Svátky přinesly tuny odpadu navíc

2019-01-11 09:17:00

CHOMUTOV (r) — Posílení svozu odpadů ze strany chomutovských technických služeb si tradičně vyžádaly uplynulé vánoční svátky. „Tato praxe se nám velmi osvědčila, pokud bychom vyváželi podle tradičního harmonogramu, odpad by se u kontejnerů příliš navršil a způsoboval by nepořádek. Průběžné odvážení pomáhá udržovat čistotu v ulicích,“ uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

Mimořádné svozy odpadů se konaly od 22. do 26. prosince. Před Štědrým dnem Technické služby vyprázdnily všechny kontejnery, aby byly připravené na pozdější nápor. „O vánočních svátcích jsme klasicky sváželi komunální odpad a posílili jsme svoz separovaného odpadu, tedy papíru a plastů,“ uvedl vedoucí provozovny hospodaření s odpady Marek Pohl.

Množství svezeného odpadu bylo srovnatelné s minulým rokem 2017, o svátcích roku 2018 se svezlo jen o šest tun odpadu méně. Komunálního odpadu svezly technické služby celkem 159 tun, dále odvezly 15 tun velkoobjemového odpadu, 18 tun papíru a 9 tun plastu.

Mimořádné vánoční svozy letos proběhly hladce. Svozovým vozům například výrazně nepřekážela zaparkovaná auta, technické služby ani nemusely likvidovat černé skládky. „Nebyly zaznamenány větší komplikace, vánoční svozy tedy proběhly bez větších problémů,” doplnil vedoucí.

Popelnice na komunální i tříděný odpad byly po vánočních svátcích doslova napěchovány.


Foto: Technické služby města Chomutova

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA MŠ VELTĚŽE

Obec Veltěže vyhlašuje konkursní řízení na pozici ŘEDITELE/KY Mateřské školy Veltěže. Přihlášky zasílejte doporučeně nejpozději do 15. dubna 2019 na adresu: Obec Veltěže, Perucká 73, 440 01 Veltěže. Obálku označte ,,Konkursní řízení - MŠ neotvírat". Bližší info najdete na www.velteze.cz

SOCIÁLNÍ PRACOVNICE

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu SOCIÁLNÍ PRACOVNICI/PRACOVNÍKA na dobu neurčitou s možností nástupu od 1. dubna 2019. Požadujeme Vzdělání (DiS, BC., Mgr., popř. jiné) dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách a zájem o naší cílovou skupinu - senioři. Životopisy zasílejte do 29.3. na uvedený e-mail. Do zprávy napište název zaměstnání, o které se ucházíte.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

ZDRAVOTNÍ SESTRA

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu ZDRAVOTNÍ SESTRU na poloviční úvazek na dobu určitou.
Kontakt: Irena Lukšová
Tel.: 412 314 083
E-mail: luksova@dpszatec.cz

MALÍŘ, NATĚRAČ, VÝŠKOVÝ PRACOVNÍK

Firma Výškové práce se sídlem v Chomutově přijme za výhodných platových podmínek MALÍŘE, NATĚRAČE, VÝŠKOVÉ PRACOVNÍKY.
Tel.: 602 453 600

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

Poslední videa

Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video
Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronájem zařízeného bytu 1+1, Žatec - JIH. Kauce. Tel: 603 529 362.

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Žatci, Hájkova ulice, rok po rekonstrukci. Jen pracujícím a slušným lidem, kauce 2 nájmy, bez zvířat. Cena 8 500 Kč vč. služeb a energií. Tel.: 774 236 773.

Vzpomínky

Vlasta Fišerová

Dne 24. 3. vzpomeneme 2. výročí, co nás navždy opustila naše maminka, paní Vlasta FIŠEROVÁ z Loun. Stále vzpomínají dcery Eva a Jaroslava s rodinami a sestra Anna.

Ivuška Moravcová

Dne 24. 3. 2019 vzpomeneme třetí výročí úmrtí paní Ivušky MORAVCOVÉ z Loun. S bolestí v srdci stále vzpomínají dcery s rodinami a děkují všem za vzpomínku.

Libuše Exnerová

Bez Tebe, maminko, smutný je svět, jen vzpomínky zůstaly, jež nevrátí Tě zpět. Dne 19. 3. tomu byly 4 roky, co nás navždy opustila naše milovaná manželka, maminka, babička a prababička, paní Libuše EXNEROVÁ z Měcholup. S láskou a úctou stále vzpomíná manžel Zdeněk, dcera Zdeňka s rodinou, synové Milan a Pavel s rodinami vnoučata, pravnoučata a ostatní příbuzní a známí.