Oranžová kola vyšlapala přes tři milióny korun

2019-01-12 06:28:00

SEVERNÍ ČECHY (r) — Oranžová kola Nadace ČEZ se pro dobrou věc budou letos roztáčet již patnáctým rokem. Jen vloni přitom „najela“ v rámci celé republiky 9 263 minutových jízd, během nichž návštěvníci celkem třiceti společenských událostí — hudebních festivalů, sportovních či jiných kulturních akcí pomohli svým šlapáním 54 neziskovým organizacím.

Energie jednotlivců vložená do více jak 4 600 duelů vynesla částku ve výši 3 068 651 koruny. Jedním z prvních podniků se speciálně upraveným trenažerem bude v roce 2019 na severu Čech ČEZ Jizerská 50.

Běžkařský trenažér s virtuální realitou simulující styl jízdy soupaž na běžkách byl novinkou celé Oranžové sezóny 2018. Vyzkoušet si ho a zároveň podpořit pohybem dobrou věc mohli nejen návštěvníci ČEZ Jizerské 50 v Bedřichově, ale i Orlického maratonu v Deštném nebo ČEZ City Cross sprintu v Ostravě. Na legendárních běžkařských závodech v Jizerských horách ho najdete v Energy zóně i v letošním roce, konkrétně o druhém únorovém víkendu. Tradiční Oranžové kolo by rovněž nemělo chybět na hudebních festivalech Vysmáté léto (Kadaň) a Rock for Churchill (Vroutek). Nelze si bez něj představit ani Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2019.

„Stovky lidí, kteří na různých akcích v průběhu roku nasedali na naše charitativní kola, jsou pro nás důkazem, že aktivity Nadace ČEZ dávají lidem smysl a navíc je i baví. Minutou pohybu převedenou pak na finanční podporu, tak všichni přispěli na dobrou věc. Spolu s podpořenými organizacemi děkuji každému, kdo se vloni s chutí do charitativního šlapání zapojil,“ uvedla Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.

Sama je zvědavá, co přinese jubilejní 15. sezona Oranžového kola. Během té loňské například vysokou rekordní laťku nasadil velmi oblíbený festival Jičín — město pohádky. „Oranžová kola se v Jičíně takřka nezastavila a během několika hodin se za výrazné převahy dětí odehrálo 602 minutových charitativních jízd.“ K dalším stálicím na mapě Oranžových kol patří například letní multižánrový festival Colours of Ostrava či pražské Primátorky.

Na severu Čech pak nad rámec výše uvedených tradičních akcí bylo Oranžové kolo Nadace ČEZ součástí Evropského týdne mobility a hlavně 66 let trolejbusů ve městě Teplice. Ti, co zavítali do areálu tamního dopravního podniku, tak mohli svým šlapáním pomoci dvěma teplickým organizacím Společenskému klubu Zvonkohra a Senior klubu — Svaz důchodců ČR. Obě organizace si ve finále mezi sebe přerozdělily 100334 korun.


Foto: Takto se do pedálů oranžových kol opírali účastníci hudebního festivalu Vysmáté léto v Kadani. Foto: Ota SCHNEPP 

Komentáře

Nabídky práce

STAVEBNÍ TECHNIK, TECHNOLOG, REFERENT KVALITY

Prefa Žatec s.r.o. hledá zaměstnance na pozice STAVEBNÍ TECHNIK, TECHNOLOG, REFERENT KVALITY. Požadujeme střední školu stavebního směru s maturitou, ŘP sk. B. Nabízíme dobré platové podmínky, po zkušební době možnost trvalého pracovního úvazku, stravování v místě pracoviště, týden dodatkové dovolené. Nabízené pracovní pozice jsou v lokalitě města Žatce. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 724 206 320
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

OBSLUHA MYČKY

Hledáme pomocnou sílu k myčce, cca od 12:30 do 15:30 hod. Pracoviště Gymnázium Chomutov. - Tel. 607 948 092.
Tel.: 607 948 092

SKLADNÍK

Přijmeme VÝROBNÍHO DĚLNÍKA. Místo práce Chomutov. Zajímavé platové ohodnocení.
Tel.: 725 546 639
E-mail: jakub.kruta@bachl.cz

VÝROBNÍ DĚLNÍK

Přijmeme VÝROBNÍHO DĚLNÍKA. Místo práce Chomutov. Zajímavé platové ohodnocení.
Tel.: 725 546 639
E-mail: jakub.kruta@bachl.cz

ELEKTRIKÁŘ/KA OBALOVNY

Společnost EUROVIA VINCI přijme pracovníky na pozici ELEKTRIKÁŘ/KA OBALOVNY. Místo výkonu práce Černovice. Nabízíme průměrný měsíční výdělek 35 000,- Kč. Požadujeme SOU obor elektro (silnoproud), nebo SOU zámečník, ŘP sk. B (ŘP sk. C výhodou), zdravotní způsobilost.
Tel.: 731 601 442
E-mail: dusan.holub@eurovia.cz

Poslední videa

Oslava nového roku vietnamské komunity

A zase se tančilo :)

Přehrát video
Hasiči dostali novou Tatru

Tatra přijíždí :)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608 177 789.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Hledám byt nebo menší RD na Lounsku, Žatecku, Podbořansku. Tel.: 733 691 127.

Vzpomínky

Miroslava Macáková

Dne 21. ledna uplyne 6 let, co nás opustila paní Miroslava Macáková z Loun. Nikdy nezapomenou manžel Pavel, dcera Tereza, vnučka Andrejka. Děkujeme všem, kteří si vzpomenou.

Evžen Seidl

Dne 17. 1. 2017 zemřel pan Evžen SEIDL po těžkém úrazu neslučujícím se s životem. Odešel bez slůvka rozloučení výjimečně dobrý člověk, jednatel pobočky Konfederace politických vězňů v Lounech. Vzpomíná družka M. Vrbíková a její bratr.

Pavel Kalčík

Dne 14. ledna by se dožil 75 let pan Pavel Kalčík z Loun. Nikdy nezapomenou a stále vzpomínají manželka, synové a snacha a vnoučata.