Nová tělocvična hýří barvami a energií

Hedvika Fajkusová 2019-01-12 17:30:00

Tělocvičnu na Základní škole nám. 28. října v Žatci čekalo v týdnu před Vánoci slavnostní otevření. Žáci si připravili několik vystoupení pro přítomné rodiče i zástupce města, které do rekonstrukce investovalo třináct milionů korun.

,,Konečně jsme se po dlouhé době dočkali, napřed v podobě debat, příprav a někdy i názorových výměn, protože ani v radě města, ani v zastupitelstvu nebyl jednotný názor na to, jestli tuto tělocvičnu opravovat nebo ne. Když se podíváme na výsledek, tak si myslím, že mluví za všechno. Krásné provedení přímo vybízí k pohybu. Jste tu skvělá sestava zájemců a cílových skupin uživatelů tělocvičny, protože jsou tu jednak malé děti, také dospělí a generace, které zde chodily do školy dříve. Je tu i paní Koutná se svými kamarádkami a kolegyněmi, které v těchto prostorách vedly padesát let cvičení pro děti i dospělé. Všichni víme, jak tělocvična vypadala dříve a shodneme se na tom, že v posledních letech skutečně neodpovídala potřebným standardům. Paní ředitelka Jana Hassmanová za námi proto přišla, že je potřeba vytvořit zde odpovídající podmínky,“ uvedla ve své řeči starostka Zdeňka Hamousová.

Objekt tělocvičny prošel kompletní rekonstrukcí. Byla vyměněna okna, dveře, střešní krytina, hromosvody, okapy, podlahové krytiny, omítky vnitřní i vnější. Na stávající přístavbě zázemí tělocvičny byl demontován dřevěný krov s ohledem na nalezení dřevomorky a byl nahrazen novým vazníkovým krovem. Provedeno bylo zateplení podlah v celém prostoru, zateplení nového podhledu v zázemí a apsidách. V tělocvičně byl naopak podhled zrušen a prostor ponechán otevřený až k hambalku, ke stávajícímu podbití krovu, který byl zateplen shora. Osazen byl nový hydrant, vytvořeno bylo nové vytápění s napojením na rozvod ve škole, nové vodovodní a kanalizační potrubí, nové rozvody osvětlení a nové ozvučení tělocvičny. Okolo budovy tělocvičny byla vytvořena síť drenáží. V zázemí tělocvičny byla vytvořena nová dispozice sociálního zařízení a šaten se sprchami.

K budově byl nově připojen přízemní spojovací krček s plochou střechou vedoucí mezi budovou školy a zázemím tělocvičny s bezbariérovým přístupem. Ten měl právě mezi zastupiteli nejvíce odpůrců. ,,Rekonstrukci tělocvičny nejvíce přitížily negativní názory některých zastupitelů na spojovací krček mezi školou a tělocvičnou. Opakovaně jsem proto zdůvodňovala, jaké jsou jeho výhody, a že by to měl být dnes již naprostý standard. Výsledek je nakonec takový jaký je a můžeme z něho být všichni potěšeni,“ řekla na závěr starostka Zdeňka Hamousová.


Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

STAVEBNÍ TECHNIK, TECHNOLOG, REFERENT KVALITY

Prefa Žatec s.r.o. hledá zaměstnance na pozice STAVEBNÍ TECHNIK, TECHNOLOG, REFERENT KVALITY. Požadujeme střední školu stavebního směru s maturitou, ŘP sk. B. Nabízíme dobré platové podmínky, po zkušební době možnost trvalého pracovního úvazku, stravování v místě pracoviště, týden dodatkové dovolené. Nabízené pracovní pozice jsou v lokalitě města Žatce. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 724 206 320
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

OBSLUHA MYČKY

Hledáme pomocnou sílu k myčce, cca od 12:30 do 15:30 hod. Pracoviště Gymnázium Chomutov. - Tel. 607 948 092.
Tel.: 607 948 092

SKLADNÍK

Přijmeme VÝROBNÍHO DĚLNÍKA. Místo práce Chomutov. Zajímavé platové ohodnocení.
Tel.: 725 546 639
E-mail: jakub.kruta@bachl.cz

VÝROBNÍ DĚLNÍK

Přijmeme VÝROBNÍHO DĚLNÍKA. Místo práce Chomutov. Zajímavé platové ohodnocení.
Tel.: 725 546 639
E-mail: jakub.kruta@bachl.cz

ELEKTRIKÁŘ/KA OBALOVNY

Společnost EUROVIA VINCI přijme pracovníky na pozici ELEKTRIKÁŘ/KA OBALOVNY. Místo výkonu práce Černovice. Nabízíme průměrný měsíční výdělek 35 000,- Kč. Požadujeme SOU obor elektro (silnoproud), nebo SOU zámečník, ŘP sk. B (ŘP sk. C výhodou), zdravotní způsobilost.
Tel.: 731 601 442
E-mail: dusan.holub@eurovia.cz

Poslední videa

Oslava nového roku vietnamské komunity

A zase se tančilo :)

Přehrát video
Hasiči dostali novou Tatru

Tatra přijíždí :)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608 177 789.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Hledám byt nebo menší RD na Lounsku, Žatecku, Podbořansku. Tel.: 733 691 127.

Vzpomínky

Miroslava Macáková

Dne 21. ledna uplyne 6 let, co nás opustila paní Miroslava Macáková z Loun. Nikdy nezapomenou manžel Pavel, dcera Tereza, vnučka Andrejka. Děkujeme všem, kteří si vzpomenou.

Evžen Seidl

Dne 17. 1. 2017 zemřel pan Evžen SEIDL po těžkém úrazu neslučujícím se s životem. Odešel bez slůvka rozloučení výjimečně dobrý člověk, jednatel pobočky Konfederace politických vězňů v Lounech. Vzpomíná družka M. Vrbíková a její bratr.

Pavel Kalčík

Dne 14. ledna by se dožil 75 let pan Pavel Kalčík z Loun. Nikdy nezapomenou a stále vzpomínají manželka, synové a snacha a vnoučata.