Co se bude ve městě v tomto roce zvelebovat a stavět?

Hedvika Fajkusová 2019-01-10 17:00:00

Nákladní ulice, Husovo náměstí, městský archiv a kuželna, rozšíření sběrné sítě odpadů, střecha ZŠ Komenského alej, doplnění zeleně a parkovacích míst, tribuna Slavoj Žatec, hradby a území pod nimi, smuteční síň na městském hřbitově,… Na tyto a mnohé další investiční akce poputuje částka 311,5 milionů korun, kterou město pro letošní rok schválilo. Dalších 115,8 milionů korun se převádí z loňského roku, kdy se některé z akcí nedokončily nebo nebyly ani zahájeny.

„Plán investic je rozdělen na investiční akce, které jsou ve fázi přípravy (studie, projektová dokumentace) nebo realizace popřípadě převáděné investiční akce. Také je zde zřetelné případná možnost využití finančních prostředků dotačních titulů. Veškeré investiční akce jsou v souladu se schváleným Strategickým plánem rozvoje města Žatce a dalšími strategickými dokumenty,“ popsala přípravu investičního plánu vedoucí Odboru rozvoje města Kateřina Mazánková.

Mezi investiční akce, na které byly dříve uvolněné peníze, ale z několika důvodu je nebylo možné dokončit nebo k jejich zahájení vůbec nedošlo, patří s částkou 47,2 milionů korun obnova budovy radnice. K té v loňském roce nedošlo, z důvodu čekání na výsledek výběrového řízení. S opravou radnice, která se dotkne nejen exteriéru, ale také interiéru, by se mělo začít během několika týdnů.

Do poloviny roku 2019 by měla být realizována stavba tribuny Slavoj Žatec. Začít by se mělo ihned po skončení výběrového řízení. Předpokládaná cena nové tribuny s částečným zastřešením se odhaduje na deset a půl milionu korun. Původní tribuna, která na stadionu stávala, musela být z důvodu statických poruch vlivem značné koroze nosných konstrukcí před čtyřmi lety zbourána. Demolice se týkala pouze horní nezákladové části. Základové konstrukce a betonové stupně byly zanechány.

V minulém roce se začaly a letos by měly být dokončeny stavební práce za 21 milionů na Kamenném vršku, úprava parkovacích míst v souvislosti s budováním podzemních odpadových kontejnerů v Poděbradově ulice a také rozšíření sběrné sítě odpadů.

Největší navrhovanou investiční akcí pro tento rok je vybudování a vybavení městského archivu a kuželny, které by měly být umístěny ve zbylé části bývalých papíren. Město má již připraven projekt a stavební povolení. Teď už jen vyřídit žádost o dotaci na brownfieldy z Ministerstvo pro místní rozvoj České republiky. Zhotovení městského archivu a kuželny by mělo přijít na padesát milionů korun.

Další investiční akcí, na kterou je vyhrazen větší obnos peněz (20 milionů korun), je oprava Nákladní ulice, kde se počítá s rozšířením parkovacích míst. Rekonstrukce byla plánovaná již na minulý rok, ale již začátkem podzimu se vědělo, že se oprava odsune na letošek. Nyní začalo výběrové řízení. V souvislosti s opravou Nákladní ulice by měly být v druhé polovině roku za pět milionů korun revitalizovány hradby a území pod nimi od divadla až ke Kněžské bráně. Dlouhodobě nevzhledně vypadající park pod hradbami by měl být zkrášlen novým mobiliářem a chodníky. Vzniknout by tak měla příjemná zóna k procházení, kterou občané obdivují například v nedaleké Kadani.

Na patnáct milionů korun by měla rekonstrukce poloviny střechy ZŠ Komenského alej. Ta se nachází ve velmi špatném stavu již dlouhou dobu. Do školy, kvůli nefunkční střeše, zatéká, což způsobuje mnohé komplikace. Na stejnou částku také doplnění zeleně a parkovacích míst v ulicích Stavbařů a Pekárenská, u nich se nyní řeší přeložka elektrického vedení.

Velkou investiční akcí bude i rekonstrukce komunikace Politických vězňů za 18 milionů korun, u které se nyní zpracovává projekt. Už nyní se však počítá s tím, že stavba bude muset být rozdělena do několika etap.

Zhruba jedenáct milionů by měla stát rekonstrukce budovy Městské policie. Nyní se řeší dohoda s majiteli sousedních nemovitostí.

Pokračovat by se mělo v rekonstrukci smuteční síně. Zde by se měla za 1,2 milionů korun vyměnit okna a zrekonstruovat vstup a místnost pro pozůstalé. V loňském roce bylo již opraveno schodiště do smuteční síně a zrekonstruována prostranství před hřbitovní obřadní síní. Namísto skel ve vchodových dveřích pak byly dosazeny vitráže od lubenecké firmy.

Kompletní rekonstrukce se dočká v tomto roce i dopravní hřiště. Přibudou nové prvky. Město předpokládá investici ve výši tří milionů korun, na kterou by chtělo získat dotaci z ČEZ.

Oživeno by mělo být také Hošťálkovo náměstí a náměstí Svobody, které by měly být na jaře doplněny o zeleň v květináčích a předzahrádky.

Rekonstrukce se dočká další část Horovy ulice, revitalizováno bude i Husovo náměstí. Ve vnitrobloku sídliště v ulici M. M. Černobýla budou vybudovány parkovací místa. Opravy za pět milionů korun se dočká také komunikace Svatováclavská.


Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

STAVEBNÍ TECHNIK, TECHNOLOG, REFERENT KVALITY

Prefa Žatec s.r.o. hledá zaměstnance na pozice STAVEBNÍ TECHNIK, TECHNOLOG, REFERENT KVALITY. Požadujeme střední školu stavebního směru s maturitou, ŘP sk. B. Nabízíme dobré platové podmínky, po zkušební době možnost trvalého pracovního úvazku, stravování v místě pracoviště, týden dodatkové dovolené. Nabízené pracovní pozice jsou v lokalitě města Žatce. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 724 206 320
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

OBSLUHA MYČKY

Hledáme pomocnou sílu k myčce, cca od 12:30 do 15:30 hod. Pracoviště Gymnázium Chomutov. - Tel. 607 948 092.
Tel.: 607 948 092

SKLADNÍK

Přijmeme VÝROBNÍHO DĚLNÍKA. Místo práce Chomutov. Zajímavé platové ohodnocení.
Tel.: 725 546 639
E-mail: jakub.kruta@bachl.cz

VÝROBNÍ DĚLNÍK

Přijmeme VÝROBNÍHO DĚLNÍKA. Místo práce Chomutov. Zajímavé platové ohodnocení.
Tel.: 725 546 639
E-mail: jakub.kruta@bachl.cz

ELEKTRIKÁŘ/KA OBALOVNY

Společnost EUROVIA VINCI přijme pracovníky na pozici ELEKTRIKÁŘ/KA OBALOVNY. Místo výkonu práce Černovice. Nabízíme průměrný měsíční výdělek 35 000,- Kč. Požadujeme SOU obor elektro (silnoproud), nebo SOU zámečník, ŘP sk. B (ŘP sk. C výhodou), zdravotní způsobilost.
Tel.: 731 601 442
E-mail: dusan.holub@eurovia.cz

Poslední videa

Oslava nového roku vietnamské komunity

A zase se tančilo :)

Přehrát video
Hasiči dostali novou Tatru

Tatra přijíždí :)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608 177 789.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Hledám byt nebo menší RD na Lounsku, Žatecku, Podbořansku. Tel.: 733 691 127.

Vzpomínky

Miroslava Macáková

Dne 21. ledna uplyne 6 let, co nás opustila paní Miroslava Macáková z Loun. Nikdy nezapomenou manžel Pavel, dcera Tereza, vnučka Andrejka. Děkujeme všem, kteří si vzpomenou.

Evžen Seidl

Dne 17. 1. 2017 zemřel pan Evžen SEIDL po těžkém úrazu neslučujícím se s životem. Odešel bez slůvka rozloučení výjimečně dobrý člověk, jednatel pobočky Konfederace politických vězňů v Lounech. Vzpomíná družka M. Vrbíková a její bratr.

Pavel Kalčík

Dne 14. ledna by se dožil 75 let pan Pavel Kalčík z Loun. Nikdy nezapomenou a stále vzpomínají manželka, synové a snacha a vnoučata.