Protáhněte tělo na Nový rok

Lucie Steklá 2018-12-29 23:47:24

Během novoročního úterý se v okrese Louny uskuteční několik turistických akcí. Během silvestrovského dopoledne se v Lounech hrají dvě fotbalové utkání.

Silvestrovské dopoledne sportovně pojmou fotbalisté Loun a Černčic. Oba týmy pořádají svůj "silvestrovský fotbálek". Výkop fotbalistů FK Louny v tradičním utkání posledního dne roku je v 11 hodin. Od 12.30 začíná utkání "mladí vs. staří" fotbalistů SK Černčice. Zápasy se hrají na umělém trávníku FK Louny. 

TURISTICKÉ AKCE NA NOVÝ ROK V OKRESE LOUNY:

Turisté se na Nový rok vydají již na 42. ročník Novoročního výstupu na Oblík. Sraz zájemců je do 8.30 hodin na Suzdalském náměstí v Lounech, odkud pochod v půl deváté startuje. Očekávaný cíl je mezi jedenáctou a jednou hodinou odpolední na vrcholu Oblíku. Pořadatelem je Klub českých turistů Louny. Délka trasy na Oblík je cca 17 kilometrů. 

Dalším pochodem první den v roce je Novoroční výstup na Blšanský Chlum. Jedná se již o 11. ročník této akce. Sraz účastníků je od 10 do 10.30 hodin u lounského Kauflandu, odkud se zájemci vydají na osmikilometrovou trasu. Pořádá také KČT Louny. 

Obě akce jsou zařazeny do veřejné sbírky Novoroční čtyřlístek. 

Tradicí je na Nový rok také výšlap na Ranou. Společný novoroční výstup na Ranskou horu 1. 1. 2019 pořádá Obec Raná. Jedná se o návrat k tradičnímu společnému Novoročnímu výstupu na Ranskou horu - pro zdraví, pohodu i prokrvení těla s mottem: Jak na Nový rok, tak po celý rok. Sraz s dobrou náladou je v úterý 1. ledna v 10.30 hodin v prostorách restaurace Ponorka. Hromadný odchod je v 11 hodin. 

Turisté v Podbořanech na Nový rok připravují 38. ročník Novoroční procházky. Start je ve 13 hodin před budovou gymnázia v Podbořanech. Trasy jsou nachystány dvě – 6 a 10 kilometrů. Podrobnosti o trasách budou k dispozici na startu pochodu. "Neseďte doma a pojďte se po novoročním obědě projít po okolí našeho města," vzkazují pořadatelé. 

Novoroční sraz mají také turisté v Žatci. V pořadí šestnáctý Novoroční pochod okolím Ohře startuje tradičně od lávky u koupaliště ve 13 hodin. Trasa vede po modré do Stroupče v délce 4,5 kilometru. "Po modré turistické značce dojdeme podél řeky Ohře do Stroupče kde bude připraven oheň k opékání přinesených pochutin. Stejnou cestou se vrátíme zpět do Žatce," zvou pořadatelé. 

Turistických akcí v Ústeckém kraji se v poslední den roku 2018 a první den roku 2019 koná více. Zde nabízíme jejich přehled, více informací o nich najdete na webu Klubu českých turistů Ústeckého kraje. 

PONDĚLÍ 31. 12. 2018

Silvestrovský výstup na Klíč - 17. ročník

ÚTERÝ 1. 1. 2019

Novoroční výstup na Radobýl - 54. ročník

Novoroční výstup na Vlčí horu - 37. ročník

Novoroční výstup na Malé Sedlo - 5. ročník

Novoroční výstup na Jedlovou - 30. ročník

Novoroční pochod z Klášterce do Perštejna a zpět - 5. ročník

Novoroční výstup na Blansko - 37. ročník

Novoroční výstup na Tanečnici - 35. ročník

Novoroční výstup na Chmelík - 23. ročník

Novoroční výstup na Lovoš - 40. ročník

Novoroční pochod na Stropník - 43. ročník

Novoroční výstup na Špičák - 7. ročník

Vítání roku 2019 - 46. ročník

Novoroční Milešovka - 1. ročník Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

STAVEBNÍ TECHNIK, TECHNOLOG, REFERENT KVALITY

Prefa Žatec s.r.o. hledá zaměstnance na pozice STAVEBNÍ TECHNIK, TECHNOLOG, REFERENT KVALITY. Požadujeme střední školu stavebního směru s maturitou, ŘP sk. B. Nabízíme dobré platové podmínky, po zkušební době možnost trvalého pracovního úvazku, stravování v místě pracoviště, týden dodatkové dovolené. Nabízené pracovní pozice jsou v lokalitě města Žatce. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 724 206 320
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

OBSLUHA MYČKY

Hledáme pomocnou sílu k myčce, cca od 12:30 do 15:30 hod. Pracoviště Gymnázium Chomutov. - Tel. 607 948 092.
Tel.: 607 948 092

SKLADNÍK

Přijmeme VÝROBNÍHO DĚLNÍKA. Místo práce Chomutov. Zajímavé platové ohodnocení.
Tel.: 725 546 639
E-mail: jakub.kruta@bachl.cz

VÝROBNÍ DĚLNÍK

Přijmeme VÝROBNÍHO DĚLNÍKA. Místo práce Chomutov. Zajímavé platové ohodnocení.
Tel.: 725 546 639
E-mail: jakub.kruta@bachl.cz

ELEKTRIKÁŘ/KA OBALOVNY

Společnost EUROVIA VINCI přijme pracovníky na pozici ELEKTRIKÁŘ/KA OBALOVNY. Místo výkonu práce Černovice. Nabízíme průměrný měsíční výdělek 35 000,- Kč. Požadujeme SOU obor elektro (silnoproud), nebo SOU zámečník, ŘP sk. B (ŘP sk. C výhodou), zdravotní způsobilost.
Tel.: 731 601 442
E-mail: dusan.holub@eurovia.cz

Poslední videa

Oslava nového roku vietnamské komunity

A zase se tančilo :)

Přehrát video
Hasiči dostali novou Tatru

Tatra přijíždí :)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608 177 789.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Hledám byt nebo menší RD na Lounsku, Žatecku, Podbořansku. Tel.: 733 691 127.

Vzpomínky

Miroslava Macáková

Dne 21. ledna uplyne 6 let, co nás opustila paní Miroslava Macáková z Loun. Nikdy nezapomenou manžel Pavel, dcera Tereza, vnučka Andrejka. Děkujeme všem, kteří si vzpomenou.

Evžen Seidl

Dne 17. 1. 2017 zemřel pan Evžen SEIDL po těžkém úrazu neslučujícím se s životem. Odešel bez slůvka rozloučení výjimečně dobrý člověk, jednatel pobočky Konfederace politických vězňů v Lounech. Vzpomíná družka M. Vrbíková a její bratr.

Pavel Kalčík

Dne 14. ledna by se dožil 75 let pan Pavel Kalčík z Loun. Nikdy nezapomenou a stále vzpomínají manželka, synové a snacha a vnoučata.