Občas je třeba přijmout „sprchu”, aby bylo zase slunečno, říká milovnice silných motorů

Alla Želinská 2019-01-03 12:15:03

Kryrská rodinná firma Čtyřkolky4u za posledních několik let si vybudovala dobré renomé, znají ji za hranicemi našeho regionu a jejích služeb využívá i Policie ČR. Jedná se o prodej a servis čtyřkolek a skútrů – strojů pro zábavu i užitek, včetně profesionální montáže a poradenství. A zastupuje tento svět spolu s přítelem sympatická světlovláska, která svou vášní pro silné motory a zároveň kreativitou a tíhou ke krásnu vnáší do značky Čtyřkolky4u svůj styl a šmrnc. O práci i o životě jsme si povídali s Veronikou Houškovou.

Pojďte si o sobě něco prozradit čtenářům. Jak dlouho bydlíte v Kryrech, odkud jste?

V Kryrech bydlíme 11 let. Osobně pocházím z nedaleké vesnice Běsno, kde jsem strávila celé dětství. Jsem sice stále svobodná, ale s přítelem, Tomášem, žijeme již 14 let spolu a máme úžasnou dcerku.

Čtyřkolky, silné motory, závody, helmy a křehká žena, to nejde dohromady, ale když vidím vás, tak opak je pravdou. Kdy a jak jste ke čtyřkolkám přišla?

Prvotní impuls k tomu začít se 4kolkami vlastně vzešel z Tomášovi hlavy. On je technicky založený a protože se množily poptávky po servisu 4kolek, tak jsme začali přemýšlet nad tím, že bychom zkusili nejen servis, ale také možnost získat certifikaci autorizovaného prodejce. Zpočátku jsme začínali oba dva při zaměstnání, postupem času jsme museli svá „původní“ zaměstnání opustit a zůstat tak věrni pouze naší malé rodinné firmě.

V čem spočívá vaše práce?

Především se zaměřuji na to, aby firma fungovala jako celek. Od jednoduché administrativy, účetnictví, přes reklamu, až po péči o zákazníka, jak při samotném prodeji jak 4kolek, doplňků, příslušenství, tak i poté následná péče s tím spojená. Role zde máme rozdělené. Obchod, marketing a prvotní jednání se zákazníky a dodavateli mám na starosti já a objednávky náhradních dílů, servisní práce a technické poradenství má na starosti Tomáš. Myslím, že nám to tak i skvěle funguje. Zákazník je vždy na 1. místě a snažíme se maximálně vycházet vstříc.

Kdo jsou většinou vaší zákazníci?

Naši zákazníci jsou buďto lidé „neIČaři“, kteří si chtějí splnit svůj sen a zároveň stroj využít na práci kolem domu anebo zábavu ve formě výletů s manželkami, přítelkyněmi anebo, a to z větší části, jsou to firmy, které stroje využívají především k práci, a to z různých odvětví. Od stavebních firem až po města, hasiče nebo Policii ČR, která hojně využívá čtyřkolek především v horských oblastech a my máme možnost být jedním ze šesti servisních středisek v ČR, které tyto stroje i servisují.

Co všechno nabízíte, umíte? K nákupu při-dáte i ručně vypalované dřevěné desky. To je váš nápad?

Co vše nabízím nebo umím... Musím se pousmát, myslím, že toho je vcelku dost, ale především je to vše kolem obchodu v kombinaci s nějakým koníčkem, jako je třeba pyrografie – vypalování do dřeva. Vypalované desky, které zmiňujete, jsou takové naše „miminko“, kdy jsme se chtěli trošku odlišit a dát zákazníkovi nejen obyčejné desky, ale zároveň i osobní dárek (tím, že jsou ručně vypalované, nejedná se o sériovou výrobu a co kus, to originál). Jsou to desky určené na dokumenty k prodanému stroji. Zákazník tak dostane v jedné krabičce všechny dokumenty a myslím, že je jen tak nezaloží a najde je mnohem rychleji než klasické papírové desky.

„Čtyřkolkáři“ občas jezdí bezohledně, někde i ničí přírodu. Co na to říkáte vy?

Pravda je, že je mezi námi vždy nějaká „černá ovce“, která dokáže pověst zkazit a spousta lidí má pak na paměti jen ty „škodíky“. Stejně tak jako mezi motoristy všeobecně, jsou i zde lidé, kteří nehledí na přírodu a je jim jedno kam jedou a zda něco zničí. Nikdy jsme nepatřili k těm, kteří ničí okolí a mohu i s čistým svědomím říci, že ani patřit nebudeme, bohužel veřejnost nás mnohdy všechny „hází“ do jednoho pytle, ale není to tak. Když si chceme zajezdit, jezdíme tady v okolí nejčastěji na motokrosovou dráhu do Krásného Dvora, tak se „vyblbneme“ až až. Já si vyčistím hlavu a Tomáš si zde většinou zatrénuje před závody MMČR Side & Quad, kterých se účastní.

Kromě čtyřkolek jaké ještě máte koníčky?

Kromě čtyřkolek jsem začala chodit na thai box k Jakubovi Dolejšovi zde v Kryrech a jednou týdně jezdíme na tréninky i do G-Titánů v Žatci. Sport mám ráda celkově, běhání, brusle a motorismus. Mám ráda adrenalin, rychlá, silná auta, Dakar, jízdy do vrchu. To vše neprovozuji, ale i mi stačí být jen tichý pozorovatel zblízka. V pečení či háčkování zatím adrenalin nenacházím, raději jsem někde v „luftě“, pokud to čas nebo zdraví dovolí.

Posíláte klasickou poštou vánoční pohledy i neznámým lidem… Jak dlouho to děláte a proč?

Pohledy posílám asi čtvrtým rokem a proč? Je to osobní a potěší to. Z našeho života se celkově vytrácí osobní přístup a stejně tak jako jednáme s našimi zákazníky, prodáváme jim jen to, co chtějí nebo je pro ně dostatečně vyhovující, se i já v soukromém životě snažím jak přijímat, tak i dávat věci, kde zanechám kus sebe nebo naopak přijímám věci s větším nadšením, kdy vím, že mají nějakou historii. Je hrozně jednoduché si sednout k počítači a poslat elektronickou kartu nebo v smsce poslat přání, ale myslím, že už to, že si člověk dá práci od nákupu pohledu, psaní textu, i někomu koho vlastně neznám, a následné odnesení na poštu… je to prostě kousek mého času, kousek mě osobně a těší mě, že ty lidi potěším. Prostě mezi těmi hromadami letáků a složenek ve schránce, najednou přistane ručně psané přání. Mám to ráda a ráda dělám radost.

Máte doma čtyřkolku, kdo na ní jezdí? Máte tradici vítání prvního sněhu – přiblížíte ji?

Čtyřkolku máme oba dva, vlastně všichni tři (i dcerka). S přítelem jezdíme sportovní 4kolky, jsou to „dravci“ a to my rádi. Kdo má čtyřkolku, ať sportovní nebo 4x4, ví, jaká je to radost, když napadne první sníh. Každoročně ať já nebo Tomáš, jakmile napadne sníh, skočíme na jeden ze strojů, vezmeme dcerku a na našem areále „kloužeme“ na sněhu, točíme se nebo jen tak zapřáhneme boby a jezdíme dokolečka a radujeme se. Je to prostě zábava.

Jaký byl váš rok, a co byste přála do dalšího?

Rok 2018, musím říct, že po obchodní stránce byl úspěšný, za to díky všem našim příznivcům, zákazníkům, kamarádům, ale hlavně i rodině! V soukromém životě byl také úspěšný, všichni jsme zdraví a to je hlavní, mráčky se vždycky objeví, ale je občas potřeba přijmout i nějakou tu „zdravou sprchu“, aby bylo zase slunečno. Do nového roku přeji všem především zdraví, to je asi maximum, co mohu přát, vykročit jak se říká pravou nohou, být co nejčastěji s těmi nejbližšími, rodinou, vnímat je, být vždy sami sebou a prostě si taky užívat života a opravdu nezapomínat na ty druhé.

Děkují za rozhovor a hodně štěstí v novém roce.

Alla Želinská

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

ŘIDIČ MKD

Přijmeme ŘIDIČE MKD pravidelná linka CZE-DE, práce i v noci. Požadujeme: ŘP C+E, profesní způsobilost, psychotesty, kartu do tachografu, čistý trestní rejstřík, bydliště Chomutov a okolí. Čistý příjem cca 35 tisíc včetně stravného.
Tel.: 777 100 646

PROJEKTANT/KA POZEMNÍCH STAVEB

Projekční kancelář CZECHOTEC Engineering spol. s r. o. se sídlem v Chomutově přijme PROJEKTANTA/KU POZEMNÍCH STAVEB. Vhodné i pro čerstvé absolventy SPŠ st.
Kontakt: Ing. Ondřej Petřík
Tel.: 607 802 734
E-mail: petrik@czechotec.cz

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

Poslední videa

Anglický klubík v Nepomyšli - pohádka o Zelené Karkulce

Děti navštěvující anglický klubík při MC Jablíčko v Nepomyšli pod vedením Lenky Novákové sehrály v úterý 18. června odpoledne pro rodiče a přátele pohádku v angličtině - o Zelené Karkulce ;-)

Přehrát video
Podbořanské letní slavnosti - páteční začátek

Krátce po 16. hodině se Masarykovo náměstí stále zaplňovalo lidmi - na hlavním pódiu hrála kapela Full Time, stánky s občerstvením a pivem, atrakce s malými i velkými návštěvníky se rozjížděly...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

CHATA PRONÁJEM

Pronajmu vybavenou chatku pro 6 osob na Nechranické přehradě, týdenní pobyt za 5.600 Kč. Tel.: 777 127 517.

PRONÁJEM

Pronajmu starší byt 2+KK v Žatci v 1. patře v klidné lokalitě v centru města, od září 2019. Ne zvířata, ne děti. V nájmu 3900,- Kč je FO, el. sp. prost., odpady, záloha studená voda. Energie vlastní, plyn. topení. Kauce 10.000 Kč. Tel.: 736 271 892.

Vzpomínky

Marie Zubáková

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 23. 6. 2019 tomu bude rok, co nás navždy opustila naše milovaná maminka, babička, prababička, teta a sestra, paní Marie ZUBÁKOVÁ z Loun. Moc nám chybíš. Děkujeme všem, kteří vzpomenou s námi. Stále vzpomínají dcery Hana a Gábina s rodinami, sestra Stanislava a ostatní příbuzní.

Jan Mládek

Dne 21. 6. 2019 uplyne 1 rok, co nás navždy opustil Jan MLÁDEK ze Žatce. Vzpomíná rodina Jiráskova.

Stanislav Strnad

Roky tiše plynou jak klidné řeky proud, jen bolest v srdci zůstává a nedá zapomenout. Dne 21. 6. uplyne 5 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček, pan Stanislav STRNAD z Tvršic. Stále vzpomínají manželka Hana a dcery Hana a Stáňa s rodinami a vnučka Terezka.