Oranžová kola vyšlapala přes tři milióny korun

2019-01-12 06:28:00

SEVERNÍ ČECHY (r) — Oranžová kola Nadace ČEZ se pro dobrou věc budou letos roztáčet již patnáctým rokem. Jen vloni přitom „najela“ v rámci celé republiky 9 263 minutových jízd, během nichž návštěvníci celkem třiceti společenských událostí — hudebních festivalů, sportovních či jiných kulturních akcí pomohli svým šlapáním 54 neziskovým organizacím.

Energie jednotlivců vložená do více jak 4 600 duelů vynesla částku ve výši 3 068 651 koruny. Jedním z prvních podniků se speciálně upraveným trenažerem bude v roce 2019 na severu Čech ČEZ Jizerská 50.

Běžkařský trenažér s virtuální realitou simulující styl jízdy soupaž na běžkách byl novinkou celé Oranžové sezóny 2018. Vyzkoušet si ho a zároveň podpořit pohybem dobrou věc mohli nejen návštěvníci ČEZ Jizerské 50 v Bedřichově, ale i Orlického maratonu v Deštném nebo ČEZ City Cross sprintu v Ostravě. Na legendárních běžkařských závodech v Jizerských horách ho najdete v Energy zóně i v letošním roce, konkrétně o druhém únorovém víkendu. Tradiční Oranžové kolo by rovněž nemělo chybět na hudebních festivalech Vysmáté léto (Kadaň) a Rock for Churchill (Vroutek). Nelze si bez něj představit ani Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2019.

„Stovky lidí, kteří na různých akcích v průběhu roku nasedali na naše charitativní kola, jsou pro nás důkazem, že aktivity Nadace ČEZ dávají lidem smysl a navíc je i baví. Minutou pohybu převedenou pak na finanční podporu, tak všichni přispěli na dobrou věc. Spolu s podpořenými organizacemi děkuji každému, kdo se vloni s chutí do charitativního šlapání zapojil,“ uvedla Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.

Sama je zvědavá, co přinese jubilejní 15. sezona Oranžového kola. Během té loňské například vysokou rekordní laťku nasadil velmi oblíbený festival Jičín — město pohádky. „Oranžová kola se v Jičíně takřka nezastavila a během několika hodin se za výrazné převahy dětí odehrálo 602 minutových charitativních jízd.“ K dalším stálicím na mapě Oranžových kol patří například letní multižánrový festival Colours of Ostrava či pražské Primátorky.

Na severu Čech pak nad rámec výše uvedených tradičních akcí bylo Oranžové kolo Nadace ČEZ součástí Evropského týdne mobility a hlavně 66 let trolejbusů ve městě Teplice. Ti, co zavítali do areálu tamního dopravního podniku, tak mohli svým šlapáním pomoci dvěma teplickým organizacím Společenskému klubu Zvonkohra a Senior klubu — Svaz důchodců ČR. Obě organizace si ve finále mezi sebe přerozdělily 100334 korun.


Foto: Takto se do pedálů oranžových kol opírali účastníci hudebního festivalu Vysmáté léto v Kadani. Foto: Ota SCHNEPP 

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA MŠ VELTĚŽE

Obec Veltěže vyhlašuje konkursní řízení na pozici ŘEDITELE/KY Mateřské školy Veltěže. Přihlášky zasílejte doporučeně nejpozději do 15. dubna 2019 na adresu: Obec Veltěže, Perucká 73, 440 01 Veltěže. Obálku označte ,,Konkursní řízení - MŠ neotvírat". Bližší info najdete na www.velteze.cz

SOCIÁLNÍ PRACOVNICE

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu SOCIÁLNÍ PRACOVNICI/PRACOVNÍKA na dobu neurčitou s možností nástupu od 1. dubna 2019. Požadujeme Vzdělání (DiS, BC., Mgr., popř. jiné) dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách a zájem o naší cílovou skupinu - senioři. Životopisy zasílejte do 29.3. na uvedený e-mail. Do zprávy napište název zaměstnání, o které se ucházíte.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

ZDRAVOTNÍ SESTRA

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu ZDRAVOTNÍ SESTRU na poloviční úvazek na dobu určitou.
Kontakt: Irena Lukšová
Tel.: 412 314 083
E-mail: luksova@dpszatec.cz

MALÍŘ, NATĚRAČ, VÝŠKOVÝ PRACOVNÍK

Firma Výškové práce se sídlem v Chomutově přijme za výhodných platových podmínek MALÍŘE, NATĚRAČE, VÝŠKOVÉ PRACOVNÍKY.
Tel.: 602 453 600

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

Poslední videa

Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video
Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronájem zařízeného bytu 1+1, Žatec - JIH. Kauce. Tel: 603 529 362.

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Žatci, Hájkova ulice, rok po rekonstrukci. Jen pracujícím a slušným lidem, kauce 2 nájmy, bez zvířat. Cena 8 500 Kč vč. služeb a energií. Tel.: 774 236 773.

Vzpomínky

Vlasta Fišerová

Dne 24. 3. vzpomeneme 2. výročí, co nás navždy opustila naše maminka, paní Vlasta FIŠEROVÁ z Loun. Stále vzpomínají dcery Eva a Jaroslava s rodinami a sestra Anna.

Ivuška Moravcová

Dne 24. 3. 2019 vzpomeneme třetí výročí úmrtí paní Ivušky MORAVCOVÉ z Loun. S bolestí v srdci stále vzpomínají dcery s rodinami a děkují všem za vzpomínku.

Libuše Exnerová

Bez Tebe, maminko, smutný je svět, jen vzpomínky zůstaly, jež nevrátí Tě zpět. Dne 19. 3. tomu byly 4 roky, co nás navždy opustila naše milovaná manželka, maminka, babička a prababička, paní Libuše EXNEROVÁ z Měcholup. S láskou a úctou stále vzpomíná manžel Zdeněk, dcera Zdeňka s rodinou, synové Milan a Pavel s rodinami vnoučata, pravnoučata a ostatní příbuzní a známí.