Novoroční procházky a šlápoty vytáhly ven desítky milovníků pohybu

Alla Želinská 2019-01-02 07:44:00

Milovníci pohybu v přírodě vyrazili hned první den roku 2019 protáhnout těla na novoroční pochody. V Podbořanech a v Lubenci se šla Novoroční procházka a v Kovářské Novoroční šlápota.

Desítky turistů se vydaly hodinu po poledni od budovy gymnázia v Podbořanech směrem na Kozinec letos se šel už 38. ročník Novoroční procházky.

Turisté vyrazili do přírody také v Lubenci a Libyni či v Kovářské okolo tzv. švédské bažiny. Novoroční procházka z Lubence do Libyně je vždy spojena s milým setkáním v kostele sv. Jiljí v Libyni, kde si účastníci připomněli vánoční tradice, věští litím olova, krájí jablíčka, posílají lodičky ze skořápek, občerstvují se a zahřívají se svařáčkem, prohlíží kostel. I letošní tradiční Novoroční procházka v režii manželů Kantových se vydařila.   

Další milovnici pohybu se vydali na Novoroční Kovářskou šlápotu. „Kovářské Šlápoty se účastníme pravidelně – na jaře, na podzim a nyní i na Nový rok. Na toulky kouzelnou krušnohorskou přírodou nás pravidelně zve kamarád Jaromír Záhrobský ze Žatce, zakladatel spolku Kovářská Šlápota,“ prozradila účastnice Martina Myšková z Podbořan. Na Novoroční šlápotu vyrazila s manželem Martinem a kamarády Danou a Lubošem Zischkovými. Šestikilometrová trasa vede okolo švédské bažiny a pomníku vojákům, kteří se zde utopili v roce 1641, zajímavé je i místo, kde se natáčel film Hlídač 47...  

Na Nový rok se na pochody vydali také v Žatci směrem na Stroupeč, na Lounsku se šlo na Oblík či Blšanský Chlum, šlapalo se i na Ranou. Více čtěte v našem týdeníku, jehož první číslo v roce 2019 vyjde 9. ledna. 

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA MŠ VELTĚŽE

Obec Veltěže vyhlašuje konkursní řízení na pozici ŘEDITELE/KY Mateřské školy Veltěže. Přihlášky zasílejte doporučeně nejpozději do 15. dubna 2019 na adresu: Obec Veltěže, Perucká 73, 440 01 Veltěže. Obálku označte ,,Konkursní řízení - MŠ neotvírat". Bližší info najdete na www.velteze.cz

SOCIÁLNÍ PRACOVNICE

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu SOCIÁLNÍ PRACOVNICI/PRACOVNÍKA na dobu neurčitou s možností nástupu od 1. dubna 2019. Požadujeme Vzdělání (DiS, BC., Mgr., popř. jiné) dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách a zájem o naší cílovou skupinu - senioři. Životopisy zasílejte do 29.3. na uvedený e-mail. Do zprávy napište název zaměstnání, o které se ucházíte.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

ZDRAVOTNÍ SESTRA

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu ZDRAVOTNÍ SESTRU na poloviční úvazek na dobu určitou.
Kontakt: Irena Lukšová
Tel.: 412 314 083
E-mail: luksova@dpszatec.cz

MALÍŘ, NATĚRAČ, VÝŠKOVÝ PRACOVNÍK

Firma Výškové práce se sídlem v Chomutově přijme za výhodných platových podmínek MALÍŘE, NATĚRAČE, VÝŠKOVÉ PRACOVNÍKY.
Tel.: 602 453 600

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

Poslední videa

Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video
Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronájem zařízeného bytu 1+1, Žatec - JIH. Kauce. Tel: 603 529 362.

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Žatci, Hájkova ulice, rok po rekonstrukci. Jen pracujícím a slušným lidem, kauce 2 nájmy, bez zvířat. Cena 8 500 Kč vč. služeb a energií. Tel.: 774 236 773.

Vzpomínky

Vlasta Fišerová

Dne 24. 3. vzpomeneme 2. výročí, co nás navždy opustila naše maminka, paní Vlasta FIŠEROVÁ z Loun. Stále vzpomínají dcery Eva a Jaroslava s rodinami a sestra Anna.

Ivuška Moravcová

Dne 24. 3. 2019 vzpomeneme třetí výročí úmrtí paní Ivušky MORAVCOVÉ z Loun. S bolestí v srdci stále vzpomínají dcery s rodinami a děkují všem za vzpomínku.

Libuše Exnerová

Bez Tebe, maminko, smutný je svět, jen vzpomínky zůstaly, jež nevrátí Tě zpět. Dne 19. 3. tomu byly 4 roky, co nás navždy opustila naše milovaná manželka, maminka, babička a prababička, paní Libuše EXNEROVÁ z Měcholup. S láskou a úctou stále vzpomíná manžel Zdeněk, dcera Zdeňka s rodinou, synové Milan a Pavel s rodinami vnoučata, pravnoučata a ostatní příbuzní a známí.