Zástupci měst se spojili proti spekulantům a nepřizpůsobivým

Redakce 2019-01-11 13:59:00

KADAŇ (r) – Tisková konference na téma obchodu s chudobou proběhla dnes na kadaňské radnici za účasti představitelů měst Kadaně, Chomutova, Jirkova a Klášterce nad Ohří. Konkrétně za účasti starosty města Kadaně Jiřího Kulhánka, náměstků chomutovského primátora Davida Dindy a Milana Märce, místostarostky Jirkova Dany Jurštakové, starosty Klášterce nad Ohří Štefana Drozda a jeho zástupce Davida Kodytka. Všichni jmenovaní se v minulých dnech sešli, aby se domluvili na společném postupu ve věci změny legislativy v oblasti příspěvku na bydlení, který stát sociálně slabým poskytuje v přemrštěné výši. To vede k sestěhovávání nepřizpůsobivých občanů především na sever Čech a Moravy a následné čerpání dávek na bydlení, které končí v kapsách spekulativních obchodníků s byty.

O změnu legislativy představitelé měst žádají předsedu vlády Andreje Babiše, kterého starosta Kulhánek na situaci upozornil loni a poté si na toto téma dopisoval s Ministerstvem práce a sociálních věcí. „Z ministerstva jsem obdržel dvě odpovědi, které se víceméně omezily na zdůvodnění, „proč to nejde“,“ řekl Kulhánek, který navrhuje, aby příspěvek na bydlení stát vyplácel jen do výše nájmů v obecních bytech. Doposud je praxe taková, že stát sociálně slabým hradí nájemné třeba i dvakrát vyšší. Například čtyřčlenná rodina ve městě velikosti Kadaně má nárok na příspěvek až ve výši 12,5 tisíce korun měsíčně, ačkoli reálné náklady na bydlení jsou ve skutečnosti zhruba poloviční. 

I když představitelé měst na tuto disproporci upozorňovali opakovaně úředníky i politiky, nápravy se nedočkali. Proto nyní spojili své síly. „My dokážeme spravovat naše města, ale zákony měnit neumíme,“ poznamenala jirkovská místostarostka Dana Jurštaková. Od své aktivity si představitelé měst slibují, že premiér Babiš se zachová jako pragmatik a pod vidinou úspor státních financí zatlačí na úředníky MPSV, aby změnu legislativy připravili.

Podrobněji budeme o tématu psát ve středu 16. ledna v týdeníku Nástup č. 2.


Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

ŘIDIČ MKD

Přijmeme ŘIDIČE MKD pravidelná linka CZE-DE, práce i v noci. Požadujeme: ŘP C+E, profesní způsobilost, psychotesty, kartu do tachografu, čistý trestní rejstřík, bydliště Chomutov a okolí. Čistý příjem cca 35 tisíc včetně stravného.
Tel.: 777 100 646

PROJEKTANT/KA POZEMNÍCH STAVEB

Projekční kancelář CZECHOTEC Engineering spol. s r. o. se sídlem v Chomutově přijme PROJEKTANTA/KU POZEMNÍCH STAVEB. Vhodné i pro čerstvé absolventy SPŠ st.
Kontakt: Ing. Ondřej Petřík
Tel.: 607 802 734
E-mail: petrik@czechotec.cz

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

Poslední videa

Anglický klubík v Nepomyšli - pohádka o Zelené Karkulce

Děti navštěvující anglický klubík při MC Jablíčko v Nepomyšli pod vedením Lenky Novákové sehrály v úterý 18. června odpoledne pro rodiče a přátele pohádku v angličtině - o Zelené Karkulce ;-)

Přehrát video
Podbořanské letní slavnosti - páteční začátek

Krátce po 16. hodině se Masarykovo náměstí stále zaplňovalo lidmi - na hlavním pódiu hrála kapela Full Time, stánky s občerstvením a pivem, atrakce s malými i velkými návštěvníky se rozjížděly...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

CHATA PRONÁJEM

Pronajmu vybavenou chatku pro 6 osob na Nechranické přehradě, týdenní pobyt za 5.600 Kč. Tel.: 777 127 517.

PRONÁJEM

Pronajmu starší byt 2+KK v Žatci v 1. patře v klidné lokalitě v centru města, od září 2019. Ne zvířata, ne děti. V nájmu 3900,- Kč je FO, el. sp. prost., odpady, záloha studená voda. Energie vlastní, plyn. topení. Kauce 10.000 Kč. Tel.: 736 271 892.

Vzpomínky

Marie Zubáková

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 23. 6. 2019 tomu bude rok, co nás navždy opustila naše milovaná maminka, babička, prababička, teta a sestra, paní Marie ZUBÁKOVÁ z Loun. Moc nám chybíš. Děkujeme všem, kteří vzpomenou s námi. Stále vzpomínají dcery Hana a Gábina s rodinami, sestra Stanislava a ostatní příbuzní.

Jan Mládek

Dne 21. 6. 2019 uplyne 1 rok, co nás navždy opustil Jan MLÁDEK ze Žatce. Vzpomíná rodina Jiráskova.

Stanislav Strnad

Roky tiše plynou jak klidné řeky proud, jen bolest v srdci zůstává a nedá zapomenout. Dne 21. 6. uplyne 5 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček, pan Stanislav STRNAD z Tvršic. Stále vzpomínají manželka Hana a dcery Hana a Stáňa s rodinami a vnučka Terezka.