Zástupci měst se spojili proti spekulantům a nepřizpůsobivým

Redakce 2019-01-11 13:59:00

KADAŇ (r) – Tisková konference na téma obchodu s chudobou proběhla dnes na kadaňské radnici za účasti představitelů měst Kadaně, Chomutova, Jirkova a Klášterce nad Ohří. Konkrétně za účasti starosty města Kadaně Jiřího Kulhánka, náměstků chomutovského primátora Davida Dindy a Milana Märce, místostarostky Jirkova Dany Jurštakové, starosty Klášterce nad Ohří Štefana Drozda a jeho zástupce Davida Kodytka. Všichni jmenovaní se v minulých dnech sešli, aby se domluvili na společném postupu ve věci změny legislativy v oblasti příspěvku na bydlení, který stát sociálně slabým poskytuje v přemrštěné výši. To vede k sestěhovávání nepřizpůsobivých občanů především na sever Čech a Moravy a následné čerpání dávek na bydlení, které končí v kapsách spekulativních obchodníků s byty.

O změnu legislativy představitelé měst žádají předsedu vlády Andreje Babiše, kterého starosta Kulhánek na situaci upozornil loni a poté si na toto téma dopisoval s Ministerstvem práce a sociálních věcí. „Z ministerstva jsem obdržel dvě odpovědi, které se víceméně omezily na zdůvodnění, „proč to nejde“,“ řekl Kulhánek, který navrhuje, aby příspěvek na bydlení stát vyplácel jen do výše nájmů v obecních bytech. Doposud je praxe taková, že stát sociálně slabým hradí nájemné třeba i dvakrát vyšší. Například čtyřčlenná rodina ve městě velikosti Kadaně má nárok na příspěvek až ve výši 12,5 tisíce korun měsíčně, ačkoli reálné náklady na bydlení jsou ve skutečnosti zhruba poloviční. 

I když představitelé měst na tuto disproporci upozorňovali opakovaně úředníky i politiky, nápravy se nedočkali. Proto nyní spojili své síly. „My dokážeme spravovat naše města, ale zákony měnit neumíme,“ poznamenala jirkovská místostarostka Dana Jurštaková. Od své aktivity si představitelé měst slibují, že premiér Babiš se zachová jako pragmatik a pod vidinou úspor státních financí zatlačí na úředníky MPSV, aby změnu legislativy připravili.

Podrobněji budeme o tématu psát ve středu 16. ledna v týdeníku Nástup č. 2.


Komentáře

Nabídky práce

STAVEBNÍ TECHNIK, TECHNOLOG, REFERENT KVALITY

Prefa Žatec s.r.o. hledá zaměstnance na pozice STAVEBNÍ TECHNIK, TECHNOLOG, REFERENT KVALITY. Požadujeme střední školu stavebního směru s maturitou, ŘP sk. B. Nabízíme dobré platové podmínky, po zkušební době možnost trvalého pracovního úvazku, stravování v místě pracoviště, týden dodatkové dovolené. Nabízené pracovní pozice jsou v lokalitě města Žatce. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 724 206 320
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

OBSLUHA MYČKY

Hledáme pomocnou sílu k myčce, cca od 12:30 do 15:30 hod. Pracoviště Gymnázium Chomutov. - Tel. 607 948 092.
Tel.: 607 948 092

SKLADNÍK

Přijmeme VÝROBNÍHO DĚLNÍKA. Místo práce Chomutov. Zajímavé platové ohodnocení.
Tel.: 725 546 639
E-mail: jakub.kruta@bachl.cz

VÝROBNÍ DĚLNÍK

Přijmeme VÝROBNÍHO DĚLNÍKA. Místo práce Chomutov. Zajímavé platové ohodnocení.
Tel.: 725 546 639
E-mail: jakub.kruta@bachl.cz

ELEKTRIKÁŘ/KA OBALOVNY

Společnost EUROVIA VINCI přijme pracovníky na pozici ELEKTRIKÁŘ/KA OBALOVNY. Místo výkonu práce Černovice. Nabízíme průměrný měsíční výdělek 35 000,- Kč. Požadujeme SOU obor elektro (silnoproud), nebo SOU zámečník, ŘP sk. B (ŘP sk. C výhodou), zdravotní způsobilost.
Tel.: 731 601 442
E-mail: dusan.holub@eurovia.cz

Poslední videa

Oslava nového roku vietnamské komunity

A zase se tančilo :)

Přehrát video
Hasiči dostali novou Tatru

Tatra přijíždí :)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608 177 789.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Hledám byt nebo menší RD na Lounsku, Žatecku, Podbořansku. Tel.: 733 691 127.

Vzpomínky

Miroslava Macáková

Dne 21. ledna uplyne 6 let, co nás opustila paní Miroslava Macáková z Loun. Nikdy nezapomenou manžel Pavel, dcera Tereza, vnučka Andrejka. Děkujeme všem, kteří si vzpomenou.

Evžen Seidl

Dne 17. 1. 2017 zemřel pan Evžen SEIDL po těžkém úrazu neslučujícím se s životem. Odešel bez slůvka rozloučení výjimečně dobrý člověk, jednatel pobočky Konfederace politických vězňů v Lounech. Vzpomíná družka M. Vrbíková a její bratr.

Pavel Kalčík

Dne 14. ledna by se dožil 75 let pan Pavel Kalčík z Loun. Nikdy nezapomenou a stále vzpomínají manželka, synové a snacha a vnoučata.