Zástupci měst se spojili proti spekulantům a nepřizpůsobivým

Redakce 2019-01-11 13:59:00

KADAŇ (r) – Tisková konference na téma obchodu s chudobou proběhla dnes na kadaňské radnici za účasti představitelů měst Kadaně, Chomutova, Jirkova a Klášterce nad Ohří. Konkrétně za účasti starosty města Kadaně Jiřího Kulhánka, náměstků chomutovského primátora Davida Dindy a Milana Märce, místostarostky Jirkova Dany Jurštakové, starosty Klášterce nad Ohří Štefana Drozda a jeho zástupce Davida Kodytka. Všichni jmenovaní se v minulých dnech sešli, aby se domluvili na společném postupu ve věci změny legislativy v oblasti příspěvku na bydlení, který stát sociálně slabým poskytuje v přemrštěné výši. To vede k sestěhovávání nepřizpůsobivých občanů především na sever Čech a Moravy a následné čerpání dávek na bydlení, které končí v kapsách spekulativních obchodníků s byty.

O změnu legislativy představitelé měst žádají předsedu vlády Andreje Babiše, kterého starosta Kulhánek na situaci upozornil loni a poté si na toto téma dopisoval s Ministerstvem práce a sociálních věcí. „Z ministerstva jsem obdržel dvě odpovědi, které se víceméně omezily na zdůvodnění, „proč to nejde“,“ řekl Kulhánek, který navrhuje, aby příspěvek na bydlení stát vyplácel jen do výše nájmů v obecních bytech. Doposud je praxe taková, že stát sociálně slabým hradí nájemné třeba i dvakrát vyšší. Například čtyřčlenná rodina ve městě velikosti Kadaně má nárok na příspěvek až ve výši 12,5 tisíce korun měsíčně, ačkoli reálné náklady na bydlení jsou ve skutečnosti zhruba poloviční. 

I když představitelé měst na tuto disproporci upozorňovali opakovaně úředníky i politiky, nápravy se nedočkali. Proto nyní spojili své síly. „My dokážeme spravovat naše města, ale zákony měnit neumíme,“ poznamenala jirkovská místostarostka Dana Jurštaková. Od své aktivity si představitelé měst slibují, že premiér Babiš se zachová jako pragmatik a pod vidinou úspor státních financí zatlačí na úředníky MPSV, aby změnu legislativy připravili.

Podrobněji budeme o tématu psát ve středu 16. ledna v týdeníku Nástup č. 2.


Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA MŠ VELTĚŽE

Obec Veltěže vyhlašuje konkursní řízení na pozici ŘEDITELE/KY Mateřské školy Veltěže. Přihlášky zasílejte doporučeně nejpozději do 15. dubna 2019 na adresu: Obec Veltěže, Perucká 73, 440 01 Veltěže. Obálku označte ,,Konkursní řízení - MŠ neotvírat". Bližší info najdete na www.velteze.cz

SOCIÁLNÍ PRACOVNICE

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu SOCIÁLNÍ PRACOVNICI/PRACOVNÍKA na dobu neurčitou s možností nástupu od 1. dubna 2019. Požadujeme Vzdělání (DiS, BC., Mgr., popř. jiné) dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách a zájem o naší cílovou skupinu - senioři. Životopisy zasílejte do 29.3. na uvedený e-mail. Do zprávy napište název zaměstnání, o které se ucházíte.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

ZDRAVOTNÍ SESTRA

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu ZDRAVOTNÍ SESTRU na poloviční úvazek na dobu určitou.
Kontakt: Irena Lukšová
Tel.: 412 314 083
E-mail: luksova@dpszatec.cz

MALÍŘ, NATĚRAČ, VÝŠKOVÝ PRACOVNÍK

Firma Výškové práce se sídlem v Chomutově přijme za výhodných platových podmínek MALÍŘE, NATĚRAČE, VÝŠKOVÉ PRACOVNÍKY.
Tel.: 602 453 600

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

Poslední videa

Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video
Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronájem zařízeného bytu 1+1, Žatec - JIH. Kauce. Tel: 603 529 362.

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Žatci, Hájkova ulice, rok po rekonstrukci. Jen pracujícím a slušným lidem, kauce 2 nájmy, bez zvířat. Cena 8 500 Kč vč. služeb a energií. Tel.: 774 236 773.

Vzpomínky

Vlasta Fišerová

Dne 24. 3. vzpomeneme 2. výročí, co nás navždy opustila naše maminka, paní Vlasta FIŠEROVÁ z Loun. Stále vzpomínají dcery Eva a Jaroslava s rodinami a sestra Anna.

Ivuška Moravcová

Dne 24. 3. 2019 vzpomeneme třetí výročí úmrtí paní Ivušky MORAVCOVÉ z Loun. S bolestí v srdci stále vzpomínají dcery s rodinami a děkují všem za vzpomínku.

Libuše Exnerová

Bez Tebe, maminko, smutný je svět, jen vzpomínky zůstaly, jež nevrátí Tě zpět. Dne 19. 3. tomu byly 4 roky, co nás navždy opustila naše milovaná manželka, maminka, babička a prababička, paní Libuše EXNEROVÁ z Měcholup. S láskou a úctou stále vzpomíná manžel Zdeněk, dcera Zdeňka s rodinou, synové Milan a Pavel s rodinami vnoučata, pravnoučata a ostatní příbuzní a známí.