIUS z Loun dožil 95 let. Vzpomíná manželka a syn s rodinou.

Václav Benda

Měl jsi tak rád život, tolik jsi chtěl žít. Smrt však krutá byla a Tys od nás musel odejít. Dne 21. července 2019 vzpomeneme nedožitých šedesát let pana Václava BENDY ze Žatce. S láskou na něho stále vzpomínají maminka a sestra s rodinou. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi.

Karel Coufal

Dne 17. července by oslavil své 90. narozeniny pan Karel COUFAL z Opočna. S láskou vzpomínají dcery Jana a Hana s rodinami, manželka Jana a ostatní příbuzní.