Žatecká sedma už je na světě!

Hedvika Fajkusová 2018-12-20 18:00:00

Kniha povídek od osmi žateckých autorů se v minulém týdnu dočkala svého vydání. K dostání je již v knihkupectví na náměstí Svobody. Ochutnávku povídek od celkem osmi spisovatelů jsme vám nabídli během letních měsíců na stránkách našeho týdeníku.

,,Děláme společně s dalšími sedmi lidmi takovou spisovatelskou akci. Jedná se o knihu povídek ,,Žatecká sedma“. Kolem mne se motají lidé, co umějí psát a dokonce už něco vydali, ale nikdy nic oficiálně, co by šlo na pulty obchodů či do knihoven. Rozhodl jsem se je proto oslovit a vzít je, když to povím namyšleně, pod svá křídla jakožto zdejší spisovatelský guru. Našel jsem tři ženy a tři muže, se kterými jsme udělali společné setkání. Nakonec byla situace trochu komplikovanější a bude nás dohromady osm,“ prozradil něco o knize ještě před letními prázdninami iniciátor akce Aleš Stroukal.

Povídky od Františka Blahouta, Dominika Stroukala, Libora Želinského, Veroniky Saláškové, Báry Jermanové, Báry Belanové, Aleše Stroukala a Katky Tesařové jsou zaměřené na Žatec nebo na některé konkrétnější zdejší věci. Finální název knihy proto mluví za vše - ,,Žatecká sedma – Žatečtí se ctí k žatectví“.

,,Žatec je totiž posedlý číslem sedm, proto se kniha jmenuje ,,Žatecká sedma“. Každý ze spisovatelů má sedm povídek maximálně na 49 stran, což je 7 x 7,“ popisuje symboliku ,,žatecké“ sedmičky Aleš Stroukal, který úmyslně povídky nečetl, dokud kniha nebyla dokončená.

Knihu svými ilustracemi doplnil Jiří Vaníček, který s Alešem Stroukalem spolupracoval již na knize ,,Jak jsme...“. Jednoduché obrázky charakterizují každou jednotlivou povídku. Dohromady jich je 56.

O víkendu se rovněž někteří z autorů sešli, aby si mezi sebou knihy rozdali a navzájem podepsali.


Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

STAVEBNÍ TECHNIK, TECHNOLOG, REFERENT KVALITY

Prefa Žatec s.r.o. hledá zaměstnance na pozice STAVEBNÍ TECHNIK, TECHNOLOG, REFERENT KVALITY. Požadujeme střední školu stavebního směru s maturitou, ŘP sk. B. Nabízíme dobré platové podmínky, po zkušební době možnost trvalého pracovního úvazku, stravování v místě pracoviště, týden dodatkové dovolené. Nabízené pracovní pozice jsou v lokalitě města Žatce. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 724 206 320
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

OBSLUHA MYČKY

Hledáme pomocnou sílu k myčce, cca od 12:30 do 15:30 hod. Pracoviště Gymnázium Chomutov. - Tel. 607 948 092.
Tel.: 607 948 092

SKLADNÍK

Přijmeme VÝROBNÍHO DĚLNÍKA. Místo práce Chomutov. Zajímavé platové ohodnocení.
Tel.: 725 546 639
E-mail: jakub.kruta@bachl.cz

VÝROBNÍ DĚLNÍK

Přijmeme VÝROBNÍHO DĚLNÍKA. Místo práce Chomutov. Zajímavé platové ohodnocení.
Tel.: 725 546 639
E-mail: jakub.kruta@bachl.cz

ELEKTRIKÁŘ/KA OBALOVNY

Společnost EUROVIA VINCI přijme pracovníky na pozici ELEKTRIKÁŘ/KA OBALOVNY. Místo výkonu práce Černovice. Nabízíme průměrný měsíční výdělek 35 000,- Kč. Požadujeme SOU obor elektro (silnoproud), nebo SOU zámečník, ŘP sk. B (ŘP sk. C výhodou), zdravotní způsobilost.
Tel.: 731 601 442
E-mail: dusan.holub@eurovia.cz

Poslední videa

Oslava nového roku vietnamské komunity

A zase se tančilo :)

Přehrát video
Hasiči dostali novou Tatru

Tatra přijíždí :)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608 177 789.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Hledám byt nebo menší RD na Lounsku, Žatecku, Podbořansku. Tel.: 733 691 127.

Vzpomínky

Miroslava Macáková

Dne 21. ledna uplyne 6 let, co nás opustila paní Miroslava Macáková z Loun. Nikdy nezapomenou manžel Pavel, dcera Tereza, vnučka Andrejka. Děkujeme všem, kteří si vzpomenou.

Evžen Seidl

Dne 17. 1. 2017 zemřel pan Evžen SEIDL po těžkém úrazu neslučujícím se s životem. Odešel bez slůvka rozloučení výjimečně dobrý člověk, jednatel pobočky Konfederace politických vězňů v Lounech. Vzpomíná družka M. Vrbíková a její bratr.

Pavel Kalčík

Dne 14. ledna by se dožil 75 let pan Pavel Kalčík z Loun. Nikdy nezapomenou a stále vzpomínají manželka, synové a snacha a vnoučata.