Husarský kousek žateckých atletů

Iveta Drlíková 2018-12-11 14:50:00

Členové Atletického klubu Žatec mají za sebou dlouhou šňůru podzimních běžeckých akcí. Zatímco sprinteři odběhali v rámci své přípravy několik závodů v hale, další početná skupinka vyrážela na závody do terénu. A nutno dodat, že se jim dařilo.

Řada z nich si doběhla pro umístění na stupních vítězů. Na přespolním běhu v Klášterci nad Ohří a v oblíbených Kralovicích byli dokonce nejúspěšnějším klubem. Navíc v Kralovicích dosáhli ojedinělého výsledku, když v kategorii juniorů obsadili všechny tři přední příčky. „Mezi dospělými ještě náš klub velmi úspěšně reprezentuje Petr Kořán a Luboš Krátký na osmnáctidílném běžeckém seriálu v Kadani v rámci zimního běžeckého poháru. Jedná se o nejmasovější běžeckou akci našeho kraje, která startuje pravidelně koncem října a končí na přelomu února a března. Tento běžecký seriál aktivně navštěvují i desítky dalších běžců z našeho města,“ říká vedoucí a trenér AK Žatec Jan Bajbora a dodává: „V letošním roce jsme si ze široké nabídky přespolních běhů vybrali Duchcov, Klášterec nad Ohří, Křivoklát, Teplice – běh kolem Doubravky, Kralovice a tréninkově i „Adventní běh“ v Žatci. Jelikož se počet mladých atletů našeho oddílu opět rapidně zvýšil, navštívili jsme tyto závody ve vyšším počtu.“

Z předních umístění AK Žatec na podzimních přespolních bězích: Klášterec nad Ohří. Elévky: 1. místo Nela Šípková, elévové: 5. Jakub Bauštein, ml. žákyně: 2. Ester Zárubová, ml. žáci: 6. Daniel Švec, 9. Filip Kalazi, st. žákyně: 4. Kateřina Vrábíková, st. žáci: 1. Pavel Řapek, dorostenci: 1. Radek Vostřel, 3. Natanael Procházka, dorostenky: 3. Tereza Kelnerová, junioři: 1. Luboš Krátký, muži mílaři: 5. Kamil Žigmund, muži hl. kategorie: 2. Petr Kořán, 4. Jan Bajbora (trenér AK Žatec soutěžící za AK Bílina).

Křivoklát: elévky: 3. Nela Šípková, ml. žáci: 2. Daniel Švec, 3. Matěj Lněníček, žákyně: 4. Kateřina Vrábíková, dorostenci: 2. Natanael Procházka, dorostenky: 2. Tereza Kelnerová, muži: 2. Jaroslav Luč (trenér AK Žatec soutěžící za AK Bílina), 5. Jan Pospíšil.

Teplice: ml. žáci: 5. Daniel Švec, st. žáci: 1. Pavel Řapek, dorostenci: 1. Radek Vostřel.

Kralovice: mini žáci: 2. Václav Bedenk, 8. Vítězslav Bedenk, ml. žákyně: 6. Adéla Friebergová, ml. žáci: 3. Matouš Kelner, 7. Jakub Bauštein, 12. Filip Berounský, st. žákyně: 1. Kateřina Vrábíková, st. žáci: 5. Daniel Švec, 7. Filip Kalazi, dorostenky: 1. Tereza Kelnerová, dorostenci: 1. Radek Vostřel, junioři: 1. Jan Pospíšil, 2. Luboš Krátký, 3. Kamil Žigmund, muži: 3. Jan Bajbora.


Iveta Drlíková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ZEDNÍK

Hledám šikovného zedníka na odstranění obkladů v kuchyni. Pište SMS.
Tel.: 792 269 535

MODELÁŘ - BRIGÁDA

Hledám MODELÁŘE (nejlépe důchodce), který sestaví válečnou loď BISMARCK. Finančně vypomohu.
Tel.: 732 445 149

KUCHAŘKA DO BISTRA

Přijmu kuchařku do bistra. Chomutov.
Tel.: 777 944 816

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid. Žatec.
Tel.: 605 885 121

Poslední videa

Státní hymna na závěr vzpomínkové akce v Podbořanech

Pietní akt završili společným zpěvem státní hymny ČR.

Přehrát video
Položení věnců k pomníku RA v Podbořanech

Během vzpomínkové akce na náměstí zazpívaly i děti ze ZŠ TGM v Podbořanech...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodej chaty v Klášterci n/O - Ohřecká Louka 362. Cena 200 tis. - Tel. 606 337 461.

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám byt 1+2 ve 4. patře, bez výtahu, v Žatci, Hájkova ulice. Tel: 607 519 241.

Vzpomínky

Bedřich Urban

Dne 24. května vzpomeneme patnáctého smutného výročí úmrtí našeho drahého tatínka a dědečka, pana Bedřicha URBANA z Výsluní. Všem příbuzným, přátelům a známým děkují za tichou vzpomínku dcery Lenka a Eva s rodinami.

Daniela Zelinková

Dne 27. května 2019 vzpomeneme 1. smutné výročí, kdy nás navždy opustila paní Daniela ZELINKOVÁ. Děkuji všem, kteří jste ji znali, za tichou vzpomínku. Přítel Miroslav.

Ing. Jindřich Liška

Dne 21. května 2019 tomu byl rok, kdy nás navždy opustil pan Ing. Jindřich LIŠKA z Chomutova. S úctou a láskou stále vzpomínají Ivana a dcery Simona a Veronika. Děkujeme všem, kteří vzpomenou společně s námi.