Oranžová kola vyšlapala přes tři milióny korun

2019-01-12 06:28:00

SEVERNÍ ČECHY (r) — Oranžová kola Nadace ČEZ se pro dobrou věc budou letos roztáčet již patnáctým rokem. Jen vloni přitom „najela“ v rámci celé republiky 9 263 minutových jízd, během nichž návštěvníci celkem třiceti společenských událostí — hudebních festivalů, sportovních či jiných kulturních akcí pomohli svým šlapáním 54 neziskovým organizacím.

Energie jednotlivců vložená do více jak 4 600 duelů vynesla částku ve výši 3 068 651 koruny. Jedním z prvních podniků se speciálně upraveným trenažerem bude v roce 2019 na severu Čech ČEZ Jizerská 50.

Běžkařský trenažér s virtuální realitou simulující styl jízdy soupaž na běžkách byl novinkou celé Oranžové sezóny 2018. Vyzkoušet si ho a zároveň podpořit pohybem dobrou věc mohli nejen návštěvníci ČEZ Jizerské 50 v Bedřichově, ale i Orlického maratonu v Deštném nebo ČEZ City Cross sprintu v Ostravě. Na legendárních běžkařských závodech v Jizerských horách ho najdete v Energy zóně i v letošním roce, konkrétně o druhém únorovém víkendu. Tradiční Oranžové kolo by rovněž nemělo chybět na hudebních festivalech Vysmáté léto (Kadaň) a Rock for Churchill (Vroutek). Nelze si bez něj představit ani Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2019.

„Stovky lidí, kteří na různých akcích v průběhu roku nasedali na naše charitativní kola, jsou pro nás důkazem, že aktivity Nadace ČEZ dávají lidem smysl a navíc je i baví. Minutou pohybu převedenou pak na finanční podporu, tak všichni přispěli na dobrou věc. Spolu s podpořenými organizacemi děkuji každému, kdo se vloni s chutí do charitativního šlapání zapojil,“ uvedla Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.

Sama je zvědavá, co přinese jubilejní 15. sezona Oranžového kola. Během té loňské například vysokou rekordní laťku nasadil velmi oblíbený festival Jičín — město pohádky. „Oranžová kola se v Jičíně takřka nezastavila a během několika hodin se za výrazné převahy dětí odehrálo 602 minutových charitativních jízd.“ K dalším stálicím na mapě Oranžových kol patří například letní multižánrový festival Colours of Ostrava či pražské Primátorky.

Na severu Čech pak nad rámec výše uvedených tradičních akcí bylo Oranžové kolo Nadace ČEZ součástí Evropského týdne mobility a hlavně 66 let trolejbusů ve městě Teplice. Ti, co zavítali do areálu tamního dopravního podniku, tak mohli svým šlapáním pomoci dvěma teplickým organizacím Společenskému klubu Zvonkohra a Senior klubu — Svaz důchodců ČR. Obě organizace si ve finále mezi sebe přerozdělily 100334 korun.


Foto: Takto se do pedálů oranžových kol opírali účastníci hudebního festivalu Vysmáté léto v Kadani. Foto: Ota SCHNEPP 

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

ŘIDIČ MKD

Přijmeme ŘIDIČE MKD pravidelná linka CZE-DE, práce i v noci. Požadujeme: ŘP C+E, profesní způsobilost, psychotesty, kartu do tachografu, čistý trestní rejstřík, bydliště Chomutov a okolí. Čistý příjem cca 35 tisíc včetně stravného.
Tel.: 777 100 646

PROJEKTANT/KA POZEMNÍCH STAVEB

Projekční kancelář CZECHOTEC Engineering spol. s r. o. se sídlem v Chomutově přijme PROJEKTANTA/KU POZEMNÍCH STAVEB. Vhodné i pro čerstvé absolventy SPŠ st.
Kontakt: Ing. Ondřej Petřík
Tel.: 607 802 734
E-mail: petrik@czechotec.cz

UKLÍZEČKA

Hledám spolehlivou pracovnici na úklid. Kadaň. Tel.: 605 885 121.

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Anglický klubík v Nepomyšli - pohádka o Zelené Karkulce

Děti navštěvující anglický klubík při MC Jablíčko v Nepomyšli pod vedením Lenky Novákové sehrály v úterý 18. června odpoledne pro rodiče a přátele pohádku v angličtině - o Zelené Karkulce ;-)

Přehrát video
Podbořanské letní slavnosti - páteční začátek

Krátce po 16. hodině se Masarykovo náměstí stále zaplňovalo lidmi - na hlavním pódiu hrála kapela Full Time, stánky s občerstvením a pivem, atrakce s malými i velkými návštěvníky se rozjížděly...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

CHATA PRONÁJEM

Pronajmu vybavenou chatku pro 6 osob na Nechranické přehradě, týdenní pobyt za 5.600 Kč. Tel.: 777 127 517.

PRONÁJEM

Pronajmu starší byt 2+KK v Žatci v 1. patře v klidné lokalitě v centru města, od září 2019. Ne zvířata, ne děti. V nájmu 3900,- Kč je FO, el. sp. prost., odpady, záloha studená voda. Energie vlastní, plyn. topení. Kauce 10.000 Kč. Tel.: 736 271 892.

Vzpomínky

Marie Zubáková

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 23. 6. 2019 tomu bude rok, co nás navždy opustila naše milovaná maminka, babička, prababička, teta a sestra, paní Marie ZUBÁKOVÁ z Loun. Moc nám chybíš. Děkujeme všem, kteří vzpomenou s námi. Stále vzpomínají dcery Hana a Gábina s rodinami, sestra Stanislava a ostatní příbuzní.

Jan Mládek

Dne 21. 6. 2019 uplyne 1 rok, co nás navždy opustil Jan MLÁDEK ze Žatce. Vzpomíná rodina Jiráskova.

Stanislav Strnad

Roky tiše plynou jak klidné řeky proud, jen bolest v srdci zůstává a nedá zapomenout. Dne 21. 6. uplyne 5 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček, pan Stanislav STRNAD z Tvršic. Stále vzpomínají manželka Hana a dcery Hana a Stáňa s rodinami a vnučka Terezka.