POZOR AKTUALIZACE: Autobusy na Lounsku, Podbořansku i Vejprtsku v pondělí vyjedou všechny!

Lucie Steklá 2019-01-04 14:31:00

Autobusy na Vejprtsku už zítra, v pondělí 7. ledna 2019, vyjedou všechny podle platných jízdních řádů. V průběhu víkendu se odboru dopravy krajského úřadu ve spolupráci s několika dopravci podařilo zajistit dostatečný počet autobusů a řidičů, aby i na Vejprtsku vyjely všechny spoje podle jízdních řádů, jak jsou cestující zvyklí. Dopravní obslužnost na Podbořansku a Lounsku – západ bude také zajištěna v plném rozsahu. Jedná se o novu informaci, kterou krajský úřad vydal v neděli pozdě odpoledne. Již v pátek večer byla zajištěna plná náhrada za TD BUS, kdy po jednání s dopravci byla od pondělí 7. ledna zajištěna dopravní obslužnost na Podbořansku a v oblasti Lounsko – západ v plném rozsahu. Na Vejprtsku do nedělního odpoledne platilo zajištění jen poloviny spojů. Ve Stebně a Petrohradě budou mimořádně stavět vlakové spoje, a to od 7. do 11. ledna.

SITUACE V NEDĚLI VEČER = ZAJIŠTĚNÍ VŠECH SPOJŮ V OBLASTECH LOUNSKA, PODBOŘANSKA A VEJPRTSKA

„Velké poděkování patří dopravcům, kteří byli velmi vstřícní. Společně se nám podařilo zajistit už od pondělí dopravu v plném rozsahu. Věřím, že situaci se podaří v brzké době zcela stabilizovat,“ řekl náměstek Jaroslav Komínek.  Jedinou výjimkou je linka 583 Vejprty – Annaberg – Buchholz, která nebude až do dovolání obsluhována. Jedná se o linku přeshraniční, která vede prakticky po celé délce na území Německa. Na území cizího státu nelze jednoduše objednat příležitostnou dopravu z legislativních důvodů.

Dopravní obslužnost zajistí ve zmíněných oblastech různí dopravci, autobusy tedy nebudou v jednotném zeleném designu, ale budou označeny číslem linky, tak jak jsou cestující zvyklí. Po dobu zajištění dopravy v nouzovém režimu nebude vybíráno jízdné. 

„Chtěl bych poděkovat dopravcům za vstřícnost, díky které jsme během jednoho pracovního dne dokázali zajistit maximum možného pokrytí autobusových linek. Cestujícím na Vejprtsku mohu slíbit, že se ve spolupráci s dopravcem budeme snažit v co nejkratší době rozšířit dopravu do původního stavu,“ řekl náměstek Jaroslav Komínek. Ústecký kraj také přivítal nabídku železničního dopravce GW Train Regio na mimořádné zastavování vlaků v zastávkách Stebno a Petrohrad, s čímž v tomto krátkém termínu souhlasilo také Ministerstvo dopravy. Tato mimořádná změna bude platit v týdnu od 7. do 11. ledna.


SITUACE V PÁTEK VEČER = ZAJIŠTĚNÍ VŠECH SPOJŮ V OBLASTECH LOUNSKA, PODBOŘANSKA, NA VEJPRTSKU POLOVINY

Kolem Vejprt na Chomutovsku v pondělí nevyjede zhruba polovina ze 160 spojů. Upravené jízdní řády pro oblast Vejprtska jsou v příloze. Informace jsou zveřejněné také na facebooku Ústeckého kraje Doprava Ústeckého kraje a od soboty 5. ledna budou dostupné v sms systému Ústeckého kraje na telefonním čísle 776 250 609. 

Cestující pošle SMS ve formátu "DUK číslo_linky" na tel. číslo +420 776 250 609 („DUK“ musí být velkými písmeny) a následně obdrží informaci, zda jsou na lince omezení a případně jaká konkrétně. Za číslo linky se považuje poslední trojčíslí. Cena za odeslanou SMS je dle tarifu tazatele, přijatou SMS tazatel neplatí. Příklad sms: DUK 601


Původní článek, v němž jsou informace o vzniklé situaci, najdete níže.

V části Lounska a na Podbořansku v pondělí nevyjedou některé autobusové spoje, provozovatel odstoupil od smlouvy

Ústecký kraj se nemůže vymanit z autobusové krize. Stojí za ní spory Ústeckého kraje a vedení provozovatele - společnosti TD Bus o peníze. Nejnovější ráda přišla ve středu 3. ledna, kdy společnost podala kraji pro oblasti Podbořanska, Vejprtska a západního Lounska výpověď. Firma naposledy tyto oblasti obslouží v neděli 6. ledna. Podle vyjádření Krajského úřadu bude ještě v pátek 4. ledna večer známo, které spoje v pondělí nevyjedou. 

Ústecký kraj považuje odstoupení od smluv za neplatné. Dopravu zajistí v nouzovém režimu. "Ještě dnes ve večerních hodinách by měla být známá informace, které spoje by od pondělí 7. ledna 2019 neměly jet," uvedla Magdalena Fraňková z kanceláře hejtmana. TD Bus oznámil, že na linkách, které obsluhuje, přestane jezdit. „Konkrétně se jedná o ukončení provozu 33 autobusů, které denně obsluhují 467 spojů,“ vyčíslil ředitel TD Busu Milan Toms.

Po čtvrtečním oznámení TD BUS a.s. o odstoupení od smlouvy na zajištění autobusové dopravy v oblastech Vejprtska, Podbořanska a Lounska – západ zasedla dnes rada kraje. Radní rozhodli o odeslání dopisu s tím, že Ústecký kraj považuje odstoupení od smluv za neplatné a trvá na jejich plnění. „Odbor dopravy má nyní za úkol jednat s dopravci a pokusit se nouzově zajistit dopravní obslužnost v oblastech po společnosti TD BUS a.s. Naším cílem je minimalizovat dopad na občany kraje, zajistit co nejvíce spojů, hlavně těch školních. Jelikož na to ale máme fakticky jen jeden pracovní den, nelze slíbit, že se to podaří v plném rozsahu. Všem cestujícím se tímto omlouváme za možné komplikace,“ uvedl po jednání rady náměstek Jaroslav Komínek. 

O tom, co nakonec v pondělí nepojede, budou ještě dnes ve večerních hodinách informováni starostové, média a přehled bude k dispozici na webových stránkách kraje, krajské dopravy a na facebooku kraje i DÚK.

Společnost TD Bus je nástupcem ústecké krajské pobočky skupiny BusLine, jež v Ústeckém kraji jezdila do loňského roku. Autobusová krize v Ústeckém kraji se vleče už řadu měsíců. Velký výpadek spojů hrozil už v září, kdy se nakonec linek na Ústecku a Děčínsku ujala krajská organizace Dopravní společnost Ústeckého kraje. Ta převzala od ledna po TD Busu i Litoměřicko, nestíhá ale zdaleka pokrýt všechny spoje. Chybějí jí řidiči i autobusy. Od začátku roku DSÚK jezdí i na Lovosicku a východním Lounsku.

„Ústecký kraj se dlouhodobě vyhýbá splnění povinností vyplývajících i z nařízení Evropské komise, a to kompenzování oprávněných nákladů poskytovateli veřejných služeb,“ napsal dopravce v tiskovém prohlášení. Argumentuje především vládním nařízením, podle kterého se v lednu 2017 zvýšily mzdy řidičů. To jsou podle firmy náklady, které nemohla v době podání nabídky v roce 2014 předvídat. Dopravce vyčíslil pohledávku za krajem na 5,2 milionu korun. "Ústecký kraj obdržel dnes od společnosti TD BUS a.s. informaci o odstoupení od smluv na zajištění autobusové dopravy v oblastech Podbořanska, Vejprtska a Lounska – západ ke dni 7. ledna 2019. Ústecký kraj odmítá oprávněnost a důvodnost tohoto postupu a považuje odstoupení za protiprávní a neplatné," reagovalo vedení kraje. 

SITUACE SE TÝKÁ TĚCHTO SPOJŮ: 

Lounsko - západ

562713 Louny - Vinařice - Kozojedy

562715 Louny - Ročov - Třeboc

562716 Louny - Hřivice - Pnětluky

562717 Lipno,Lipenec - Tuchořice,Třeskonice

562718 Louny - Zálužice - Žatec

562726 Postoloprty - Lišany - Postoloprty

562734 Žatec - Postoloprty - Louny

562738 Žatec - Lišany - Postoloprty

562739 Žatec - Lipno - Louny

562741 Žatec - Kounov - Pnětluky

Podbořansko

562742 Žatec - Deštnice - Měcholupy,Velká Černoc

562743 Žatec - Libořice - Podbořany

562744 Žatec - Podbořany - Blatno

562745 Žatec - Podbořany - Lubenec,Ležky

562764 Podbořany - Velká Černoc

562766 Podbořany - Kryry - Jesenice

562773 Podbořany - Kryry - Kolešov

562774 Podbořany - Valeč

562778 Podbořany - Nepomyšl - Podbořanský Rohozec

Vejprtsko

001583 Vejprty-Annaberg-Buchholz

001585 Jirkov-Chomutov-Kurort Oberwiesenthal

522580 Chomutov - Klášterec nad Ohří

522582 Vejprty - Kovářská - Boží Dar

522584 Jirkov - Chomutov - Boží Dar

522586 Chomutov - Výsluní - Vejprty

522587 Chomutov - Místo - Vejprty

522600 Kadaň - Klášterec nad Ohří - Vejprty

522601 Kadaň,Tušimice - Klášterec nad Ohří - Okounov

522602 Klášterec nad Ohří - Domašín,Petlery

522603 Kadaň - Klášterec nad Ohří


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

ŘIDIČ MKD

Přijmeme ŘIDIČE MKD pravidelná linka CZE-DE, práce i v noci. Požadujeme: ŘP C+E, profesní způsobilost, psychotesty, kartu do tachografu, čistý trestní rejstřík, bydliště Chomutov a okolí. Čistý příjem cca 35 tisíc včetně stravného.
Tel.: 777 100 646

PROJEKTANT/KA POZEMNÍCH STAVEB

Projekční kancelář CZECHOTEC Engineering spol. s r. o. se sídlem v Chomutově přijme PROJEKTANTA/KU POZEMNÍCH STAVEB. Vhodné i pro čerstvé absolventy SPŠ st.
Kontakt: Ing. Ondřej Petřík
Tel.: 607 802 734
E-mail: petrik@czechotec.cz

UKLÍZEČKA

Hledám spolehlivou pracovnici na úklid. Kadaň. Tel.: 605 885 121.

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Anglický klubík v Nepomyšli - pohádka o Zelené Karkulce

Děti navštěvující anglický klubík při MC Jablíčko v Nepomyšli pod vedením Lenky Novákové sehrály v úterý 18. června odpoledne pro rodiče a přátele pohádku v angličtině - o Zelené Karkulce ;-)

Přehrát video
Podbořanské letní slavnosti - páteční začátek

Krátce po 16. hodině se Masarykovo náměstí stále zaplňovalo lidmi - na hlavním pódiu hrála kapela Full Time, stánky s občerstvením a pivem, atrakce s malými i velkými návštěvníky se rozjížděly...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

CHATA PRONÁJEM

Pronajmu vybavenou chatku pro 6 osob na Nechranické přehradě, týdenní pobyt za 5.600 Kč. Tel.: 777 127 517.

PRONÁJEM

Pronajmu starší byt 2+KK v Žatci v 1. patře v klidné lokalitě v centru města, od září 2019. Ne zvířata, ne děti. V nájmu 3900,- Kč je FO, el. sp. prost., odpady, záloha studená voda. Energie vlastní, plyn. topení. Kauce 10.000 Kč. Tel.: 736 271 892.

Vzpomínky

Marie Zubáková

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 23. 6. 2019 tomu bude rok, co nás navždy opustila naše milovaná maminka, babička, prababička, teta a sestra, paní Marie ZUBÁKOVÁ z Loun. Moc nám chybíš. Děkujeme všem, kteří vzpomenou s námi. Stále vzpomínají dcery Hana a Gábina s rodinami, sestra Stanislava a ostatní příbuzní.

Jan Mládek

Dne 21. 6. 2019 uplyne 1 rok, co nás navždy opustil Jan MLÁDEK ze Žatce. Vzpomíná rodina Jiráskova.

Stanislav Strnad

Roky tiše plynou jak klidné řeky proud, jen bolest v srdci zůstává a nedá zapomenout. Dne 21. 6. uplyne 5 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček, pan Stanislav STRNAD z Tvršic. Stále vzpomínají manželka Hana a dcery Hana a Stáňa s rodinami a vnučka Terezka.