Novoroční procházky a šlápoty vytáhly ven desítky milovníků pohybu

Alla Želinská 2019-01-02 07:44:00

Milovníci pohybu v přírodě vyrazili hned první den roku 2019 protáhnout těla na novoroční pochody. V Podbořanech a v Lubenci se šla Novoroční procházka a v Kovářské Novoroční šlápota.

Desítky turistů se vydaly hodinu po poledni od budovy gymnázia v Podbořanech směrem na Kozinec letos se šel už 38. ročník Novoroční procházky.

Turisté vyrazili do přírody také v Lubenci a Libyni či v Kovářské okolo tzv. švédské bažiny. Novoroční procházka z Lubence do Libyně je vždy spojena s milým setkáním v kostele sv. Jiljí v Libyni, kde si účastníci připomněli vánoční tradice, věští litím olova, krájí jablíčka, posílají lodičky ze skořápek, občerstvují se a zahřívají se svařáčkem, prohlíží kostel. I letošní tradiční Novoroční procházka v režii manželů Kantových se vydařila.   

Další milovnici pohybu se vydali na Novoroční Kovářskou šlápotu. „Kovářské Šlápoty se účastníme pravidelně – na jaře, na podzim a nyní i na Nový rok. Na toulky kouzelnou krušnohorskou přírodou nás pravidelně zve kamarád Jaromír Záhrobský ze Žatce, zakladatel spolku Kovářská Šlápota,“ prozradila účastnice Martina Myšková z Podbořan. Na Novoroční šlápotu vyrazila s manželem Martinem a kamarády Danou a Lubošem Zischkovými. Šestikilometrová trasa vede okolo švédské bažiny a pomníku vojákům, kteří se zde utopili v roce 1641, zajímavé je i místo, kde se natáčel film Hlídač 47...  

Na Nový rok se na pochody vydali také v Žatci směrem na Stroupeč, na Lounsku se šlo na Oblík či Blšanský Chlum, šlapalo se i na Ranou. Více čtěte v našem týdeníku, jehož první číslo v roce 2019 vyjde 9. ledna. 

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

ŘIDIČ MKD

Přijmeme ŘIDIČE MKD pravidelná linka CZE-DE, práce i v noci. Požadujeme: ŘP C+E, profesní způsobilost, psychotesty, kartu do tachografu, čistý trestní rejstřík, bydliště Chomutov a okolí. Čistý příjem cca 35 tisíc včetně stravného.
Tel.: 777 100 646

PROJEKTANT/KA POZEMNÍCH STAVEB

Projekční kancelář CZECHOTEC Engineering spol. s r. o. se sídlem v Chomutově přijme PROJEKTANTA/KU POZEMNÍCH STAVEB. Vhodné i pro čerstvé absolventy SPŠ st.
Kontakt: Ing. Ondřej Petřík
Tel.: 607 802 734
E-mail: petrik@czechotec.cz

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

Poslední videa

Anglický klubík v Nepomyšli - pohádka o Zelené Karkulce

Děti navštěvující anglický klubík při MC Jablíčko v Nepomyšli pod vedením Lenky Novákové sehrály v úterý 18. června odpoledne pro rodiče a přátele pohádku v angličtině - o Zelené Karkulce ;-)

Přehrát video
Podbořanské letní slavnosti - páteční začátek

Krátce po 16. hodině se Masarykovo náměstí stále zaplňovalo lidmi - na hlavním pódiu hrála kapela Full Time, stánky s občerstvením a pivem, atrakce s malými i velkými návštěvníky se rozjížděly...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

CHATA PRONÁJEM

Pronajmu vybavenou chatku pro 6 osob na Nechranické přehradě, týdenní pobyt za 5.600 Kč. Tel.: 777 127 517.

PRONÁJEM

Pronajmu starší byt 2+KK v Žatci v 1. patře v klidné lokalitě v centru města, od září 2019. Ne zvířata, ne děti. V nájmu 3900,- Kč je FO, el. sp. prost., odpady, záloha studená voda. Energie vlastní, plyn. topení. Kauce 10.000 Kč. Tel.: 736 271 892.

Vzpomínky

Marie Zubáková

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 23. 6. 2019 tomu bude rok, co nás navždy opustila naše milovaná maminka, babička, prababička, teta a sestra, paní Marie ZUBÁKOVÁ z Loun. Moc nám chybíš. Děkujeme všem, kteří vzpomenou s námi. Stále vzpomínají dcery Hana a Gábina s rodinami, sestra Stanislava a ostatní příbuzní.

Jan Mládek

Dne 21. 6. 2019 uplyne 1 rok, co nás navždy opustil Jan MLÁDEK ze Žatce. Vzpomíná rodina Jiráskova.

Stanislav Strnad

Roky tiše plynou jak klidné řeky proud, jen bolest v srdci zůstává a nedá zapomenout. Dne 21. 6. uplyne 5 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček, pan Stanislav STRNAD z Tvršic. Stále vzpomínají manželka Hana a dcery Hana a Stáňa s rodinami a vnučka Terezka.