Protáhněte tělo na Nový rok

Lucie Steklá 2018-12-29 23:47:24

Během novoročního úterý se v okrese Louny uskuteční několik turistických akcí. Během silvestrovského dopoledne se v Lounech hrají dvě fotbalové utkání.

Silvestrovské dopoledne sportovně pojmou fotbalisté Loun a Černčic. Oba týmy pořádají svůj "silvestrovský fotbálek". Výkop fotbalistů FK Louny v tradičním utkání posledního dne roku je v 11 hodin. Od 12.30 začíná utkání "mladí vs. staří" fotbalistů SK Černčice. Zápasy se hrají na umělém trávníku FK Louny. 

TURISTICKÉ AKCE NA NOVÝ ROK V OKRESE LOUNY:

Turisté se na Nový rok vydají již na 42. ročník Novoročního výstupu na Oblík. Sraz zájemců je do 8.30 hodin na Suzdalském náměstí v Lounech, odkud pochod v půl deváté startuje. Očekávaný cíl je mezi jedenáctou a jednou hodinou odpolední na vrcholu Oblíku. Pořadatelem je Klub českých turistů Louny. Délka trasy na Oblík je cca 17 kilometrů. 

Dalším pochodem první den v roce je Novoroční výstup na Blšanský Chlum. Jedná se již o 11. ročník této akce. Sraz účastníků je od 10 do 10.30 hodin u lounského Kauflandu, odkud se zájemci vydají na osmikilometrovou trasu. Pořádá také KČT Louny. 

Obě akce jsou zařazeny do veřejné sbírky Novoroční čtyřlístek. 

Tradicí je na Nový rok také výšlap na Ranou. Společný novoroční výstup na Ranskou horu 1. 1. 2019 pořádá Obec Raná. Jedná se o návrat k tradičnímu společnému Novoročnímu výstupu na Ranskou horu - pro zdraví, pohodu i prokrvení těla s mottem: Jak na Nový rok, tak po celý rok. Sraz s dobrou náladou je v úterý 1. ledna v 10.30 hodin v prostorách restaurace Ponorka. Hromadný odchod je v 11 hodin. 

Turisté v Podbořanech na Nový rok připravují 38. ročník Novoroční procházky. Start je ve 13 hodin před budovou gymnázia v Podbořanech. Trasy jsou nachystány dvě – 6 a 10 kilometrů. Podrobnosti o trasách budou k dispozici na startu pochodu. "Neseďte doma a pojďte se po novoročním obědě projít po okolí našeho města," vzkazují pořadatelé. 

Novoroční sraz mají také turisté v Žatci. V pořadí šestnáctý Novoroční pochod okolím Ohře startuje tradičně od lávky u koupaliště ve 13 hodin. Trasa vede po modré do Stroupče v délce 4,5 kilometru. "Po modré turistické značce dojdeme podél řeky Ohře do Stroupče kde bude připraven oheň k opékání přinesených pochutin. Stejnou cestou se vrátíme zpět do Žatce," zvou pořadatelé. 

Turistických akcí v Ústeckém kraji se v poslední den roku 2018 a první den roku 2019 koná více. Zde nabízíme jejich přehled, více informací o nich najdete na webu Klubu českých turistů Ústeckého kraje. 

PONDĚLÍ 31. 12. 2018

Silvestrovský výstup na Klíč - 17. ročník

ÚTERÝ 1. 1. 2019

Novoroční výstup na Radobýl - 54. ročník

Novoroční výstup na Vlčí horu - 37. ročník

Novoroční výstup na Malé Sedlo - 5. ročník

Novoroční výstup na Jedlovou - 30. ročník

Novoroční pochod z Klášterce do Perštejna a zpět - 5. ročník

Novoroční výstup na Blansko - 37. ročník

Novoroční výstup na Tanečnici - 35. ročník

Novoroční výstup na Chmelík - 23. ročník

Novoroční výstup na Lovoš - 40. ročník

Novoroční pochod na Stropník - 43. ročník

Novoroční výstup na Špičák - 7. ročník

Vítání roku 2019 - 46. ročník

Novoroční Milešovka - 1. ročník Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA MŠ VELTĚŽE

Obec Veltěže vyhlašuje konkursní řízení na pozici ŘEDITELE/KY Mateřské školy Veltěže. Přihlášky zasílejte doporučeně nejpozději do 15. dubna 2019 na adresu: Obec Veltěže, Perucká 73, 440 01 Veltěže. Obálku označte ,,Konkursní řízení - MŠ neotvírat". Bližší info najdete na www.velteze.cz

SOCIÁLNÍ PRACOVNICE

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu SOCIÁLNÍ PRACOVNICI/PRACOVNÍKA na dobu neurčitou s možností nástupu od 1. dubna 2019. Požadujeme Vzdělání (DiS, BC., Mgr., popř. jiné) dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách a zájem o naší cílovou skupinu - senioři. Životopisy zasílejte do 29.3. na uvedený e-mail. Do zprávy napište název zaměstnání, o které se ucházíte.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

ZDRAVOTNÍ SESTRA

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu ZDRAVOTNÍ SESTRU na poloviční úvazek na dobu určitou.
Kontakt: Irena Lukšová
Tel.: 412 314 083
E-mail: luksova@dpszatec.cz

MALÍŘ, NATĚRAČ, VÝŠKOVÝ PRACOVNÍK

Firma Výškové práce se sídlem v Chomutově přijme za výhodných platových podmínek MALÍŘE, NATĚRAČE, VÝŠKOVÉ PRACOVNÍKY.
Tel.: 602 453 600

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

Poslední videa

Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video
Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronájem zařízeného bytu 1+1, Žatec - JIH. Kauce. Tel: 603 529 362.

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Žatci, Hájkova ulice, rok po rekonstrukci. Jen pracujícím a slušným lidem, kauce 2 nájmy, bez zvířat. Cena 8 500 Kč vč. služeb a energií. Tel.: 774 236 773.

Vzpomínky

Vlasta Fišerová

Dne 24. 3. vzpomeneme 2. výročí, co nás navždy opustila naše maminka, paní Vlasta FIŠEROVÁ z Loun. Stále vzpomínají dcery Eva a Jaroslava s rodinami a sestra Anna.

Ivuška Moravcová

Dne 24. 3. 2019 vzpomeneme třetí výročí úmrtí paní Ivušky MORAVCOVÉ z Loun. S bolestí v srdci stále vzpomínají dcery s rodinami a děkují všem za vzpomínku.

Libuše Exnerová

Bez Tebe, maminko, smutný je svět, jen vzpomínky zůstaly, jež nevrátí Tě zpět. Dne 19. 3. tomu byly 4 roky, co nás navždy opustila naše milovaná manželka, maminka, babička a prababička, paní Libuše EXNEROVÁ z Měcholup. S láskou a úctou stále vzpomíná manžel Zdeněk, dcera Zdeňka s rodinou, synové Milan a Pavel s rodinami vnoučata, pravnoučata a ostatní příbuzní a známí.