Nová tělocvična hýří barvami a energií

Hedvika Fajkusová 2019-01-12 17:30:00

Tělocvičnu na Základní škole nám. 28. října v Žatci čekalo v týdnu před Vánoci slavnostní otevření. Žáci si připravili několik vystoupení pro přítomné rodiče i zástupce města, které do rekonstrukce investovalo třináct milionů korun.

,,Konečně jsme se po dlouhé době dočkali, napřed v podobě debat, příprav a někdy i názorových výměn, protože ani v radě města, ani v zastupitelstvu nebyl jednotný názor na to, jestli tuto tělocvičnu opravovat nebo ne. Když se podíváme na výsledek, tak si myslím, že mluví za všechno. Krásné provedení přímo vybízí k pohybu. Jste tu skvělá sestava zájemců a cílových skupin uživatelů tělocvičny, protože jsou tu jednak malé děti, také dospělí a generace, které zde chodily do školy dříve. Je tu i paní Koutná se svými kamarádkami a kolegyněmi, které v těchto prostorách vedly padesát let cvičení pro děti i dospělé. Všichni víme, jak tělocvična vypadala dříve a shodneme se na tom, že v posledních letech skutečně neodpovídala potřebným standardům. Paní ředitelka Jana Hassmanová za námi proto přišla, že je potřeba vytvořit zde odpovídající podmínky,“ uvedla ve své řeči starostka Zdeňka Hamousová.

Objekt tělocvičny prošel kompletní rekonstrukcí. Byla vyměněna okna, dveře, střešní krytina, hromosvody, okapy, podlahové krytiny, omítky vnitřní i vnější. Na stávající přístavbě zázemí tělocvičny byl demontován dřevěný krov s ohledem na nalezení dřevomorky a byl nahrazen novým vazníkovým krovem. Provedeno bylo zateplení podlah v celém prostoru, zateplení nového podhledu v zázemí a apsidách. V tělocvičně byl naopak podhled zrušen a prostor ponechán otevřený až k hambalku, ke stávajícímu podbití krovu, který byl zateplen shora. Osazen byl nový hydrant, vytvořeno bylo nové vytápění s napojením na rozvod ve škole, nové vodovodní a kanalizační potrubí, nové rozvody osvětlení a nové ozvučení tělocvičny. Okolo budovy tělocvičny byla vytvořena síť drenáží. V zázemí tělocvičny byla vytvořena nová dispozice sociálního zařízení a šaten se sprchami.

K budově byl nově připojen přízemní spojovací krček s plochou střechou vedoucí mezi budovou školy a zázemím tělocvičny s bezbariérovým přístupem. Ten měl právě mezi zastupiteli nejvíce odpůrců. ,,Rekonstrukci tělocvičny nejvíce přitížily negativní názory některých zastupitelů na spojovací krček mezi školou a tělocvičnou. Opakovaně jsem proto zdůvodňovala, jaké jsou jeho výhody, a že by to měl být dnes již naprostý standard. Výsledek je nakonec takový jaký je a můžeme z něho být všichni potěšeni,“ řekla na závěr starostka Zdeňka Hamousová.


Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

ŘIDIČ MKD

Přijmeme ŘIDIČE MKD pravidelná linka CZE-DE, práce i v noci. Požadujeme: ŘP C+E, profesní způsobilost, psychotesty, kartu do tachografu, čistý trestní rejstřík, bydliště Chomutov a okolí. Čistý příjem cca 35 tisíc včetně stravného.
Tel.: 777 100 646

PROJEKTANT/KA POZEMNÍCH STAVEB

Projekční kancelář CZECHOTEC Engineering spol. s r. o. se sídlem v Chomutově přijme PROJEKTANTA/KU POZEMNÍCH STAVEB. Vhodné i pro čerstvé absolventy SPŠ st.
Kontakt: Ing. Ondřej Petřík
Tel.: 607 802 734
E-mail: petrik@czechotec.cz

UKLÍZEČKA

Hledám spolehlivou pracovnici na úklid. Kadaň. Tel.: 605 885 121.

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Anglický klubík v Nepomyšli - pohádka O zelené karkulce

Děti navštěvující anglický klubík při MC Jablíčko v Nepomyšli pod vedením Lenky Novákové sehrály v úterý 18. června odpoledne pro rodiče a přátele pohádku v angličtině - o Zelené karkulce ;-)

Přehrát video
Podbořanské letní slavnosti - páteční začátek

Krátce po 16. hodině se Masarykovo náměstí stále zaplňovalo lidmi - na hlavním pódiu hrála kapela Full Time, stánky s občerstvením a pivem, atrakce s malými i velkými návštěvníky se rozjížděly...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

CHATA PRONÁJEM

Pronajmu vybavenou chatku pro 6 osob na Nechranické přehradě, týdenní pobyt za 5.600 Kč. Tel.: 777 127 517.

PRONÁJEM

Pronajmu starší byt 2+KK v Žatci v 1. patře v klidné lokalitě v centru města, od září 2019. Ne zvířata, ne děti. V nájmu 3900,- Kč je FO, el. sp. prost., odpady, záloha studená voda. Energie vlastní, plyn. topení. Kauce 10.000 Kč. Tel.: 736 271 892.

Vzpomínky

Marie Zubáková

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 23. 6. 2019 tomu bude rok, co nás navždy opustila naše milovaná maminka, babička, prababička, teta a sestra, paní Marie ZUBÁKOVÁ z Loun. Moc nám chybíš. Děkujeme všem, kteří vzpomenou s námi. Stále vzpomínají dcery Hana a Gábina s rodinami, sestra Stanislava a ostatní příbuzní.

Jan Mládek

Dne 21. 6. 2019 uplyne 1 rok, co nás navždy opustil Jan MLÁDEK ze Žatce. Vzpomíná rodina Jiráskova.

Stanislav Strnad

Roky tiše plynou jak klidné řeky proud, jen bolest v srdci zůstává a nedá zapomenout. Dne 21. 6. uplyne 5 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček, pan Stanislav STRNAD z Tvršic. Stále vzpomínají manželka Hana a dcery Hana a Stáňa s rodinami a vnučka Terezka.