Novoroční procházky a šlápoty vytáhly ven desítky milovníků pohybu

Alla Želinská 2019-01-02 07:44:00

Milovníci pohybu v přírodě vyrazili hned první den roku 2019 protáhnout těla na novoroční pochody. V Podbořanech a v Lubenci se šla Novoroční procházka a v Kovářské Novoroční šlápota.

Desítky turistů se vydaly hodinu po poledni od budovy gymnázia v Podbořanech směrem na Kozinec letos se šel už 38. ročník Novoroční procházky.

Turisté vyrazili do přírody také v Lubenci a Libyni či v Kovářské okolo tzv. švédské bažiny. Novoroční procházka z Lubence do Libyně je vždy spojena s milým setkáním v kostele sv. Jiljí v Libyni, kde si účastníci připomněli vánoční tradice, věští litím olova, krájí jablíčka, posílají lodičky ze skořápek, občerstvují se a zahřívají se svařáčkem, prohlíží kostel. I letošní tradiční Novoroční procházka v režii manželů Kantových se vydařila.   

Další milovnici pohybu se vydali na Novoroční Kovářskou šlápotu. „Kovářské Šlápoty se účastníme pravidelně – na jaře, na podzim a nyní i na Nový rok. Na toulky kouzelnou krušnohorskou přírodou nás pravidelně zve kamarád Jaromír Záhrobský ze Žatce, zakladatel spolku Kovářská Šlápota,“ prozradila účastnice Martina Myšková z Podbořan. Na Novoroční šlápotu vyrazila s manželem Martinem a kamarády Danou a Lubošem Zischkovými. Šestikilometrová trasa vede okolo švédské bažiny a pomníku vojákům, kteří se zde utopili v roce 1641, zajímavé je i místo, kde se natáčel film Hlídač 47...  

Na Nový rok se na pochody vydali také v Žatci směrem na Stroupeč, na Lounsku se šlo na Oblík či Blšanský Chlum, šlapalo se i na Ranou. Více čtěte v našem týdeníku, jehož první číslo v roce 2019 vyjde 9. ledna. 

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

STAVEBNÍ TECHNIK, TECHNOLOG, REFERENT KVALITY

Prefa Žatec s.r.o. hledá zaměstnance na pozice STAVEBNÍ TECHNIK, TECHNOLOG, REFERENT KVALITY. Požadujeme střední školu stavebního směru s maturitou, ŘP sk. B. Nabízíme dobré platové podmínky, po zkušební době možnost trvalého pracovního úvazku, stravování v místě pracoviště, týden dodatkové dovolené. Nabízené pracovní pozice jsou v lokalitě města Žatce. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 724 206 320
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

OBSLUHA MYČKY

Hledáme pomocnou sílu k myčce, cca od 12:30 do 15:30 hod. Pracoviště Gymnázium Chomutov. - Tel. 607 948 092.
Tel.: 607 948 092

SKLADNÍK

Přijmeme VÝROBNÍHO DĚLNÍKA. Místo práce Chomutov. Zajímavé platové ohodnocení.
Tel.: 725 546 639
E-mail: jakub.kruta@bachl.cz

VÝROBNÍ DĚLNÍK

Přijmeme VÝROBNÍHO DĚLNÍKA. Místo práce Chomutov. Zajímavé platové ohodnocení.
Tel.: 725 546 639
E-mail: jakub.kruta@bachl.cz

ELEKTRIKÁŘ/KA OBALOVNY

Společnost EUROVIA VINCI přijme pracovníky na pozici ELEKTRIKÁŘ/KA OBALOVNY. Místo výkonu práce Černovice. Nabízíme průměrný měsíční výdělek 35 000,- Kč. Požadujeme SOU obor elektro (silnoproud), nebo SOU zámečník, ŘP sk. B (ŘP sk. C výhodou), zdravotní způsobilost.
Tel.: 731 601 442
E-mail: dusan.holub@eurovia.cz

Poslední videa

Oslava nového roku vietnamské komunity

A zase se tančilo :)

Přehrát video
Hasiči dostali novou Tatru

Tatra přijíždí :)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608 177 789.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Hledám byt nebo menší RD na Lounsku, Žatecku, Podbořansku. Tel.: 733 691 127.

Vzpomínky

Miroslava Macáková

Dne 21. ledna uplyne 6 let, co nás opustila paní Miroslava Macáková z Loun. Nikdy nezapomenou manžel Pavel, dcera Tereza, vnučka Andrejka. Děkujeme všem, kteří si vzpomenou.

Evžen Seidl

Dne 17. 1. 2017 zemřel pan Evžen SEIDL po těžkém úrazu neslučujícím se s životem. Odešel bez slůvka rozloučení výjimečně dobrý člověk, jednatel pobočky Konfederace politických vězňů v Lounech. Vzpomíná družka M. Vrbíková a její bratr.

Pavel Kalčík

Dne 14. ledna by se dožil 75 let pan Pavel Kalčík z Loun. Nikdy nezapomenou a stále vzpomínají manželka, synové a snacha a vnoučata.