Nová tělocvična hýří barvami a energií

Hedvika Fajkusová 2019-01-12 17:30:00

Tělocvičnu na Základní škole nám. 28. října v Žatci čekalo v týdnu před Vánoci slavnostní otevření. Žáci si připravili několik vystoupení pro přítomné rodiče i zástupce města, které do rekonstrukce investovalo třináct milionů korun.

,,Konečně jsme se po dlouhé době dočkali, napřed v podobě debat, příprav a někdy i názorových výměn, protože ani v radě města, ani v zastupitelstvu nebyl jednotný názor na to, jestli tuto tělocvičnu opravovat nebo ne. Když se podíváme na výsledek, tak si myslím, že mluví za všechno. Krásné provedení přímo vybízí k pohybu. Jste tu skvělá sestava zájemců a cílových skupin uživatelů tělocvičny, protože jsou tu jednak malé děti, také dospělí a generace, které zde chodily do školy dříve. Je tu i paní Koutná se svými kamarádkami a kolegyněmi, které v těchto prostorách vedly padesát let cvičení pro děti i dospělé. Všichni víme, jak tělocvična vypadala dříve a shodneme se na tom, že v posledních letech skutečně neodpovídala potřebným standardům. Paní ředitelka Jana Hassmanová za námi proto přišla, že je potřeba vytvořit zde odpovídající podmínky,“ uvedla ve své řeči starostka Zdeňka Hamousová.

Objekt tělocvičny prošel kompletní rekonstrukcí. Byla vyměněna okna, dveře, střešní krytina, hromosvody, okapy, podlahové krytiny, omítky vnitřní i vnější. Na stávající přístavbě zázemí tělocvičny byl demontován dřevěný krov s ohledem na nalezení dřevomorky a byl nahrazen novým vazníkovým krovem. Provedeno bylo zateplení podlah v celém prostoru, zateplení nového podhledu v zázemí a apsidách. V tělocvičně byl naopak podhled zrušen a prostor ponechán otevřený až k hambalku, ke stávajícímu podbití krovu, který byl zateplen shora. Osazen byl nový hydrant, vytvořeno bylo nové vytápění s napojením na rozvod ve škole, nové vodovodní a kanalizační potrubí, nové rozvody osvětlení a nové ozvučení tělocvičny. Okolo budovy tělocvičny byla vytvořena síť drenáží. V zázemí tělocvičny byla vytvořena nová dispozice sociálního zařízení a šaten se sprchami.

K budově byl nově připojen přízemní spojovací krček s plochou střechou vedoucí mezi budovou školy a zázemím tělocvičny s bezbariérovým přístupem. Ten měl právě mezi zastupiteli nejvíce odpůrců. ,,Rekonstrukci tělocvičny nejvíce přitížily negativní názory některých zastupitelů na spojovací krček mezi školou a tělocvičnou. Opakovaně jsem proto zdůvodňovala, jaké jsou jeho výhody, a že by to měl být dnes již naprostý standard. Výsledek je nakonec takový jaký je a můžeme z něho být všichni potěšeni,“ řekla na závěr starostka Zdeňka Hamousová.


Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA MŠ VELTĚŽE

Obec Veltěže vyhlašuje konkursní řízení na pozici ŘEDITELE/KY Mateřské školy Veltěže. Přihlášky zasílejte doporučeně nejpozději do 15. dubna 2019 na adresu: Obec Veltěže, Perucká 73, 440 01 Veltěže. Obálku označte ,,Konkursní řízení - MŠ neotvírat". Bližší info najdete na www.velteze.cz

SOCIÁLNÍ PRACOVNICE

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu SOCIÁLNÍ PRACOVNICI/PRACOVNÍKA na dobu neurčitou s možností nástupu od 1. dubna 2019. Požadujeme Vzdělání (DiS, BC., Mgr., popř. jiné) dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách a zájem o naší cílovou skupinu - senioři. Životopisy zasílejte do 29.3. na uvedený e-mail. Do zprávy napište název zaměstnání, o které se ucházíte.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

ZDRAVOTNÍ SESTRA

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu ZDRAVOTNÍ SESTRU na poloviční úvazek na dobu určitou.
Kontakt: Irena Lukšová
Tel.: 412 314 083
E-mail: luksova@dpszatec.cz

MALÍŘ, NATĚRAČ, VÝŠKOVÝ PRACOVNÍK

Firma Výškové práce se sídlem v Chomutově přijme za výhodných platových podmínek MALÍŘE, NATĚRAČE, VÝŠKOVÉ PRACOVNÍKY.
Tel.: 602 453 600

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

Poslední videa

Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video
Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronájem zařízeného bytu 1+1, Žatec - JIH. Kauce. Tel: 603 529 362.

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Žatci, Hájkova ulice, rok po rekonstrukci. Jen pracujícím a slušným lidem, kauce 2 nájmy, bez zvířat. Cena 8 500 Kč vč. služeb a energií. Tel.: 774 236 773.

Vzpomínky

Vlasta Fišerová

Dne 24. 3. vzpomeneme 2. výročí, co nás navždy opustila naše maminka, paní Vlasta FIŠEROVÁ z Loun. Stále vzpomínají dcery Eva a Jaroslava s rodinami a sestra Anna.

Ivuška Moravcová

Dne 24. 3. 2019 vzpomeneme třetí výročí úmrtí paní Ivušky MORAVCOVÉ z Loun. S bolestí v srdci stále vzpomínají dcery s rodinami a děkují všem za vzpomínku.

Libuše Exnerová

Bez Tebe, maminko, smutný je svět, jen vzpomínky zůstaly, jež nevrátí Tě zpět. Dne 19. 3. tomu byly 4 roky, co nás navždy opustila naše milovaná manželka, maminka, babička a prababička, paní Libuše EXNEROVÁ z Měcholup. S láskou a úctou stále vzpomíná manžel Zdeněk, dcera Zdeňka s rodinou, synové Milan a Pavel s rodinami vnoučata, pravnoučata a ostatní příbuzní a známí.