Na Ondřeje Víta jsou pyšní i jeho pacienti. Žatecký nohejbalista obhájil na mistrovství světa zlato

Iveta Drlíková 2018-12-06 13:02:00

Český výběr kraloval letošnímu Mistrovství světa v nohejbale, když na šampionátu v Rumunsku zcela ovládl všechny tři disciplíny. Zlato naši získali v singlu, dvojicích i trojicích. Druhou nejúspěšnější výpravou pak byli Slováci, kteří vybojovali tři stříbrné medaile, dvě bronzové pak brali domácí a jednu Švýcaři.

Výraznou měrou k historickému úspěchu naší reprezentace přispěl i žatecký nohejbalista Ondřej Vít. Jedinou kaňkou na perfektním vystoupení českého týmu tak bylo pouze zranění Pavel Kopa v závěru finále dvojic. V královské disciplíně obhajoval Ondřej Vít zlato v singlu z předchozího šampionátu. V rumunské Kluži postupně zdolal Ukrajince, Itala, Francouze, Korejce a v semifinále i reprezentanta Švýcarska. Ve finálovém souboji proti němu nastoupil velezkušený Stupák ze Slovenska, takže se dal očekávat atraktivní souboj, ve kterém nakonec O. Vít porazil svého soupeře 3:1 a obhájil tak titul nejlepšího světového singlíře. Další zlato do české sbírky přidal Ondřej ve finále trojic, kde společně s Vankem a Rosenberkem porazili slovenskou formaci 2:0. Novopečeného dvojnásobného mistra světa jsme po jeho návratu krátce vyzpovídali.

Který ze zápasů na MS v Rumunsku si budete asi nejvíce pamatovat?

Myslím, že mi v hlavě uvízla většina zápasů. Speciální jsou vždy finálové boje, kde už jde o všechno. Tak si myslím, že všechna finále, co jsem absolvoval, tedy singl i trojice, a také finále kluků ve dvojkách, kde odvraceli nepřízeň osudu - prohraný první set a zranění Pavla Kopa.

Jaká byla v Rumunsku atmosféra? Zajímalo mistrovství místní diváky?

Popravdě atmosféra byla i přes nízkou návštěvnost vynikající. Starali se o ní hlavně čeští a slovenští diváci, kteří za námi tu dálku přicestovali. Rumunských fanoušků bylo mizivé číslo. Nutno ale dodat, že rumunská sportovní televize vysílala semifinálové a finálové boje živě. Tak třeba nedorazili místní právě proto.

Měli jste už čas na týmovou oslavu?

Bohužel já a Pavel Kop jsme týmovou oslavu neabsolvovali, protože si Pavel utrhnul ve druhém setu achilovku a tak hned po finále trojic jsem s ním jel rychle do Brna, kde mu to sešili. Jsme domluvení, že si celý tým někdy v lednu oslavu vynahradíme.

Pokusíte se na dalším šampionátu pro-dloužit svoji vítěznou šňůru na tři zlata v singlu po sobě?

To je těžko předjímat, přeci jen se další šampionát uskuteční až za dva roky a vzhledem k tomu, že mladí nám šlapou na paty, nevidím to jako moc reálné.

Kde skončí obě zlaté medaile? Zase u vašeho tatínka?

Ano správně, většina „velkých medailí“ končí u taťky v ordinaci. Tyhle dvě nejsou výjimkou.

Kdy jste se po šampionátu vrátil do práce a co na to vaši pacienti?

Vrátili jsme se z Rumunska v pondělí odpoledne a už v úterý ráno jsem seděl v ordinaci. Gratulací bylo hodně. Nejenom od těch, co věděli, že jsem se na něco takového připravoval, ale i od ostatních, co mě viděli ve zprávách v ČT nebo na fotkách na facebooku také.

Děkuji za odpovědi a přeji, ať se Vám i nadále daří.


Iveta Drlíková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/UČITELKA V MŠ

ZŠ a MŠ Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/UČITELKA mateřské školy. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte spolu s kontaktem do 30. dubna na adresu Školní 323, 270 33 Jesenice.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz

ŘIDIČ NA ROZVOZ PEČIVA

Přijmeme řidiče na HPP. Rozvoz pečiva v Žatci. ŘP skupiny B, možno i brigádou.
Tel.: 604 409 637

ŘIDIČ/KA NA ROZVOZ JÍDEL

Přijmeme řidiče/ku na rozvoz jídel. Pracovní doba cca od 6:15 až 12:30, vhodné i pro důchodce nebo ženy na MD.
Tel.: 603 591 676

KUCHAŘKA

Přijmeme kuchaře/ku do výrobny chlazených jídel. Velice dobré platové ohodnocení.
Tel.: 603 591 676

ZAMĚSTNANCI AUTOSERVISU

www.auto-na-miru.cz přijme pro svou novou divizi AUTOSERVIS zaměstnance na pozice VEDOUCÍ AUTOSERVISU (20-35 tisíc Kč), 3x AUTOMECHANIK (25-35 tisíc/měsíc). Dále ŘIDIČ/NÁKUPČÍ (ŘP sk. B, 20-40 tisíc Kč/měsíc), ŘIDIČ (12-25 tisíc Kč), PRODEJCE VOZŮ (20-50 tisíc Kč), ZAMĚSTNANEC NA ČIŠTĚNÍ VOZŮ (12-20 tisíc Kč). Lze na hlavní pracovní poměr nebo brigádně. Vhodné i pro důchodce, studenty. Nástup dle dohody. Životopisy zasílejte na prace@autonamiru.cz. Více info na telefonu 777 300 062.
Tel.: 777 300 062
E-mail: prace@autonamiru.cz

Poslední videa

Vítání občánků v Blšanech

V sobotu 13. dubna přivítali čtyři nové občánky, zarecitovaly a zazpívaly jim děti z mateřské školy.

Přehrát video
Louny: Recitační přehlídka Puškinův památník

(2. video)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pracující žena hledá pronájem bytu 1+KK, 1+1, 2+1, v Žatci, popř. okolí - Staňkovice apod. Platba nájmu předem samozřejmostí. Prosím nabídněte formou sms na tel. 731 586 889, zavolám zpět (3 směnný provoz).

PRONÁJEM

Pronajmu dílnu v autoservisu + kancelář a pozemek. Chomutov. - Tel. 601 318 008.

Vzpomínky

Zdena Horáková

Co osud vezme, nevrací, i když nám srdce krvácí. Ta rána v srdci stále bolí a zapomenout nedovolí. Utichlo srdce, zůstal jen žal, kdo Tě měl rád, vzpomíná dál. Dne 17. 4. to bude smutných 14 let, co nás opustila naše drahá maminka, babička, paní Zdena HORÁKOVÁ z Velichova. Stále vzpomínáme. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi. Děti s rodinami.

Alfred PFÜTZNER

Kdo žije v srdcích těch, které opustil, ten nezemřel… Dne 21. dubna uplynou již dva roky, co nás navždy opustil pan Alfred PFÜTZNER. S láskou stále vzpomíná manželka Jana, dcera Jana a syn Vilém s rodinami.

Antonie Dondová

Dne 16. 4. uplynulo dlouhých 10 let, od úmrtí paní Antonie DONDOVÉ z Lubence. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi. Vzpomínají syn Oldřich s rodinou, syn Jiří s rodinou a dcera Jitka s rodinou.