Kam vyrazit o víkendu na Žatecku, Lounsku a Podbořansku

Alla Želinská 2018-12-07 09:21:00

Kam za kulturou a sváteční náladou o 2. adventním víkendu? Podívejte se na naše tipy.

ŽATECKO

PÁTEK 7. PROSINCE

Digitální kino Žatec: Smrtelné stroje 3D. Od 17.30 hod.

Ve spárech ďábla. Od 20 hod.

Městské divadlo Žatec: Svět kolem nás – populárně naučný mezinárodní vzdělávací projekt, živě moderované pásmo fotografií kombinované s videem. Od 8.15, 10 a 11.30 hod.

Budík, Hošťálkovo nám.: Koncert kultovní kapely Majerovy brzdové tabulky. Od 20 hod.

SOBOTA 8. PROSINCE

Žatec, Obchodní akademie: 2. ročník Vánočního fotbalového turnaje - v halách Obchodní akademie a Střední Zemědělské a ekologické školy v Žatci.  Na vítěze čeká 5 kg kuřecích řízků, pohár a dárkový koš. Ocení družstva i na druhém a třetím místě. Od 8 hod.

Malá tělocvičná a bazén OA Žatec: Jednodenní přátelský přátelsky trénink Karate Clubu Podbořany a Sakura Karate- do Žatec. Od 10 hod.

Dvůr U Sv. Jakuba Žatec: Adventní jarmark – dobové stánky, občerstvení, koně Dárek a Orion, kapela manželů Uhlíkových. Od 10 hod.

Stará papírna Žatec: Vem si čepici – no rukavice taky! Je tam už zima – pokrývky hlavy, rukavice, šál a šátků doplněná o výrobu bambulí a střapců. Poslední den výstavy. Od 13 do 17 hod.  

Městské divadlo Žatec: Vánoční koncert J. J. RYBA: ČESKÁ MŠE VÁNOČNÍ HEJ, MISTŘE! – již tradiční vánoční koncert Ústeckého komorního orchestru, jeho sólistů a velkého pěveckého sboru. Před nejslavnější českou vánoční mší zazní známé melodie ze skladeb A. Dvořáka, W. A. Mozarta, J. Strausse, J. Offenbacha i filmová hudba od E. Morriconeho a dalších. Od 16 a 19.30 hod.

NEDĚLE 9. PROSINCE

Digitální kino Žatec: Doktor Martin: Záhada v Beskydech. Od 17.30 hod.

The Perfect Kiss. Od 20 hod.

Žatec, náměstí Svobody: Koledy v podloubí - pořádá ŽOK. Vánoční koledy patří nerozlučně k adventním nedělím, přidejte se a pojďme si zazpívat do centra Žatce. Navodit tu pravou vánoční atmosféru společně. Doneste si vlastní hrnečky a dostanete svařák (také v dětské variantě) a na ochutnání i výbornou domácí bábovku. Od 16 hod.

LOUNSKO

PÁTEK 7. PROSINCE

Kino Svět Louny: Grinch 3D. Také v sobotu a neděli. Od 15 hod.

Čertí brko. Také v sobotu a neděli. Od 17.30 hod.

Ve spárech ďábla. Také v sobotu. Od 22 hod.

Oblastní muzeum Louny: Vánoční dílny. Od 9 do 16 hod.

Vrchlického divadlo Louny: Svařák u všech čertů – adventní zastavení před divadlem se zpěvem a vánoční náladou. Také v sobotu.

Loutkové divadlo Louny: Devítka – koncert kapely. Od 20 hod.

Divadlo J. K. Tyla Postoloprty: Jean Marie Chevret: Odjezd nejistý – komedii úspěšného současného francouzského dramatika uvádí Divadelní soubor Havlíček Neratovice. Od 19 hod.

KD Zastávka Louny: Taneční pro mládež. Od 17 hod.

SOBOTA 8. PROSINCE

Kino Svět Louny: Grinch 2D. Také v neděli. Od 10 hodin.

Mírové náměstí Louny: Farmářské trhy. Od 8 do 12 hod.

Vrchlického divadlo Louny: Vánoční koncert dechového orchestru – dechový orchestr ZUŠ Louny hraje pod taktovkou Jaromíra Laksy. Od 14 hod.

Za Dubem Peruc: Předvánoční tržnice. Od 12 do 15 hod.

Kostel sv. Jakuba Většího Slavětín: Adventní koncert: varhany - Alena Maršíková, zpěv Tereza Růžičková. Od 14 hod.

Knihovna Postoloprty: Čs. legie: Za Masaryka, za svobodu! Radan Kapucian přednáší a promítá zajímavosti ze života čs. legionářů. Ke 100. výročí vzniku republiky pořádá Porta Apostolorum. Od 15 hod.

Statek čp. 4 Smolnice: Adventní podvečer na statku – Taťjana Medvecká – přednes, Igor Tausinger – klavír. Od 16 hod.

Stromovka Louny: Zelené Vánoce – koncert kapel 3S Revival Banda a Visací zámek revivál. Od 20 hod.

KD Zastávka Louny: Taneční pro mládež – Věneček. Od 20 hod.

Music bar Za Zdí Louny: Black Sabath The end of the end – záznam koncertu, projekce k oslavě narozenin Ozzy Osbourna. Od 20 hod.

NEDĚLE 9. PROSINCE

Oblastní muzeum Louny: Vánoční zvyky a ekologické balení dárků. Od 14 do 17 hod.

KD Zastávka Louny: Mikulášská s Lounskou Třináctkou. Od 14 hod.

Loutkové divadlo Louny: Čertův amulet – loutková pohádka. Od 14.30 hod.

Mírové náměstí Louny: Kouzelné Vánoce – skupina Superkus, koledy, Gypsy kvintet, divadlo, příjezd Mikuláše a plnění přání dětí, Kate Matl, sbor Iluze ZUŠ Louny. Od 15 do 19 hod.

Kostel sv. Vavřince Černčice: Adventní koncert Carmen a Harmonie. Od 16 hod.

PODBOŘANSKO

PÁTEK 7. PROSINCE

Podbořany: Tradiční páteční trhy. Od 7 do 17 hodin.

Kino Blšany: Jumanji: Vítejte v džungli. Od 18.30 hod.

KD Blatno: Předvánoční posezení s hudbou – k tanci a poslechu zahraje a zazpívá duo Anna Volánová a Václav Žákovec. Od 18 hod.

SOBOTA 8. PROSINCE

Auto Myslivec Podbořany: Adventní jarmark a besídka – vánoční jarmark spojený s dílničkami pro děti i dospělé, vystoupení 1. ZŠ Podbořany, školní družiny ZŠ TGM, celodenní pečení ozdob ze staročeského perníku s podporou ZUŠ Podbořany. Od 9 do 16 hod.

Podbořany, Dukelská 43: Předvánoční setkání s malým tvořením a občerstvením v prostorách budoucí prodejny nábytku a dárkového zboží, mechanická dílna u Viléma Deutla. Zvou Tři v zástěře. Od 13 do 16 hod.

Nepomyšl: Mikulášský jarmark – 11. ročník. Poutní mše v kostele sv. Mikuláše, Heligonky Aleše Rusňáka (dechovka), po-hádka pro děti, tradičně netradiční dětská mikulášská nadílka, Pokáč (folk), Legendy se vracejí (rock), rozsvícení stromečku s ohňostrojem, koncert Žihelského sboru v kostele sv. Mikuláše, moderuje Jiří Bláha (znáte z TV Barrandov). Od 13 hod.

Město Blšany: Mikulášská nadílka – pididílnička, divadlo Lenčiny zpívánky I zvířátka slaví Vánoce, nadílka, sladké a kulaté překvapení pro každé dítko. V kině. Od 14 hod.

Kulturní dům Lubenec: Mikulášská nadílka – veselý program, soutěže, tanec. Od 15 hodin.

Obec Stebno: Mikuláš – ve stebenském pekle u altánu za kostelem, zve osadní výbor. Od 18 hod.

NEDĚLE 9. PROSINCE

Kostel Podbořany: Nedělní bohoslužba. Od 9 hodin.

Kulturní dům Lubenec: Vánoční koncert – Bára Zemanová, účastnice Superstar. Od 20 hodin.

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL

Vážený pane učiteli. Hledáme právě Vás, učitele odborných předmětů, jako jsou elektrotechnika, elektrotechnická měření a fyzika. Spolupráce s naší střední školou v Žatci je možná na plný či částečný úvazek. Těšíme se na Vás.
Tel.: +420 736 605 905

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 777 167 336.

LEKTOR ANGLICKÉHO JAZYKA

Přijmeme lektora AJ na plný nebo částečný úvazek. Agentura PAROLE, tel. 474 683 729.
Tel.: 474 683 729

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Vánoční zpívání s Pepou Vágnerem

Vánoční atmosféru mohli poprvé nasát ve Vrchlického divadle v Lounech návštěvníci koncertu zpěváka Josefa Vágnera. Adventní koncert v Lounech byl druhou zastávkou v rámci vánočního turné, které letos

Přehrát video
Zahájení adventu v Krásném Dvoře

První adventní neděli (nejen) v Krásném Dvoře lilo jako z konve, a tak se Pepišto a anděl Dáša spolu s dětmi přemístili do stanu. A tak už... hlava ramena kolena palce se tančily jedna báseň ;-)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

VÝMĚNA BYTU

Vyměním RD 3+1 v Lounech s velkou zahradou za menší RD 1+2 v Lounech + doplatek. Tel: 777 142 422.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608 177 789.

Vzpomínky

Jiří Velš

Kdo žije v srdcích těch, které miloval, ten nikdy nezemřel… Dne 17. 12. 2018 vzpomeneme 7. výročí úmrtí pana Jiřího VELŠE. S láskou vzpomíná rodina.

Marie Národová

Kdo žije v srdcích těch, které opustil, ten nezemřel… Dne 12. 12. uplyne smutných 20 let, co nás navždy opustila paní Marie NÁRODOVÁ ze Žatce. Stále vzpomínají dcera Marie a sestry Helena, Terezka a Miluš s rodinami.

Zdeněk Pospíšil

Vzpomínky na Tebe krásné máme, které si po celý život uchováme. Dne 13. 12. 2018 uplyne již 12 let, kdy jsme se navždy rozloučili s manželem, tatínkem a dědečkem, panem Zdeňkem POSPÍŠILEM. S láskou stále na něho vzpomíná manželka Libuše, děti Vláďa, Borek a Libuše s rodinami. Všem, kteří vzpomenou s námi, děkujeme.